چرا اجاره خودرو بهترین انتخاب برای سفر از تهران به مشهد است؟

چرا اجاره خودرو بهترین انتخاب برای سفر از تهران به مشهد است؟

راهنمای سفر تهران به مشهد با اجاره خودرو

جاده تهران تا مشهد به دلیل طبیعتی بی نظیر و بکر باعث شده سالانه گردشگران زیادی از اقصی نقاط کشور  را به خود جذب کند. جاده تهران تا مشهد بی شک یکی از مسیر های پرتردد در بین جاده های کشور است. در فاصله تهران تا مشهد زیبایی هایی وجود دارد که شما به هیچ وجه متوجه نخواهید شد که راهی 900 کیلومتری را طی کرده اید. اگر شما برای اولین بار است می خواهید مسیر تهران به مشهد را تجربه کنید ما به شما توصیه می کنیم که با اجاره خودرو از موسسه ما فاصله تهران تا مشهد را با آرامشی خاص طی کنید.

ما در این مقاله مسیرهایی را به شما معرفی می کنیم تا در کمترین زمان ممکن و با طبیعتی زیبا، سفری به یاد ماندنی را تجربه کنید.

فاصله تهران تا مشهد  چند کیلومتر است؟

اگر شما بخواهید فاصله تهران تا مشهد را با ماشین شخصی خود طی کنید، فاصله مکانی تقریبا 900 کیلومتر را باید طی کرده. برای رسیدن به مشهد تقریبا 10 ساعت زمان را نیاز دارید.

مشهد یکی از کلان شهرهای ایران است که به عنوان یک شهر پر جمعیت هر ساله تعداد بی شماری از گردشگران داخلی و خارجی را به خود جذب می کند. 
مشهد به عنوان دومین شهر پرجمعیت کشور به دلیل حجم بالای مسافر برای زیارت امام رضا، باتوجه به جاذبه های گردشگری می تواند علاوه بر یک شهر زیارتی ، شهری جالب برای گردشگران خارجی نیز باشد. 

سفر تهران به مشهد از مسیر سمنان

مکان های دیدنی که میتوانید در فاصله تهران تا مشهد ببینید.

برای طی کردن مسیر تهران تا مشهد، راههای مختلفی وجود دارد. شما می توانید با توجه به زمان در نظر گرفته خود، مسیر خود را انتخاب کنید. پیشنهاد ما برای شما برای طی کردن مسیر تهران به مشهد، از شهر سمنان  است. مسیر دیگری که ما  آن را به شما توصیه می کنیم و کمی طولانی‌تر است، عبور از شهرهای شمالی است.

مسیر سمنان به مشهد 

اگر شما قصد سفر از راه سمنان را دارید بهتر است بدانید که  مسیر جذاب و البته پر خطری را پیش رو دارید.
البته اگر طرفدار رانندگی در جاده هایی با تردد زیاد، مسیری شلوغ  و یکنواخت شاید این مسیر برای شما خواب آلودگی و خستگی را به همراه داشته باشد.
شهرهایی که در طول مسیر خود در مسیر سمنان به مشهد با آن روبه رو خواهید شد : تهران، گرمسار، سمنان ، دامغان ، شاهرود ، میامی، داورزن، سبزوار، نیشابور، ملک آباد است. 

برای آغاز مسافرت خود از مسیر سمنان ، اولین شهر پیش روی شما گرمسار است.گرمسار یکی از شهرهای استان سمنان است و در 109 کیلومتری شهر تهران قرار دارد.
از اول كمر بندي سمنان تا گرمسار 119 كيلومتر كه در نتيجه فاصله گرمسار تا مشهد مقدس 780كيلومتر است و فاصله گرمسار تا تهران 100كيلومتر است .
در فاصله تهران تا مشهد، توقف در شهر گرمسار فرصتی بسیار مناسب برای بازدید از جاذبه های تاریخی و استراحت شما خواهد بود.
جاذبه های گرشگری این شهر که می توان به آنها اشاره کرد کاروانسرای نمک، آب‌انبار گرمسار است که با مدت زمان 20 دقیقه ای میتوان از این مکان ها بازدید کرد.

مسیر شهرهای شمالی تهران به مشهد 

مسیر تهران به مشهد از شهرهای شمالی

یکی از مسیر های دیگر تهران به مشهد جاده های شمالی کشور است. یکی از مزایای این راه طبیعت و آب و هوای خوب این مسیر است .
درختان انبوه و سرسبز و طبیعتی بکر ، آرامشی خاصی را به مسافران میدهد. این امر شاید مهترین دلیل برای پرتردد بئدن این مسیر است.

پس اگر شما به دنبال سفری آرام و بی خطر هستید با اجاره ماشین می توانید یک سفری ایمن را تجربه کنید. اگر شما قصد سفر به مشهد را دارید و از سفر با وسایل عمومی مانند اتوبوس و یا قطار و از سفر با هواپیما ترس دارید ما به شما پیشنهاد می کنیم که از خودرو های اجاره ای این موسسه استفاده کنید.
ما این اطمینان را به شما می دهیم که سفری خوشی را با ما تجربه خواهید کرد. 

جاذبه های گردشگری مشهد 

مشهد پایتخت معنوی ایران  و به عنوان مهمترین مکان های مذهبی ایران شناخته می شود. این شهر علاوه بر جاذبه  های مذهبی دارای جاذبه های گرشگری متنوعی است.
مشهد دارای مجموعه‌های تفریحی ، تاریخی ، فرهنگی متنوعی است که زیر زیر به آنها اشاره شده است :

حرم امام رضا 

حرم امام رضا در مشهد

حرم امام رضا یکی از مهمترین مکان های زیارتی کشور است که در مرکز شهر مشهد قرار گرفته است.حرم امام رضا محل دفن امام هشتم شیعیان است که در بین مسلمان بسیار گرامی  و مقدس است. 
این مکان مسجدها، آرامگاه‌ها، رواق‌ها، صحن‌ها، کتابخانه و موزه‌ها را دربرمی‌گیرد. سازه‌های این حرم مقدس، از دوران پیش از صفویان دوران تیموری و زمان‌های متعدد تاریخی به‌جا مانده، اما در زمان شاه طهماسب صفوی فعالیت بسیار برای گسترش حرم صورت گرفته است از این رو این مکان مقدس موزه‌ای وسیع از معماری ایران است.

بازار رضا 

بازار رضا یکی از معروف ترین بازار های موجود در کشور است.  نام این بازار را بی شک کمتر کسی است که نشنیده باشد.پس از سفر به مشهد رفتن به این بازار شاید قدم اول برای خرید مسافران باشد. این مکان یک بازار سنتی با معماری های سنتی و زیبا است  که  یکی از قدیمی ترین مراکز عرضه صنایع دستی شهر مشهد و سوغاتی نیز می باشد. 

آرامگاه شیخ بهایی 

شیخ بهایی دانشمند مطرح و برجسته در قرن یازده هجری بوده است و رواق ان در داخل حرم امام رضا قرار گرفته است. مقبره این دانشمند با آینه کاری زیبا و کتیبه هایی خوش نویسی شده تزیین شده است و تاریخ مرگ و تولد آن به روی کتیبه هایی دیواری ثبت شده است. 

مقبره فردوسی 

مقبره فردوسی یکی دیگر جاذبه ای گردشگری این شهر است. مقبره فردوسی محل آرامگاه فردوسی  یکی از شعرای مهم تاریخ کشور است . 
ارامگاه فردوسی در شهر توس و در فاصله 20 کیلومتری از شهر مشهد قرار گرفته است. این بنای تاریخی با الهام گرفتن از معماره های ویژه دوره هخامنشیان طراحی و بازسازی شده است.
ارامگاه فردوسی در سال 1343 به دستور انجمن آثار ملی باز سازی شده است. این بنای 900 متری از ستون، سنگ و کاشی ساخته شده است و در آن از عناصر تزیینی هخامنشی در ستون ها و سر ستون ها استفاده شده است. بر روی 4 ضلع این آرامگاه نیز اشعاری از حکیم فردوسی نگاشته شده است.

گنبد سبز 

گنبر سیز محل آرامگاه شیخ مومن است که قدمت آن به دوران صفویه بازمی گردد.گنبد سبز دارای پلان هشت ضلعی و دارای چهار ایوان است. 
علاوه بر ایوان و طاق نماها، کاشی کاری زیبای آن به آرامگاه جلوه خاصی به آن داده است. این بنای تاریخی در خیابان آخوند خراسانی و در وسط میدانی به همین نام قرار دارد. گنبد سبز که به دستور شاه عباس احداث شده، در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. 

اجاره خودرو و اجاره ون در مشهد 

اگر شما از مسافرت های گروهی و خانوادگی لذت می برید پیشنهاد ما به شما اجاره ون  از این موسسه است. 
مسافران این شهر در بسیاری از موارد ترجیح می دهد که در بسیاری از موارد به صورت گروهی سفر کنند و با برنامه ریزی قبلی و با حداقل هزینه حمل و نقل و هزینه های، سفری راحت و کم هزینه را تجربه کنند.
 

اجاره ون یک پیشنهاد فوق العاده برای مسافرت های گروهی شما است که با اجاره خودرو مورد نظر خود می توانید لذت یک سفری خوش و گروهی در کنار دوستان یا خانواده خود تجربه کنید.
اجاره ون برای مسافرت های گروهی بخصوص مسیر تهران به مشهد یکی از پر کاربردترین در صنعت اجاره خودرو است و این موسسه با در اختیار داشتن ون هایی با صندلی های راحت و امکانات متنوع ، برای مسافرتهای گروهی بسیار مناسب می باشد
یکی از مهمترین خدمات این شرکت اجاره خودرو با راننده می باشد که شما می توانید به توجه به نیاز خود آن را از شرکت های معتبر اجاره خودرو دریافت کنید.

بیشتر بخوانیم:

چرا از نظر ما اجاره ون بهترین گزینه برای سفر های شما است؟

اجاره خودرو برای سفر به کندوان در استان تبریز