سوالات متداول اجاره خودرو

سوالات متداول در اجاره ماشین

 

سوالات متداول

بعد از انتخاب خودرو میبایست برنامه سفر یا تشریفات خود را برای کارشناسان ما از طریق واتس اپ ارسال نمایید تا برای شما پیش فاکتور ارسال شود، بعد از پرداخت بیعانه رزرو شما نهایی خواهد شد و حدود 24 ساعت قبل از سرویس راننده برای هماهنگی نهایی با شما تماس می‌گیرد.
حداقل مدت زمان اجاره خودرو با راننده در داخل شهر 10 ساعت و برای سفرهای برون شهری به صورت کیلومتری و روزانه محاسبه می‌شود.
راننده های تشریفاتی سعادت رنت دوره های کامل اصول تشریفات را گذرانده اند همچنین در صورت نیاز راننده مسلط به زبان انگلیسی میتوانید درخواست داشته باشید. برای سفر های برون شهر و گردشگری نیز رانندگان آموزش دیده همراه با کارت تورلیدری در مجموعه سعادت رنت آماده خدمت رسانی هستند.
تمامی مسئولیت ها و مشکلات همچون تصادف، جریمه، خرابی و ... بر خلاف اجاره خودرو بدون راننده همگی به عهده راننده و شرکت می باشد. همچنین تمامی سرنشینان خودرو دارای کامل ترین نوع پوشش بیمه میباشند
برای رزرو خودرو میبایست ابتدا مبلغی را به عنوان بیعانه پرداخت نمایید و سپس در هنگام مراجعه راننده در شروع سرویس مابقی هزینه را تسویه مینمایید . در نظر داشته باشید. اگر نیاز به فاکتور رسمی دارید میبایست از قبل به اطلاع کارشناسان شرکت برسانید و به فاکتور شما 9% مالیات بر ارزش افزوده اضافه میگردد.
خودروهای تشریفاتی سعادت رنت بر خلاف تاکسی فرودگاه امام بدون هیچ گونه لوگو و آرمی میباشند و نرخ این خودروها با نرخ تاکسیهای فرودگاهی متفاوت است . در نظر داشته باشید اگر تعداد چمدان های شما زیاد است میتوانید از سرویس های ون تشریفاتی سعادت رنت نیز استفاده نمایید.
رزرو خودروهای بدون راننده فقط از طریق رزرو آنلاین ممکن میباشد . پس از ثبت درخواست شما به صورت آنلاین در سایت کارشناسان ما کمتر از 6 ساعت با شما تماس میگیرند و پس از تایید نهایی مبلغی را به عنوان ودیعه از شما دریافت مینمایند و رزرو شما نهایی میشود.
گواهینامه رانندگی + کارت شناسایی معتبر + یک فقر چک به مبلغ دیپوزیت تعیین شده ( در صورت عدم ارایه چک میتوانید مبلغ دیپوزیت را نقدی پرداخت نمایید) +مبلغ 500 هزار تومان به عنوان ودیعه خلافی که بعد از 25 روز کاری به شما عودت داده میشود
حداقل مدت زمان اجاره خودرو در کیش 24 ساعت میباشد و کمتر از آن امکان پذیر نمیباشد
بسته به نوع خودرو درخواستی شما مبلغی به عنوان دیپوزیت به صورت نقدی در ضمانت شرکت قرار میدهید. این مبالغ در زمان رزرو آنلاین و در صفحه هر خودرو مشخص شده است. دیپوزیت ( ودیعه نقدی ضمانت ) بعد از پایان اجاره همان لحظه به شما بازگردانده می شود و مبلغ 500 هزار تومان آن بعد از 25 روز کاری بعد از استعلام خلافی به شما عودت داده می شود.
تحویل و عودت خودرو در کیش بسته به انتخاب شما است میتوانیم هر کجا که نیاز داشته باشید خودرو به شما تحویل و یا عودت دهیم . در نظر داشته باشید خودرو های شعبه کیش سعادت رنت را نمیتوانید از جزیره خارج نمایی.
تمامی خودرو های سعادت رنت دارای بیمه بدنه و شخص ثالث میباشند. در صورت بروز تصادف؛ قسمتی از مبلغ خسارت برعهده مشتری و مابقی مبلغ برعهده بیمه میباشد.
حداقل مدت زمان اجاره ون در داخل شهر 10 ساعت میباشد و برای مسیر های برون شهری به صورت کیلومتری یا روزانه محاسبه میگردد
پرداخت مبلغ بیعانه برای رزرو + کپی کارت شناسایی و اعلام تعداد مسافران از شرایط اجاره ون میباشد
ابتدا میبایست پلن یا برنامه سفر دورن شهری یا برون شهری خود را با تعداد مسافران مشخص شده را از طریق واتس اپ برای کارشناسان ما ارسال نمایید ، بعد از تایید و ارسال پیش فاکتور از سمت کارشناسان ما و پرداخت بیعانه ، رزرو شما نهایی میشود.
حداقل اجاره ون در درون شهر به صورت ساعتی میباشد که اگر کمتر از 10 ساعت استفاده نمایید هزینه 10 ساعت دریافت میشود و برای سفر های برون شهری به صورت کیلومتری یا روزانه محاسبه میشود . همچنین ترانسفر فرودگاهی که دارای نرخ مصوب ثابت است.
خیر اجاره ون های سعادت رنت فقط با راننده ممکن میباشد.
در سفر های برون شهری یا دراز مدت؛ هزینه اسکان و غذای راننده یا بر عهده مسافر میباشد و یا این هزینه از شما جداگانه دریافت میگردد.
رزرو خودروهای بدون راننده فقط از طریق رزرو آنلاین ممکن میباشد اما اگر نیاز به راهنمایی دارید ابتدا به صفحه سوالات پرتکرار مراجعه نمایید ، همچنین میتوانید از طریق واتس اپ با کارشناسان پشتیبانی ما در ساعات اداری سوالات خود را مطرح نمایید.
افراد مقیم ایران : کپی گواهینامه بین المللی+ کپی پاسپورت + کپی ویزا توریستی + دیپوزیت
بسته به نوع خودرو درخواستی شما مبلغی را به صورت نقدی یا ارزی در ضمانت شرکت قرار میدهید. این مبالغ در زمان رزرو آنلاین خودرو مشخص شده است. دیپوزیت ( ودیعه نقدی ضمانت ) بعد از پایان اجاره همان لحظه به شما بازگردانده میشود
در زمان رزرو خودرو مبلغی به عنوان بیعانه در ایران از شما دریافت میگردد و مابقی هزینه کرایه و دیپوزیت در استانبول از شما دریافت میگردد و امکان پرداخت مبالغ در ایران بر خلاف شعبه امارات ممکن نمیباشد.
سعادت رنت سه نوع بیمه دارد ( بیمه پایه | بیمه متوسط | بیمه CDW بین المللی) که در صورت به وجود آمدن خسارتی که شما مقصر باشید بسته به نوع بیمه انتخابی قسمتی از مبلغ خسارت بر عهده شماست و مابقی بر عهده شرکت میباشد. هر چه بیمه انتخابی از نوع بالاتری باشد تعهد شما در جبران خسارت کمتر میباشد.
طبق قرارداد فقط اجاره کننده خودرو میتواند با خودرو رانندگی نماید و اگر مد نظر دارید شخص دیگری هم بتواند از با خودرو رانندگی کند میبایست گواهینامه رانندگی و کارت شناسایی آن شخص نیز در قرارداد ذکر شود که شامل هزینه مازاد میباشد . در صورتی که شخص دیگر از خودرو استفاده نماید و در قرارداد درج نشده باشد بیمه هیچ پوششی را بر عهده نمیگیرد و مسئولیت پاسخگویی به پلیس راهنمایی و رانندگی بر عهده شما میباشد
رزرو خودروهای بدون راننده فقط از طریق رزرو آنلاین ممکن میباشد اما اگر نیاز به راهنمایی دارید ابتدا به صفحه سوالات پرتکرار مراجعه نمایید ، همچنین میتوانید از طریق واتس اپ با کارشناسان پشتیبانی ما سوالات خود را مطرح نمایید.
افراد مقیم ایران : کپی گواهینامه بین المللی+ کپی پاسپورت + کپی ویزا توریستی + دیپوزیت ( ودیعه نقدی ضمانت ) افراد مقیم امارات: گواهینامه رانندگی امارات ( گواهینامه بین المللی مورد تایید نیست) + کپی از کارت اقامت + دیپوزیت ( ودیعه نقدی ضمانت )
بسته به نوع خودرو درخواستی شما مبلغی را به صورت نقدی یا ارزی در ضمانت شرکت قرار میدهید. این مبالغ در زمان رزرو آنلاین خودرو مشخص شده است. دیپوزیت ( ودیعه نقدی ضمانت ) بعد از 25 روز کاری پس از پایان به شما برگردانده میشود.
شما میتوانید مبلغ کرایه و دوپوزیت خود را به صورت ریالی یا ارزی در ایران و یا در امارت پرداخت نمایید . در صورت پرداخت دیپوزیت به صورت ارزی در امارات هزینه حواله ارز برای برگشت ودیعه بر عهده مشتری میباشد.
سعادت رنت سه نوع بیمه دارد ( بیمه پایه | بیمه متوسط | بیمه CDW بین المللی) که در صورت به وجود آمدن خسارتی که شما مقصر باشید بسته به نوع بیمه انتخابی قسمتی از مبلغ خسارت بر عهده شماست و مابقی بر عهده شرکت میباشد. هر چه بیمه انتخابی از نوع بالاتری باشد تعهد شما در جبران خسارت کمتر میباشد. در امارات بر خلاف ایران هیچ گونه هزینه ای بابت افت قیمت دریافت نمیگردد
طبق قرارداد فقط اجاره کننده خودرو میتواند با خودرو رانندگی نماید و اگر مد نظر دارید شخص دیگری هم بتواند از با خودرو رانندگی کند میبایست گواهینامه رانندگی و کارت شناسایی آن شخص نیز در قرارداد ذکر شود که شامل هزینه مازاد میباشد . در صورتی که شخص دیگر از خودرو استفاده نماید و در قرارداد درج نشده باشد بیمه هیچ پوششی را بر عهده نمیگیرد و مسئولیت پاسخگویی به پلیس راهنمایی و رانندگی بر عهده شما میباشد
رزرو خودروهای بدون راننده فقط به صورت آنلاین امکان پذیر می باشد. اگر نیاز به راهنمایی دارید ابتدا به صفحه سوالات پرتکرار مراجعه نمایید و پس از آن، در صورت نیاز میتوانید از طریق واتس اپ با کارشناسان پشتیبانی ما در ساعات اداری سوالات خود را مطرح نمایید.
برای افراد مقیم ایران : گواهینامه رانندگی + کارت شناسایی معتبر + هر مدرکی که نشان دهنده ی شغل شما باشد ( مانند: معرفی نامه از محل کار خود ) + دیپوزیت + برای خودروهای اقتصادی سفته به مبلغ خودرو و برای خودروهای لوکس و خارجی چک به مبلغ خودرو الزامی است. برای افراد مقیم خارج کشور: گواهینامه رانندگی بین المللی یا گواهینامه کشور محل زندگی خود + دیپوزیت + برای خودروهای اقتصادی کپی پاسپورت و برای خودروهای لوکس اصل پاسپورت ، در صورت عدم تمایل به قراردادن اصل پاسپورت دو برابر دیپوزیت تعیین شده دریافت میشود.
بسته به نوع خودرو درخواستی شما مبلغی را به صورت نقدی یا ارزی به صورت ضمانت در شرکت قرار میدهید. این مبالغ در زمان رزرو آنلاین خودرو مشخص شده است. دیپوزیت ( ودیعه نقدی ضمانت ) بعد از پایان اجاره اگر ریالی پرداخت کرده اید بعد از 24 ساعت کاری و اگر ارزی پرداخت کرده باشید در همان لحظه عودت خودرو به شما برگردانده میشود.
سعادت رنت سه نوع بیمه دارد ( بیمه پایه | بیمه متوسط | بیمه CDW بین المللی) که در صورت به وجود آمدن خسارتی که شما مقصر باشید بسته به نوع بیمه انتخابی قسمتی از مبلغ خسارت بر عهده شماست و قسمت دیگر، برعهده شرکت میباشد. هر چه بیمه انتخابی از نوع بالاتری باشد تعهد شما در جبران خسارت کمتر است. در نظر داشته باشید افت قیمت خودرو در تمامی خسارت ها طبق نظر کارشناس رسمی با مشتری میباشد.
محدودیت کیلومتری خودروهای ایرانی 300 کیلومتر، خودروهای خارجی 200 کیلومتر و بنز و بی ام و 150 کیلومتر به صورت روزانه می باشند. به ازای هر کلیومتر مازاد، از شما هزینه دریافت می شود.
محل تحویل و عودت خودرو به انتخاب شما میباشد و بسته به محل مد نظر شما هزینه ترانسفر دریافت میشود. فقط تحویل خودرو در شعبه مرکزی تهران در ساعت اداری رایگان میباشد. همچنین شما میتوانید خودرو را در یک شهر یا لوکیشن تحویل گرفته و در شهر دیگر عودت دهید.
شما می توانید خودرو مدنظر خود را به صورت بدون راننده و یا با راننده کرایه کنید. برای اجاره خودروهای بدون راننده میبایست فقط از طریق سایت آنلاین رزرو خود را انجام دهید . اگر نیاز به راهنمایی دارید ابتدا به صفحه سوالات پرتکرار مراجعه نمایید ، همچنین میتوانید از طریق واتس اپ با کارشناسان پشتیبانی ما سوالات خود را مطرح نمایید.
افراد مقیم ایران :گواهینامه رانندگی + کارت شناسایی معتبر + هر مدرکی که نشان دهنده ی شغل شما باشد ( مثل معرفی نامه از محل کار خود ) + دیپوزیت + برای خودروهای اقتصادی سفته و برای خودروهای لوکس چک به مبلغ خودرو الزامی است. افراد مقیم خارج کشور:گواهینامه رانندگی بین المللی یا گواهینامه کشور محل زندگی خود + دیپوزیت + برای خودروهای اقتصادی کپی پاسپورت و برای خودروهای لوکس اصل پاسپورت ( در صورت عدم تمایل به قراردادن اصل پاسپورت دو برابر دیپوزیت تعیین شده مورد نیاز است)
بله . نمایندگان شرکت به صورت 24 ساعته آماده تحویل و عودت خودرو در فرودگاه مهرآباد می باشند.
سعادت رنت سه نوع بیمه دارد ( بیمه پایه | بیمه متوسط | بیمه CDW بین المللی) که در صورت به وجود آمدن خسارتی که شما مقصر باشید بسته به نوع بیمه انتخابی قسمتی از مبلغ خسارت بر عهده شماست و مابقی بر عهده شرکت میباشد. هر چه بیمه انتخابی از نوع بالاتری باشد تعهد شما در جبران خسارت کمتر میباشد. در نظر داشته باشید افت قیمت خودرو در تمامی خسارت ها طبق نظر کارشناس رسمی با مشتری میباشد
بسته به نوع خودرو شما مبلغی را به صورت نقدی در ضمانت شرکت قرار میدهید. این مبالغ در زمان رزرو آنلاین خودرو مشخص شده است. دیپوزیت ( ودیعه ضمانت ) بعد از پایان اجاره به شما عودت داده میشود. اگر دیپوزیت خود را ریالی پرداخت کرده باشید بعد از 24 ساعت کاری و اگر به صورت ارزی پرداخت کرده باشید در همان لحظه عودت خودرو به شما برگشت داده میشود.
استفاده از خودرو برای سفر های برون شهری ممکن میباشد، اما خودروها دارای محدودیت کیلومتر میباشند که خودرو ها اقتصادی روزانه 300 کیلومتر و خودروهای لوکس روزانه 200 کیلومتر . همچنین شما میتوانید خودرو را در یک شهر یا لوکیشن تحویل گرفته و در شهر دیگر عودت دهید.
حداقل مدت زمان اجاره ون در مشهد 5 ساعت است.
محل تحویل و عودت ون بسته به انتخاب شماست.
رزرو ون تنها از طریق واتس اپ امکان پذیر است.
سعادت رنت سه نوع بیمه دارد که در صورت تصادف بسته به نوع بیمه انتخابی شما قسمتی از مبلغ خسارت بر عهده مشتری است و مابقی بر عهده شرکت است. هر چه بیمه انتخابی از نوع بالاتری باشد تعهد شما در جبران خسارت کمتر میباشد . اما در نظر داشته باشید در هر صورت افت قیمت خودرو در تمام طبق نظر کارشناس رسمی با مشتری میباشد.
اگرهرگونه نقص فنی یا تصادفی در هر کجا اتفاق بیافتد ما کمتر از 45 دقیقه سرویس امداد رسانی رایگان ارسال میکنیم و اگر مشکل فنی رفع نشود ما در کمتر از 24 ساعت به صورت رایگان خودرو را برای شما تعويض مينماييم .
تعداد نفرات خودروهای ون، بسته به نوع خودرو متفاوت است. به همین دلیل قبل از رزرو و انتخاب خودرو، بهتر است تعداد نفرات خود را اعلام کنید.
جاره خودرو با راننده: از طریق واتساپ. اجاره خودرو بدون راننده: از طریق رزرو آنلاین.
اجاره خودرو با راننده نیاز به مدارکی نیست. برای اجاره خودو بدون راننده: داشتن حداقل سن 20 سال + گواهینامه رانندگی + گواهی و مدرک معتبر شغلی (در صورت نداشتن مدرک شغلی باید گواهی احراز محل سکونت ارائه دهید)+ پرداخت مبلغ ودیعه نقدی (دیپوزیت که بسته به نوع خودرو متفاوت است) + ارائه چک یا سفته به اندازه مبلغ خودرو( خودروهای خارجی فقط چک به اندازه قیمت خودرو امکان پذیر است)
اجاره خودرو با راننده به صورت ساعتی و روزانه، اجاره خودرو بدون راننده حداقل سه روز
بله تمامی خودروها بیمه دارند. شما می توانید بیمه متوسط و CDW را می توانید با پرداخت هزینه دریافت نمایید.
در فرودگاه، هتل محل اقامت و دفتر مرکزی یا محل سکونت خود می توانید خودرو را تحویل بگیرید و یا عودت دهید.
مبلغ نقدی است که زمان اجاره خودرو بدون راننده شما موظف به پرداخت آن هستید و مبلغ آن بسته به نوع خودرو متفاوت است و پس از 24ساعت از تحویل خودرو به حساب شما واریز خواهد شد.
برای رزرو ماشین عروس شما میتوانید پس از انتخاب خودرو مد نظر از طریق واتس اپ با کارشناسان ما در ارتباط باشید و یا میتوانید درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید تا کمتر از 6 ساعت کارشناسان ما با شما تماس بگیرند
گواهینامه رانندگی + چک به ارزش تقریبی خودرو که این چک پس از پایان مراسم در زم برای اجاره خودرو عروس بدون راننده شما میبایست یک چک به ارزش تقریبی خودرو در اختیار متصدی تحویل خودرو قرار میدهید که در انتهای مراسم به شما برگردانده میشود .البته برای اجاره ماشین عروس با راننده نیاز به هیچ گونه مدارک نمیباشد.
حداقل مدت زمان اجاره ماشین عروس 10 ساعت میباشد که هر ساعت اضافه شامل هزینه میباشد و حداکثر زمان اجاره 18 ساعت میباشد . در صورتی که بیشتر از 18 ساعت به خودرو نیاز داشته باشید باید به صفحه خودروهای بدون راننده مراجعه نمایید و خودرو مد نظر خود را آنلاین انتخاب کرده که حداقل مدت زمان اجاره برای این خودروها 3 روز میباشد.
سعادت رنت سه نوع بیمه دارد ( بیمه پایه | بیمه متوسط | بیمه CDW بین المللی) که در صورت به وجود آمدن خسارتی که شما مقصر باشید بسته به نوع بیمه انتخابی قسمتی از مبلغ خسارت بر عهده شماست و مابقی بر عهده شرکت میباشد. هر چه بیمه انتخابی از نوع بالاتری باشد تعهد شما در جبران خسارت کمتر میباشد. در نظر داشته باشید افت قیمت خودرو در تمامی خسارت ها طبق نظر کارشناس رسمی با مشتری میباشد.
اگر درخواست داشته باشید که گل آرایی توسط این مجموعه انجام شود ، ابتدا متصدی شرکت خودرو را به گل فروشی برده و بعد از گل آرایی خودرو را در محل مورد نظر شما تحویلتان میدهد و در پایان مراسم در محل تعیین شده شما خودرو را از شما تحویل میگیرد
رزرو خودروهای بدون راننده امارات فقط از طریق رزرو آنلاین ممکن میباشد اما اگر نیاز به راهنمایی دارید ابتدا به صفحه سوالات پرتکرار مراجعه نمایید ، همچنین میتوانید از طریق واتس اپ با کارشناسان پشتیبانی ما سوالات خود را مطرح نمایید.
با توجه به نوع پرواز شما ترمینال فرودگاه شما متفاوت است ، زمانی که رزرو آنلاین خودرو انجام میدهید حتما باید ترمینال خود را با توجه به پرواز خود مشخص نمایید. در زمان تحویل خودرو در پارکینگ فرودگاه تحویل شما میشود که هزینه پارکینگ در عهده مشتری میباشد
افراد مقیم ایران : کپی گواهینامه بین المللی+ کپی پاسپورت + کپی ویزا توریستی + دیپوزیت ( ودیعه نقدی ضمانت ) افراد مقیم امارات: گواهینامه رانندگی امارات ( گواهینامه بین المللی مورد تایید نیست) + کپی از کارت اقامت + دیپوزیت ( ودیعه نقدی ضمانت )
بسته به نوع خودرو درخواستی شما در فرودگاه دبی مبلغی را به صورت نقدی یا ارزی در ضمانت شرکت قرار میدهید. این مبالغ در زمان رزرو آنلاین خودرو مشخص شده است. دیپوزیت ( ودیعه نقدی ضمانت ) بعد از 25 روز کاری پس از پایان به شما برگردانده میشود.
شما میتوانید مبلغ کرایه و دوپوزیت خود را به صورت ریالی یا ارزی در ایران و یا در امارت پرداخت نمایید . در صورت پرداخت دیپوزیت به صورت ارزی در امارات هزینه حواله ارز برای برگشت ودیعه بر عهده مشتری میباشد.