انواع بیمه خودرو و نحوه دریافت آن در ترکیه

انواع بیمه خودرو در ترکیه

رانندگان در کشور ترکیه مانند دیگر کشورها برای تردد انواع وسیله‌های نقلیه نیاز به بیمه دارند. بیمه ماشین در ترکیه باید در ابتدای خرید، ثبت در اداره راهنمایی و رانندگی تا خارج شدن از رده، صادر می‌شود. بیمه خودرو در ترکیه همانند دیگر کشورها به دو دسته اجباری‌ و اختیاری‌ تقسیم می‌شود. داشتن بیمه و اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست. بیمه خودرو قرارداد کتبی بین شرکت بیمه و مالک خودرو است که براساس توافقات انجام شده و نوع بیمه، شرکت بیمه موظف به جبران خسارات احتمالی خواهد بود.

انواع بیمه خودرو در ترکیه

در اینجا به انواع بیمه خودرو در ترکیه چه از نظر این که در ترکیه ساکن هستید و قصد خرید خودرو دارید و چه می‌خواهید خودرو اجاره کنید می‌توانیم اطلاعاتی مفید و مناسب در این راستا در اختیار شما قرار بدهیم؛ ا خوب است بدانید که شرکت سعادت رنت در ارائه خدمات اجاره خودرو در استانبول تمامی ماشین‌های موجود خود را تحت پوشش بهترین و تکمیلی ترین نوع بیمه قرار داده است. شما می‌توانید به راحتی و بدودر ابتدن نگرانی از سرویس‌های اجاره ماشین در ترکیه این شرکت استفاده کرده و سفر خود را لذت بخش‌تر کنید.   

آشنایی با انواع بیمه خودرو در ترکیه

بیمه خودرو در ترکیه را می‌توان به چند دسته کلی تقسیم کرد که عبارتند از:

 • بیمه ترافیک در ترکیه 

بیمه‌ی ترافیک (Trafik Sigorta) همان بیمه‌ی شخص ثالث است که دارا بودن این بیمه برای همه‌ی وسیله‌های نقلیه اجباری می‌باشد و در صورت نداشتن این بیمه جریمه خواهید شد.  

 • بیمه محدود یا بیمه کاسکو در ترکیه 

بیمه محدودDar Kasko جزو کاملترین نوع بیمه در ترکیه است که علاوه بر پوشش بیمه ثالث، شامل پرداخت خساراتی همچون گم شدن، سرقت، آتش‌سوزی نیز هست.

 • بیمه خودروی واسط در ترکیه 

بیمه‌ی خودروی واسط(Genişletilmiş Kasko)برای کسانی که قصد خروج از کشور با خودرو را دارند می‌باشد.

 • بیمه کامل خودرو در ترکیه

بیمه کامل خودرو در ترکیه یا کاسکو(Tam Kasko)تمام موارد فوق را در برمی‌گیرد و شامل جبران حوادث غیره منتظره همچون حملات تروریستی و آسیب‌های که توسط حیوانات ممکن است اتفاق بیوفتد نیز می‌شود. 

 • بیمه کمک های بین جاده ای در ترکیه

بیمه کمک‌های بین جاده‌ای در ترکیه یا اسیستنتی(Yol Asistanı)تمام خسارات وارده در جاده را تحت پوشش قرار می‌دهد. 

 • بیمه راننده و سرنشینان خودرو 

بیمه راننده و سرنشینان خودرو (Ekstra Sürücü Teminatı)شامل جبران آسیب‌های جدی برای سرنشینان و راننده خواهد بود. 

بیمه ماشین در ترکیه

بیمه شخص ثالث را حتی در صورتی که خودرو مورد استفاده قرار نگیرد (ماشین کلکسیونی) و در پارکینگ باشد باید در پوشش بیمه قرار گرفته باشد. خودروهای سعادت رنت در سرویس اجاره ماشین در استانبول نیز این نوع بیمه را دارا هستند و جای هیچ‌گونه نگرانی در این زمینه نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بیمه ماشین‌های سعادت رنت می‌توانید با تیم فروش مجموعه در ارتباط باشید تا با آسودگی خیال از بیمه خود را در برابر حوادث احتمالی ایمن کنید. 

نحوه درخواست بیمه نامه خودرو در ترکیه

شرکت‌های بسیاری در زمینه‌ی ارائه انواع بیمه در حال خدمات رسانی هستند. برای دریافت بیمه نامه کافی‌ست به دفاتر بیمه یا وب‌سایت شرکت‌های بیمه مراجعه کنید و آنها را مورد بررسی قرار دهید. پس از انتخاب شرکت بیمه گذار شما درخواست خود را ثبت خواهید کرد و پس از گذشت 15 روز درخواست تایید خواهد شد. در این مرحله با پرداخت هزینه و مدارک لازم، صاحب بیمه نامه خواهید شد. 

همه چیز درباره فسخ قرارداد بیمه خودرو در ترکیه

قرارداد بیمه ماشین در استانبول در بدو نحوه قابل فسخ است:

 1- توسط شرکت بیمه گذار
2- توسط فرد بیمه شده 

فسخ بیمه خودرو توسط شرکت بیمه گذار: 

در صورتی که این موارد رخ دهند شرکت بیمه گذار براساس قانون می‌تواند قرارداد خود را با فرد فسخ کند: 

 1. عدم ارائه اطلاعات درست توسط بیمه شده 
 2. رانندگی پر خطر 
 3. فروش خودرو 
 4. عدم توانایی پرداخت حق بیمه توسط فرد 

فسخ توسط بیمه شونده: 

براساس قانون فرد می‌تواند تحت این شرایط فسخ بیمه را انجام دهد: 

 1. فروش خودرو 
 2. عدم تمایل به تمدید بیمه نامه با شرکت 
 3. عدم توجه شرکت به کاهش هزینه بیمه در صورت بلا استفاده بودن خودرو در مدت 6 ماه 

نحوه محاسبه هزینه بیمه خودرو در ترکیه 

در ترکیه هزینه بیمه به نسبت دیگر کشورها به صرفه تر است. تعیین مبلغ دقیق راحت نیست و عوامل مختلفی در تعیین قیمت تاثیر گذار است که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم: 

 1. مدل خودرو
 2. سال تولید خودرو 
 3. نوع بیمه انتخابی 
 4. سن راننده (هزینه بیمه برای رانندگان زیر 25 سال کمتر بوده و بالای 75 سال بیشتر خواهد بود)
 5. سابقه تصادف فرد متقاضی و خودرو 
 6. محل نگهداری خودرو (در صورت داشتن پارکینگ هزینه بیمه کمتر خواهد بود)
 7. ترافیک محل سکونت فرد (در صورت پایین بودن تراکم ترافیک در محل سکونت فرد، مبلغ بیمه کمتر خواهد بود)

 

نحوه درخواست غرامت خودرو از بیمه در ترکیه

درخواست غرامت از بیمه در ترکیه به دو صورت است: 

 1. شما مقصر هستید
 2. شما مقصر نیستید 

در صورتی کهمقصر باشید موظف هستید که طی یک هفته اطلاعات، شواهد، گزارش و شرح حادثه توسط پلیس را به بیمه ارائه دهید. در غیر این صورت شرکت بیمه می‌تواند در پرداخت مبلغ خسارت، تعلل کند. توجه کنید این مورد شامل بیمه شخص ثالث و بیمه سرنشینان و راننده نمی شود. 

اگر در زمان معین مراجعه کنید و مدارک مورد نیاز را  تحویل دهید شرکت بیمه ظرف 40 روز مبلغ خسرات را پرداخت خواهد کرد. 

در صورتی که در تصادف به وجود آمده مقصر نباشید باید از بیمه‌ی فرد مقصر درخواست پرداخت غرامت کنید که ظرف 30 روز باید پرداخت شود در غیر این صورت می‌توانید شکایت کنید. 

اگر در زمان اجاره خودرو در ترکیه دچار حادثه شدید حتما در ابتدا با پلیس تماس بگیرید تا گزارشات و شرح خادثه را آماده کند؛ همچنین این امکان وجود دارد تا با نماینده سعادت رنت در استانبول تماس گرفته تا در کنار شما باشد و بهترین راهنمایی را در اختیارتان قرار بدهد.

فواید و مزایای بیمه اتومبیل در ترکیه

داشتن بیمه دارای مزایای مختلفی است که مهم‌ترین آنها عبارتند از:

 1. احساس امنیت: با داشتن بیمه‌ای معتبر گویا حس امنیت را خریداری کرده‌اید و در زمان رانندگی کمتر نگران و مضطرب خواهید بود. این نکته به این معنی نیست که شما در رانندگی غفلت و یا بی توجهی کنید؛ اما حادئه خبر نمی‌کند.
 2. ثبات اجتماعی: کم شدن درگیری افراد با هم، از مزایای بیمه است. در صورت عدم داشتن بیمه دعوا و بحث بین افراد به اوج خواهد رسید و مجبور به رفتن به دادگاه خواهید شد.
 3. پرداخت مبلغ بیمه: با داشتن بیمه دیگر نیاز به ارائه‌ی هیچ مبلغی توسط شما نیست و بیمه همه‌ی خسارت را یکجا پرداخت خواهد کرد. 

سخن آخر 

سعادت رنت دارای نمایندگی رسمی در استانبول بوده و شما به راحتی در زمان حضور در این شهر می‌توانید از خدمات اجاره خودرو ترکیه استفاده کنید. خودروهای این مجموعه مشمول تکمیلی‌ترین نوع بیمه ترکیه هستند. شما بدون هیچ نگرانی می‌توانید در این شهر رانندگی کنید و از مکان‌های دیدنی آن لذت ببرید. در صورت بروز هر مشکلی نمایندگان ما در کنار شما خواهند بود تا لذت سفری فراموش نشدنی را بچشید.

سوالات متداول 

1- آیا بیمه ماشین در ترکیه اجباری است؟

بله، اجباری بوده و در زمان خرید باید ماشین بیمه شود. 

2- ماشین هایی که از سعادت رنت اجاره می‌کنیم بیمه دارند؟

بله خودروهای سعادت رنت همگی بیمه دارند و ماشین‌های استانبول هم از این موضوع مستثنی نیستند و در زمان تحویل خودرو بیمه نامه تحویل شما داده خواهد شد.