راه ها و روش های نوین در صنعت اجاره خودرو

اجاره خودرو راهکاری نوین در صنعت حمل و نقل یک سوال: آیا درصورت لغو تحریمهای قیمت خودرو کاهش می یابد؟ آیا بازار خودرو به...

اجاره خودرو راهکاری نوین در صنعت حمل و نقل

یک سوال: آیا درصورت لغو تحریمهای قیمت خودرو کاهش می یابد؟ آیا بازار خودرو به همان اوضاع سه سال پیش خود باز خواهند گشت؛ اگرچه تا لغو کامل تحریمها زمان زیادی نماده است اما مردم منتظرند تا ببیند با لغو تحریمهای خارجی حالا دیگر خودروسازان چه بهانه ای برای افزایش قیمت دارند. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره کاهش تحریمهای خارجی به خصوص در حوزه خودروگفت: بدون شک با لغو تحریمهای خارجی علیه صنعت خودروسازی وضعیت بهتر از الان خواهد شد و زمینه بازگشت خودورسازهای بزرگ جهان نیز به ایران فراهم میشود. حال بحث اینجاست با برداشته شدن تحریم های خودرو آیا قیمت خودرو ها کاهش می یابد و در نتیجه قیمت اجاره خودرو ارزان بدون راننده کاهش پیدا می کند و باز هم قیمت های اجاره ماشین ایرانی و یا اجاره ماشین خارجی بدون راننده همچنان ثابت می ماند.

امید کریمیان در پاسخ به این سوال آیا قرار است خودروسازهای بزرگ جهان به ایران بیایند گفت: بنده هم چندی پیش خبر ورود چند خودروساز بزرگ خارجی را برای سرمایه گذاری و همکاری در ایران شنیده ام و فکر میکنم لغو قانونی تحریمهای خودرویی این بستر را بیش از بیش فراهم کند البته این بحث باعث می شود در اجاره خودرو تشریفاتی و رنت ماشین تنوع خودرو ها بیشتر شود. وی درباره تاثیر لغو تحریمهای خارجی در صنعت خودروسازی نیز گفت: مهم ترین اثر لغو این تحریمها کاهش هزینه تولید و افزایش تولید خودرو و به احتمال زیاد کاهش جزئی در قیمت خودرو خواهد بود که اگر این چنین باشد در صنعت موسسه های کرایه اتومبیل بدون راننده و یا با راننده تغییر چندانی در قیمت خودرو نخواهد داشت. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: دولت باید نقش نظارتی داشته باشد و بگذارد تمام سهم این کارخانجات از طریق بازار سرمایه واگذار شود که از این راه و با تامین سرمایه درگردش آنان و هم با بالا بردن بهره وری نیرو ها و همچنین با بالا بردن کیفیت محصول خود، بتواند تولید خود را افزایش دهند و به سمت محصولی رقابت پذیر با تولیدات دیگر کشورها گام بردارند وی در ادامه درباره بازار خودرو در ایران و دلیل بی کیفیت بودن خودروهای داخلی با بیان اینکه کارخانجات خودروسازی ما همیشه نیازمند حمایت هستند و این در حالی است که دنیا، دنیای رقابتی است و کیفیت تولید، قیمت تمام شده ی آن و دیگر پارامترها، تعیین کننده میزان سهم محصول از بازار است گفت: اگر محصولی با کیفیت بسیار پایین داشته باشیم و استانداردها در آن لحاظ نشده باشد هرچقدر هم تسهیلات بدهیم مشکلی حل نخواهد شد.

با این حال با این خودرو های بی کیفیت باز هم اجاره خودرو ایرانی مثل اجار پراید در تهران متقاضی های خود را دارد که این مربوط به تولید کنندگان خودرو و قیمت بالای تولید در ایران می باشد. وی گفت: متاسفانه برخی خودروسازها معتقدند چون دولت به آن ها تسهیلات نمیدهد وضعیت تولید و گرانی به وجود آمده که اصلا اینگونه نیست. وی تصریح کرد: درست است تحریمهای خارجی نقش زیادی در وضعیت نابه سامان تولید خودرو داشته است اما باید توجه داشت خودروسازها در این مسیر اشتباهات زیادی داشته اند. در میان اتومبیل های گذر موقت وارد شده به ایران، خودروهای آمریکایی بیشترین سهم واردات را به خود اختصاص داده اند زیرا ویژگی هایی چون سرعت، قدرت، هیجان رانندگی و زیبایی ظاهری را با قیمتی بسیار مناسب در اختیار شما قرار می دهند و نمونه کار کرده آنها نیز به وفور در کشورهای حاشیه خلیج فارس یافت می شود.

اما در صنعت اجاره خودرو بازار خودرو های کره ای و همچنین اجاره خودرو های ایرانی مثل اجاره خودرو 206 و یا اجاره پراید و پژو پرشا هم داغ می باشد. و این اتومبیل ها می توانند خودروی مناسبی برای مسافرت مشتریان عزیز باشند. در این میان، دوج چارجر و فوردت موستانگ به عنوان ارزان ترین و محبوب ترین عضو گروه اتومبیل های آمریکایی گذر موقت شناخته می شوند و پس از آنها نیز شورولت کامارو، کرایسلر 300، هامر و کوروت بیشترین میزان واردات را به نام خود ثبت کرده اند. آنهایی که از کیفیت مونتاژ و سطح امکانات رفاهی این خودروهای نسبتا ارزان قیمت راضی نبودند سراغ مدل های مختلف کادیلاک رفتند. کادیلاک به عنوان یک اتومبیل لوکس آمریکایی، کیفیت مطلوب وو آپشن های زیادی را به شما هدیه می دهد. تا سال گذشته نیسان 350Z هم در میان واردکنندگان اتومبیل های گذر موقت محبوبیت خاصی داشت چون مانند فورد دموستانگ، یک اتومبیل کوپه اسپورت و ارزان قیمت بوده و توانایی فنی قابل توجهی دارد اما کم کم چهره اش تکراری شد و با ورود مدل 370Z محبوبیتش کاهش پیدا کرد.

از بحث اتومبیل های پرطرفدار و ارزان قیمت گذر موقت که بگذریم، نوبت می رسد به خاص ترین و گران ترین گذر موقت های وارداتی که قاعدتا شامل اتومبیل های لوکس یا سوپر اسپورت های اروپایی بوده اند. قرارداد رسمی برای اجاره اینطور ماشین ها بسته نمی شود و اگر وجود هم داشته باشد، کسی حوصله ثبت و محضر و این کارها را ندارد. طرفین ترجیح می دهند با گرفتن چک و سفته و مدارک سر و ته ماجرا را هم بیاورند. قرارداد اجاره خودرو برای تعداد ساعات معین بسته می شود که معمولا کمتر از 10 ساعت اجاره داده نمی شود یا اگر هم پایین تر از 10 ساعت اجاره داده شود پول همان 10 ساعت گرفته می شود. همچنین اجاره کننده معلوم می کند که می خواهد چند ساعت ماشین را داشته باشد. برای ماشین های ارزان تر مثل کرایسلر یک چک معتبر همراه با یک سند ملکی به عنوان گرو گرفته می شود اما برای ماشین های گران تر مثل کامارو، صاحب ماشین باید اجاره کننده را بشناسد و به هر کسی اجاره اش نمی شود لبته این سختگیری ها برای خودرو های ارزان تر مثل خودرو های ایرانی و یک سری خودرو های اپتیما و النترا کمتر می باشد.

یک نکته که می باست در زمان کرایه خودرو بدانید

در قراردادها موسسه های کرایه اتومبیل و تشریفاتی ذکر شده که در صورت تصادف فرد هم قیمت درست کردن ماشین و هم قیمت روزهایی را که به واسطه تعمیر، ماشین می خوابد را باید بپردازد البته این زمانی است که خودرو بیمه بدنه نداشته باشد لذا زمانی که می خواهید خودرو اجاره نمایید حتما از رنت کار بخواهید بیمه خودرو را به رویت شما برساند.

بازار خودرو و کرایه آن

ژاپن ، کره جنوبی ، آلمان سه کشوری هستند که بازار خودرو را در دستان خود گرفته اند. برند های چینی همانند ام وی ام به دلیل ارزان قیمت بودن آنها بازار خودرو را به خود اختصاص داده اند. برند های بنز و بی ام و جزو برند های محبوب جهانی می باشد ابته اجاره خودرو های ایرانی مثل اجاره 206 و اجاره خودرو پراید که به دلیل گراقیمت بودن آنها که هر کسی توانایی خرید آنها را ندارند بازار اجاره خودروی بنز و بی ام و آنها بسیار پر طرفدار می باشد. بنز و بی ام و رویای هر کسی برای سواری یک خودرو با یک برند محبوب می باشد. البته کیفیت سواری خودرو های ژاپنی هم بسیار قابل توجه می باشد و طرفداران زیادی را در اجاره ماشین به خود جلب کرده است. و از لحاظ امکانات با خودرو های آلمانی قابل رقابت و با قیمت نسبتا ارزان تر عرضه می شود. به همین دلیل این خودرو ها هم جزو خودرو هایی هستند که توانایی خرید آنها از عهده هر کسی بر نخواهد آمد. به همین دلیل اجاره ماشین تویوتا یکی دیگر از انتخاب های اجاره خودرو می تواند باشد. اما شرکت هیوندای و کیا موتورز با ارائه آبشن های روز دنیا و خودرو های فول امکانات با سواری های مطلوب قیمت های خیره کننده ای را ارائه داده است. که این دلیل محبوبیت و بورس شدن آن در ایران شده است. شما می توانید با بودجه های مختلف از برند هیوندای خودروی محبوب خود را انتخاب کنید.

این برند بازار جهانی را تحت تاثیر خود قرار داده است. البته که خودرو های گران قیمت آن امکانات و قدرت موتور بالا تری دارند و شاید توانایی خرید آن از عهده هر کسی بر نیاید. به همین دلیل اجاره خودرو هیوندای نیز پرطرفدار ترین نوع اجاره ماشین در ایران می باشد.این برند ها خودرو های دست نیافتنی شما هستند که با اجار خودرو محقق می شود. برای قرار ملاقات های کاری و یا مسافرت و مراسم عروسی شما بسیار مناسب می باشد. از خودرو های با کیفیت که در ایران بازار خوبی را به خود داده است اجاره خودرو مزدا 3 می باشد. این خودرو مناسب برای جوانان و همین طور میان سالان و خانم ها می باشد. که در ایران مونتاژ می شود. ولی در حال حاضر به دلیل تحریم ها و کم شدن قطعات این خودرو میزان تولید آن در ایران کمتر شده است.البته دوربین عقب آن جزو آبشن هایی است که شرکت آن را ارائه می دهد.ولی در ایران این آبشن کاملا حذف شده است و در صورت اضافه کردن توسط خود افراد از گارانتی خارج می شود.

البته خودرو های داخلی که امکانات آنها با بازار جهانی قابل رقابت نیست در ایران بازار قابل توجهی دارد. مانند اجاره ماشین 206 و اجاره ماشین تندر 90 و اجاره خودرو پرشیا و حتی اجاره ماشین پراید . این خودرو ها به دلیل قیمت بالا نسبت به امکانات که ارائه می دهد توجه همگان را به اجاره خودرو ها جلب کرده و برای همگان اجاره خودروی ایرانی مرقوم به صرفه تر از خریداری آنها می باشد.  

افت قیمت خودرو و توجیه اقتصادی کرایه آن

برخي افراد از دارايي‌هايشان به گونه‌اي استفاده يا مراقبت مي‌كنند كه با دور ريختن پول هيچ تفاوتي ندارد! خودروهاي شخصي به ضرورتي براي زندگي تبديل شده‌اند. امروزه بخشي از دارايي‌ خانواده‌ها براي خريد خودرو و استفاده‌هاي ضروري و رفاهي از آن اختصاص مي‌يابد و خودروها معمولا پس از املاك، گران‌ترين دارايي محسوب مي‌شوند. بالطبع خودروها به دليل پيچيدگي فني و شرايط استفاده به نگهداري و مراقبت ويژه نياز دارند وگرنه سرعت استهلاك آنها بالا مي‌رود و اين مترادف است با دور ريختن پول در قالب هزينه‌هاي قابل پيشگيري. اين ضرر فاحش اغلب هنگام فروش خودرو رخ‌نمايي مي‌كند و گاهي دهان فروشنده را از تعجب و احساس زيان‌ باز نگه مي‌دارد. که این امر دیگر در کرایه ارزان خودرو دیگر مسئله نگران کننده ای نمی باشد. بسيارند افرادي كه يك خودرو صفر كيلومتر را طي مدتي كوتاه به قراضه‌اي تبديل مي‌كنند كه ديگر چند ميليون زير قيمت دست دوم نيز قابل فروش نيست. در حالي كه خودروها اصولا جزو دارايي‌هاي سرمايه و با عمر مفيد بالا محسوب مي‌شوند که به همین دلیل یکی از دلایل تقاضای اجاره خودرو افت قیمت ماشین پس از چند ماه می باشد. و در صورت نگهداري صحيح مي‌توان آنها را سال‌هاي متمادي چه براي استفاده و چه براي فروش، سالم و سرحال نگه‌ داشت. اگر هم قرار باشد خودروي مدل بالاتري خريداري شود فروش خودروي موجود با قيمت مناسب انتخاب‌هاي بهتر و بيشتري پيش رو مي‌گذارد. مراقبت‌هاي مربوط به خودرو بسيار متنوع و گاه تخصصي هستند،‌ اما بنا به نظر كارشناسان و خودروسازان مي‌توان با رعايت برخي نكات اساسي و كمي دقت و ملاحظه استهلاك خودرو را تا 40 درصد كاهش داد و بر عمر مفيد آن افزود. ـ حداقل ماهي يك بار بدنه خودرو را با آب ولرم يا سرد بشوييد. براي اين كار از مواد شوينده مخصوص يا مايع ظرفشويي استفاده كنيد. در صورت گرم بودن بدنه به دليل ماندن زير آفتاب آن را با آب سرد نشوييد.

ـ در فصل بارندگي فواصل شستشوي خودرو را كوتاه‌تر كنيد و قسمت‌هاي زيرين بدنه را از گل و لاي حاوي نمكي كه بر سطح معابر ريخته مي‌شود به دقت پاك كنيد تا از پوسيدگي بدنه جلوگيري شود. ـ‌ براي پاك كردن فضولات پرندگان، لكه‌هاي روغني و شيميايي، شيره درختان و لكه‌­هاي ناشناس از روي بدنه سريعا اقدام كنيد. ـ ‌براي پاك كردن قير و رنگ فقط از نفت استفاده كنيد. ـ ‌پريدگي رنگي خودرو در اثر تصادف طي مدتي‌ كوتاه باعث خورده شدن رنگ اطراف و به اصطلاح بزرگ شدن پريدگي مي‌شود. بنابراين براي رنگ‌آميزي و لكه‌گيري سريعا اقدام كنيد. ـ براي پوليش رنگ و بدنه از مواد استاندارد استفاده كنيد و در اين كار از افراد خبره مشاوره بگيريد. ـ پايين آوردن بيش از اندازه ارتفاع خودرو به خرابي كمك فنر و جلوبندي و افزايش استهلاك بدنه منجر مي‌شود. ـ الگوهاي رانندگي درست را بياموزيد.

اين كار علاوه بر افزايش ايمني باعث بهتر شدن كارايي خودرو و البته كاهش هزينه‌هاي مرتبط با خرابي و استهلاك مي‌شود. ـ ‌ضديخ را هر 4 فصل استفاده كنيد، زيرا ماده ضديخ دماي آب را در محدوده مناسبي براي كاركرد خودرو نگه مي‌دارد و در فصل تابستان از جوش آوردن موتور جلوگيري مي‌كند. علاوه بر آن مانع خوردگي و پوسيدگي قطعات مي‌شود. ـ رادياتور خودروهاي امروزي آب كمي مصرف مي‌كنند با اين حال بايد آب مناسبي درون آنها ريخته شود. آب لوله‌كشي رسوبات بسياري دارد كه باعث تخريب يا كاهش كارايي واترپمپ و موتور مي‌شود و حتي گاهي كار به سوختن واشر سرسيلندر مي‌كشد. بهتر است هر چند بار مي‌توانيد آب را بجوشانيد و خنك كنيد و سپس آن را درون رادياتور بريزيد. البته بدون رسوبات احتمالي باقيمانده در ته ظرف. با توجه به دلایل بالا می توان کاملا به ان موضوع پی برد که اجاره خودرو برای یک بازه زمانی کوتاه مدت بسیار به صرفه تر از خرید و فروش آن در یک زمان کوتاه با توجه به افت قیمت خودرو می باشد

  آشنایی با خودروهای اجاره ای شرکت سعادت رنت:

سدان:

به خودرو های سواری صندوق دار که دارای سقف ثابت می باشند و معمولا 2 درب یا چهار درب هستند و 2 ردیف صندلی دارند گویند. متداول ترین نوع اجاره خودرو در خودرو های سدان می باشد مانند اجاره ماشین پرشیا

اجاره خودرو لیفت بک:

این نوع خودرو از لحاظ شکل ظاهری ما بین خودرو های سدان و هاچ بک می باشد. یعنی خودرو های صندوق داری که درب شیشه ای دارد و به داخل خودرو ارتباط دارد. مانند اجاره ماشین زانتیا

هاچ بک:

خودرو های بدون صندوق که دارای صندوق شیشه ای می باشند و از عقب به داخل خودرو متصل می شوند و درب صندق آنها به صورت عمودی باز می شوند گویند. مانند اجاره خودرو پژو 206

اجاره خودرو فست بک:

این نوع خودرو ها یک نوع خاص از خودرو های سدان می باشد. به طوری که سقف آنها با شیب خاصی به صندوق متصل می شود. مانن اجاره ماشین بنز سی ال اس

اجاره خودرو اس یو وی:

به خودرو های باربری همانند نیسان می گویند که ظرفیت حمل بار بالا دارند. این خودرو ها نسبتا شاسی بلند ، 2 دیفرانسیل با قدرت موتور بالایی می باشند

اجاره خودرو ام پی وی:

این خودرو ها برای حمل بار و مسافرین تعبیه شده اند و شکل ظاهری خاصی دارند مانند اجاره ماشین ون

اجاره خودرو وانت و تاکسی فرودگاه :

این خودرو ها می توانند 2 کابین و یا تک کابین باشند و قابلیت حمل بار در انتهای آن نیز می باشد. مانند اجاره خودرو مزدا وانت. اجاره تاکسی فرودگاه که برای مسیر رفت و برگشت فرودگاه رزرو می شود. تاکسی فرودگاه در مدل های مختلف موجود می باشند. 

اجاره خودرو های درون شهری:

اجاره خودرو های کوچک:

این خودرو های کوچک کم مصرف برای تردد در شهر بسیار مناسب می باشند مانند اجاره ماشین ام وی ام 110 و اجاره ماشین ماتیز و اجاره ماشین پراید

اجاره خودرو های کوچک سواری:

این خودرو ها بسیار کم مصرف و حجم موتور پایینی دارد ولی قابلیت تردد در بیرون شهر را نیز دارند. مانند اجاره ماشین انواع پژو و اجاره پراید

اجاره خودرو خانوادگی:

حجم این خودرو ها تا 2200 سی سی می باشد اما مصرف زیادی ندارند که می توان با خانواده خود به سفر های درون شهری و بیرون شهری بپردازید که این نوع خودرو ها در اجاره خودرو در تهران و اجاره خودرو در شهرستان ها کاملا در اختیار شما عزیزان می باشد. مثل اجاره انواع خودرو مزدا

اجاره خودرو خانوادگی بزرگ:

این نوع خودرو ها جا دار تر و قدرت مند تر می باشدو معمولا شامل خودرو های سواری می باشند. مانند اجاره خودرو زانتیا و یا اجاره اپتیما

اجاره خودرو نیمه لوکس:

این نوع خودرو های امکانات با لاتری دارند و در ابعاد بزرگ تر ارائه می شوند. مانند اجاره ماشین تویوتا کمری و اجاره خودرو بنز سری سی

اجاره خودرو لوکس: 

ین نوع خودرو ها دارای آبشن های بیشتری می باشند و دارای اتاق های بزرگ تری می باشد. مانند اجاره ماشین بی ام و 528 و اجاره خودرو هیوندای آزارا

اجاره خودرو های مدرن:

این خودرو ها شامل خودرو های سواری مدرن و بزرگ هستند که دارای موتور های فوق قدرتمند می باشد. و با قیمت بالا عرضه می شوند.این خودرو ها برای اجاره خودرو های تشریفاتی بسیار مناسب می باشند. مانند اجاره خودرو بی ام و 740 و اجاره ماشین لکسوز سری s

اجاره خودرو کوپه و کروک:

این خودرو ها فوق العاده پر سرعت و پر شتاب هستند و معمولا 2 درب می باشند که به صورت بدون سقف یا کروک و کوپه عرضه می شوند. مانند اجاره ماشین بی ام و

 

دیدگاه شما

نتیجه فرمول: 37 - 9