اجاره خودروهای ارزان برای سفر به یزد

اجاره خودرو برای سفر به یزد اجاره خودرو اجاره ماشین اجاره خودرو ارزان در فصل های سرد سال سفر به استان یزد را فراموش نکن...

اجاره خودرو برای سفر به یزد

 در فصل های سرد سال سفر به استان یزد را فراموش نکنید! استان یزد که در بخش مرکزی ایران واقع شده است، یکی از بهترین مقاصد برای سفر های دسته جمعی به همراه خانواده و دوستان می باشد. شهر یزد به عنوان نخستین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی دنیا به ثبت رسیده است، از این رو سالانه گردشگران بسیاری از سراسر دنیا به این شهر سفر می کنند. پیشنهاد ما به علاقه مندان به سفر گروهی و دسته جمعی به استان یزد، اجاره ون و اجاره اتوبوس می باشد. البته اجاره خودرو اقتصادی نظیر پرشیا ، سمند ، 206 صندوقدار و... نیز برای سفر های 2 تا 5 نفره پیشنهاد می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا با فهرستی از زیبا ترین اماکن دیدنی یزد آشنا شوید.

اماکن دیدنی و تاریخی شهر یزد

بنای تاریخی آتشکده: این بنای زیبا دارای معماری با سبک هخامنشی است و در بخش مرکزی حیاطی سرسبز و وسیع، در عمارت نقش فروهر واقع شده است. علت محبوبیت این بنا قدمت آتش درون آتشکده است که ذکر شده از حدود 1500 سال پیش روشن بوده است.

شهر کویری یزد به عنوان نگین درخشان ایران یکی از شهر های فوق العاده خاورمیانه است. شهر خشتی یزد با بادگیرهای معرکه که در افق آن پیداست چهره ای زیبایی را به شهر بخشیده است. جاذبه‌های متعدد تاریخی این شهر،‌ باعث شده مقصدی ایده‌آل برای گردشگران محسوب شود.

باغ دولت آباد

باغ یا امارت دولت آباد به دستور یکی از خان های دوران زندیه ساخته شده و به عنوان محل اقامت وی مورد استفاده قرار گرفته است. این بنای تاریخی شامل چندین عمارت به نام های بهشت آینه، تالار آینه، هشتی و بادگیر، سردر جنوبی و سر در اصلی می باشد و بلند ترین بادگیر دنیا (با ارتفاع 33.8 متر) را در خود جای داده است.

سرو ابرکوه

کهنسال ترین و قدیمی ترین درخت زنده جهان، سرو ابرکوه نام دارد که واقع در شهرستان ابرکوه استان یزد است. عمر این درخت توسط کارشناسان حدود 4500 سال تخمین زده شده است و در سال 1386 در لیست آثار ملی ایران به عنوان سومین اثر طبیعی کشور به ثبت رسید.

حمام خان

این بنای تاریخی به دستور محمد تقی خان بافقی در سال 1212 ساخته شد، دارای بخش های گوناگونی به نام های گاوروتون، شاه نشین و خزینه است و از سبک معماری خیره کننده ای بهره مند می باشد.

مسجد جامع فهرج

این بنای زیبای تاریخی واقع در یکی از روستاهای استان یزد به نام فهرج می باشد که قدمت آن به قرن اول هجری باز می گردد و قدیمی ترین مسجد در کشور ایران می باشد. وجود مناره های گلی روی بام مسجد از ویژگی های منحصر به فرد این بنا محسوب می شود.

مجموعه امیرچخماق

این مجموعه یکی از بناهای زیبای تاریخی مربوط به دوره تیموریان است. در این مجموعه مدرسه ، آب انبار ، کاروانسرا ، بازار ، چاه آب و مسجد امیر چخماق قابل بازدید می باشد.

برج خاموشان

برج خاموشان یا برج سکوت محلی است که زرتشتیان اجساد مردگان را در آن قرار می دادند. این بنای تاریخی بر روی کوهی کم ارتفاع به نام کوه دخمه در نزدیکی شهر یزد واقع شده است و به دلیل معماری خاص به کار رفته در ساخت برج ها، مورد توجه قرار گرفته است.

موزه قصر آیینه و روشنایی

این موزه زیبا در دوران پلوی در شهر یزد بنا شد و دارای اتاق هایی زیبا با نمای آیینه کاری و گچ بری می باشد. موزه ی قصر آیینه دارای 124 شی دیدنی است که قدمت آن ها به دوره ساسانی باز می گردد.

قنات زارچ

این بنای تاریخی به طول 120 کیلومتر، قدیمی ترین و طولانی ترین قنات در دنیا می باشد که دارای 2115 چاه است. این قنات از 3 سر شاخه به نام های شور، شیرین و ابراهیم خویدکی تشکیل شده است و در دوران زرتشتیان بنا شده است.

زندان اسکندر

این بنای زیبا و عجیب تاریخی در محله فهادان بنا شده است و قدمت آن به 8 قرن پیش باز می گردد. این ساختمان توسط اسکندر مقدونی بنا شد و به عنوان زندان مورد استفاده قرار گرفت. سال ها بعد تغییراتی در این بنا انجام شد و به عنوان مدرسه ضیائیه مورد استفاده قرار گرفت.

 

دیدگاه شما

نتیجه فرمول: 31 - 2