کلاس بندی انواع خودروها

امروزه با توجه به پیشرفت های عظیم تکنولوژی، نیازهای افراد جامعه نیز متفاوت شده است و همچنین شرکت های تولید کننده داخلی و خارجی در سراسر دنیا در تلاش برای ارائه ی محصولات جدید هستند. در این بخش می خواهیم تخصصا در رابطه با کلاس بندی انواع خودروها اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم تا هنگام اجاره خودرو و یا خرید ماشین راحت تر تصمیم بگیرید، پس با ما همراه باشید

خودروهای شهری

به کلیه ی خودروهای کوچک و با سایز استاندارد گفته می شود که به راحتی از کوچه و خیابان های تنگ عبور می کنند زیرا تمامی قطعات آن ها اعم از: چرخ ها و سپرها در سایزهای کوچک ساخته شده اند. خودروهایی مانند پژو 206، پراید، پژو پارس، تندر و ... برخی از این خودروهای درون شهری می باشند.

car

با توجه به اندازه ی این ماشین ها، به راحتی می توانید در کوچک ترین جاها و به راحتی آن را پارک کنید و البته زاویه دید شما در خودروهای شهری بسیار واضح تر از دیگر انواع ماشین ها می باشد. تنها نقطه ضعف این خودروها در این است که نمی توانید تعداد زیادی اشیاء را جا به جا کنید.

هاچبک ها

 در باور بسیاری از مردم این گونه جا افتاده است که، هر خودروی بدون صندوق عقب هاچبک تلقی می شود اما در واقع این طور نیست! به کلیه ی خودروهای شهری که پشت آن ها با یک شیشه و بدنه ماشین پوشش داده شده و قابلیت باز و بسته شدن را دارند هاچبک می گویند.

car

از پر طرفدار ترین خودروهای داخلی هاچبک می توان به پراید 111 و پژو 206 اشاره کرد. طراحان ساخت این قبیل خودرو ها بیشتر به فکر راحتی خانواده های کم جمعیت بودند و البته از زیبایی ظاهری آن ها نمی شه گذشت!

سدان ها

به کلیه ی خودروهای چهار در، چهار صندلی و صندوقدار سدان گفته می شود. این مدل کلاس از پر طرفدار ترین ها در کل دنیا به شمار می روند. در واقع تمامی خودروهای کلاس سدان در تمامی برندها باب میل و سلیقه ی جوان های 20 ساله تا افراد 60 ساله می باشند.

car

این قبیل خودروها هم جای کافی برای راحتی سر نشین ها دارند و هم برای حمل بار در مسافرت های دور و نزدیک بسیار مناسب می باشند. 

استیشن ها (استیت)

طبق تحقیقات به عمل آماده ریشه و شروع ساخت این خودروها از دهه ی 30 آغاز گردیده است. استیشن ها در واقع همان خودروهای کلاس سدان هستند، اما با بدنه های کشیده تر.

car

اگر بخواهیم تعریف دیگری برای استیشن ها بگوییم این است که صندوق عقبشان تا سقفماشین امتداد دارد.

لیموزین

قطعا تمامی شما عزیزان یک باری در مورد لیموزین شنیده اید و یا برخی از آن ها را نزدیکی هتل دیده اید. لیموزین ها، خودروهای کشیده به همراه چندین در هستند که برای مراسم های مهم و تشریفاتی سران کشور و یا جشن عروسی افراد مشهور و تجار استفاده می گردد.

car

در حدود 30سال پیش تنها انتخاب دولتمردان در اکثر کشورها برای تردد های درون شهری و جلسات مهم، لیموزین بود که شرکت های تولید کننده در آن سال ها توانستند پیشرفت چشمگیری داشته باشند. امروزه با توجه به پیشرفت صنعت خودرو سازی در سراسر دنیا، کارخانه انواع گوناگونی لیموزین را طراحی می کنند.

car

برخی با کشیدن بیش از حد ماشین آن ها را فانتزی کرده اما برخی با رعایت استانداردها خودروهای لیموزین حرفه ای برای افراد مهم کشور درست می کنند. 

شاسی بلندها

شاسی بلندها یکی از پر طرفدار ترین نوع خودروها در بیشتر کشورها می باشند. خودروهایی بزرگ با ظرفیت سرنشینان 4 تا 7 نفر و قابلیت حمل چندین کیلو بار هستند.

car

تقریبا تمامی شاسی بلندها بسیار راحت برای سفرهای جاده ای و با نیروی گریز از مرکز بالا هستند، از این رو پایداری این ماشین ها در مسیر بسیار بالا می باشد.