اجاره خودرو، با طعم دل انگیز فصل بهار

اجاره خودرو، با طعم دل انگیز فصل بهار

جاذبه های بکر ایرانگردی در فصل بهار 

فصل بهار به دلیل آب و هوای مطبوع این امکان را برای شما فراهم می سازد تا تجربه ای بی نظیر طبیعت گردی را برای خود  رقم بزنید. بسیاری از مکان های گردشگری ایران در فصل تابستان و پاییز بسیار خلوت هستند. اما فصل بهار به دلیل آب وهوای ایده آل و در کنار هفت رنگ بود طبیعت و سر سبزی آن بهترین زمان برای سفر است.

اجاره خودرو در فصل بهار 


اجاره خودرو در فصل بهار جزو پرطرفدارین زمان های موجود در سال می باشد. هر ساله با آغاز این فصل گردشگران زیادی اچه در  داخل و خارج از کشور برای ایرانگری برنامه ریزی می کنند. باید گفت که در خانه ماندن درفصل بهار و آن هم اردیبهشت جایز نیست. بهار بهترین زمان برای بازدید از مناطق زیبای گردشگری  ایران است. پس با اجاره خودرو مناسب به دل طبیعت زده و هم اکنون سفر خود را آغاز کنید. در سال های اخیر و با گسترش صنعت اجاره خودرو در ایران گردشگران خارجی ترجیه می دهند تا با کرایه ماشین از موسسات معتبر سفر خود را آغاز کنند. شما نیزمی توانید با اجاره ماشین با راننده و یا بدون راننده سفر خود را به شهر های زیبای ایران در این فصل شروع کرده و لحظات بی نظیری را سپری کنید.
بهار فصل سفر و گشت و گذار است. بی شک نام این فصل با سفر گرده خورده است. به نظر من باید فصل اردیبهشت را فصل سفر نامید. اگرنمی دانید دراین فصل به کجا سفر کنید تا انتها با ما همراه باشید تا شما را با بهترین مقاصد گردشگری در فصل زیبای بهار آشنا کنیم.


دشت دریا سر 

دشت دریا سر

استان مازندران به عنوان نگین سرسبز ایران شناخته می شود. بخصوص غرب این استان و منطقه تنکابن. بی شک این منطقه یکی از اصلی ترین نقاطی است که باید در فصل بهار به آن سفر کرد و از آب و هوای دل انگیز آن لذت برد. دشت دریا سر یکی از مقاصد پر طرفدار استان مازندران ، برای طبیعت گردان در فصل بهار است. دشت دریاسر به دلیل چشم انداره های زیبا وسر سبز به بهشت اردیبهشت ایران مشهور است. دشت دریاسر جزو مناطق معروف ایران می باشد که در فصل بهار تن پوشی سراسر زرد و سبز بر تن داشته و زیبایی بی بدیلی را به نمایش می گذارد. دلیل سرسبزی دشت دریا سر وجود ده چشمه در پهنای این دشت می باشد. در فصل بهار آب این چشمه ها آنقدر زیاد است که نمی توان هیچ جای خشکی در دشت یافت و سراسر آن را آب فرا گرفته است.


چمستان – الیمالات 


دریاچه چمستان در 8 کیلومتری نور در مسیر جاده نور به چمستان قرار دارد. این دریاچه در جنگل قرار گرفته و به عنوان یکی مقصد های مهم گردگشری در فصل بهار مورد استفاده قرار می گیرد. وقتی برای اولین بار پس از عبور از جنگل های سرسبز به این دریاچه می رسید باورتان نمی شود که چنین طبیعت باشکوهی روبه روی شما قرار گرفته است. دریاچه چمستان آنقدر زیباست که شما را چند ساعت  از روزمرگی هایتان دور نگه می دارد. دراین دریاچه همه چیز برای تفریح و آرامشتان مهیا است.
 برای رسیدن به دریاچه باید اتومبیل خود را در مکانی مناسب پارک کرده و پس از پنج دقیقه پیاده روی و طی کردن مسافت از بلندی و به سمت پایین و عبور از پلی که شما را به آنجا وصل می کند به دریاچه خواهید رسید.  پس از آنکه  به مقصد رسیدید می توانید روی سنگ های کنار رودخانه نشسته و از تماشای منظره جنگلی که دریاچه را در آغوش گرفته است لذت ببرید.


جزیره هنگام 

جزیره هنگام


جزیره هنگام در جنوبی ترین نقطه ایران با نهایت زیبایی خودنمایی می کند. این جزیره در جنوب جزیره قشم واقع شده است و جزو جزیره های مرجانی محسوب می شود. در این جزیره می توان به وفور انواع گونه های جانوری را با کمی دقت پیدا کرد. معروف ترین نوع آنها دلفین ها هستند که ازجاذبه های مهم گردشگری جزیره هنگام به حساب می آیند. از دیگر نقاط دیدنی این جزیره تاسیسات بندری انگلیسی ها است. سواحل زیبای صخره ای در کنار تماشای لاک پشت های دریایی، شنا و غواصی در سواحل اطراف جزیره  بخشی دیگری  از جاذبه های گردشگری جزیره مرجانی هنگام است. برای سفر به این جزیره باید از راه جنوبی جزیره قشم به سمت روستای شیب دراز رفت و از آنجا با قایق به سمت جزیره حرکت کرد. 

سرعین شهر چشمه های آب گرم 


بی شک همه نام سرعین را شنیده اید. سرعین شهر چشمه های آب گرم می باشد که معروفیت خود را مدیون این چشمه ها است.چشم های آب گرم سرعین از کوه سبلان سر چشمه می گیرند. سرعین ارتباط نزدیکی به سبلان دارد به همین دلیل است که این شهر  در فصل بهار و درروزهای اردیبهشت تعداد زیادی مسافر و گردشگر را به خود می بیند. پس شما نیز از این فرست استفاده کرده و در فصل زیبای اردیبهشت سری به این شهر بزنید. 


محلات، هلند ایران 

سفر به محلات در بهار


محلات به دلیل گل های رنگارنگ به هلند ایران معروف می باشد. محلات پایتخت گل ایران و زیباترین مقصد گردشگری در فصل بهار است. حال تصور کنید که در اردیبهشت به این شهر سفر کنید چه منظره ای پیش روی شما خواهد بود؟ 
یکی از مهمترین جاذبه های این شهر دهکده گل های  آن است. این دهکده محله جلوه گری گلهاست به گونه ای که بازدید از این دهکده هیجان انگیز ترین بخش سفر شما به این شهر خواهد بود.در این دهکده می توانید انواع گیاهان زینتی و خانگی، انواع رز و انواع کاکتوس را مشاهده و تهیه کنید. علاوه بر دهکده گل در این شهر نیز غارهای زیادی وجود دارد که می توانید از آنها نیز دیدن کنید. 

سفر به جهان نما 

جهان نما منطقه ای منحصر به فرد ییلاقی در جنوب شهرستان کردکوی استان گلستان است. دهکده جهان نما در میان رشته کوه های البرز قرار دارد که میتوان در فراز بلندی های آن دشت گرگان و دریا را مشاهده کرد. طبیعت زیبا در کنار ناشناخته بودن این روستا، تعداد زیادی از گردشگران را در فصل بهار پذیرای خود می باشد. منطقه جهان نما به دلیل داشتن چشم اندازه های زیادی نظیر : کردکویف گرگان ، میان کاله، بندر ترکمن و سایر روستاها و برخورداری از آب و هوای بسیار دل انگیز از مناطق منحصر بفرد گردگشری ایران است. 
در شمال دهکده ییلاقی جهان نما مکانی است که به چکل آتش معروف است و یکی از جاذبه های زیبای این دهکده است. برای سفر به این دهکده باید از مسیر کردکوی به سمت پارک جنگلی کردکوی روستای درازنو و رادکان و حاجی آباد و پس از ان دهکده بروید.مسیر دهکده جهان نما 70 کیلومتر است که به دلیل 30 کیلومتر مسیر خاکی آن بهتر است که با اجاره ماشین مخصوص جاده های خاکی به آن سفر کنید. 

    

 

مطالب مرتبط :

بهترین زمان برای سفر در ایران چه فصلی است ؟

اجاره خودرو برای سفر به لاهیجان و جاذبه های آن