اجاره اتوبوس دربستی برای سفر به شهر سمنان |

اتوبوس دربستی برای مسافرت

اجاره خودرو اجاره ماشین اجاره خودرو ارزان استان سمنان یکی از زیبا ترین استان های بخش مرکزی ایران است که از جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری برخوردار می باشد. اگر می خواهید با خانواده و دوستان تان به مسافرت بروید، استان سمنان را نیز در برنامه سفرتان قرار دهید و لحظاتی به یاد ماندنی در این استان داشته باشید. یکی از راه های مقرن به صرفه برای سفرهای گروهی و دسته جمعی به استان زیبای سمنان، اجاره اتوبوس می باشد. در ادامه قصد داریم به معرفی چندین جاذبه ی دیدنی استان سمنان و شرایط اجاره اتوبوس بپردازیم از این رو تا اتمام مطلب با ما همراه باشید.

 

شرایط اجاره اتوبوس برای سفر به شهر سمنان

بسیاری از افراد برای برگزاری سفر های دسته جمعی و گروهی به جای استفاده از خودرو های شخصی به شرکت های مشغول به فعالیت در حوزه ی اجاره خودرو مراجعه می کنند و اتوبوس دربستی، کرایه می کنند. اجاره اتوبوس مزیت هایی مثل صرفه جویی در هزینه ی رفت و آمد، عدم استهلاک خودرو شخصی و راحتی و خیالی آسوده در طول سفر را برای شما به همراه خواهد داشت. برای کرایه اتوبوس دربستی می بایست چند روز قبل از برنامه سفرتان به شرکت های اجاره خودرو مراجعه کنید و اتوبوس دربستی را اجاره کنید. نکته قابل توجهی که در این مقوله باید بدانید این است که خدمات اجاره اتوبوس در اکثر شرکت های اجاره خودرو همراه با راننده اختصاصی ارائه می شود از این رو تمامی مسئولیت های مربوط به اتوبوس در طول سفر بر عهده شخص راننده خواهد بود.

 

اماکن دیدنی استان سمنان

به طور سالانه گردشگران بسیاری از گوشه و کنار دنیا به سمنان سفر می کنند و از جاذبه های طبیعی و باستانی این استان بازدید می کنند. برخی از دیدنی ترین جاذبه های استان سمنان به شرح زیر می باشند.

جنگل اولنگ شاهرود

این جنگل واقع در بخش شمالی شهرستان شاهرود است و دارای گونه های گیاهی و جانوری بسیاری می باشد.

آبشار مجن

آبشار مجن یا تنگه داستان یکی از دیدنی ترین جاذبه های طبیعی استان سمنان است که واقع در نزدیکی شهر مجن و شاهرود می باشد و از طبیعت و آب و هوایی بسیار مطلوب برخوردار است.

چشمه آبگرم سمنان

در نزدیکی شهر مهدیشهر استان سمنان چشمه آبگرمی واقع شده است که به طور سالانه افراد بسیاری برای خواص درمانی چشمه آبگرم، به این منطقه می روند.

دشت شقایق

اگر می خواهید از دشتی زیبا و آکنده از گل های شقایق دیدن کنید حتما در فصل بهار به دشت شقایق شهرستان شاهرود بروید. این دشت زیبا واقع در منطقه ای به نام کالپوش می باشد و سالانه پذیری شمار بسیاری از طبیعت گردان و دوست داران طبیعت از سراسر دنیا است.

جنگل ابر

جنگل ابر یکی از جنگل های هیرکانی ایران است که در بخش شمال شرقی استان سمنان قرار دارد. از آن جایی که این جنگل بین دو بخش خشک و مرطوب قرار گرفته است از گونه های گیاهی و جانوری متنوعی برخوردار است. نکته ای که این جنگل را از دیگر جاذبه های طبیعی استان سمنان متمایز می کند قرار گرفتن ابر ها در فاصله ای نزدیک با زمین می باشد.

خانه تدین

خانه تدین یکی از آثار باستانی استان سمنان است که در دوران قاجار بنا شده است. این منزل دارای دو بخش اندرونی و بیرونی است و یکی از اصیل ترین اماکن تاریخی استان سمنان به شمار می رود.

 

دیگر مناطق

 

منطقه شهمیرزاد

این منطقه یکی از بکر ترین جاذبه های طبیعی استان سمنان است که آن را بهشت گم شده کویر می نامند. شهمیرزاد دارای آب و هوایی کاملا متفاوت با آب و هوای خشک و کویری استان سمنان است و از فضایی بسیار مطلوب و دلپذیر برخوردار است.

مقبره پیغمبران

مقبره ی پیغمبران یکی از جاذبه های زیارتی استان سمنان است که در بخش شمال شرقی این استان قرار گرفته است. این منطقه دارای آب و هوایی مطلوب می باشد از این رو افرادی که برای سفر به استان سمنان رفته اند از این مقبره ی زیبا نیز بازدید می کنند.

ارگ سمنان

این بنای تاریخی که در واقع دروازه ای بسیار باشکوه است، یکی از جذاب ترین مکان ها برای علاقه مندان به بازدید از جاذبه های تاریخی می باشد. شایان ذکر است قدمت این بنای تاریخی به دوران حکومت قاجار باز میگردد.

مسجد جامع

این مسجد یکی از بنای باستانی استان سمنان می باشد که در طول سالیان گذشته تحولات فراوانی را به خود دیده و در دوران حکومت سلجوقیان بنا شده است.

بازار بزرگ

بازار بزرگ استان سمنان یکی از بنا های تاریخی استان سمنان است که در لیست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است و قدمت آن به در دوران قاجار باز میگردد.