گردشگری با طعم وحشت،جرات رفتن به این مناطق رو دارید؟

گردشگری با طعم وحشت،جرات رفتن به این مناطق رو دارید؟

مکان های ترسناک در ایران را می شناسید ؟ آیا دوست دارید به ترسناک ترین مکان های ایران سفر کنید؟


شاید هرکسی تجربه سفر به مکان های ترسناک و هیجان انگیز رو دوست نداشته باشئ اما برای یکبار ارزش امتحان کردن را دارد .  در این پست چندتا از جاذبه های تارسناک را معرفی کرده ایم با ما در این پست همراه باشید برای سفر به ترسناک ترین مناطق ایران. 
شاید برای شما هم جذاب باشد که در ایران جاذه هایی داریم که پشت هر کدام ازآنها داستانهای ترسناکی وجود دارد که می تواند تجربه سفری پرهیجان و دلهره آوری را برای ما بسازد. بیاید با اولین مکان ترسناک آشنا شویم. 


گورستان جن ها مکانی که نباید هرگز رفت 

گورستان جن ها

آدرس: 
گورستان جن ها در شهر چهابار، استان سیستان و بلوچستان روستایی باستانی تیس با قدمتی حداقل 2300 ساله وجود دارد 

علت نام گذاری : 
همان طور که از اسم این گورستان مشخص است محل دفن جن ها است. اما آیا این موضوع واقعیت دارد یا یک خرافه بیش نیست ؟ اگر به داستان ها و فیلم های اجنه علاقه دارید سفر به این گورستان را از دست ندهید. 
گورستان جن ها در روستای تیس در نزدیک چابهار واقع شده است. این گورستان بسیار رمز آلود است. همان طور که در تصویر می بینید شکل عجیب قبرها دلیل نام گذاری گورستان است. 
مردم تیس چابهار بر این باور هستند که این مکان محل دفن اجنه است .
دلیل این موضوع هم برای وجود سنگ قبرهای بزرگ و عجیبه که دور از تصور است که درآنها ادمیزاد دفن شده باشد. 

جنگل جیغ 

جنگل جیغ

آدرس : 
جنگل جیغ در مشهد و در روستای سربرج، در بخش طرقبه واقع شده است و حدود 45 دقیقه تا مشهد فاصله دارد.

علت نام گذاری : 
برخی از افرادی محلی که آنجا زندگی می کنند بر این باور هستند که صدای جیغی که از جنگل به گوش می رسد به دلیل پرسه زدن اجنه و شیطان است . 
اما واقعیت پشت این صدای عجیب هست . این صداها در اصل صدای جیرجیرک ها است. 

تالاب ارواح 

تالاب ارواج

آدرس : 
این دریاچه در در 5 کیلومتری شمال روستای چلندر از توابع نوشهر قرار دارد .
علت نام گذاری: 
تالاب ارواح در شهر نوشهر در میان جنگلی انبوه واقع شده است. اسم این تالاب به دلیل تنه درختان خشک شده در دریاچه،ظاهر ترسناک و هم انگیزی
اگر دلتان برای هیجان و ترس تگ شده حتما آخر هفته خود را در این مکان ترسناک بگذرانید.
مردم محلی که اطراف این دریاچه زندگی می کنند معتقد هستند که ساکنین قدیمی و گذشتگان حتما اطلاعاتی داشته و یا چیزی مشاهده کرده اند که این نام را بر روی آن گذاشته اند. 
اما بهترین راه برای رسیدن به سوالاتتان رفتن به این دریاچه است. پس همین حالا دست به کار شوید. .

دودکش جن 

دودکش جن

آدرس: 
دودکش جن در نزدیکی شهرستان ماهنشان استان زنجان قرار گرفته است. برای دیدن دودکش جن باید به 20 کیلومتری شهر ماهنشان و 120 کیلومتری زنجان بروید

علت نام گذاری:
در نزدیکی ماهنشان در استان زنجان یکی از شگفت انگیزترین و پرقصه ترین پدیده های ایران است. این پدیده، سنگ بزرگی درون دشتی است که چند ستون بزرگ روی آن است. هر کدام سری قارچ شکل و همچون آدمیان کلاه به سر دارند.
بومی های این منطقه این بنا را به دلیل اینکه ردی از جن و دیو را بر چهره دارد ساختش را کار جنیان می دانند به همین دلیل این بنا را دودکش جن نام گذاری کردند.
یکی از نام های دودکش جن هودو است . هودو در واقع سنگی شبیه قارچ است که در اثر فرسایش شبیه مناره نازک و بلند شده است. 

قلعه آدم خوارها 

قلع آدم خوارها

آدرس: 
قلعه و منطقه ی باستانی بوینی یوغون در روستای کورعباسلوی اردبیل قرار گرفته است.

علت نام گذاری: 

قلعه ی آدم خوار، یکی از ساخته های دست بشر است که متروک مانده و به محلی برای   قصه پردازی های محلیان تبدیل شده است. 
اما چرا این نام بر روی این قلعه گذاشته شده است ؟ این قلعه در شهر اردبیل قرار دارد. در گذشته افسانه ها از این حاکی بود که هر کس به این قلعه می رفت ناپدید می شد. دلیل این اتفاق هم این بود که دیواره های قلعه آنقدر زیاد بود که هر کس وارد آن می شود دیگر نمی توانست از آن بیرون بیاید.
این داستان به این صورت که می گویند  قرن ها پیش مردمانی که برای  بازدید از قلعه ی باستانی بوینی یوغون می رفتند  به صورت کاملاً مرموز و اسرارگونه ای ناپدید می شده اند.
به دلیل اینکه مشخص نبود بر سر این افراد چه می آید، محلیان می گویند که حتما قلعه آن ها را بلعیده است. به همین دلیل کم کم این قلعه به قلعه آدم خوار مشهور شد. البته هنوز راز این قلعه کشف نشده است به همین دلیل هیچ وقت رفتن به این قلعه را امتحان نکنید.