مدارک لازم برای اجاره ماشین در دبی

شرایط کرایه ماشین در دبی

شرایط لازم برای اجاره خودرو در دبی به تفکیک نوشته شده است و این مدارک برای توریست‌ها و اشخاص مقیم امارات متفاوت است. همچنین برای رنت خودرو در دبی به‌صورت بدون راننده می‌توانید، ابتدا پس از مشاهده و آماده‌سازی مدارک زیر از طریق صفحه شعبه اجاره خودرو سعادت رنت دبی رزرو خود را نهایی کنید. برای ارسال مدارک می‌توانید یا از طریق پنل ثبت‌نام مدارک خود را آپلود نمایید، یا از طریق واتس‌اپ این مدارک را برای ما ارسال نمایید.

برای رزرو خودرو، پرداخت کرایه و مبلغ ضمانت می‌توانید با هر نوع ارزی چه در زمان تحویل خودرو و یا به‌صورت حضوری از طریق یکی از شعب داخلی یا خارجی سعادت رنت اقدام نمایید.

مدارک مورد نیاز اجاره خودرو در دبی

شرایط اجاره خودرو در دبی

مدارک لازم اجاره خودرو در دبی ویژه اشخاص مقیم امارات

مدارک لازم اجاره خودرو با راننده در دبی

برای اجاره خودرو با راننده در دبی نیاز به هیچ‌گونه مدرک نیست و برای رزرو خودرو با راننده خودرو ابتدا پلن سفر و میزان ساعت موردنیاز خود را از طریق واتس‌اپ برای کارشناسان ما ارسال کرده و بعد از دریافت پیش‌فاکتور و پرداخت حداقل نصف مبلغ کرایه خودرو برای شما رزرو خواهد شد.

نکات مهم برای شرایط و قوانین اجاره خودرو در دبی:

  1. سعادت رنت دارای مجوز رسمی رنت خودرو در امارات به شماره ثبت ۹۹۹۷۲۳ است و تمامی اطلاعات قراردادهای این مجموعه و مدارک شناسایی مشتریان در سیستم دولت امارات RTA ثبت می‌گردد.
  2. به‌تمامی موارد قرارداد اجاره خودرو در دبی ۵% مالیات اضافه می‌گردد که این قراردادها کاملاً الکترونیک است.
  3. در زمان تحویل خودرو یک نسخه از قرارداد اجاره خودرو در دبی برای شما ایمیل می‌گردد که این قرارداد کاملاً الکترونیکی است. ما در سعادت رنت در تمامی شعبات ایران، امارات و ترکیه برای کمک به محیط‌زیست هیچ‌گونه کاغذی مصرف نمی‌کنیم.
  4. اگر ساکن ایران هستید، باید با مراجعه به یکی از شعب کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی برای اخذ گواهینامه بین‌المللی خود اقدام کنید.
  5. پرداخت ودیعه ضمانت (deposit): ودیعه ضمانت در واقع مبلغی است که شما تحت عنوان ضمانت به شرکت اجاره‌دهنده خودرو پرداخت می‌کنید، در پایان قرارداد اجاره پس از ۲۵ روز کاری، بعد از کسر جرایم رانندگی، عوارض جاده‌ای (سالک) و در صورت به‌وجودآوردن خسارت‌های جزئی، این سبک هزینه‌ها طبق اسناد و فاکتور رسمی کسر و به‌حساب ایران یا امارات شما بازگردانده می‌شود.
  6. شما می‌توانید حضوری یا غیرحضوری چه از طریق شعبه تهران و چه در زمان تحویل خودرو در دبی با هر واحد پولی شامل درهم امارات، تومان ایران، دلار یا یورو و حتی با ارز دیجیتال مبلغ ودیعه ضمانت و کرایه خودرو خود را پرداخت نمایید.
  7. درصورتی‌که مقیم امارات نباشید و دارای گواهینامه کشورهایی همچون آمریکا، اسپانیا، انگلیس و... هستید نیاز به ارائه گواهی‌نامه بین‌المللی نیستید.
  8. اگر دیگر همراهان شما تصمیم به رانندگی داشته باشند، لازم است تا مدارک آن‌ها را نیز ارسال نمایید.

 شرایط بیمه خودروهای اجاره‌ای در دبی

تمامی ناوگان سعادت رنت دارای بیمه کامل LDW بین‌المللی هستند و تمامی موارد و تصادفات را بیمه پوشش می‌دهد؛ اما در هنگام تصادفات یک سری هزینه‌ها را به شرح زیر بیمه پوشش نمی‌دهد که این هزینه‌ها بر عهده مشتریان است، البته می‌توانید با پرداخت هزینه مازاد مطابق جدول بیمه‌ای خودروها در رزرو آنلاین حتی این موارد زیر را نیز پوشش بدهید.

نکته: بر خلاف ایران هیچ‌گونه هزینه‌ای برای افت قیمت خودرو وجود ندارد و همچنین سقف تعهد شما برای موارد بالا به‌اندازه مبلغ ودیعه شما است. یعنی اگر خودرو دچار تصادف بشود تمامی هزینه‌ها را بیمه پرداخت می‌نماید؛ اما فرانشیز و حق توقف خودرو برای تعمیرات را پرداخت نمی‌نماید که این هزینه بر عهده مشتری است و البته اگر به طور مثال ودیعه ضمانت شما ۸۰۰ درهم باشد؛ ولی هزینه حق توقف خودرو بیش از مبلغ ودیعه شما باشد، نیاز به پرداخت مازادی نیست و سقف تعهد شما همان مبلغ ودیعه ضمانت شما است.

با گواهینامه رانندگی کدام کشورها می‌شود در دبی رانندگی کرد؟

Australia
Bahrain
Belgium
Canada (Quebec*)
China
Denmark
Finland
France
Germany
Greece
Hungary
Ireland
Italy
Kuwait
Latvia
Lithuania
Luxembourg
Netherlands(Holland)
New Zealand
Norway
Oman
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Saudi Arabia
Serbia
Singapore
Slovakia*
South Africa
Spain
Sweden
Switzerland
Turkey
United Kingdom (UK)
United States of America (USA)

این لیست مطابق با آپدیت سال ۲۰۱۹ است.

سوالات متداول

دیپوزیت ( Deposit ) مبلغی است که در زمان اجاره خودرو به شرکت اجاره دهنده خودرو بابت ضمانت بازگرداندن خودرو و پرداخت جریمه های رانندگی پرداخت می‌نماید.
خودروهای اقتصادی: 1000 درهم خودروهای نیمه اقتصادی: 1200 درهم خودروهای لوکس: 1500 درهم خودروهای شاسی بلند: 2000 درهم خودروهای فوق لوکس: 3000 درهم
خیر، گواهینامه رانندگی بین‌المللی و یا داشتن گواهینامه امارات یکی از شرایط الزامی اجاره ماشین در دبی است و رانندگی در دبی بدون گواهینامه معتبر جزء جرایم سنگین برای پلیس دبی است.
هزینه اجاره خودرو با توجه به نوع خودرو متفاوت است اما شما می‌توانید چه از طریق شعبه تهران و چه در داخل دبی با هر واحد پولی حتی با BTC و USDT مبلغ کرایه و دیوزیت پرداخت نمایید.
بعضی از خیابان‌های معروف در دبی شامل هزینه عوارض جاده‌ای یا سالک هستند. بازدید از این خیابان‌ها به دلیل زیبایی و جاذبه‌های خاصی که دارند، پیشنهاد می‌شود.
ودیعه ضمانت پس از ۲۵ روز به حساب شما بازگردانده می‌شود که در این مدت، از این مبلغ ممکن است هزینه‌های سالک (عوارض جاده‌ای) و جرایم احتمالی رانندگی کسر شده و به حساب شما بازگردانده شود. اگر ودیعه را از طریق شعبه تهران ما پرداخت کرده‌اید و می‌خواهید آن را در ایران دریافت کنید، هزینه حواله پول از دبی به ایران محاسبه می‌شود.
حداقل مدت زمان اجاره خودرو در دبی 2 روز و حداکثر 30 روز که قابل تمدید است. شما می توانید قرارداد اجاره خودرو را به صورت هفتگی یا ماهانه تمدید کنید. همچنین هر چه تعداد روزهای بیشتری درخواست کنید، هزینه کرایه خودرو کاهش یافته و تخفیف بیشتری دریافت خواهید کرد.
هر لوکیشنی که انتخاب کنید می‌توانید خودرو را تحویل بگیرید که پیشنهاد ما برای تحویل و عودت اگر هتل شما ترانسفر رایگان ندارد بهترین گزینه تحویل و عودت در فرودگاه دبی است.