خفن ترین فرمان ماشین های دنیا - انتخاب شما کدام فرمان است؟

خفن ترین فرمان ماشین های دنیا - انتخاب شما کدام فرمان است؟

انواع فرمان خودرو

بهترین فرمان خودرو از نظر شما متعلق به کدام ماشین است ؟ فرمان به عنوان یک بخش مهم کنترل کننده خودرو باید هم راحت باشد و کمترین خطر را برای راننده داشته باشد. 

فرمان خودروهای لوکس دنیا چه شکلی هستند؟

فرمان خودرو ها به دو صورت دستی و غیر دستی تقسیم می شوند. در فرمان دستی برای چرخاندن چرخ ها از نیروی دست استفاده می شود.طبیعتا در این نوع فرمان ها نیروی زیادی برای چرخاندن فرمان استفاده می شود و راننده زود خسته می شود. 
فرمان غیر دستی جزو فرمان های هیدولیک و برقی هستند که هدایت آن برای راننده بسیار آسان تر است. 

فرمان کادیلاک 

سیستم فرمان کادیلاک در دسته فرمان های هیدرولیک قرار دارد و جزو راحت ترین و زیباترین فرمان های ماشین شناخته می شود.کادیلاک برای پیشرفت فناوری تلاش زیادی کرده و با داشتن فناوری های پیشرفته نحوه رانندگی ما در سفرهای طولانی تغییر خواهد کرد. 
دکمه کروز کنترل کادیلاک، دکمه های تنظیم سیستم صوتی و تعدادی دکمه دیگر   به روی فرمان آن قرار گرفته است. 

فرمان آئودی 

در سال های گذشته فرمان خودروها تغییرات زیادی کرده در این بین آئودی استثنا نبوده است. علیرغم کاربردهای متنوعی که فرمان آئودی دارد باید مطمئن باشیم که تنظیمات آن را بهم نریزیم.آئودی دارای پوشش‌های متفاوت نظیر دیزاین های متفاوت، رنگ‌ها و طرح D شکل یا استاندارد دارد. تمامی غربیلک فرمان‌ آئودی مجهز به سیستم گرم شونده و تشخیص دست راننده است. فرمان این خودرو دارای دو لایه فوم با پوشش چرم یا آلکانترا است.

فرمان پورشه 

فرمان خودرو پورشه، یکی از بهترین فرمون های تاریخ خودرو های لوکس می باشد. تمامی تنظیمات خودرو، بر روی فرمان نسب شده است. شما می توانید با زدن تنها یک دکمه، اقدامات بسیار زیادی درون خودرو انجام دهید. فرمان این خودرو کاملا هیدرولیک است و به راحتی و با کوچکترین ضربه ای تغییر جهت می دهد.

فرمان لکسوس 

در خودروهای لکسوس در زیر فرمان سنسوری به نام سنسور زاویه فرمان یا Steering Angle Sensor وجود دارد که زاویه چرخش فرمان را به کنترل یونیت VSC یا همان سیستم کنترل پایداری خودرو اعلام می کند . اطلاعات این سنسور به کنترل پایداری خودرو در پیچ ها کمک کرده و باعث عدم سر خوردن خودرو می گردد. همین طور که مشاهده می کنید فرمان لکسوس به زیبایی ظاهری خودرو است. راحتی دنده و هیدرولیک بودن آن ویژگی های فرمان این خودرو است.

فرمان خودرو، یکی از مهم ترین عضو خودرو می باشد. قبل از خرید و یا اجاره خودرو، حتما فرمان آن را چک کرده و در صورت داشتن هرگونه دکمه بر روی فرمان، درباره آن اطلاعات کسب کنید. زیرا ممکن است تنها با زدن یک دکمه اشتباه، تنظیمات خودرو را بهم بریزید.