اجاره ماشین هایی که دارای یورو 5 هستند

ماشین های اجاره ای که دارای یورو 5 هستند

ماشین های اجاره ای که دارای یورو 5 هستند

سال آینده در حالی شرکت های تولید خودرو مجبور به رعایت استاندارد بین المللی آلایندگی یورو 5 در محصولات تولیدی خود می باشند که به گفته کارشناسان دو خودرو ساز کشورایران، این الزام تنها در مورد محصولات جدید صدق می‌کند و محصولات قبلی اجازه تولید با استاندارد یورو 4 را خواهند داشت. مصوبه دولت ایران و سازمان محیط ‌زیست مبنی ‌بر الزام کمپانی های خودرو ساز به رعایت استاندارد یورو 5 در شرایطی است که به اعتقاد صاحب نظران این محصولات در حال تولید شرکت های خودرو ساز به ‌دلیل قدیمی بودن پلت ‌فرم قابلیت دریافت استاندارد آلایندگی یورو 5 را نخواهد داشت هر چند از تیر 1392 شماره‌ گذاری خودروهای یورو 2 انجام نمی گیرد البته در بازار اجاره خودرو بدون راننده خودرو های با آلایندگی یورو 4 وجود ندارد. یورو 5 باعث پاک بودن اتومبیل ها می باشد در نتیجه شاهد هوایی تمیز و پاک هستیم.

رعایت یورو 4 الزامی می باشد

تمام ماشین های تولید ایرانی ملزم به رعایت استاندارد یورو 4 شدند، اما تا اوایل همان سال تنها 35 درصد از ماشین ها موفق به اخذ استاندارد یورو 4 شدند و 65‌ درصد مابقی به‌دلیل قدیمی بودن نتوانستند با استاندارد یاد شده انطباق پیدا کنند. این امر در اجاره ماشین بدون راننده و اجاره ماشین با راننده تاثیر گذار بوده و باعث شود مشتریانی که تقاظای اجاره ماشین ارزان قیمت و کرایه ماشین در فرودگاه در این بازار را دارند فقط بتوانند برای اجاره ماشین بدون راننده و یا اجاره ماشین عروس ارزان قیمت با راننده فقط خودروهایی با آلایندگی یورو 4 را در اختیار داشته باشند.

به هر حال با همکاری سازمان حفاظت از محیط زیست در شرایطی تمام خودروها توانستند مجوز شماره‌گذاری بگیرند که با مصوبه دولت سال 1396 ماشین ها باید طبق استاندارد یورو 5 تولید شوند. در این زمینه یک مسئول صنعت خودرو عنوان می‌کند که خودروسازان با محصولات فعلی قادر به اخذ این استاندارد نخواهند بود، مگر اینکه از تولید برخی محصولات فعلی خود صرف نظر کنند که برای خودرو سازان در این بازار امکان پذیر نیست و خریداران خودرو و فروشندگان خودرو و اشخاصی که در خواست اجاره خودرو بدون راننده و یا اجاره ماشین با راننده دارند همچنان با پرداخت این هزینه های زیاد سوار بر خودرو های یورو 4 شوند. به همین دلیل به ‌نظر می‌رسد که خودروهایی با تولید انبوه کشور قابلیت اخذ استاندارد یورو 5 را فعلا نخواهند داشد از جمله این اتومبیل ها اجاره پراید بدون راننده تهران و کرایه ماشین 206 بدون راننده کرج و با استاندارد یورو 4 به طول عمر بلند مدت خود ادامه خواهند داد. اما دوشنبه گذشته در برنامه صدا و سیمای ایران همین موضوع مورد گفت‌ وگو و تبادل ‌نظر کارشناسان قرار گرفت؛ به‌طوری‌ که مهمان برنامه، قائم‌ مقام رئیس مرکز مطالعات و استراتژیک گروه تولیدی سایپا در مورد الزام خودروسازان با تامین استاندارد یورو 5 از ابتدای سال آینده تاکید کرد که مصوبه دولت و سازمان محیط‌ زیست مبنی ‌بر اجبار خودروسازان به تامین استاندارد یورو 5 فقط برای محصولات جدید هستند و محصولات قبلی با استاندارد یورو 4 اجازه تولید خواهند داشت.

این محصولات که سهم قابل توجه ای در بازار اجاره ماشین بدون راننده و اجاره ماشین با راننده و اجاره ماشین عروس و خرید ماشین و تاکسی تشریفات فروش ماشین دارند شامل:

اجاره ماشین پراید _ اجاره ماشین پژو 206 _ اجاره ماشین پژو پارس _ اجاره ماشین 206SD _ اجاره ماشین 405 _ اجاره ماشین سمند و ... می باشد.

که طبق این دستور از سازمان محیط زیست همچنان به تولید خودرو با آلایندگی یورو 4 ادامه خواهد داشت. وی همچنین در این برنامه بر ادامه تولید پراید به‌ دلیل استقبال مردمی تاکید کرد که این خودرو در بازار اجاره ماشین بدون راننده جزء ارزان ترین خودرو اجاره ای برای مشتریان و گردشگران و صنعت توریست در ایران می باشد.

دیگر مهمان این برنامه ، قائم ‌مقام معاونت طراحی و توسعه گروه تولیدی ایران خودرو که وی نیز عنوان کرد براساس قانون آلایندگی که مصوبه هیات دولت است و ابلاغ آن توسط سازمان محیط‌ زیست انجام‌شده برنامه یورو 5 برای محصولات جدید با پلت‌ فرم جدید است. براساس همین مصوبه تولید محصولات کنونی تا دو سال آینده می‌تواند ادامه پیدا کند. وی همچنین تولید خودروهای یورو 5 را فاقد زیر ساخت‌های لازم از سوی دولت خواند و تاکید کرد اکنون روزانه 75 میلیون لیتر سوخت یورو 4 نیاز داریم که طبق اعلام رسمی فقط یک‌سوم بنزین کنونی یورو 4 است.

 

 

دیدگاه شما

نتیجه فرمول: 42 + 27