سفر از تهران به شهر اصفهان و فراتر از آن

سفر به مناطق دیدنی ایران با اجاره خودرو

ایران با معماری فوق العاده، مناظر عجیب و غریب و فرهنگ غنی همیشه بهترین گزینه برای ماجراجویی بی پایان است. اجاره اتوبوس، اجاره ون و با اجاره ماشین بهترین راه حل برای یک سفر جاده ای در ایران است. با استفاده از این روش شما میتوانید به راحتی از تمام مناظر فوق العاده در مسیر لذت ببرید. اجاره خودرو با راننده بهترین پیشنهاد برای سفر های جاده ای است.

 

مسیر تهران به اصفهان

تهران

اینجا پایتخت ایران است. شهری که با گشتن در آن نمایی کلی از ایران را می بینید. شهری پر از شلوغی. شهری که بر در و دیوار آن تابلو های تبلیغاتی و تجاری بیش از هر چیز دیگری خودنمایی می کند. در تهران هم مانند شهر های دیگر مکان های تاریخی و تفریحی زیادی وجود دارد. مطمئن باشید تهران هم شهر خوبی برای گردشگری است.

کاشان

خیلی از ایرانی ها شمال کشور را برای سفر ترجیح می دهند و دلیل آن آب و هوای مرطوب دریای خزر است. اما اکثر توریست ها به جنوب کشور سفر می کنند. کویر های ایران جزو پر طرفدارترین جاذبه های توریستی است که متاسفانه از طرف مردم ایران کمتر مورد تو.جه قرار گرفته است.

کویر گردی را از کاشان شروع می کنیم. از خانه منوچهری که در حال حاضر به یک هتل سنتی تبدیل شده. حتی در شرایط بد اقتصادی در کشور باز هم بناهای تاریخی بازسازی می شوند و به منبعی برای جذب ثروت تبدیل می شوند. زمانی که اکثر مردم در فکر از بین بردن بافت قدیمی شهر بودند، مالک این خانه از آن نگه داری کرد و آن را بازسازی نمود و امروز این مکان جزء انتخاب های اول گردشگران است.در کاشان ما مسجد آقابزرگی را هم داریم. این بنا، تنها مسجد ایران است که در باغ ساخته شده. قبل از ترک این شهر، حتما به معروف ترین بنای تاریخی آن، یعنی باغ فین هم سری بزنید.

یزد

یزد شهر بادگیر ها، از شاهکار های ایران است که با حفظ بافت تاریخی شهر، جاذبه ی خاصی را در خود پدید آورده است. این شهر یادگار های تاریخی با ارزشی از دوران های خیلی دور به یادگار دارد. در دوران حاضر هم، مراسم های مذهبی این شهر همواره مردمی را به این شهر می کشاند.

 

شهر شیراز

پرسپولیس

حدود یک ساعت و نیم رانندگی به سمت شمال شرق شیراز، ما را به دوران گذشته ایران هدایت می کند. پرسپولیس. کاخ با شکوه دوران هخامنشی. شناخته شده ترین مکان تاریخی ایران. هخامنشیان یکی از قدرتمندترین های زمان خود بوده اند، با این حال کاخ پرسپولیس بدست کارگران ساخته شده نه به دست بردگان و این خود نشانه ی فرهنگ و مهر ایران در دوره های گذشته است.

اصفهان

شهر مقصد و آخرین ایستگاه سفر مجازی ما. اصفهان پایتخت فرهنگی ایران یکی از بهترین مقصد های گردشگری در دنیاست. بیشتر بناهای تاریخی این شهر مربوط به دوران شاه عباسی و قرن 17 است. همیشه زمان کافی برای گردش در این شهر در نظر بگیرید. اگر زمان ندارید پیشنهاد میکنم اصلا به این شهر سفر نکنید، زیرا قدم به قدم این شهر پر از یادگارهایی است که حتما باید به آن سر بزنید.