خرید سیم کارت و اینترنت در دبی

خرید سیم کارت دبی

چه برای سفر چه برای اقامت به دبی بروید یکی از اولین کارهایی که بهتر است انجام دهید خرید سیمکارت است. می‌توانید به‌راحتی بعد از ورود به شهر در فرودگاه‌های دبی سیم‌کارت تهیه کنید. در این بخش همه‌ی مواردی را که باید در مورد سیم کارت دبی برای گردشگران بدانید به شما می‌گویم: اینکه از کجا سیمکارت بخرید، قیمت‌ سیمکارت دبی چقدر است و دیگر مواردی از این دست.

در سفر به دبی قطعاً به تماس تلفنی نیاز خواهید داشت. خرید سیم کارت دبی و استفاده از اینترنت آن بهترین راه برای تماس‌هایتان خواهد بود. توصیه می‌کنیم قبل از سفر این راهنمای خرید سیم کارت و اینترنت دبی را مطالعه کنید.

انواع سیم کارت در دبی

برای اینکه بتوانید در دبی از سیم کارت استفاده کرده و آن را فعال کنید باید یکی از اپراتور‌های اصلی شهر را انتخاب کنید. در دبی دو اپراتور اصلی وجود دارد: اپراتور اتصالات؛ اپراتور دو موبایل که جزئیات هر یک را برای شما توضیح داده‌ایم.

هر دو اپراتور طرح‌های مختلفی برای تماس، پیامک و بسته‌های اینترنتی ارائه می‌دهند. این سیم‌کارت‌ها در فرودگاه دبی و مراکز خرید بزرگ شهر در دسترس هستند که در ادامه به معرفی هر یک پرداخته‌ایم.

اپراتور اتصالات در دبی

مسافرانی که به دبی سفر می‌کنند به دلیل هزینه‌های مقرون‌به‌صرفه و محدوده‌ی پوشش بیشتر، اولین انتخابشان برای خرید سیم کارت دبی اپراتور اتصالات است. اتصالات یکی از بزرگ‌ترین اپراتور‌های تلفن همراه در دبی بوده که برای شما اینترنت هم تامین خواهد کرد. این سیم‌کارت‌ها از اینترنت ۲G، ۳G، ۴G و LTE پشتیبانی می‌کنند.
مهم‌ترین مزیت اپراتور اتصالات نسبت به دیگر اپراتورها این است که بسته‌های اعتباری آن تقریباً در هر فروشگاهی از شهر وجود دارد و قیمت آن نسبت به دو موبایل مناسب‌تر است. در کنار دو ویژگی نام‌برده‌شده باید گفت که اتصالات پوشش شبکه‌ای بسیار خوبی دارد و تقریباً در همه‌ی نقاط دبی می‌توان از پوشش و آنتن‌دهی مناسب اتصالات استفاده کرد.
کد‌های مورد نیاز برای سیم‌کارت اپراتور اتصالات در دبی
•برای شارژ سیم کارت از کد *۱۲۰*# استفاده کنید.
•برای اینکه بدانید چقدر از اعتبار حساب شما مانده است، از کد *۱۲۱# استفاده کنید.
•بعد از خرید سیم کارت دبی، برای اینکه بدانید سیم‌کارت شما فعال شده یا نه از کد *۱۴۰# استفاده کنید.

اپراتور دو موبایل در دبی

در دبی رقابت تنگاتنگی بین اتصالات و دو موبایل وجود دارد. اپراتور دو موبایل مانند اتصالات از انواع اینترنت‌های پرسرعت پشتیبانی می‌کند. تنها تفاوتی که دو موبایل با دیگر اپراتور دارد طرح فروشی است که برای آن در نظر گرفته‌اند. این اپراتور برای فروش سیم‌کارت دو طرح جداگانه دارد که شامل سیم کارت پرداخت در لحظه و سیم کارت توریست است.
قیمت سیمکارت‌های توریستی دو موبایل ۷۵ درهم بوده و ۹۰ روز اعتبار دارد. این سیم‌کارت دارای ۲۰۰ مگابایت اینترنت و بیست دقیقه مکالمه بین‌المللی رایگان به مدت هفت روز است. قیمت طرح پرداخت در لحظه ۵۵ درهم بوده و بیست دقیقه مکالمه بین‌المللی رایگان به مدت یک روز دارند.

برای خرید سیم کارت دبی دو موبایل می‌توانید به نمایندگی‌های مجاز اپراتور دو موبایل یا سایر فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید.

قیمت رومینگ در امارات

زمانی که به خارج از کشور سفر می‌کنید اولین چیزی که ذهنتان را مشغول می‌کند سیم کارت و نحوه‌ی برقراری تماس با ایران است؛ در چنین موقعیتی سرویس رومینگ برای شما بسیار کارآمد خواهد بود. سرویس رومینگ به شما این امکان را می‌دهد تا در زمان سفر به خارج از ایران از سیم کارت ایرانی خود استفاده و با آن تماس گرفته و پیامک ارسال کنید. نکته‌ای که در این بخش به آن می‌پردازیم قیمت رومینگ در امارات است.
محاسبه‌ی قیمت رومینگ بر اساس دقیقه انجام می‌گیرد؛ یعنی فرقی ندارد که شما ۱۰ ثانیه صحبت کنید یا ۵۹ ثانیه، در هر حالت هزینه‌ی یک دقیقه از حساب شما کسر می‌شود.
تعرفه‌های رومینگ همراه اول در پرواز به شرح زیر است:
مکالمه با ایران (دقیقه): 91.000 تومان
• مکالمه دریافتی: 70.000 تومان
• مکالمه داخلی: 91.000 تومان
• ارسال پیام کوتاه: 25.000 تومان
• اینترنت (مگابایت): 60.000 تومان

از کجا سیم کارت دبی بخریم؟ 

برای تهیه‌ی سیم کارت دبی می‌توانید از فرودگاه، سوپرمارکت‌های شهر دبی و حتی لابی هتل‌های دبی سیم کارت بخرید. البته در فرودگاه امام خمینی نیز سیم کارت‌های دبی به فروش می‌رسند. سیم کارت در همه جای دبی قابل‌دسترس است و نمایندگی‌های هر دو اپراتور در بیشتر مراکز خرید موجود هستند. برای رجیستر کردن و شارژ سیم کارت از فروشنده بخواهید این کار را برای شما انجام دهد.
خرید سیم‌ کارت در دبی کار آسانی است. اگر ساکن دبی هستید با کارت شناسایی امارت و اگر مسافر دبی هستید با ویزا و پاسپورت خود از فرودگاه بین‌المللی دبی یا مراجعه به یکی مراکز خرید، سیم کارت را خریداری کنند.

همه چیز درباره اینترنت رایگان در دبی

دبی برای رفاه مسافران زمان ورود، یک سیم کارت رایگان با اعتبار ۲۰ روزه به آنان هدیه می‌دهد. این سیم کارت دارای ۲۰ مگابایت اینترنت رایگان و ۳ دقیقه مکالمه است. پس از اتمام شارژ و اینترنت این سیم‌کارت‌ها را می‌توانید با شماره‌گیری کد *۱ ۲۲# شارژ کنید. برای فعال‌سازی این سیم‌کارت‌ها نیز با همین کد آن را فعال کنید؛تنها نکته این است که سیم‌کارت‌ها فقط به افراد بالای ۱۸ سال تعلق می‌گیرد.

جمع‌بندی
در این بخش با انواع سیم‌کارت‌های دبی آشنا شدید و اینکه برای خرید سیم کارت دبی به کجا باید مراجعه کنید. خرید سیم کارت دبی بسیار آسان بوده و خدمات ویژه را برای شما خواهد داشت. در کنار خرید سیم کارت، خدمات دیگر نیز مانند اجاره خودرو در فرودگاه وجود دارد که در صورت نیاز می‌توانید از آن استفاده کنید. قیمت اجاره خودرو در دبی نسبت به تاکسی تا حدودی مناسب‌تر است. در کنار خرید سیم کارت دبی حتماً به یاد رفت‌وآمد خود در این شهر باشید.

سؤالات متداول

خرید سیم‌کارت امارات در ایران امکان‌پذیر است؟ 

بله، شما می‌توانید در فرودگاه دبی با ارائه مدرک اقدام به خرید سیم‌کارت اماراتی کنید.
سیم کارت Du امارات چیست؟
این سیم کارت برای اپراتور دو موبایل بوده و جزء سیم کارت توریستی است می‌توانید به‌صورت رایگان از پلیس گذرنامه، به هنگام ورود دریافت کنید که شامل ۲۰ مگابایت اینترنت و سه دقیقه مکالمه رایگان است.