بررسی نکات فنی اجاره ماشین و خدمات آنلاین

بررسی نکات فنی اجاره ماشین و خدمات آنلاین

نکات فنی برای اجاره ماشین

اجاره ماشین به آن دسته خدماتی تبدیل شده است که روز به روز به تعداد استفاده کنندگان از آن اقزوده می شود؛ چرا که اجاره ماشین می‌تواند به افراد در جنبه‌های گوناگون فواید و مزایای قابل توجه ای داشته باشند. به این ترتیب زمانی که در خواست اجاره خودرو می‌کنید و به شرکت ارائه دهنده این نوع خدمات مراجعه می‌کنید باید بدانید پس از کرایه اتومبیل و یا پیش از آن باید احتمالاتی را در نظر بگیرید. اجاره خودرو در نگاه افراد مختلف متفاوت است از نظر حقوقی اجاره ماشین یعنی؛ مالکیت یک یا چند خودرو به صورت موقت و از دیدگاه عموم مردم به دریافت ماشین به صورت موقت گفته می‌شود. اجاره خودرو طی مراحلی انجام می‌گیرد و می‌تواند نقاط قوت زیادی به همراه داشته باشد. با ما همراه باشید تا به مزایا و معایب آن بپردازیم.

اجاره ماشین با آسودگی خاطر

یکی از مشکلاتی که افراد ممکن است در زمان اجاره خودرو مورد علاقه و مورد نظر خود داشته باشد. نگرانی و اضطراب‌های آنان برای کرایه این خودروهاست. بعضی از افراد زمانی که می‌خواهند خودرویی را اجاره کنند درباره احتمال تصادف، خسارت و آسیب به خودرو نگران هستند و همین عامل باعث می‌‌شود تا بسیاری از آن‌ها نتوانند  از خدمات با کیفیت، اهمیت و ضرورت اجاره خودرو در دنیای امروز، استفاده کنند. البته این مشکل معمولا برای افرادی که می‌خواهند از خدمات اجاره خودروهای تشریفات و لوکس استفاده کنند. اگر در این دست از افراد قرار دارید برای اجاره خودرو لازم نیست درباره این موارد نگران باشید؛ چرا که امروزه بسیاری از شرکت‌های رنت برای اجاره ماشین، بیمه ارائه می‌دهند یعنی زمانی که شما به این شرکت‌ها یا موسسات مراجعه می‌نمایید؛ آن‌ها در قبال دریافت مبلغی، متناسب با نوع و مدل خودرو، بیمه متناسب آن را در نظر می‌گیرند که اگر شما در زمان اجاره ماشین، با تصادف یا هر گونه مشکل دیگری مواجه شدید؛ خسارت شما را تا مقدار قابل توجه ای جبران نمایند. بنابراین بیشتر نگرانی‌ها با اجاره خودرو و شرایط بیمه، از بین می‌رود.

نکات فنی برای اجاره ماشین

نکاتی برای کاهش خطرات در زمان اجاره ماشین

زمانی که شما خودرویی را اجاره می‌کنید در برابر آن مانند خودروی شخصی چه بسا بیشتر از آن مسئولیت دارید تا از قطعات و لوازم آن به خوبی مراقبت نمایید. به همین دلیل بیشترین نگرانی مردم برای اجاره ماشین، احتمال بروز حوادث احتمالی برای آن‌هاست. با توجه به این نکات و اینکه هر چند هیچگاه حادثه خبر نمی‌کند و ممکن است هر زمانی در حین رانندگی تصادف یا مشکلات فنی برای خودرو رخ دهد؛ اما با رعایت چندین نکته می‌توان از وقوع بسیاری از آنان جلوگیری کرد که بعضی از آن‌ها عبارتند از:

هدف خود را از اجاره ماشین مشخص کنید

پیش از انجام مراحل کرایه اتومبیل، هدف خود را از اجاره خودرو مشخص کنید. اهداف اجاره خودرو در بیشتر افراد معمولا به چند دسته تقسیم می‌شود. افرادی که می‌خواهند اتومبیلی برای مسافرت‌های بین شهری کرایه کنند؛ اشخاصی که برای رفت و آمد روزانه خودرو اجاره می‌کنند، کسانی که برای ماشین عروس خودرو اجاره می‌نمایند، افرادی که می‌خواهند برای مراسم تحریم خودرو کرایه کنند و کسانی که از خدمات اجاره اتوبوس و ون برای تور یا سرویس مدارس بهره می‌گیرند. به این ترتیب پیش از کرایه نهایی خودرو اهداف خودتان را مشخص کنید؛ چرا که نوع هدفی که می‌خواهید برای آن اتومبیل اجاره کنید در نوع و مدل خودرو، کیفیت آن، هزینه، نوع بیمه و .... تاثیر پر رنگ و تعیین کننده‌ای دارد؛ یکی از نکاتی که می‌تواند در اجاره ماشین شما را چند قدم از دیگران جلو بیاندازد؛ دسته بندی اهداف خود برای اجاره ماشین است؛ به عنوان مثال اگر می‌خواهید برای رفت و آمد، جابه جایی و حمل و نقل روزانه خودرویی را اجاره کنید؛ بهتر است از خدمات اجاره ماشین استفاده نمایید و زمانی که اتومبیل ارزان را کرایه می‌کنید؛ مثلا از خدمات اجاره ماشین بهره می‌گیرید؛ مسلما هزینه کمتری برای بیمه، اجاره و موارد این چنینی می‌پردازید.

در واقع معمولا برای رفت و آمدهای روزانه نیازی به به کارگیری از خودرو تشریفاتی نیست البته برای بعضی از افراد این موضوع کاملا برعکس است. یا به عنوان موردی دیگر برای بررسی، زمانی شما می‌خواهید به مسافرت‌های بین شهری بروید؛ بهتر است خودرویی را اجاره کنید که از کیفیت و بیمه خوبی برخوردار است و اگر  می‌خواهید دست جمعی به سفر بروید بهتر است به جای خودروهای سواری از خدمات اجاره ون یا اتوبوس بهره بگیرید تا هم با خطرات کمتری مواجه شده و هم رفاه و راحتی بیشتری داشته باشید. از طرفی لازم به ذکر است اغلب شرکت‌های اجاره ماشین معمولا خدمات اجاره خودرو با راننده با تجربه ارائه می‌دهند.

رعایت قوانین رانندگی در زمان اجاره خودرو

تحقیقات نشان داده بیشترین تصادفات و مشکلات رانندگی، ناشی از عدم رعایت قوانین آن است. رعایت قوانین رانندگی نه تنها در زمان اجاره ماشین برای سفرهای نوروزی، بلکه در دیگر موارد نیز اهمیت بسزایی دارد؛ به همین دلیل زمانی که یک خودرویی را کرایه می‌کنید؛ پس از امضای قرارداد و تحویل آن شما کاملا دربرابر ضمانت و سلامت خودرویی که کرایه کرده‌ای متعهد هستید؛ بنابراین یکی از نکات فنی‌ای که باید برای کاهش خطرات و آسیب‌های احتمالی به خودرو و خودتان بهتر است قوانین رانندگی تماما رعایت کنید و از رانندگی پر خطر با خودرو بپرهیزید. یکی از راهکارهایی که پیشنهاد می‌شود مخصوصا برای مسافرت‌های بین شهری که می‌توانید انجام دهید؛ اجاره خودرو با راننده می‌باشد. برای خودروهایی مانند ون و اتوبوس که حضور راننده در بیشتر شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین الزامیست؛ اما در صورتی خودروهای سواری شخصی کرایه می‌کنید بهتر است برای کاهش خطرات احتمالی خودرو همراه با راننده کرایه نمایید. از طرفی از حضور در جاده‌های پر خطر بپرهیزید تا بتوانید هم از سفر یا جابه جایی خود لذت برده و هم خودرو را سالم و همانطور که تحویل گرفته‌اید تحویل دهید.

نکات فنی برای اجاره ماشین

تمدید زمان اجاره خودرو

یکی از نکات فنی و حرفه‌‌ای که باید در زمینه اجاره ماشین در نظر بگیرید تمدید زمان اجاره خودرو است. یکی از چالش‌هایی که بیشتر افراد مخصوصا در زمان سفر و گردشگری ممکن است با آن‌ مواجه شوند؛ اتمام زمان اجاره خودرو در حین سفر و یا جابه جایی است. برای این کار پیش از اجاره خودرو درباره حداقل زمان اجاره خودرو چقدر است اطلاعات کسب کنید و پس از آن طی قرارداد زمان مورد نظر خود را به شرکت رنت مطرح کنید. یکی از راهکارهای موثر برای این کار اجاره خودرو بیش از زمان مورد نیاز است؛ بسیاری از افرادی که می‌خواهند خودرویی را اجاره کنند برای این که طبق قرارداد عمل کنند؛ اتومبیل را بیش از زمانی که نیاز دارند کرایه می‌کنند. چرا که زمانی که شما خودرویی را اجاره می‌کنید و اگر در زمان مقید شده خودرو را به شرکت تحویل ندهید و در این زمان با خودرو تصادف کرده و یا ماشین با مشکلات فنی دیگری مواجه شود باید تماما هزینه و جریمه آن را پرداخت کنید؛ به همین دلیل افرادی که از خدمات اجاره خودرو بهره گرفته اند تمدید آن را بسیار مهم می‌شمارند؛ از طرفی امروزه با گسترش تکنولوژی و دیجیتالی شدن بیشتر کسب و کارها، شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین از قافله عقب نمانده و بخش مهمی از کسب و کار خود را به رزرو آنلاین برای اجاره خودرو، اختصاص داده‌اند. به این ترتیب اگر در هنگام سفر و رفت و آمد با خودرو مدت زمان اجاره شما تمام شد می‌توانید با استفاده از خدمات آنلاین خودروی خود را تمدید کنید.

بهره‌ گیری از خدمات آنلاین اجاره خودرو

امروزه اهمیت زمان بر کسی پوشیده نیست؛ در دنیا بی نهایت افرادی وجود دارند که لحظه به لحظه‌شان برایشان از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل یکی از مزایای اجاره ماشین، صرفه جویی در زمان و انرژی برای افراد است. از طرفی باتوجه به آنلاین شدن خدمات، برای کاهش زمان درباره اجاره خودرو، بهتر است از شرکت‌های رنتی بهره بگیرید که خدمات ابتدائی اولیه خود مانند انتخاب مدل خودرو، اطلاعات درباره شرایط اجاره، مدارک مورد نیاز، نحوه اجاره، خودروهای مد نظر و شرایط بیمه اتومبیل ارائه دهند و کار شما را برای دریافت خدمات اجاره خودرو کاملا راحت و آسان کنند تا بتوانید خودروی مورد نظر خود را از طریق آنلاین استفاده کنید و سپس بتوانید با شرکت ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین تماس گرفته و در آخرین  مرحله برای امضا کردن رسمی قرارداد و آگاهی از شرایط بیمه خودرو به شرکت مراجعه نمایید. از طرفی اگر شما می‌خواهید در یک شهر یا کشور دیگر خودرو اجاره کنید؛ تماما می‌توانید از طریق آنلاین و راه دور خدمات خود را انجام دهید. بنابراین یکی از نکات فنی و مهمی که باید در زمینه اجاره ماشین رعایت کنید تا بتوانید در این حوزه به خوبی عمل کنید بهره گیری از خدمات آنلاین برای اجاره ماشین است.

منبع: Sixt

بیشتر بخوانید:

نکات فنی برای اجاره ماشین

اجاره خودرو بدون نیاز به ضمانت و سند رسمی

*

نکات فنی برای اجاره ماشین

اهمیت شعبه‌های متعدد شرکت‌های اجاره خودرو