اتباع خارجی چگونه می‌توانند خودرو اجاره کنند؟

اتباع خارجی چگونه می‌توانند خودرو اجاره کنند؟

همه چیز درباره اجاره خودرو برای اتباع خارجی

اجاره خودرو امروزه یکی از کسب و کارهایی است که بازار کار داغی دارد و افراد زیادی در سراسر جهان هستند که از خدمات شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو استفاده می‌کنند؛ چرا که افراد زمانی که می‌خواهند از به شهر دیگری سفر کنند و با استفاده از وسایل حمل و نقل به مشکلاتی مواجه می‌شوند از خدمات اجاره خودرو استفاده می‌کنند تا دیگر با مسائل وسایل حمل و نقل رو به رو نشوند؛ همچنین زمانی که فردی می‌خواهد به فرودگاه بروند یا بالعکس از فرودگاه به محل اسکان خود جابه جا شود از خدمات اجاره خودرو استفاده می‌کند.

از طرفی مدیران مدرسه‌ ای که می‌خواهند خدمات سرویس رفت و برگشت برای دانش آموزان خود در نظر بگیرند از خدمات اجاره خودرو استفاده می‌کنند؛ به عبارتی دیگر اجاره خودرو به کسب و کاری تبدیل شده است که در تمام جنبه‌های زندگی افراد تاثیر زیادی می‌گذارد. از طرفی بسیاری از اشخاص گمان می‌کنند زمانی که شما در کشور خودتان هستید خیلی راحت می‌توانید از خدمات اجاره خودرو استفاده نمایید؛ در حالی که امروزه با توجه به اهمیت روز افزون خدمات اجاره خودرو برای عموم مردم؛ خدمات اجاره خودرو برای اتباع خارجی نیز کاری بسیار راحت است؛

*در واقع به جرات می‌توان گفت خدمات اجاره خودرو مزایای بسیار زیادی برای اتباع خارجی نیز دارد؛ چرا که زمانی که تبعه خارجی به کشور دیگری وارد می‌شود برای رفت و آمد می‌تواند خودرویی را اجاره کند تا بتواند کارهای خود را بدون هیچ نگرانی انجام دهند.*

اجاره خودرو ارزان یا تشریفاتی برای اتباع خارجی

اتباع خارجی مانند هر فرد دیگری برای اجاره خودرو هم می‌توانند از خدمات اجاره خودرو ارزان و اجاره خودرو لوکس استفاده کنند. اگر فردی خارجی هستید و در کشور دیگری قرار می‌توانید و اگر می‌خواهید خودرویی را اجاره کنید باید چندین نکته را در نظر بگیرید. ابتدا خودرو را برای چه هدفی می‌خواهید اجاره کنید؛ بسیاری از اتباع خارجی که در کشور دیگری برای انجام کارهای روزانه خودرویی اجاره می‌کنند و با توجه به بودجه‌ای برای آن در نظر گرفتند؛ ترجیح می‌دهند از خدمت اجاره خودرو ارزان استفاده کنند.

به عنوان مثال اگر شما جزء اتباع خارجی هستید که در تهران قرار دارید و می‌خواهید برای کارهای روزانه خود، خودرویی با قیمت مناسب کرایه کنید تا بتوانید روزانه از وسایل نقلیه عمومی و تاکسی‌ استفاده نکنید؛ می‌توانید به شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو مراجعه کرده و از خدمات اجاره خودرو ارزان در تهران استفاده کنید. زمانی که به این شرکت‌ها مراجعه می‌کنید؛ پرسنل آن‌ها با در نظر گرفتن میزان بودجه و شرایط شما، خودروهای مناسب را به شما ارائه می‌دهند. از طرفی بعضی از اتباع خارجی نیز هستند که زمانی که در کشوری دیگری حضور دارند تمایل دارند تا از خودروهای باکیفیت استفاده کنند و مدل خودرو برایشان اهمیت زیادی دارد و می‌خواهند برای این کار هزینه خوبی بپردازند پیشنهاد می‌شود تا از خدمات اجاره خودرو لوکس استفاده کنند. شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عموما خدمات بسیار با کیفیتی برای کرایه کردن اتومبیل‌های لوکس با بیمه و شرایط فوق العاده ارائه می‌دهند تا مشتریان بتوانند از خدمات آن‌ها نهایت استفاده را ببرند.

مدارک مورد نیاز جهت اجاره خودرو برای اتباع خارجی

هر چند اجاره خودرو یکی از کارهایی است که برای افرادی که از آن استفاده می‌کنند مزایای زیادی به دنبال دارد؛ اما باید یک سری مراحل را گذراند تا بتوان خودرو را کرایه کرد. اولین قدمی که باید برای اجاره خودرو انجام دهید تهیه مدارک لازم برای اجاره خودرو است. با توجه به شرکت ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو، ممکن است مدارک مورد نیاز آن‌ها با یکدیگر متفاوت باشند که برای اطمینان از شرایط آن‌ها باید پرسنل شرکت مورد نظر خود تماس بگیرید و پرس و جو کنید.

اما به طور کلی مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو:

  • داشتن حداقل سن 20 سال
  • برخورداری از گواهینامه معتبر با حداقل اعتبار زمانی به مدت شش ماه
  • ارائه مدرکی به منظور احراز محل شغلی و یا محل سکونت شخص اجاره کننده
  • ارائه کارت شناسایی معتبر

می‌باشند.

اجاره خودرو بدون نیاز به چک برای اتباع خارجی

یکی دیگر از نکاتی که اتباع خارجی باید در زمان اجاره خودرو در نظر بگیرند مدارک مورد نیاز مالی برای اجاره خودرو است. در گذشته بیشتر شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو برای کرایه دادن خودرو چک به عنوان ضمانت دریافت می‌کردندن؛ در حالی که امروزه با گسترش شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو، دیگر نیازی به ارائه چک به عنوان ضمانت برای اجاره خودرو ندارند. افراد زمانی که متوجه می‌شوند که نیازی به ارائه چک برای اجاره خودرو ندارند ممکن است با این سوال مواجه شوند پس چه مدرکی به عنوان ضمانت برای اجاره خودرو باید به شرکت مورد نظر ارائه دهند؟ اتباع خارجی برای اجاره خودرو تنها کافی است که ‌کپی‌ای از پاسپورت خود به شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو تحویل دهند تا بتوانند خودرو را کرایه کنند.

اجاره اتوبوس یا اجاره ون برای اتباع خارجی

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که اتباع خارجی زمانی که می‌خواهند از خدمات اجاره خودرو استفاده کنند؛ ترجیح می‌دهند خودروهای سواری را به کار بگیرند؛ در حالی که اتوبوس و ون از جمله وسایل نقلیه ای هستند که در بین اتباع خارجی از محبوبیت بالایی برخوردارند. زمانی که اتباع خارجی به کشور دیگری می‌روند ممکن است تنها نباشند و با   خانواده یا دوستان خود به آن کشور بیایند؛ به همین دلیل ترجیح می‌دهند از خدمات اجاره ون استفاده کنند. همچنین اتباع خارجی تنها برای کار به کشور دیگری سفر نمی‌کنند؛ بسیاری از آن‌ها در طول این سفر به گشت و گذار می‌روند تا از مناطق مختلف دیدن کنند؛ بنابراین اجاره ون و اتوبوس برای آن‌ها گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. شرکت‌های ارائه دهنده اجاره خودرو امروزه بخش اعظمی از خدمات خود را به اجاره ون و اتوبوس در مدل‌های با کیفیت اختصاص داده اند تا بتوانند نیازهای مشتریان خود را بر طرف کنند. پس از اگر جزء اتباع خارجی هستید که به گشت و گذار نیز علاقه مند هستید می‌توانید از خدمات اجاره ون و اتوبوس نیز استفاده نمایید.

نحوه پرداخت دیپوزیت برای اتباع خارجی

یکی دیگر از نکاتی که برای اجاره خودرو برای اتباع خارجی چالش برانگیز است؛ نحوه پرداخت دپوزیت است. ابتدا بهتر است با واژه دیپوزیت آشنا شویم،

دیپوزیت به مبلغ نقدی گفته می‌شود که به عنوان ضمانت به شرکت ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو پرداخته می‌شود.

دیپوزیت در ابتدای کار در واقع در زمان عقد قرارداد اجاره خودرو از مشتریان دریافت می‌شود. دیپوزیت باعث می‌شود تا اطمینان خاطر بین مشتری و شرکت مورد نظر ایجاد شود و در برابر خودروی اجاره شده مشتریان مسئولیتی نیز داشته باشند. دپوزیت هر خودرو ممکن است با خودروی دیگری متفاوت باشد به عنوان مثال مبلغ دیپوزیت خودروهای هیوندا با خودروهای بنز تفاوت دارد. همچنین لازم به ذکر است پس از اتمام زمان اجاره خودرو در صورتی که مشتریان علاقه به تمدید زمان اجاره خودرو نداشته باشند؛ مبلغ دیپوزیت اخذ شده در زمان ابتدای قرار داد به طور کامل به مشتری بازگردانده می‌شود.

اجاره خودرو با راننده یا بدون آن برای اتباع خارجی

یکی دیگر از خدماتی که در بین اتباع خارجی برای اجاره خودرو طرفداران زیادی دارد؛ اجاره خودرو با راننده است. مسلما اتباع خارجی ای که به کشور دیگری سفر می‌کنند در ابتدا با جاده‌ها، شرایط رانندگی و قوانین آن آشنایی ندارند و به همین دلیل ترجیح می‌دهند تا از افرادی کاملا آشنا به شرایط هر شهر بهره بگیرند. شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو برای رفاه کامل مشتریان و تکمیل پکیج خدماتی خود، رانندگانی را استخدام کرده‌اند که به شرایط خیابان‌ها کاملا تسلط داشته و از نظر شخصیت اجتماعی و رفتار اخلاقی در درجه بالایی قرار دارند تا مشتریانی که خدمات اجاره خودرو با راننده را دریافت می‌کنند به امکان مورد نظر آن‌ها منتقل کنند.

خدمات اجاره خودرو با راننده علاوه بر ایجاد حس اطمینان برای رانندگی در شرایط خاص جاده ای به افراد این امکان را می‌دهند تا بتوانند به خوبی از فضای خیابان‌ها لذت ببرند و یا سایر کارهای خود را به صورت آنلاین همراه با موبایل یا لب تاپ در خودرو انجام دهند و دیگر نگران کمبود زمان نباشند؛ با این حال بسیاری دیگری از افراد نیز علاقه دارند تا خودشان رانندگی کرده و هدایت خودرو در دست بگیرند؛ شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو برای این افراد نیز خدماتی در نظر گرفته اند و هر خودرویی که مد نظر دارند را بدون راننده به آن‌ها کرایه دهند؛ بنابراین از تمام جنبه‌ها اجاره خودرو برای اتباع خارجی مزایای زیادی به همراه دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانند از سفرشان خاطره ای خوش داشته باشند.

نظرات

نظر خود را بنویسید