هر آن چیزی که باید درباره رانندگی در خارج از کشور بدانید

رانندگی در خارج از کشور

رفتن از یک نقطه به نقطه ی دیگر در سفرهای خارجی بخش مهمی از سفر است و باید یکی از جنبه های لذت بخش کاوش یک کشور باشد. اجاره خودرو در فرودگاه امام این فرصت را به ما داده است تا با توریست های زیادی در ارتباط باشیم و از تجربیات آنها استفاده کنیم. در ادامه این مقاله با توجه به این تجربیات راهکارهایی را برای رانندگی در کشور های دیگر در اختیازتان قرار می دهیم. حس استرس ناشی ار پیدا کردن یک تاکسی فرودگاه، چیزی است که تقریبا همه ی ما آن را تجربه کردیم و دوست نداریم هرگز دوباره تکرار شود. راه حل این موضوع در دست شرکت های اجاره خودرو است که معمولا نمایندگی هم در فرودگاه دارند. اما قبل از اینکه ماشین را تحویل بگیرید باید به چه نکاتی توجه داشته باشید؟ قبل از اینکه در کشور مقصد ماشین اجاره کنید، باید درک بیشتری از فرهنگ رانندگی آن کشور داشته باشید.

 

نکات مهم در رانندگی در خارج کشور

گواهی نامه بین المللی رانندگی

قبل از اینکه درباره سفر جاده ای در کشور مورد علاقه تان شروع به رویاپردازی کنید، باید بدانید که شما قطعا نیار به یک گواهینامه بین المللی دارید. اگر گواهینامه بین المللی ندارید باید  در فکر اجاره خودرو با راننده باشید. از آنجا که کشورهای مختلف قوانین مختلفی در مورد رانندگی دارند و این قوانین ممکن است در بازه های زمانی خیلی نزدیک تغییر کنند، بهتر است نگاهی به قوانین رانندگی کشور مقصد داشته باشید.

 

پوشش بیمه

قوانین بیمه

 

بیمه در قبال آسیب خودرو

بیمه در قبال آسیب به سرنشینان و راننده خودرو

بیمه در قبال مسئولیت شما در زمان تصادفات نسبت به دیگران

حتما در مورد محدوده مسئولیت خود و  شرکت اجاره خودرو را در این سه مورد، اطلاعات کافی داشته باشید.

 

عادات رانندگی در کشور مقصد

فرهنگ رانندگی در کشورهای مختلف و دربین مردم متفاوت است و معمولا با قوانین مصوب رانندگی در آن کشور کمی اختلاف دارد! در بین این فرهنگ های متفاوت رانندگی، عادات ناپسند و گاهی خطرناک نیز دیده می شود. به نفع شماست که در مورد فرهنگ رانندگی تحقیق کنید. عادات نادرست و غلط چیزی است که بیش از قوانین رانندگی شما را به چالش می کشد و قابلیت این را دارد که کاملا برنامه سفر شما را بهم بریزد.

 

محدودیت های ترافیکی

در ساعات اوج ترافیک در کشورهای مختلف محدودیت های رانندگی اعمال می شود که شما باید از آنها آگاه باشید. این محدودیت ها به سختی توسط پلیس کنترل می شوند و اطلاع نداشتن از آنها می تواند شما را دچار دردسر کند! قبل از رسیدن به فرودگاه و تصمیم گیری در مورد انتخاب شرکت های اجاره ماشین، تمام این اطلاعات را چک کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. زمانی که به فرودگاه می رسید تمام شرکت های مستقر در فرودگاه سعی در جلب رضایت شما دارند و با تبلیغات گوناگون شما را تحت تاثیر قرار میدهند. بنابراین داشتن پیش زمینه ای از سابقه شرکت ها شما را در انتخاب درست کمک میکند. برای بدست آوردن اطلاعات، قبل از سفر به سایت های گردشگری مراجعه کنید. در این سایت ها میتوانید اطلاعات زیادی در مورد سوابق شرکت ها و میزان رضایت مشتریانشان بدست آورید.