سفر به زیباترین جزایر گردشگری ایران

سفر به زیباترین جزایر گردشگری ایران

جزایر جنوبی ایران یکی از بهترین مقاصد گردشگری ایران هستند. از جزیره دلفین ها بگیر تا جزیره رنگین کمانی زیبای هرمز. هر چند که ما بیشتر از بقیه جزیره کیش و قشم را به دلیل بازار ها و برای خرید می شناسیم، اما باید بدانیم که خلیج همیشه فارس بیش از 30 جزیره دارد که 20 تای آن ها مسکونی هستند و هر کدام از آن ها دارای ویژگی های زیست محیطی منحصر به فردی هستند که شاید کمتر کسی از آن ها با خبر باشد.

چرا سفر به جزایر ایران؟

سفر به جزایر ایران، جدا از جذابیت های طبیعی این مقاصد جنوبی ایران، می تواند بسیار پربار تر از سفر به دیگر شهر های ایران باشد چرا که بسیاری از جزایر ایران نزدیک هم هستند و با طی کردن یک مسافت کوتاه با قایق های دریایی می توانید در کمتر از یک هفته به 3 یا 4 جزیره ی زیبای ایران سفر کنید.

کشور ایران دارای جزایر زیبای گردشگری است که هر ساله تعداد زیادی گردشگر داخلی و خارجی به آن سفر می کنند. جزایر ایران اغلب در جنوب ایران و دریای خزر قرار گرفته اند. اما در شمال ایران تنها یم جزیره واقع شده است که نام آن «آشوراده» است. در دریاچه زیبای ارومیه نیز تعدادی جزیره درون سرزمینی وجود دارد.

سفر به جزایر ایران با توجه به این که چه مقدار می خواهید هزینه کنید و چه مدل سفری را در نظر دارید می تواند متفاوت باشد. اگر یک سفر تجملی را در نظر دارید می توانید با هواپیما به جزیره کیش رفته و در هتل های مشهور آن مانند داریوش یک اقامت مجلل داشته و با اجاره خودرو در کیش، همراه با ماشین های لوکس و آخرین مدل در جزیره به گشت و گذار بپردازید.

اما اگر به دنبال یک سفر با هزینه مناسب تر و در عین حال جذاب و پر محتوایی هستد با ما همراه باشید تا با معرفی این جزایر زیبا و راه مناسب سفر به آن ها یک سفر ماجراجویانه و خاطره انگیز را با هم شروع کنیم.

راه های سفر به جزایر ایران

برای سفر به جزایر ایران می توانید با هواپیما به قشم یا کیش سفر کنید اما با توجه به افزایش صعودی قیمت بلیط هواپیما، این روش سفر را به شما پیشنهاد نمی کنیم و بهتر است که راه های دیگر را امتحان کنید.

شما هم چنین می توانید سفر جزیره ای خود را با ماشین شروع کنید. شما می توانید با خودرو شخصی خود و یا با اجاره خودرو ارزان که از نظر ایمنی و معاینه های فنی کاملا مطمئن هستند و در این مسافت طولانی مشکلی ایجاد نمی کندد، سفر کنید. در این صورت شما باید با خودرو مسیر خود را از هر شهری تا بندر عباس طی کنید. در 50 کیلومتری این شهر با تابلویی که مسیر اسکله بندر پل زا به شما نشان می دهد رو به رو می شوید.

شما می توانید ابتدا مراحل قانونی را انجام دهید و با همان خودروی خود سوار شناور شود و تنها 15 دقیقه ی بعد در جزیره قشم پیاده شوید و آن جا را مبدا سفر به جزایر ایران برای خود قرار دهید. در این صورت برای رفت و آمد درون جزیره هم مشکل حمل و نقل نخواهید داشت .به همین دلیل پیشنهاد ما برای بهترین و به صرفه ترین راه، سفر با ماشین و اجاره خودرو بدون راننده برای آسایش و راحتی هر چی بیشتر شماست.

اگر هم یک سفر دسته جمعی با گروهی از دوستان خود را در نظر دارید می توانید با اجاره ون و یا حتی اجاره اتوبوس، با توجه به تعدادتان، یک سفر دسته جمعی هیجان انگیز با هزینه های سنجیده داشته باشید.

کدام جزیره ها را ببینیم؟

جزیره قشم

 

می دانیم با شنیدن نام جزیره قشم به فکر خرید و بازار می افتید اما این هارا فراموش کنید زیرا می خواهیم جذاب ترین جاذبه های این جزیره خارق العاده را برایتان معرفی کنیم. شما در این جزیره ی زیبا می توانید به دیدن قلعه پرتغالی ها بروید و یا در دره ستارگان با یک فضای متحیر کننده رو به رو شوید و با قایق از میان جنگل های شناور حرا عبور کنید.

جزیره هنگام

 

برای رفتن به این جزیره باید به اسکله کندالو در قشم بروید و از آن جا با قایق های اجاره ای به این مقصد برسید. طبیعت بکر این جزیره مثال زدنی است. شما در این جزیره شانس دیدن لاکپشت های غول پیکر و رقص دلفین ها را دارید و یا می توانید در آب های شفاف خلیج فارس شنای ماهی ها را بین مرجان ها مشاهده کند و در سواحل نقره ای روستای قیل قدم بزنید.

جزیره هرمز

جزیره بعدی که در سفر به جزایر ایران، به شما پیشنهاد می کنیم جزیره رنگارنگ هرمز است. برای رفتن به این جزیره دو راه دارید: یا اسکله هعیا جزیره قشم و یا اسکله شهید حقانی بندر عباس. کوه های قرمز رنگ این شهر و خاک آن که توسط بسیاری برای دفع درد ها و انرژی های منفی استفاده می شود، هم چنین فرش خاکی قرمز و غار نمکی آن از جذابیت های جزیره هرمز است.

 

(---)
:
نظر خود را بنویسید
نظرات