مقایسه ی فنی خودروی رنو کوئید و پراید

مقایسه ی پراید و رنو کوئید با توجه به استقبال شما دوستان از مقاله‌ معرفی رنو‌ کوئید و اجاره ماشین در تهران ، مقایسه جذا...

مقایسه ی پراید و رنو کوئید

با توجه به استقبال شما دوستان از مقاله‌ معرفی رنو‌ کوئید و اجاره ماشین ، مقایسه جذابی بین کوئید و پراید، با توجه به بازبینی ما آورده ایم. پس اگر دوست دارید از خودرویی که ممکن است سال آینده وارد خیابان‌های شهر تهران و جزیره کیش باشد بیشتر بدانید، با ما همراه باشید. در پایان هم از شما می‌خواهیم که نظرتان را درباره‌ی اینکه کدامیک برای اجاره خودرو بهتر است به ما بگویید. همچنین نظرات خود را راجع به خدمات این شرکت در رابطه با ترانسفر تشریفات و ماشین تشریفات و اجاره ماشین در تهران و اجاره ماشین عروس به ما اعلام نمایید.

معرفی پراید و رنو کوئید

پراید ماشینی بود که در سال 1986میلادی (1365شمسی) طراحی و تولید شد، یعنی حدود 30 سال پیش خودرویی که میان چند خودروساز مزدا، فورد و کیا دست به دست شد و بالاخره در سال 1372به دست خودروساز ایرانی، سایپا افتاد و بعد از چند سال وارد بازار اجاره پراید تهران و کرایه اتومبیل ایران شد.

و اما کوئید، خودرویی است که رنو در سال 2015 به قصد هدف گرفتن بازار خودروهای اقتصادی و ارزان قیمت هند تولید کرد. بنابراین کوئید خودروی جدیدتری نسبت به پراید محسوب می‌شود ولی هنوز وارد شرکت های اجاره خودرو نشده و امتحان خود را پس نداده.

کلاس بندی پراید و رنو کوئید

پراید عموما به‌عنوان یک خودروی سواری‌‌ (صندوق دار) و یا هاچ بک کوچک شهری شناخته می‌شودو در اجاره خودرو به عنوان یک خودرو مسافرتی مورد استفاده قرار می گیرد.

در مورد کلاس کوئید جای بحث زیاد است. به‌طور کلی کوئید را یک کراس‌اور کوچک می‌دانند. کوئید از نظر ابعاد حتی از 206 کوچک‌تر و ارتفاع آن تنها 2٫8 سانتی‌متر از پراید بیشتر است! در حقیقت کوئید یک هاچ بک کوچک شهری است که تنها با افزایش ارتفاع چندسانتی‌متری ناقابل، لفظ کراس‌اور کوچک را یدک می‌کشد.به نظر ما این خودرو مناسب برای مصارف شهری است و در اجاره خودرو بدون راننده سودمند نخواهد بود در رنو  این اختلاف ارتفاع ناچیز، شاید در جاده‌های خاکی یا پرفراز و نشیب، عملکرد بهتری را نسبت به پراید از خود نشان دهد ولی کارایی دیگری ندارد .

البته بعید نیست که کوئید هم مثل پراید دست‌خوش تغییراتی شود و در آینده‌ای نه چندان دور، شاهد تولید انواع کلاس‌های سدان تا وانت آن باشیم این خودرو امنیت پایینی نیز دارد.

مقایسه طراحی دو خودروی پراید و رنو کوئید

اجاره پراید به دلیل قدیمی بودن ریشه طراحی‌اش، یقینا با مدل خودروهای امروزی سنخیت لازم را ندارد، اما در طول این دو دهه، با انواع تغییرات ظاهری کوچک و بزرگی همراه بوده که باعث شده از چهره قدیمی  دهه 80 میلادی خود فاصله بگیرد.این خودرو به دلیل ارزان بودن در کرایه اتومبیل طرفدار زیادی را به خود اختصاص داده تغییرات کوچک در نسخه‌های صبا و 131 و تغییرات بزرگ‌تر در مدل‌هایی نظیر 141 و 132 به‌راحتی دیده می‌شود در اجاره ماشین در تهران و کرج که از مدل 132 و131 استفاده میشود..

در داخل کابین، داشبورد پلاستیکی با حداقل امکانات موجود به چشم می‌خورد، حال در مدل‌های اخیر طراحی داشبورد و جلو پنجره به شکل جدیدتری درآمده است.

و اما در مورد کوئید، شاهد خودرویی با طراحی نو وجدید هستیم. با طراحی زیرکانه طراحی شده از ناحیه رنو،‌ چهره یک شاسی‌بلند را برای بیننده یادآور می‌شود.که در اجاره خودروایران میتوان از آن استفاده خواهد شد  طراحی پویا با داشبورد برجسته‌‌ای که لوگوی رنو همانند الماس در وسط آن می‌درخشد. ( لوگوی رنو سمبل یک الماس است ) در کرایه خودرو به دلیل پایین بودن استحلاک از این خودرو استفاده میشود.

در داخل، مثل همیشه با محیط سادهِ‌ و داشبورد پلاستیکی یک رنو مواجه هستیم، البته به استثنا صفحه نمایش لمسی و صفحه کیلومتر دیجیتالی به‌کار رفته در آن، که به نظر می‌رسد حداکثر تلاش صورت‌ گرفته شده از سوی طراح بوده که سرنشینان، کمی از حس‌وحال  بی‌روح داخل کابین محصولات سابق رنو فاصله بگیرند و این خودرو را برای اجاره خودرو انتاب میکنند.

فضای داخلی پراید در مقایسه با رنو کوئید

پراید یک خودرو مناسب برای یک خانواده 3 الی 4 نفره است.که قصد اجاره خودرو پراید را دارند البته اگر خاطرمان باشد، در مدل‌های قدیمی‌تر، این‌ خودرو حتی می‌توانست پذیرای 5 سرنشین نیز باشد ولی چند سالیست که با تغییرات انجام شده در ظاهر این خودرو، اکنون شاهد فضای داخلی به‌مراتب کوچک‌ نسبت به مدل‌های پیشین آن هستیم.و این امر باعث شده که خانواده های پر جمعیت کمتر از این خودرو برای اجاره خودرو استفاده کنند  برای درک این موضوع می‌توانید امروز، برای رسیدن به منزل ، سوار یکی از آن‌ها شده و در صندلی پشت بنشینید، احتمالا در طول مسیر در فضای تنگ کمی اذیت خواهید شد ولی این خودرو در کل خودروی مناسبی در کرایه اتومبیل به شمار می اید.

حال نوبت به کوئید ساخت فرانسه می‌رسد! به نظر می‌رسد که این اتومبیل ارگونومی خوبی دارد و راننده و سرنشینان از فضای مطلوبی بهره‌مند هستند ولی ممکن است که برای سرنشینان عقب، به خصوص افراد قدبلند و درشت، فضا کمی تنگ‌ باشد، چرا که به‌هرحال کوئید یک خودروی کامپکت است.ولی هنوز این خودرو در اجاره خودرو امتحان خود را پس نداده است فضای بار کوئید حدود 300 لیتر است و در مقایسه با پراید که حجم آن حدود 245 لیتر است، فضای بیشتری دارد و در اینده خودرو مناسبی در اجاره خودرو و کرایه اتومبیل خواهد بود.

دیدگاه شما

نتیجه فرمول: 30 + 26