راهنمای سفر های جاده ای به همراه نوزادان

راهنمای سفر با کودک

اگر عاشق جاده و مسافرت در دل جاده ها هستید، اما به خاطر راحتی و آسایش نوزادتان از آن صرفه نظر می کنید بهتر است این مقاله را تا انتها دنبال کنید. ما نکاتی را به شما می گوییم تا ضمن حفظ آرامش و امنیت دلبندتان از یک سفر جاده ای فوق العاده لذت ببرید.

سفر با نوزاد

نکات مهم در سفر با کودکان نوزاد

فواصل زمانی معین برای توقف داشته باشید

با توجه به شناختی که از فرزندتان دارید، فواصل زمانی معینی را برای توقف در نظر بگیرید و زمانی را با او سپری کنید و به نیاز های او رسیدگی کنید.

از خدمات اجاره خودرو ارزان استفاده کنید

با استفاده از خدمات اجاره خودرو با راننده، پدر و مادر هر دو میتوانند به نوزاد رسیدگی کنند و به نوعی تقسیم وظایف داشته باشند. اگر بار رسیدگی به نوازاد بر دوش یکی از والدین باشد، قطعا او از این مسافرت لذت نمی برد. پس بهتر است با صرف هزینه کم و اجاره ماشین ارزان مسافرت را برای تمام اعضای خانواده لذت بخش کنید

تقسیم بندی مسیر سفر

اگر مسافت خیلی زیادی را باید طی کنید، حتما سفر خود را در دو تا سه روز -بسته به میزان مسافت- تقسیم کنید و شب را در جایی استراحت کنید. این کار باعث آرامش خودتان و نوزادتان می شود. اگر از خدمات اجاره ماشین استفاده میکنید، حتما این موضوع را با شرکت و راننده در میان بگذارید.

میزان تحمل کودکتان را در نظر بگیرید

آستانه ی تحمل کودکتان هرگز قابل مقایسه با شما نیست. بنابراین اگر هوا خیلی گرم است یا مسیر طولانی تر از حدی است که برنامه ریزی کرده بودید، اولویت را به نوزادتان بدهید و اگر می دانید شرایط حاضر او را آزرده می کند، تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا او به احساس آرامش برسد.

راهتنمای سفر با کودک

حجم لوازم نوزاد را در نظر بگیرید

نوزادان مقدار زیادی وسیله دارند که باید در طول سفر همراهشان باشد و شما بار ها و بارها نیاز دارید تا از این وسایل استفاده کنید. پس ماشینی را برای مسافرت انتخاب کنید که بتوانید مقدار زیادی وسیله را در آن جای دهید و در زمان نیاز به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید. اصلا خوشایند نیست که برای هر وسیله ای بار ها صندوق ماشین را پر و خالی کنید و از نو بچینید. حتما وسایل را بر اساس نظم و اولویت بندی بچینید و وسایل نوزاد را در جایی مشخص قرار دهید تا نیاز نباشد مدام دنبال آنها بگردید.

غرور را کنار بگذارید

اگر با دوستانتان مسافرت می کنید، اجازه دهید تا در رسیدگی به نوزاد کمکتان کنند. نیاز نیست که تمام کارها را به تنهایی انجام دهید.مطمئن باشید با قبول کمک دیگران، مسئولیت پذیری شما زیر سوال نمی رود.

تغذیه نوزادان

با توجه به مدت زمان سفر و عادت غذایی فرزندتان، به مقدار کافی خوراکی به همراه داشته باشید و برای نگه داری آنها از ظروف مخصوص نگه داری غذای کودک استفاده کنید. و در آخر به شما پیشنهاد می کنم حتما خاطرات و لحظه های این سفر را ثبت کنید و در آینده آنها را مرور کنید. قطعا به این نتیجه خواهید رسید که مسافرت با فرزندتان چه قدر شیرین و دوست داشتنی است ....