ورود مجدد کمپانی پژو به بازار اجاره ماشین در ایران

قرارداد جدید شرکت پژو با گروه تولیدی ایران خودرو  لغو تحریم‌ها و بازگشت کمپانی های خودرو ساز فرانسوی به کشور ما انتقادا...

قرارداد جدید شرکت پژو با گروه تولیدی ایران خودرو 

لغو تحریم‌ها و بازگشت کمپانی های خودرو ساز فرانسوی به کشور ما انتقاداتی را متوجه شرکت‌ های خودروساز داخلی کرده است. مخالفان با استناد به خروج خودرو پژو در زمان تحریم ها از ایران این شرکت فرانسوی را غیرقابل اعتماد خوانده و قرارداد دوباره با آن‌ را به ضرر به صنعت بزرگ خودرو ایران می‌خواند با وجود مخالفت هایی که بعضی مواقع از مجلس شورای اسلامی شنیده می ‌شد و زمان هایی از رسانه‌ها ، قرارداد کمپانی پژو با ایران خودرو و سایپا امسال نهایی شد.

در این شرایط که مخالفان با کارشناسی ماشین هایی که قرار است با از طریق این شرکت وارد بازار کشور شود بر از رده خارج بودن پلت ‌فرم این ماشین ها تاکید می کنند هرچند ایران خودرو و سایپا اظهارنظرارائه شده در این زمینه را فاقد کار کارشناسی می‌دانند.

وضعیت خودرو های اجاره ای تولید داخل در سال های آینده

در بازار اجاره ماشین بدون راننده خودروهای تولید داخل هنوز شاهد این هستیم که خودرو هایی همچون اجاره ماشین 206 و اجاره ماشین 405 و اجاره ماشین پژو پارس از گروه تولیدی ایران خودرو و خودرو هایی که تولید کمپانی سایپا می باشند مثل اجاره ماشین پراید چندین سال است که این سبک خودروها همچنان بدون هیچ تنوعی در بازار از طرف شرکت های اجاره خودرو ارائه می گردد که به دلیل عدم ارائه خودرو های جدید و به روز از سوی این دو گروه خودرو سازکشور ایران می باشد، در بازار کرایه ماشین با راننده اما به دلیل استفاده از خودرو های روز اروپا و اسیایی شرقی شاهد خودرو های با تنوع بالا و به روزتری مثل اجاره ماشین النترا با راننده و کرایه ماشین تویوتا با راننده و ... می باشد.

به نقل از دنیای اقتصاد ، طبق قرارداد بین طرفین قرار است شرکت ایران‌ خودرو و پژو فرانسه محصول پژو 208، 2008 و 301 را در داخل کشور به تولید برسانند . شرکت سیتروئن فرانسه با همکاری گروه تولیدی سایپا 4 محصول خودرا در سایپا کاشان عرضه نمایند . منتقدان تاکید دارند که دو خودروساز ایرانی طی همکاری جداگانه قرار شده چند خودروی فرانسوی با نام‌های متفاوت، اما با پلت ‌فرم‌های یکسان و قدیمی را تولید کنند. که امیدوار هستیم در بازار اجاره ماشین بدون راننده و اجاره خودرو با راننده شاهد خودروهای تولیدی جدید از این کمپانی های خودرو ساز داخلی باشیم و مشتریان کرایه اتومبیل و اجاره اتومبیل بتوانند با دامنه انتخاب بیشتری داشته باشند.

با توجه به بررسی‌ صورت گرفته حاکی از آن است که پلت فرم‌های شرکت پژو فرانسه که قراراست محصولات این شرکت براساس آن در دوکمپانی خودروساز ایرانی تولید شود، تاریخ گذشته به حساب می‌آیند اما محصولات منتخب همه از سال 2012 یا 2013 وارد بازار شده‌اند. منتقدان اسرار دارند که این موضوع نمی‌تواند دلیل خوبی در انتخاب خودروهای این شرکت باشد. آنها می گویند خودروسازان ایرانی در جریان مذاکرات با شرکت پژو فرانسه نتوانسته‌اند دست بالا را داشته باشند و تکنولوژی پیشرفته ای این شرکت را به ایران منتقل کنند.

خرید خودرو، فروش خودرو و اجاره خودرو

موسسه کرایه اتومبیل سعادت رنت

سرقت اتومبیل، یکی از دغدغه های همیشگی راکبان آنان است. هر سال نیز تعداد زیادی خودرو به شبکه حمل ونقل شهری افزوده می شود و تنها رعایت نکات ایمنی، هوشیاری در معاملات این نوع وسایل نقلیه، و خرید و فروش در مراکز مجاز، خطر سرقت را کمتر می کند.

خطرات موجود در معاملات اتومبیل چیست؟

معاونت انتظامی ناجا می گوید: همه اتومبیل های دزدی اوراق نمی شوند، بلکه اکثر آنها به طریق مختلف دوباره به خریداران ناآگاه و بی خبر فروخته می شوند به این عمل فروش مال غیر میگویند. اگر «آگاهانه» یک اتومبیل دزدی خریداری کنید، شما هم دستگیر می شوید به این عمل خرید مال دزدی میگویند و اگر «ناآگاهانه» چنین خریدی کنید، اتومبیل و پولتان را از دست می دهید.

به هرگونه معامله ای که خیلی خوب به نظر می رسد مشکوک باشید، در زمان خرید از افراد غیررسمی، مطمئن شوید که اسم و آدرسی که در اسناد ثبت شده با مشخصات فروشنده اتومبیل مطابقت داشته باشد؛ در مورد فروشنده ای که نشانی، محل کار و شماره تلفن ثابتی ندارد دقت کنید. درباره بیمه و مخارج اتومبیل از فروشنده سؤال کنید و از نمایندگی اتومبیل تحقیقات لازم را به عمل آورید، مطمئن شوید شماره شناسایی خودرو اصیل و دست نخورده و میخ پرچ آن شل نشده باشد و نیز اطمینان یابید پلاک خودرو رنگ نشده باشد و شماره های روی پلاک، شماره های اصلی شرکت باشد. موسسه اجاره ماشین بدون راننده سعادت رنت با کادری مجرب و با تجربه می تواند در خرید خودرو و فروش خودرو کمک بسیاری به شما مشتریان نمایید. شما می توانید به مراجعه به این شرکت و درخواست خرید خودرو و یا فروش خودرو و حتی اجاره اتومبیل خودتان به قیمت مناسب یک معامله خوب و قابل اعتماد داشته باشید.

دیدگاه شما

نتیجه فرمول: 36 - 25