شهر های مناسب برای سفر در فصل تابستان

شهر های مناسب برای سفر در فصل تابستان

سفر در فصل تابستان

با تمام شدن فصل امتحانات و مدارس، یک مسافرت خوب برای رفع خستگی و خوش گذرانی بهترین روش برای شروع تابستان است. به دنبال این فکر یک سوال همیشه ذهن خانواده ها را مشغول می کند که تابستان کجا سفر کنیم؟  پر طرفدار ترین شیوه سفر بین خانواده های ایرانی، سفر های جاده ای با ماشین است. بسیاری ترجیح می دهند به جای قطار یا هواپیما با خودرو سفر کنند تا زمان بیشتری را کنار هم بگذرانند.

 

نکات مهم قبل از سفر

مهم ترین نکته ای که در یک سفر جاده ای باید در نظر گرفت سلامت کامل وسیله نقلیه است. ماشین باید قبل از سفر کامل از نظر فنی توسط یک مانیک بررسی شود. تایر، موتور، میزان روغن و آب ماشین، لنت ترمز ها و موارد بسیار دیگری هستند که باید برای یک سفر جاده ای مطمئن چک شوند و همه ی این ها نیاز به صرف وقت و گاهی هزینه زیادی هستند.

سفر با خودرو

پیشنهاد مناسب برای سفر در تابستان

به همین دلیل پشنهاد ما برای یک سفر جاده ای تابستانی با خیال راحت اجاره ماشین ارزان است. که در صورت نیاز می توانید به اجاره خودرو با راننده یا بدون آن بپردازید. در این صورت قبل از تحویل ماشین تمامی این موارد را توسط مکانیک های تخصصی و ماهر بررسی شده و سپس ماشین را به شما تحویل می دهند. هم چنین اگر نگران هزینه های سفر هستید و می خواهید در هزینه ها صرفه جویی کنید، همان طور که شاره کردیم بسیاری از شرکت های معتبر اجاره خودرو خدماتی همچون اجاره خودرو ارزان را ارائه می دهند که می توانند این نگرانی شما را برطرف کنند. بعد از ماشین ، قدم بعدی برای شروع یک سفر تابستانی خانوادگی بعد از پیدا کردن پاسخ هان سوال معروف به جا سفر کنیم وسایل سفر است. حتما علاوه بر لباس ها و دیگر وسایل موردنیاز در مقصد سفر، برای بین راه هم برای خود آب و خوراکی داشته باشید و هم چنین برای سرگرمی خود در بین راه هم برنامه ریزی کنید.

تابستان کجا سفر کنیم

شهر های مسافرتی در تابستان

حال برای پاسخ به سوال اصلی تابستان کجا سفر کنیم، در ادامه پر طرفدار ترین و بهترین مقاصد یک سفر تابستانی خانوادگی را برای شما آورده ایم:

شهر فومن در استان گیلان:

آب و هوای خنک و مطبوع این شهر در تابستان، جنگل های انبوه و سرسبز و بناهای تاریخی خیره کننده مانند قلعه رودخان و شهر زیبای ماسوله از دلایلی است که فومن یکی از بهترین مقاصد سفر های تابستانی است.

شهر ماسال در استان گیلان:

اگر قصد سفر به یک منطقه ییلاقی خنک با طبیعت بکر و به دور از شلوغی های شهری هستید ماسال قطعا یک مقصد بی نظیر برای شماست که با اقامت در خانه های روستایی یک سفر خاطره انگیز را برای خود رقم بزنید.

روستای فیبلند در استان مازندران:

اگر با این سوال مواجه شده اید که کجا سفر کنیم و می خواهید یک جای جدید را ببینید این روستای زیبا با طبیعتی دل فریب یکی از خنک ترین مناطق مرتفع این منطقه در مناطق جنوبی بابل قرار دارد گزینه بسیارمناسبی برای شماست.

شهر سرعین در استان اردبیل:

این شهر به دلیل چشمه های آب گرم معروفش که از کوه سبلان سر چشمه می گیرند و آب و هوای مطلوبش یکی از پر طرفدار ترین مقاصد در شهر اردبیل است. اگر به دنبال استراحت از تمام فشار های زندگی شهری هستید، این جا را به شما پیشنهاد می کنیم.

روستای کندوان در شهر تبریز:

این روستای تاریخی زیبا در شمال غربی ایران بهترین آب و هوا را در فصل های گرم سال دارد و یکی از مقاصد پرطرفدار گردشگری است.

استان همدان:

این شهر زیبا در کوهپایه کوه های الوند چه طرفدار مکان های تاریخی باشید چه می خواهید از هوای خوب لذت برید قطعا مقصد مناسبی برای شما است.

شهر کرد در استان چهار محال و بختیاری:

جاذبه های طبیعی و دشت های سرسبز، قلعه ها و بناهای تاریخی خیره کننده و هوای مطبوع و مردم مهمان نواز این شهر را تبدیل به یک مقصد محبوب کرده است. این موارد شماری از شهر های پرطرفدار سفر ها تابستانی ایرانیان بودند که امیدواریم بتواند به شما کمک کند تا به این سوال پاسخ دهید که تابستان کجا سفرکنیم.