توصیه هایی برای نگهداری و افزایش عمر اتومبیل

نکات فنی مهم درباره اجاره ماشین اجاره خودرو برای تورهای داخلی ایران بدون شک هر وسیله ی الکتریکی و مکانیکی نیاز به نگهد...

نکات فنی مهم درباره اجاره ماشین

اجاره خودرو برای تورهای داخلی ایران

بدون شک هر وسیله ی الکتریکی و مکانیکی نیاز به نگهداری دارد تا با گذشت زمان، از کیفیت و کارایی آن کاسته نشود. ما با تجارب خود در اجاره خودرو میخواهیم یک سری تو صیه های جالب را در اختیار شما بگذاریم میتوان گفت که خودرو نیز از این قاعده مستثنا نبوده و سهل انگاری در امر نگهداری اتومبیل حتی می تواند به قیمت جان مالک و سرنشینان آن تمام شود و تنها با رعایت چد نکته جزئی می توان از بروز خسارات مالی و جانی  جلوگیری کرد. شرکت سعادت رنت با کادری مجرب در بحث کرایه ماشین و و کرایه اتومبیل و اجاره ماشین تشریفات و با راننده به شما این راهنمایی های ارزشمند را هدیه میکند .

خودروهای امروزی با به کارگیری تکنولوژی مدرن و طیف وسیعی از امکانات رفاهی، هرقدر که رانندگی را آسان تر و لذت بخش تر کرده اند، به همان میزان نیاز به مراقبت دقیق تر و صرف هزینه بیش تری برای نگهداری دارند.این امر در ترانسفر فرودگاه  به دلیل ازدیاد خودرو های مورد استفاده در اجاره خودرو تهران و کرایه خودرو تهران و تاکسی فرودگاه با راننده شخصی بسیار بدیهی بوده.

سیستم برقی و گرمایشی خودرو

به طور مثال دیگر سیستم سوخت رسانی خودروها در یک پمپ بنزین مکانیکی و کاربراتور با مکانیزم نسبتاً ساده خلاصه نمی شود که با یک آچار و تنظیم سوزن ژیگلور بتوان میزان مصرف سوخت خودرو را تنظیم کرد.به خصوص خودرو هایی که در اجاره خودرو بکار میروند به خاطر با لا بودن مدل دیگر نمی توان خودرویی را که باطری اش دشارژ شده را به راحتی با کابل روشن نمود و یا هل داد.

چراکه سیستم های حساس الکترونیکی موتور و سیستم ترمز و فرمان خودرو این اجازه را به شما نمی دهند و حتی در صورت روشن شدن خودرو با این روش، قطعاً خسارات محسوس و نامحسوسی به اتومبیل وارد خواهد شد.این خسارت ها به مرور زمان در اجاره خودرو خود را به سرعت نشان داده و خودرو را مستهلک میکند  پس بهتر است برخی از عادات قدیمی را دور ریخته و با سیستم خودروهای امروزی هماهنگ و همگام شویم. البته این نکته را نباید از یاد برد که با توجه به تولید خودروهایی با تکنولوژی مربوط به چندین دهه گذشته در کشورمان، نباید تمامی آن عادات قدیمی را فراموش کرد! دراین  قسمت رعایت چند نکته کلی را به شما توصیه می کنیم که تمامی این نکات مهم در خودرو هایی که در اجاره خودرو تحت فشار بودند به دست امده در زیر به چند نکته اشاره خواهد شد.

چند نکته مهم درباره اجاره خودرو ایران

.1 حتماً دفترچه راهنمای استفاده و نگهداری خودروی خود را مطالعه کنید. چرا که هر خودرو دستورالعمل نگهداری و استفاده منحصر به فرد خود را دارد و با اطلاع از این موارد، شما تبدیل به مکانیک زبده اتومبیل خود خواهید شد. هنگام اجاره ماشین حتما این دفترچه را از شخص اجاره دهنده طلب کنید.

.2 فشار باد لاستیک ها را حداقل ماهی یک بار چک کنید. البته این کار در اجاره خودرو هر هفته به صورت منظم انجام میشود میزان فشار باد توصیه شده توسط کمپانی، اکثراً در پشت درپوش درب باک بنزین و یا داخل درب صندوق عقب و یا روی ستون وسط (B) سمت راننده نوشته شده است. در صورت لرزش فرمان در سرعت های بالا، مشکل می تواند با بالانس کردن چرخ ها برطرف گردد. بهتر است هر سه ماه یک بار، قطعات جلوبندی، سیستم فرمان و سیستم تعلیق توسط مکانیک بازدید شود. البته این امر در اجاره ماشین هر 1 ماه به صورت منظم انجام میشود که طبق دستورالعمل سازنده، تایرهای خودرو را در زمان ذکر شده باهم جا به جا کنید.

.3 روغن موتور خودرو را طبق توصیه سازنده و به موقع تعویض کنید. ما در اجاره خودرو ای کار را هر 5000 کیلومتر انجام میدهیم بهترین روش برای اطلاع از زمان تعویض روغن موتور، کیلومتر کارکرد خودرو و سنجیدن شرایط کارکرد موتور است. رنگ و میزان چسبندگی روغن موتور ملاک دقیقی برای تشخیص زمان تعویض روغن موتور نیست. چراکه سیاه نبودن روغن موتور، دلیلی بر داشتن خواص اولیه آن نمی باشد.

.4 بر خلاف باور عموم، مایع ترمز (که یک فراورده نفتی است و نه روغنی)، روغن هیدرولیک، واسکازینگیربکس و دیفرانسیل، مایع سیستم خنک کننده موتور و مایع شیشه شور نیاز به تعویض دارند.ای امر در اجاره ماشین  تمامی این نکات به درستی انجام میشود وزمان تعویض آن ها نیز در دفترچه خودرو ذکر شده ولی به طور کلی حدود هر 30,000 کیلومتر یا یک سال می باشد. فیلترهای روغن، بنزین و هوا را نیز باید در زمان مقرر تعویض نمود.

5.از تعویض تسمه تایم غافل نشوید. به یاد داشته باشید که تعویض به موقع تسمه تایم می تواند از بروز خسارات زیاد و هزینه سنگین جلوگیری کند. معیوب بودن شمع و وایرها نیز در کارکرد موتور و افزایش میزان مصرف سوخت تاثیر بسزایی دارد. پس تعویض آن ها نیز در موعد مقرر در نهایت به نفع مالک خودروست.این تعویض در اجاره خودرو و کرایه ماشین هر 2 ماه یک بار انجام میشود.

6.حداقل سالی یک مرتبه قطعات لاستیکی و پلاستیکی خودرو را بازدید کنید. شلنگ های آب، سوخت رسانی و ترمز حتماً باید بازدید شوند. لاستیک های سرکمک و گردگیرهای کمک فنر ها و سرپلوس ها در صورت ترک داشتن و معیوب بودن باید تعویض گردند.این امر در شرکت های اجاره خودرو هر 6 ماه یک بار باید چک شود.

نکات فنی خودرو که باید به آنها اهمیت دهید

به سیستم برق خودروی خود اهمیت دهید. از سیم هایی که روکش آن ها معیوب است به سادگی نگذرید چراکه به راحتی می توانند یک فاجعه به بار بیاورند. میزان آب باطری خودرو را چک کنید. به هیچ وجه در هنگام روشن بودن خودرو سرباطری ها را جدا نکنید. این کار باعث صدمه دیدن آلترناتور (دینام) و ECU خودرو می شود. در صورت شستشوی موتور، تمام سوکت ها و شمع و وایرها را باد بگیرید و قبل از روشن نمودن اتومبیل خشک کنید.

دیدگاه شما

نتیجه فرمول: 39 + 20