وحشت های شبانه جنگل نفرین شده - جایی که نباید به آن سفر کرد

وحشت های شبانه جنگل نفرین شده - جایی که نباید به آن سفر کرد

جنگل جیغ 


در نزدیکی شهر مشهد در روستایی به نام  سربرج  جنگلی انبوه وجود دارد که با تاریک شدن هوا و شب هنگام صداهای وحشت‌آوری، که به گفته‌ی اهالی و غریبه‌هایی که به آن منطقه سفر کرده‌اند، شبیه جیغ یا سوت است از آن به گوش می‌رسد.

این موضوع باعث شده که بسیاری از مسافران و گردشگران را از این جنگل دور نگه دارد. اما همان قدر نیز باعث جذب گردشگران زیادی شده است. 

معرفی جنگل جیغ 

جنگل جیغ


جنگل جیغ یکی از ناشناخته های پر رمز و راز ایران است. در طول سالیان دراز انسان ها همیشه در پی کشف ناشناخته های طبیعی بوده اند. یکی از این مکان های ناشناخته جنگلی در مشهد می باشد. جنگل جیغ نام یکی از جنگل های مخوف ایران است که در مورد آن داستان های زیادی به گوش می خورد.
این جنگل در روستای سربرج در نزدیکی شهر مشهد واقع شده است. سربرج نام یکی از روستا های توابع بخش طرقبه است که به دلیل پدیده ای بسیار وحشتناک هر ساله تعداد زیادی گردشگر خارجی و داخلی را روانه این ناحیه می کند. این موضوع همان قدر که بسیاری از گردشگران را از کمپ شبانه در این جنگل دور نگه داشته، برخی را نیز شیفته‌ی خود کرده است. تصور کنید در جنگل باشید و همزمان با تاریک شدن هوا سر و صدای جنگل افزایش پیدا کند و صدای جیغ و ناله به گوش برسد. شما چه واکنشی از خود نشان می دهید؟

اغلب گردشگران راه سفر را برای دیدار این جنگل در پیش‌ می‌گیرند. اما اینکه در اول جاده ورود به جنگل بسیاری راه برگشت را انتخاب می کنند داستان دیگری دارد. اگر به ترس و هیجان و داستان پر رمز و راز علاقه دارید پس با ما همراه باشید و خواندن این مطلب را از دست ندهید. 

این جنگل جزو مکان هایی است که می توانید با رفتن به آنجا تلفیقی از ترس، آرامش، هیجان و ماجراجویی را تجربه کنید. جنگل جیغ همانقدر که می تواند باعث آرامش باشد همانقدر نیز می تواند ترسناک باشد. اما چرا جنگل جیغ مشهد؟

ماجرای جنگل جیغ 
 

روزهای پر رمز جنگل جیغ بسیار عادی و آرام می باشد. اما شب صدایی وحشت آور از بین درختان به گوش می رسد. صدایی که شبیه به جیغ بوده و به محض تاریک شدن هوا شنیده می شود و تا سپیده دم ادامه دارد.

گفته های زیادی در مورد این جنگل وجود دارد از گفته های روستاییان این منطقه تا نظرات کارشناسان. ما نیز برای بیشتر شدن هیجان از خرافات تا حقایق این جنگل را برای شما بازگو می کنیم. جنگلی سرسبز که با طلوع خورشید و آغاز شب از میان درختانش صدای جیغ به گوش می رسد.

جنگل جیغ مشهد در بهار

 

در ابتدا گردشگران و اهالی روستا تصور می کردند که صداهایی که به گوش می خورد به علت وزش باد از میان درختان می باشد. اما به مرور زمان این صداها در فصل تابستان نیز که بادی وجود نداشت به گوش می خورد. به همین دلیل این تصور منتفی شد. بنابراین وحشت و ترس در بین اهالی روستا و مسافرینی که به این جنگل سفر می کردند بیشتر شد. پس از دست به دست شدن داستان های زیادی در مورد این منطقه گردشگران زیادی راهی جنگل شده تا صداهای ایجاد شده را با گوش خود بشنوند.
گفته می شود که قبلا از این صداهای خبری نبوده و چند سالی است که به گوش می رسد. روستاییان معتقدند که صداهایی که از جنگل به گوش می خورد به آوای جیرجیرک‌ها و یا زوزه‌ی باد شباهتی ندارد. مخصوصا زمان هایی که صداها شروع می شوند اما برگ درختان تکان نمی خورد تا باد را عامل آن بدانند. برخی از ساکنان روستا این صداها را مربوط به زمانی که ملخ ها به جنگل حمله می کنن، می دانند. درست است در لابه لای درختان و علفزارها هجوم ملخ ها مشاهده می شود اما باید گفت که هیچ پدیده ی غیر طبیعی دیگر در آن منطقه به چشم نمی خورد که باعث ایجاد صدای جیغ شود.
عده ای این جنگل را نفرین شده و محل سکونت جنیان می دانند. به گفته برخی از افراد علت این صداها به دلیل پرسه زدن شیاطین و روح‌های نفرین‌شده در هنگام شب می باشد. اینگونه است که این جنگل به جنگل جیغ معروف می باشد.
یکی از جالب ترین اتفاقی که در  جنگل جیغ به وقوع پیوسته است مربوط به رودخانه آن می باشد. رودخانه ای در دره این جنگل وجود دارد که یکی از سرچشمه های سد طرق است. نکته قابل توجه این است که این رودخانه هر ساله در فصل بهار خشک است ولی از سال 1390 تا کنون یعنی از زمانی که صداهای جیغ از جنگل شنیده می شود همچنان  آب در  آن در جریان است. همین امر باعث جلب توجه بسیاری از گردشگران و ترس اهالی روستا شده است.
ترس و هیجانی که می تواند گردشگران کنجکاو را با تور  و یا عده ای را با  اجاره ون به صورت گروهی به‌ سوی خود جلب کند. کارشناسان زیادی به این جنگل رفته تا پرده از راز جیغ های شب هنگام جنگل جیغ بردارند. اما هنوز موفق نشده اند تا ترس و دلهره را از دل اهالی روستا دور کنند.

راز جنگل جیغ 

راز جنگل جیغ

 

با ما باشید تا راز این جنگل را برای شما بازگو کنیم. دهیار روستا سربرج طرقبه  آقای ابراهيم عرب در رابطه با این صداها می گوید :
زمانی که اين صدا باعث ترس اهالی روستا و گردشگران شد، موضوع را به بخشداری منطقه اطلاع داديم. آن‌ها با اعزام کارشناسان و بررسی های انجام شده علت این صداها را نوعی جیرجیرک معرفی کردند که در زبان محلی به آن «كز» می‌گویند. در واقع درسال های که بارندگی زیاد و آب فراوان است و رودخانه سربرج خشک یا کم آب نیست. این جیرجیرک ها به جنگل هجوم آورده و در بین درختان پنهان می شوند.
تمام این جیرجیرک ها در حاشیه رودخانه زندگی می کنند و آوازه دست جمعی آن ها باعث ایجاد صدای جیغ و زوزه مانندی می شود. این جیرجیرک ها بیشتر از 40 روز زنده نمی مانند و بعد از این مدت از بین می روند.

آدرس خراسان رضوی، جنوب مشهد، طرقبه، روستای سربرج

 

دسترسی
 

مشهد جزو یکی از مناطق مهم گردشگری ایران محسوب می شود. سفر به مشهد و زیارت حرم امام رضا در برنامه های روزهای تعطیلات بسیاری از مردم کشورمان جایگاه ویژه ای دارد. اگر از تهران عازم شهر مشهد هستید تنها 894 کیلومتر تا این شهر راه در پیش دارید. بعد از آن با طی کردن 45 کیلومتر به شهر طرقبه مشهد خواهید رسید، جایی که تمام ماجراها و داستان ها از آنجا شروع می شود. برای سفر به مشهد و رفتن به دل جنگلی ترسناک می‌توانید با تورهای مشهد به این شهر سفر کرده و بعد از آن به صورت گروهی با اجاره خودرو از مشهد به دل جنگل جیغ بزنید. همچنین  اگر می خواهید یک شب را در این جنگل سپری کرده و صداهای عجیب آن را با گوش خود بشنوید و یا برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای سفر خود داشته باشید، اجاره ماشین راهی مناسب برای شما است.

 

 

مطالب بیشتر : 

دره کال جنی مکانی که تنها نباید به آن سفر کنید

سفر به خنک ترین شهرهای ایران در تابستان