رمضان، شهر ها و خوراکی های خوشمزه اش

رمضان، شهر ها و خوراکی های خوشمزه اش

 بهترین مقاصد گردشگری در ماه رمضان کدامند؟ 

 

ایرانگردی در ماه رمضان

اگر قصد دارید ماه رمضان امسال به یک شهر دیگر سفر کنید قبل از هر چیز راهنمای گردشگری مناسب این ماه را مرور کنید تا یک انتخاب درست برای گذراندن این ماه مبارک داشته باشید. در ماه رمضان حال و هوای شهر رنگ و بوی دیگر به خود می گیرد. بسیاری از رستوران ها و فروشگاه ها در طول روز بسته هستند و زمانی که روزه داران افطار کردند فضای شهر تغییر کرده و رنگی دیگر به خود گرفته و جنب و جوش مردم آغاز می شود.

ماه رمضان ماه نهم هجری قمری و یکی از پرفضیلت‌ترین ماه ها است که همه‌ی مسلمانان در این ماه به عبادت می پردازند اما سفر کردن در این ماه غیرممکن نیست.

در طول ماه رمضان به طور کلی شرایط زندگی روزانه تغییر می کند و فرصت مناسبی است که در آن زندگی روزانه خود را به طور کامل تغییر دهیم.در گذشته به دلیل خستگی و مشکلات روزه داری بیشتر مسلمانان ترجیح می دادند که سختی های سفر را به جان نخرند. اما امروزه به دلیل مناسب شدن شرایط نظیر رفت و آمد با هواپیما وهتل های مناسب سفر در ماه رمضان به قوت خود باقی مانده است و مردم با سفر در این ماه ترجیح می دهند که آداب و رسوم این ماه در کشورها و شر دیگر نیز آشنا شوند.

 

سفر به رشت و طعم لذت بخش آش های آن

سفر به رشت در این ماه حال و هوای دیگر دارد . اگر در ماه رمضان به رشت سفر می کنید حتما از محله زیبا و قدیمی محله چای خانه دیدن کنید. این محله یکی از قدیمی ترین مناطق شهر رشت است که در آن آش فروشی معروفی وجود دارد.  به دلیل طعم خوش مزه آش این مغازه شب های ماه رمضان صف های طولانی مقابل آن بسته می شود.

آش های این آش فروشی با سبزی های تازه و محلی تهیه می شود و بو و طعم به یادماندنی را در خاطره ما به جای می گذارد. این آش یکی از بهترین غذاها برای باز کردن روزه است. یکی دیگر از خوراکی های  خوشمزه ای که در این ماه پخته می شود شیرینی رشته خوشکار است. شیرینی خوشکار به صورت ورقه ای و با رشته هایی از خمیر برنج به صورت مشبک در روغن سرخ می شود. این شیرینی بیشتر در ماه رمضان در شیرینی پزیها و قنادی ها قابل تهیه است. شیرینی جوشکار  چند سالی است که پا به شهر تهران نیز گذاشته شده است و در بسیاری از قنادی ها و رستوران های شهر پخت می شود و علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرده است. استقبال از این شیرینی به گونه ای است که بسیاری از مغازه داران در کنار کار خود به فروش این نوع شیرینی می پردازند. در کنار این آش خوشمزه فرنی نیز طرفدارن خود را دارد. فرنی مخصوص گیلان، از برنج سایده شده، هل، گلاب، شیر و دارچین تهیه می شود. این فرنی مخصوص یکی از پرطرفدارترین غذا در میان خانواده های گیلانی برای باز کردن روزه می باشد.

 

شله های کوه سنگی مشهد را از دست ندهید

شهر مشهد یکی از مناطق مهم گردشگری در ماه رمضان است. این شهر به دلیل مهمترین شهر مذهبی کشور و به دلیل حرم امام رضا در ماه رمضان مسافران زیادی را پذیرا می باشد. اگر ماه رمضان به این شهر سفر کردید بعد از راز و نیاز و عبادت، برای باز کردن روزه خود سری به کوچه های مشهد زده و روزه خود را در رستوران های اطراف حرم باز کنید. از جاهای دیدنی مشهد که شب بعد از افطار خود می توانید از آن دیدن کنید فضای های کوه سنگی و طرقبه این شهر است .

 

تهران گردی در ماه رمضان

تفریحات در نظر گرفته شده در ماه مبارک رمضان به دلیل اینکه  چند سالی است با گرمای تابستان و روزهای طولانی آن همراه بوده است مردم تفریحات افطار تا سحر را جایگزین فعالیت های روزانه می کنند. شب های روشن و پر جنب و جوش، شهر تهران را در این ماه متفاوت کرده و رنگ و بوی  دیگر به آن می دهد.

یکی از تفریحات روزه داران در این ماه طرح افطار تا سحر سینماها است. در این طرح سینماها از ساعت 12 تا سحر باز هستند و میتوانند پخش فیلم داشته باشد. رفتن به رستورانها و کافه ها دیگر تفریحات این ماه است.در شب های ماه رمضان می توانید به کله پزی رفته و طعم لذیذ این غذا را تجربه کنید و یا به حلیم فروشی رفته و از خودتان پذیرایی کنید.

شما می توانید با اجاره خودرو در تهران شب های ماه رمضان را به بهترین شکل ممکن با شب گردی در شهر بگذرانید.

تورهای تهران گردی  شبانه

درماه رمضان شب های شهر زنده است و بعد از افطار خیابان ها پر ترافیک تر و رستوران و پارک ها شلوغ تر می شوند. این ماه بوی شب گردی و شب زنده داریمی دهد. به همین منظور بسیاری از آژانس های مسافرتی اقدام به تور تهرانگردی کرده اند. تورهای شبگردی تهران تنها مختص این ماه نیست و در طول سال وجود دارد. اما در این ماه به دلیل شرایط موجود رونق بیشتری گرفته و علاقه مندان بیشتری را جذب می کند. در این ماه تورهای تهران گردی به دلیل اینکه مردم شرایط استفاده از آن را ندارند، به تورهای شب گردی تبدیل شده است. این تورها از بعد از افطار آغاز شده و تا سحر ادامه دارد. در این تورها بازدید از انواع موزه ها، برج آزادی ، برج میلاد و برج طغرل می باشد و شامل ده مسیر است.

 

اجاره خودرو در ماه رمضان

شاید شما جزو آن دسته از افراد هستید که عاشق شب گردی هستید اما خودرو ندارید. اجاره خودرو در ماه مضان یکی از خدماتی است که افراد زیادی در این ماه به دلیل گردش در شب های شهر مورد استفاده قرار می گیرند. برای اجاره خودرو اتومبیل هایی گوناگونی نظیر اجاره ون، اجاره خودرو با راننده و .. وجود دارد که شما می توانید یک گردشی متفاوت را در شهر تجربه کنید.

 

 

مطالب مرتبط :

فصل تابستان بهترین زمان برای اجاره خودرو

 

 

 

 

(---)
:
نظر خود را بنویسید
نظرات