نکات مهم برای کاهش مصرف سوخت خودرو

نکاتی مهم و موثر برای حداکثر صرفه جویی در مصرف سوخت خودرو   یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی که دارای اتومبیل هستند، ک...

نکاتی مهم و موثر برای حداکثر صرفه جویی در مصرف سوخت خودرو

 

یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی که دارای اتومبیل هستند، کاهش مصرف سوخت می باشد. برای این که خودروتان به طور استاندارد و حتی کم تر نیاز به بنزین داشته باشد می بایست چندین نکته را رعایت کنید. حتما برخی از نکات مهم برای کاهش مصرف سوخت را می دانید اما رعایت چندین مورد در کنار هم است که نتیجه مطلوب و مورد نظر را حاصل می کند.

با افزایش روز به روز بنزین در سطح چهانی شرکت‌های تولیدکننده بزرگ خودروساز در سرتاسر جهان در حال تلاش هستند خودرویی طراحی کنند که کمترین مصرف سوخت را دارا باشد. اگر بخواهیم صادق باشیم، اولین قدم در راه  کاهش مصرف سوخت اجتناب از سفرهای غیر ضروری و رفت و آمد با ناوگان حمل و نقل عمومی است.

نکات مهم برای کاهش مصرف سوخت

قبل از هر چیزی بهتر است بدانید بسیاری از شرکت های سازنده خودرو در سدد ساخت ماشین های کم مصرف هستند که البته موسسات اجاره خودرو نیز استقبال خوبی از آن ها کرده اند. اما آیا این کار به تنهایی برای کاهش مصرف سوخت کافی است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا با نکات مهم برای کاهش مصرف سوخت آشنا شوید.

رانندگی صحیح

شاید بسیاری از شما عزیزان متوجه تاثیر مستقیم و بسزای نحوه رانندگی بر روی کاهش مصرف سوخت نباشید. اولین عامل افزایش سوخت ماشین سرعت بالای شما می باشد اما این تنها دلیل به شمار نمی رود بلکه تعویض درست دنده در دور موتور مناسب است.

نکات مهم برای کاهش مصرف سوخت

با توجه به این که خودروهای تولید داخلی شامل تمامی استانداردهای روز دنیا نمی باشند پس باید نکاتی را خود راننده رعایت کند. طبق نظریه ی کارشناسان زمانی که دور موتور به 3 هزار رسید می بایست دنده عوض کنید.البته سرویس موتور ماشین، تعویض روغن و همچنین تعویض فیلتر بنزین نیز موارد موثر در کاهش مصرف بنزین است.

تنظیم زاویه چرخ ها و فرمان

شما می‌توانید با مراجعه به نمایندگی های مجاز، فرمان و زاویه چرخ ها را تنظیم کنید. جالب است بدانید اگر زاویه چرخ‌ها به‌درستی تنظیم نشده باشد، نه‌ تنها لاستیک بعد از مدتی ساییده شده و از بین می رود، بلکه موتور خودرو بیش از حد معمول کار کرده و در نتیجه سوخت بیشتری نیز مصرف می‌کند.

نکات مهم برای کاهش مصرف سوخت

نکات مهم:

برای جلوگیری از ترمزهای سنگین و ناگهانی بهتر است فاصله استانداردتان را تا خودرو جلویی رعایت کنید.زیرا روش صحیح رانندگی در جاده های درون شهری و برون شهری تا 25 درصد موجب کاهش مصرف سوخت می شود.

به طور کلی تمامی وسایل اضافی مانند باربند که باعث سنگین شدن خودرو می شود را کنار بگذاریدشاید بسیاری از شما در مورد مزیت های کروز کنترل هیچی ندانید اما یکی از بهترین روش های کاهش مصرف سوخت استفاده از این آپشن در ماشین محسوب می شود زیرا شما نیازی به افزایش سرعت و ترمزهای ناگهانی ندارید.

نکات مهم برای کاهش مصرف سوخت

باید بدانید مصرف بنزین در روزهای سرد سال کمی بالا می رود زیرا موتور بای روشن شدن و خوب کار کردن نیاز به دمای مشخصی دارد.

استفاده از لاستیک های پهنی که بیشتر جنبه ی زیبایی دارد، باعث افزایش مصرف سوخت شما می گردد.

نکات مهم برای کاهش مصرف سوخت

درجا کار کردن خودرو بیش از 2 یا 3 دقیقه موجب افزایش چشمگیر مصرف بنزین می شود پس برای راه افتادن تنها کافیست 20 تا 40 ثانیه خودرو خود را روشن نگه دارید سپس به آرامی شروع به حرکت کنید.

استفاده از بنزین سوپر که کیفیت و اکتان بالایی دارد، هم به کارکرد صحیح موتور کمک می کند و هم در کاهش مصرف سوخت تاثیرات مثبت و خوبی می گذارد.

دیدگاه شما

نتیجه فرمول: 46 - 16