یک سفر تابستانه بی نظیر با اجاره خودرو

یک سفر تابستانه بی نظیر با اجاره خودرو

برنامه ریزی برای سفر های تابستان با اجاره خودرو

اجاره خودرو از جمله خدماتی است که برخی تصور می کند تنها برای اشخاص خاص، مسافران مهم و برای شرکت در نمایشگاه ها و جلسات اداری است. اما این خدمات، تنها برای فعالیت های کاری و مهم نیست، بلکه برای تفریح و سفر هم می توان از خدمات اجاره خودرو بهره برد. می پرسید چطور؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا برای شما توضییح دهیم.

سفر در هر فصل دیگری می تواند تحربه دل انگیز و به یاد ماندنی برای شما باشد، اما همه این را قبول داریم که سفر در فصل تابستان یک حال و هوای دیگری دارد. در فصل تابستان با شروع تعطیلات تابستانی مدارس و دانشگاه ها و سبک تر شدن برنامه های کاری افراد به خصوص خانواده ها، بهترین موقعیت برای سفر پیش می آید. اما واقعا چه سفری می تواند بهتر از یک سفر دسته جمعی با خانواده و یا دوستان و آشنایان به شهر های زیبای ایران باشد،

سفر تابستان با اجاره خودرو

شهر های ایران، این کشور 4 فصل، می توانند بهترین مقاصد سفر های تابستانی برای شما باشند. اما آن چه که در این مقاله می خواهیم به آن بپردازیم یک برنامه ریزی دقیق و درست حسابی برای یک سفر خانوادگی بی نظیر است. شما در این مقاله با دنبال کردن راهنمایی های ما می توانید یک سفر شیرین را با اجاره خودرو در کنار عزیزانتان تجربه کنید. پس با ما همراه باشید

چرا اجاره خودرو برای سفر تابستانی؟

بله درست است که شما می توانید با هواپیما و قطار هم سفر کنید. اما آن سفری که مد نظر ماست با این وسایل نقلیه صورت نخواهد گرفت. بهترین چیز در سفر های تابستانی این است که همگی در کنار هم باشیم و از مسیر سفر لذت ببریم. پس قطعا سفر با ماشین بهترین گزینه برای یک سفر صمیمی خواهد بود. شاید بگویید تا این جای حرف شما درست،  اما چرا اجاره خودرو؟

قطعا همه ی ما می خواهیم که با خیال راحت و البته هزینه های متناسب سفر کنیم و  یک سفر بی دغدغه را تجربه کنیم و لذت ببریم. پس اجاره خودرو از سفر با ماشین شخصی شما مناسب تر خواهد بود. می پرسید چرا؟

رانندگی در خیابان های تهران و دیگر شهر های بزرگ و ساعت ها ماندن در ترافیک قطعا تمامی خودرو ها را با هر مدلی دچار مشکلات فنی می کند. حال برای سفر جاده ای در ایران قطعا باید خودروی خود را پیش تعمیرکار ببرید تا از سلامت و امنیت فنی ماشین خود مطمئن شوید تا با آرامش خاطر سفر خود را آغاز کنید.

سفر با اجاره خودرو

با در نظر گرفتن زمان و هزینه هایی که باید صرف این کار کنید قطعا اجاره خودرو برای شما گزینه بهتری خواهد بود. شرکت های معتبر اجاره خودرو با ارائه خودرو های کم کارکرد و نو، سلامت فنی ماشین های خود را به مشتریانشان تضمین می دهند.  علاوه براین موضوع، شرکت های اجاره خودرو و شرایط بیمه ی آن ها، تسهیلات زیادی را برای متقاضیان خدمات اجاره خودرو فراهم می کنند. درباره این دسته از خدمات شرکت های اجاره ماشین، می توانید این مقاله را مطالعه کنید:  اجاره خودرو و شرایط و انواع بیمه ماشین ها

حال که شما را برای شروع سفر تابستانه خود با استفاده از خدمات اجاره خودو متقاعد کرده ایم، باید تصمیم بگیرید که می خواهید از کدام دسته از خدمات شرکت های اجاره خودرو استفاده کنید؟می توانید از خدمات اجاره خودرو بدون راننده استفاده کنید و خودتان در مسیر سفرتان رانندگی کنید، یا اگر نمی خواهید خودتان رانندگی کنید و یا به یک لیدر خوب برای گردش در میان جاذبه های باستانی شهر های مختلف نیاز دارید، می توانید از خدمات اجاره خودرو با راننده بهره بگیرید.

اگر قصد بدارید با گروهی از دوستان و اقوام خود به سفر بروید، می توانید از خدمات اجاره ون استفاده کنید. اگر هم تعدادتان بیشتر از این حرف ها است، اجاره اتوبوس هم می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. البته این ون ها و اتوبوس هایی که شرکت های اجاره خودرو در اختیارتان قرار می دهند مسافرتی بوده و دارای امکانات زیادی برای شما و همراهانتان هستند.

آمادگی برای سفر با اجاره خودرو

قبل از شروع هر سفری، چه بلند مدت و چه چند روزه و کوتاه، باید یک سری از کار ها و فعالیت هایتان را هماهنگ کنید و وسایل خود را آماده کنید. در این جا قدم به قدم برای سفر خود آماده می شوید:

اجاره خودرو برای سفر

ابتدا شما باید با ارائه مدارک لارم برای اجاره خودرو، مراحل رسمی اجاره ماشین را طی کنید و با قرارداد رسمی ماشین مورد نظر و مناسب خود را اجاره کنید.

جمع کردن وسایل سفر

برای شروع یک سفر جاده ای علاوه بر وسایل و لباس برای مقصد، باید یک سری وسایل هم برای بین راه آماده کنید. مانند آب آشامیدنی، دستمال و دارو های مورد نیاز احتمالی، خوراکی و میوه برای بین راه و هم چنین فلاسک چایی و لیوان و دیگر وسایلی که برای شما ضروری هستند. علاوه بر این ها دفترچه بیمه و مدارک شناسایی خود را فراموش نکنید.

با اجاره خودرو به کجا سفر کنیم؟

در واقع یک برنامه سفر جذاب چیزی بود که از ابتدای مقاله به آن اشاره می کردیم. در ادامه 3 مسیر جذاب برای سفر تابستانه شما با خدمات اجاره خودرو معرفی می کنیم.

برنامه سفر در ایران

مسیر اول برای سفر تابستانه

این مسیر، یک مسیر طلایی برای سفر در ایران است و شما می توانید به بزرگترین و زیبا ترین شهر های ایران در ان مسیر سفر کنید و یک سفر عالی داشته باشید.

این مسیر از تهران شروع شده و بعد از رد شدن از شهر مذهبی قم، شما مسیر خود را به سمت کاشان ادامه می دهید. با ورود به شهر کاشان بافت تاریخی و مردمان مهربان این شهر قطعا شما را مجذوب خود خواهند کرد. شما برای گشت و گذار در میان جاذبه های شهر کاشان به دو روز و یک شب نیاز دارید. بعد از آن سفر خود را به سمت شهر زیبای ایران که به نصف جهان معروف است ادامه دهید.

سفر به اصفهان

با رسیدن به اصفهان و حال و هوای بی نظیر آن، می توانید لحظات زیبایی را در کنار هم سفرانتان بسازید. برای گشت و گذار در میان جاذبه های چشم نواز اصفهان، شما حداقل به دو روز کامل نیاز دارید . بعد از آن با ادامه مسیر و ورود به پایتخت تاریخی و باشکوه ایران، شیراز، سفر خود را تکمیل خواهید کرد. در مسیر میان این دو شهر، بازدید از تخت جمشید و پاسارگاد را فراموش نکنید.

مسیر دوم برای سفر تابستانه

در فصل تابستان واقعا حیف است آدم به سمت شهر های شمالی ایران سفر نکند . ساحل طلایی دریای خزر و جنگل های خنک و انبوه رشته کوه های البرز و جاده های سرسبز و پیچ در پیج شمال، هر ایرانی را حداقل یک بار در تابستان به سمت خود می کشد. اگر شما هم تصمیم گرفته اید تا با استفاده از خدمات اجاره خودرو، سفر خود را شروع کنید این بار  در سفر به شمال، از جاده های بی نظیر و جنگلی چالوس شروع کنید، سپس مسیر خود را به سمت رامسر ادامه دهید. شما در این شهر ها می توانید شبی را اقامت کنید و از دریای آبی شمال لذت ببرید. اما قرار نیست سفر شما به همین جا ختم شود. می توانید به سمت رشت حرکت کنید و از شهر های لاهیجان و بندر انزلی دیدن کنید.

سفر به شمال ایران

در این شهر ها جاذبه ها و زیبایی های بی شماری می توانید پیدا کنید. اگر هم توانش را داربد به سمت فومن و قلعه رودخان بروید و پس از پیمودن هزار پله، در دژ های این قلعه ی اسرار آمیز تمام مناطق سرسبز و نفس گیر اطراف را زیر پاهای خود احساس کنید. ماسوله و خانه های زیبا پلکانی آن هم از دست ندهید. سرانجام از سمت رشت به تهران بازگردید اما قزوین و جاذبه های آن را در مسیر خود از دست ندهید. به خصوص کافه نگار السلطنه در کاروانسرا های قدیمی قزوین یکی از جاهایی است که حتما باید آن را ببینید.

مسیر سوم برای سفر تابستانه

و اما مسیر سوم ما مسیری کوهستانی و خوش آب و هوا برای کسانی است که از گرمای تابستان فراری هستند. شما سفر خود را از مسیر های شمالی شروع می کنید و این بار کمی مسیر را عوض کرده و به سمت آستارا می روید. از آن جا با پیمودن یکی از رویایی ترین جاده های ایران یعنی جاده اسلم به خلخال، در میان انبوه درختان و گل های رنگارنک به سمت اردبیل حرکت می کنید. از آن جا هم به سوی مقصد بعدی خود تبریز می روید.

سفر به تبریز

البته توجه داشته باشید در هر قسمتی از این مسیر که بیشتر دوست داشتید می توانید اقامتی چند ساعته تا چند روزه داشته باشید. جدا از شهر با اصالت تبریز که از گشتن در آن سیر نمی شود حتما از روستای صخره ای کندوان دیدن کنید و شبی را در هتل زیبای آن اقامت کنید. در این زمان از سال، آب و هوای خنک این بخش از کشور بسیار خوشایند خواهد بود. در آخر هم می توانید با گذشتن از شهر های همدان یا زنجان با توجه به مسیر بازگشت انتخابیتان، به تهران باز گردید.

شما می توانید با انتخاب هر کدام از این مسیر ها ، سفر خود را برنامه ریزی کنید و با خدمات اجاره خودرو یک سفر متفاوت را آغاز کنید.

بیشتر بخوانید:

اجاره خودرو برای سفر

دلایل اجاره ون با راننده برای سفرهای نوروزی

اجاره ون برای سفر

فصل تابستان بهترین زمان برای اجاره خودرو