مزایا و معایب زندگی در دبی چیست؟ راهنمای کامل

مزایا و معایب زندگی در دبی

دبی، عروس خاورمیانه در کشور امارات واقع شده است و حدود 3 میلیون نفر جمعیت دارد که 80 درصد آن را مهاجران تشکیل می‌دهند. همانطور که می‌دانید دبی از پیشرفته‌ترین شهرهای خاورمیانه از نظر اقتصادی و رفاهی محسوب می‌شود،به همین دلیل در سال‌های اخیر مقصد سفر بسیاری از مهاجران قرار گرفته است. برای مهاجرت به دبی باید اطلاعات دقیقی در زمینه‌ی مزایا و معایب زندگی در دبی بدانید تا به درستی بتوانید در این شهر رویایی اقامت کنید. با وجود امکانات و مزایایی که در دبی شاهد هستید، مشکلات دبی را هم نباید از یاد برد.. در این بخش از وب‌سایت سعادت رنت به تمام مزایا و معایب زندگی در دبی می‌پردازیم.

هر کدام از مزایا و معایب زندگی در دبی را به صورت جداگانه در ادامه برای شما عزیزان ذکر خواهیم کرد.

اجاره خودرو در دبی با سعادت رنت

مزایای زندگی در دبی

از مزایای زندگی در دبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

استقلال مذهبی ساکنان دبی

دبی با وجود اینکه شهری مسلمان است، هیچ گونه اجباری برای دنبال کردن یک مذهب خاص ندارد و همه افراد آزادانه پیروی دینی خود هستند. با این حال، در طول ماه رمضان، یافتن مکان‌هایی برای غذا خوردن در زمان روزه داری برای غیر مسلمانان کمی سخت است. شما با حضور در این شهر می‌توانید مساجد، کلیساها و معابد را کنار هم بدون هیچ مشکلی مشاهده کنید..دبی به عنوان یک شهر بین‌المللی و متنوع، برای افراد مذهبی که به دنبال فضایی گرم، صلح‌آمیز هستند، بسیار مناسب خواهد بود. 

امنیت در دبی

شما در دبی بالاترین امنیت را خواهید داشت. در هر ساعت از شبانه‌روی می‌توانید در شهر رفت و آمد کنید بدون اینکه نگران رخداد حوادث ناگوار باشید. در دبی مجازات سنگینی برای دزدی و انواع خلاف وجود در نتیجه آمار جرم و جنایت در دبی بسیار پایین است؛ به همین دلیل شما در این شهر بالاترین امنیت را خواهید داشت. همچنین پلیس‌های دبی دارای مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات و امکانات هستند و تامین امنیت ساکنین و توریست‌ها بسیار مهم محسوب می‌شود. 

فرصت های تجارت برای کارآفرینان و حرفه ای ها

دبی دارای اقتصادی در حال گسترش است؛ پس در صورتی که کسب و کار موفقی را در این شهر راه اندازی کنید، با برنامه‌ریزی مناسب می‌توانید به آینده‌ی کسب و کار خود امیدوار باشید. دولت دبی به کسانی که برای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی وارد این کشور می‌شوند، امتیازات و مزایای مالی را در نظر می‌گیرد. ناگفته نماند که دبی به عنوان قطب تجاری جهان، لیستی بی پایان از خدمات، کالاها و تخصص مورد نیاز را دارد و با توجه به نزدیکی به کشورهای عربی فرصت‌های بسیاری در زمینه صادرات و واردات را ایجاد کرده است. 

دبی، کشوری بدون مالیات

اگر در دبی زندگی می‌کنید و دارای شغلی هستید، نیازی به پرداخت هیچ نوع مالیاتی نخواهید بود. این بدان معناست که شما مجبور نخواهید بود با کابوس مالیات مقابله کنید. می توانید مشاغل پردرآمد در دبی داشته باشید. در دبی مالیات بردرآمد، مالیات بر سود و مالیات بر فروش وجود ندارد و این مورد باعث شده از سراسر دنیا سرمایه‌گذران و کارآفرینان به این شهر سفر کنند و شغل خود را گسترش دهند. دولت دبی برای اینکه درآمد خود را تامین کند، مالیات را بر بخش بانکی، بیمه‌ای، مالکان خودروهای لوکس و گران قیمت لحاظ می‌کند.

دبی، شهری مملو از تفریحات

شما در زمان زندگی در دبی هرگز خسته نخواهید شد، زیرا فعالیت‌ها، رویدادها، خدمات و امکانات بیشتر از آن چیزی است که می‌توانید در یک عمر از آن لذت ببرید. همیشه تفریح جدیدی برای انجام دادن، امتحان کردن، چشیدن، دیدن، مواجه شدن یا تجربه کردن در دبی وجود دارد. آخر هفته‌ها سرگرم کننده‌ترین قسمت زندگی در دبی است. وقتی در آنجا زندگی می‌کنید، مکان‌های زیادی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته خود دارید.

زندگی در امارات برای ایرانیان بسیار مناسب است زیرا کشوری مدرن محسوب می‌شود و از نظر موقعیت جغرافیایی نزدیک به ایران است؛ در نتیجه ایرانیان می‌توانند در زمان اقامت به راحتی به دیدار خانواده خود داشته باشند.

تفریحات دبی

معایب زندگی در دبی

معایب زندگی در دبی را در ادامه مرور می‌کنیم::

درک آدرس‌ و جاده‌های دبی

یادگیری آدرس در دبی بسیار دشوار است زیرا کدپستی در این شهر معنی ندارد. اگر از ایران به دبی سفر کنید برای رفت و آمد با ماشین ممکن است برای شما مشکل بزرگی باشد زیرا جاده‌ها به روشی کاملاً عجیب ساخته شده‌اند و عادت کردن به زیرساخت‌های جاده‌ای دبی به زمان زیادی نیاز دارد.

جاده و خیابان‌های دبی

آب و هوای بسیار گرم دبی

زندگی در دبی از نظر آب و هوا مانند زندگی در جهنم است! این شهر به معنای واقعی کلمه گرم است به خصوص در تابستان، دمای هوا می‌تواند به 54 درجه‌ی سانتیگراد برسد و در اکثر اوقات سال حدود 45 تا 50 درجه سانتیگراد باقی بماند. در نوامبر تا مارس، هوا برای پیاده‌روی در دبی بسیار گرم است. ساکنین دبی با وجود هوای طاقت فرسا ترجیح می‌دهند، کارهای خود را در طول شب انجام دهند. 

هزینه زندگی در دبی به تومان

دبی یکی از گران‌ترین شهرهای جهان به حساب می‌آید و اگر از نظر مالی مشکلی دارید، زندگی در اینجا برای شما آسان نخواهد بود. اگر مراقب نباشید، هزینه‌های بالایی چون اجاره خانه، کالاهای لوکس، هزینه‌های مدرسه و معاشرت‌های زیاد در رستوران‌ها حقوق جذاب بدون مالیات شما را می‌تواند به سرعت از بین ببرد. هزینه‌هایی که در دبی خواهید داشت را با درهم بیان می‌کنیم زیرا با نوسانات موجود در ایران نمی‌توانیم مبلغ دقیقی را اعلام کنیم.

هزینه‌ی یک وعده‌ی غذایی: به طور متوسط در دبی 35 درهم، هزینه‌ی خرید آپارتمان در مرکز شهر دبی: حدودا از 1200 درهم به بالا، هزینه اجاره خانه در مرکز شهر: از 5.500 درهم تا 7.350 درهم، هزینه استفاده از وسیله‌های حمل و نقل عمومی 1 درهم به بالا خواهد بود که بسته به مسیر قابل تغییر است.

کرایه تاکسی در دبی: بسته به مسیر از 3.5 درهم به بالا 4. دشواری یافتن کار در دبی به دلیل وجود تعداد زیاد مهاجران رقابت بالا، یافتن کار در دبی دشوار است. دفاتر پیدا کردن شغل همیشه شلوغ هستند و جای خالی پیدا نمی کنید. دبی معمولاً به حقوق بالا و استانداردهای زندگی مناسب معروف است، به همین دلیل تعداد زیادی از مهاجران از سراسر جهان به دبی آمده اند تا آینده‌ای درخشان برای خود رقم بزنند.

قوانین سختگیرانه دبی

در دبی قوانین بسیار سخت‌گیرانه‌ای وجود دارد. در صورت هرگونه اشتباه ناخواسته‌ای ممکن است با رفتار ناعالانه‌ای مواجه شوید. بهتر است حتما در زمان اقامت در دبی قوانین این کشور را با دقت مورد بررسی قرار دهید تا با مشکلی مواجه نشوید. پلیس در این شهر بسیار سختگیر هستند در نتیجه توجه به کوچکترین قانون این شهر الزامی است.

تجربیات زندگی در دبی

بسیار از کسانی که در این شهر اقامت داشته‌اند از کیفیت بالای زندگی، تفریحات بی همتا، امنیت بالا، درآمد زیاد، مخارج بسیار زیاد، پایین بودن هزینه‌ی بنزین، اجاره خودرو در دبی، دوری مردم از گرما و پناه بردن به پاساژها، امکانات بالای این شهر به عنوان بخش جذاب از خاطرات زندگی در دبی نام می‌برند. زندگی در دبی خوب است به شرطی که شغلی داشته باشید و درآمدتان نیز بالا باشد تا بتوانید به راحتی برای تفریحات و مخارج خرج کنید.

با توجه به مزایا و معایب زندگی در دبی که گفت شد شاید برای شما هم سوال باشد که بین دبی و دیگر شهرها کدام یک را انتخاب کنیم؟ در ادامه به مقایسه‌ی تعدادی از شهرها با دبی می‌پردازیم. باید بدانید که برای انتخاب شهر مورد نظر باید امکانات، شرایط دریافت اقامت، هزینه‌ها، درآمد را در نظر بگیرید.

مقایسه زندگی در دبی با استانبول

مقایسه زندگی در دبی و استانبول به این شکل است:

1- هزینه‌های زندگی: هزینه های زندگی در استانبول به نسبت به زندگی در دبی بسیار پایینتر است.

2- محیط زیست: آب و هوای استانبول سرد و کوهستانی است، در حالی که هوای دبی گرم و خشک می‌باشد.

3- فرهنگ: استانبول شهری فرهنگی و تاریخی‌است و به نسبت دبی قدمت بیشتری دارد. 

4- اقتصاد: دبی اقتصاد قوی در خاورمیانه دارد و می‌توان گفت بسیار پیشرفته‌تر از استانبول است. 

5- فرصت‌های شغلی: فرصت و رقابت شغلی در دبی بسیار بالاتر از استانبول است. معمولا مهاجران برای یافتن کار در استانبول دچار مشکل می‌شوند.

6- سیاست‌های حکومتی: سیاست حکومتی هردو دبی به سوی تجارت و توسعه اقتصاد است.

برای انتخاب دبی یا استانبول برای زندگی بهتر از معیار‌های خود را مورد بررسی قرار دهید و هرکدام از شهرها که به شما نزدیکتر بود را برای اقامت انتخاب کنید. 

زندگی در استانبول

مقایسه زندگی در کانادا با دبی

مقایسه زندگی در کانادا و دبی به این شکل است:

1- هزینه‌های زندگی: هزینه های زندگی در کانادا به نسبت به زندگی در دبی بسیارکمتر است.

2- محیط زیست: آب و هوای کانادا سرد و کوهستانی است، در حالی که هوای دبی گرم و خشک می‌باشد.

3- فرهنگ: دبی نسبت به کانادا شهری متمدن و تاریخی است.

4- اقتصاد: دبی اقتصاد قوی در خاورمیانه دارد و می‌توان گفت تا حدودی نسبت به کانادا پیشرفته‌تر است. 

5- فرصت‌های شغلی: فرصت شغلی هم در دبی و هم در کانادا بالا است؛ اما رقابت در دبی قابل مقایسه با کانادا نمی‌باشد.

6- سیاست‌های حکومتی: سیاست حکومتی هردو دبی به سوی تجارت و توسعه اقتصاد است.

در مورد پاسخ به سوال دبی بهتر است یا کانادا بهتر است موارد بالا را مورد توجه قرار دهید و هر کدام که به سبک زندگی، شخصیت، وضعیت مالی و … نزدیک‌تر باشد می‌توانید آن را انتخاب کنید.

زندگی در کانادا

مقایسه زندگی در دبی و عمان

مقایسه زندگی در دبی و عمان به این شکل است:

1- هزینه های زندگی: هزینه های زندگی در دبی بسیار بالا است. در عوض، هزینه های زندگی در عمان نسبتاً کمتر است.

2- محیط زیست: عمان دارای طبیعت زیبا و کوهستانی است، در حالی که دبی یک شهر بزرگ و صنعتی است. همچنین، هوای عمان خنکتر از هوای دبی است.

3- فرهنگ: فرهنگ و سنت های عمان بسیار متنوع و جذاب هستند، در حالی که دبی بیشتر به سوی فرهنگ جهانی و مدرن متمایل است.

4- اقتصاد: دبی دارای یکی از پر رونق ترین اقتصادهای خاورمیانه است، در حالی که عمان کمتر از دبی شناخته شده است.

5- فرصت های شغلی: دبی دارای بیشترین فرصت های شغلی است، اما همچنین رقابت بسیار بالایی در بازار کار دارد. در عمان، فرصت های شغلی کمتر است، اما رقابت کمتری نیز وجود دارد.

6- سیاست های حکومتی: دو کشور دارای سیاست های حکومتی متفاوتی هستند. حکومت دبی بیشتر به سوی تجارت و توسعه اقتصادی متمایل است، در حالی که حکومت عمان بیشتر به سوی حفظ فرهنگ و تاریخچه خود تمایل دارد.

در نهایت برای پاسخ به سوال زندگی در عمان بهتر است یا دبی باید بدانید که زندگی در هر شهر به عوامل مختلفی مانند سبک زندگی شخص، شغل، وضعیت مالی و ترجیحات فردی بستگی دارد.

زندگی در عمان

مقایسه زندگی در کویت و امارات

مقایسه زندگی در دبی و کویت به این شکل است:

1- هزینه های زندگی: هزینه های زندگی در دو کشور بسیار بالا است، اما در امارات ممکن است بیشتر باشد. امارات دارای بیشترین مراکز تجاری و گرانترین املاک در منطقه خاورمیانه است.

2- محیط زیست: کویت دارای بیابان های خشک و آفتابی است، در حالی که امارات دارای طبیعت زیبا و جاذبه های گردشگری متنوعی است.

3- فرهنگ: فرهنگ کویت بسیار متنوع و دارای تاریخچه غنی است، در حالی که امارات بیشتر به سمت فرهنگ جهانی و مدرن متمایل است.

4- اقتصاد: امارات دارای یکی از پر رونق ترین اقتصادهای خاورمیانه است و مبادلات تجاری بین المللی بیشتری نسبت به کویت دارد. با این حال، کویت همچنان دارای یکی از پرسودترین اقتصادهای در منطقه است.

5- فرصت های شغلی: امارات دارای بیشترین فرصت های شغلی در منطقه است و بازار کار بسیار پویا است. در کویت، فرصت های شغلی کمتری وجود دارد، اما رقابت نیز کمتر است.

6- سیاست های حکومتی: حکومت کویت بیشتر به سمت حفظ فرهنگ و تاریخچه خود تمایل دارد، در حالی که حکومت امارات بیشتر به سوی توسعه اقتصادی و تجاری متمایل است.

با در نظر گرفتن موارد فوق کویت بهتر است یا دبی؟ قطعا شما دوست عزیزی که به دنبال اهداف خود هستید می‌توانید پاسخ دهید.

زندگی در کویت

سخن آخر

در اینجا تمام سوالات و نکاتی را که قبل از مهاجرت به دبی باید بدانید را بیان کردیم. امیدواریم با گفته‌های بالا بتوانید درست‌ترین تصمیم را بگیرید. در صورتی که دبی را به عنوان شهری برای اقامت خود انتخاب کردید، می‌توانید از شرکت سعادت رنت برای استفاده از خدمات اجاره خودرو در دبی استفاده کنید؛ خودروی مورد علاقه‌ی خود را کرایه کرده و بدون اینکه ماشینی را بخرید. در عوض با اجاره خودرو در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید. سعادت رنت خودروهای خود را با ‌قیمت‌های متفاوت در اختیار شما قرار می‌دهد و کافیست با همکاران ما تماس بگیرید تا با اعلام مدت زمان کرایه خودروی مورد علاقه و با توجه به بودجه ماشین در اختیار شما قرار بگیرد. در سعادت رنت نیازی به نگرانی در رابطه با قیمت و شرایط نیست. 

سوالات متداول

آیا دبی به مهاجران اقامت دائم می‌دهد؟

خیر، معمولا با توجه به شرایط زندگی در دبی، اقامت در این شهر زیبا به صورت سالانه یا 5 ساله تمدید خواهد شد که در زمان تمدید هیچ مشکلی برای شما وجود ندارد.

زندگی در دبی بهتر است یا ترکیه؟

کسب اقامت در ترکیه بسیار ساده است؛ با توجه به شرایط خود و مقایسه‌هایی که بالاتر به آنها اشاره شد می‌توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. 

آیا دبی مقصد مناسبی برای مهاجرت است؟ 

دبی از شهرهای پویا در خاورمیانه است که در سال‌های اخیر به دلیل قدرتمندی در اقتصادی و ایجاد فرصت های شغلی مورد توجه کسانی که قصد مهاجرت دارند قرار گرفته است.از فرصت‌های شغلی در دبی وجود دارد می‌توان به صنعت گردشگری، مالی، مهندسی، IT، صنعت نفت، مشاغل خدماتی و… اشاره کرد. با توجه به گران قیمت یودن این شهر قبل از مهاجرت به دبی حتما به هزینه های زندگی، نوع وضعیت مهاجرتی، قوانین و مقررات، فرهنگ، زبان و شرایط اجتماعی دقت کنید.

نظرات

نظر خود را بنویسید