آب ملخ، آبشاری که بهای دیدنش مرگ است

آب ملخ، آبشاری که بهای دیدنش مرگ است

آب ملخ آبشار مرگ 

آب ملخ یکی از مکان های بکر اما مرگ بار ایران است. یک آبشار زیبا در دل طبیعت که زیبایش هر فردی را محسور می کند. یکی از عجیب ترین پدیده های موجود در آبشار آب ملخ ترکیبات خاص در آن است که تمام ملخ ها را درجا نابود می کند.

  • آبشار آب ملخ از سقوط یک سنگ به روی رودخانه درست شده است 
  • آب این آبشار باعث مرگ ملخ ها می شود 
  • با سقوط سنگ باعث شده است که از دو طرف رودخانه آب در جریان باشد. 

آبشار آب ملخ کجاست ؟

آبشار آب ملخ

آبشار آب ملخ در کوه زیبای دنا قرار گرفته است. این آبشار در مسیر انتهایی یاسوج و در چند کیلومتری روستای آب ملخ در فاصله 50 کیلومتری سمیرم است. 

ویژگی آب ملخ چیست ؟

آب ملخ یکی از آبشارهای عجیب ایران است که به دلیل ترکیب شیمیایی خاصی که دارد تمام ملخ ها را نابود می کند. به همین دلیل است که این آبشار و روستای کناری آن به آب ملخ معروف است. به گفته خود اهالی روستا سال ها قبل زمانی که ملخ ها به مزارع آنها حمله کرده بودند از آب این  چشمه برای از بین بردن آنها استفاده کرده اند. 
حتی برخی از شنیده ها حاکی از این است که  در زمان انتقال آب نیز نباید ظرف آن را روی زمین گذاشت،باید آن را در یک جای بلند قرار دهد. چرا که با برخورد ظرف با زمین پرندگان سیاهی به آنجا حجوم می آورند. 

باید به آب ملخ سفر کنید تا باور کنید طبیعی‌ترین آفت کش دنیا، از دل غار بیرون می‌آید و به رودخانه سرازیر می‌شود. آبشار آب ملخ، یکی از عجیب‌ترین آبشارهای ایران است که با ترکیبات ویژه‌اش، نقش یک سمپاشی طبیعی را برای مزارع و زمین‌های کشاورزی بازی می‌کند و می‌تواند تمام ملخ‌های مهاجم را درجا نابود کند. آب ملخ، نام عجیب خود را مدیون همین خاصیت شگفت انگیز است.


چرا آب ملخ به آبشار مرگ معروف است ؟

با وجود زیبایی چشم گیری که این آبشار دارد پشت خود یک پرتگاه خطرناکی  جای داده است که توانسته این مکان را به یکی از خطرناک ترین آبشارهای ایران تبدیل کند. در طی سال های گذشته  تعداد زیادی از افرادی که برای بازدید این آبشار رفته اند با خطر مرگ روبه رو شده اند. درست است که این آبشار هرساله بازدیدکنندگان زیادی را به سوی خود می کشد اما گاهی غفلت این افراد باعث شده خود را به گودال مرگ بی اندازند. 
در چند سال گذشته 30 نفر در این نقطه گردشگری به داخل رودخانه افتاده اند. برای اینکه هیچ تابلو و علائمی هشدار در مسیر رودخانه قرار نگرفته است. 
بهترین فصل برای بازدید از آبشار آب ملخ
بهترین زمان برای بازدید از این آبشار بهار و تابستان است، روزهایی که گرمای هوا برای ساکنان بیشتر نقاط کشورمان، وضعیت کلافه کننده‌ای را به وجود می‌آورد، سفر به این آبشار برنامه خوبی برای لذت بردن از خنکای نسیمی است که از آبشار بر می‌خیزد.