بهترین مقاصد گردشگری ایران در فصل پاییز

4 مکان گردشگری رویایی ایران در فصل پاییز که باید آن را تجربه کنید

فصل پاییز به دلیلرنگهای گرم, مي‌توان سفرهايي رويايي به‌دور از هياهوي و صدا و با هزينه‌های پايين را به‌راحتي تجربه كرد. در پاييز به‌كجا سفر كنيم؟ این سوالی است که بیشتر از ایرانی ها از خود می پرسند. در این مقاله ما شما را با 4 مکان گردشگری رویایی که باید در فصل پاییز آن را تجربه کنیم آشنا کرده ایم.

میبد یزد:

یزد یکی از زیبا ترین شهرهای ایران است که با خشکی آب و هوایش دارای جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد. اما میبد از شهرهای جذاب با قدمت بیش از 7 هزا ساله است که سالیانه گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را به سمت خود جذب می کند. از جاذبه های گدشگری میبد می توان به: کاروانسرای میبد، مسجد جامع میبد، برج کبوترخانه، یخچال تاریخی میبد، موزه زیلو، موزه سفال، قلعه بارچین و نارین قلعه اشاره کرد. این شهر بیابانی در اوایل فصل پاییز می تواند بهترین انتخاب شما برای سفری چند روزه باشد زیرا آب و هوایی خشک و خنک دارد که به راحتی می توانید ساعت ها به گشت و گزار و عکس انداختن با جاذبه های گردشگری فوق العاده آن بپردازید. در سفر به یزد، بازدید از میبد را فراموش نکنید. شما عزیزان با اجاره خودرو بدون راننده می توانید علاوه بر جاذبه های گردشگری از جاده های کویری نیز لذت ببرید.

شهرهای شمالی:

همه ی ما می دانیم که پر طرفدارترین مناطق ایران مربوط به شهرهای شمالی کشور می شود. شهرهایی که در 4 فصل سال پر از مسافر و گردشگر می باشند. اما یکی از جذاب ترین فصول سال برای لذت بردن از طبیعت بکر شمال پاییز می باشد. درختانی به رنگ زرد و نارنجی، باد خنک و بارش باران، چشم اندازهای طبیعی این مناطق را بیش از پیش زیبا می کند. متل قو، نمک آبرود، ایزد شهر، مناطق بکر مانند : السبلنگا، جنگل گیسوم و ... از مناطق فوق العاده برای سفرهای پاییزی می باشد.

اسالم به خلخال:

به محض ورود به جاده اسالم به خلخال احساس می کنید وارد یک جاده ی رویایی شده اید، جاده ای که با طبیعت بکر و آب و هوایی فوق العاده تبدیل به جذاب ترین جاده هی ایران شده است. رانندگی در این مسیر یکی از بهترین تجربه های راننده ها به شمار می رود. این جاده به طول 75 کیلومتر، از گیلان آغاز شده و به جنوب استان اردبیل می رسد. با شروع این مسیر از شهر زیبا و سرسبز اسالم، ابتدا با جاده‌ای پر پیچ و خم و پوشیده از درختان و پوشش گیاهی انبوه روی به رو می شود. پس از گذشت یک ساعت رانندگی و دور شدن از شهر زیبای اسالم، با مناظر شگفت انگیز دیگری رو به رو خواهید شد که همه سر سبز و پر از گونه های مختلف گیاهی می باشند.

قطعا به خاطر سر سبزی بیش از حد و زیبایی وصف نشدنی با چشم اندازهایی بی نظیر است که این جاده تبدیل به یکی از بهترین جاده های ایران شده است. جالب است بدانید یکی از بهترین مقاصد گردشگری ایران در پاییز اسالم به خلخال می باشد زیرا این جنگل های سبز رنگ با فرا رسیدن فصل پاییز و تغییر کردن رنگ برگ ها به زرد، نارنجی و قهوه ای تبدیل می شوند و زیبایی دلفریبی را در چشم شما ایجاد می کند. 

از دیدنی های جاده پر پیچ و خم می توان به روستاهای متعدد، رودخانه، عبور حیوانات اهلی و دشت ها گل اشاره کرد.

طبس:

شهر طبس به دلیل وجود جاذبه‌های گردشگری، تاریخی و طبیعی متعدد مانند مزار شیخ ابونصر ایروانی، باغ گلشن، روستای ازمیغان، سد کریت و مرقد امامزاده حسین برادر امام رضا(ع)  با قدمتی بیش از 700 سال، چشمه‌های آب گرم و طاق مشهور به شاه‌عباس، در کنار معدن های ذغال سنگ یکی از بهترین و شگفت انگیز ترین مناطق کشور ایران است. جالب است بدانید نخل خرما و پلیکان از جمله نمادهای شناخته شده شهر طبس هستند. 

وجود درخت های نخل، طبیعتی خاص و آب و هوایی دلپذیر باعث شده هر ساله گردشگران زیادی برای دیدن این شهر تاریخی به طبس سفر کنند. توصیه می شود با توجه به کویری بودن این شهر در فصول پاییز و بهار به آن سفر کنید.

شما مسافرین و گردشگران عزیز می توانید برای راحتی در تردد جاده ای و جلوگیری از خستگی از شرکت های اجاره خودرو ماشین دلخواه را کرایه کرده و از تماشا و گشت و گزار شهرهای زیبای ایران لذت ببرید.