مدارک لازم اجاره خودرو

شرایط و مدارک لازم برای اجاره خودرو در تهران

مدارک لازم برای اجاره خودرو با توجه به کشور محل اقامت شما متفاوت است در زیر شرایط و مدارک مرتبط با اجاره خودرو در تهران و دیگر شهرهای ایران به غیر از شعبه جزیره کیش ذکر شده است.

مدارک لازم برای اجاره خودرو افراد مقیم ایران

  1. کپی از گواهینامه رانندگی با اعتبار حداقل ۶ ماه
  2. کپی از کارت ملی 
  3. هر مدرکی که نشان دهنده شغل یا محل شغلی شما باشد. 
  4. اشخاص مقیم ایران برای اجاره خودروهای ایرانی سفته به ارزش خودرو و برای اجاره خودروهای لوکس چک به ارزش خودرو.
  5. پرداخت مبلغی به عنوان دیپوزیت (ودیعه ضمانت نقدی) که بسته به مدل خودرو متفاوت می‌باشد. این مبلغ در زمان عودت خودرو به شما بازگردانده می‌شود.

مدارک لازم برای اجاره خودرو در ایران مخصوص افراد مقیم خارج کشور

  1. کپی از گواهینامه رانندگی بین‌المللی یا گواهینامه رانندگی کشور محل سکونت.
  2. کپی از پاسپورت.
  3. در صورت درخواست برای تحویل خودرو در فرودگاه امام ارائه بلیط الزامی است.
  4. دیپوزیت یا همان ودیعه ضمانت نقدی که بسته به مدل خودرو متفاوت است.
  5. افراد مقیم خارج کشور اگر بخواهند خودروهای لوکس اجاره نمایند اصل پاسپورت دریافت می‌شود و برای خودروهای اقتصادی فقط کپی پاسپورت کافی است.

پس از آماده سازی مدارک می‌توانید از طریق همین صفحه رزرو خود را به صورت کاملا آنلاین نهایی نمایید، سپس با ثبت نام در سایت مدارک خود را آپلود نمایید.

بعد از رزرو آنلاین نیازی به تماس تلفنی ندارید و کارشناسان ما حداکثر تا ۳ ساعت با شما تماس خواهند گرفت. در صورتی که بعد از رزرو آنلاین مدارک خود را نتوانستید آپلود نمایید، منتظر تماس کارشناسان ما بمانید تا از طریق واتساپ مدارک شما را دریافت نماییند.

شرایط بیمه خودروهای اجاره‌ای

سعادت رنت فقط دو نوع بیمه دارد که به شرح زیر هستند و شما با انتخاب بیمه کامل می‌توانید تعهد مالی خود را در خسارت‌های احتمالی به وجود آمده کاهش دهید.

بیمه پایه

حداقل نوع بیمه و تعهد مالی را پوشش می‌دهد. این بیمه به صورت پیش فرض بر تمامی خودروها وجود دارد و باید در نظر داشته باشید در بیمه پایه مسئولیت مالی تمامی خسارت و زیان‌ها بر عهده اجاره کننده است.

* مبلغ بیمه پایه/ روزانه: رایگان

بیمه کامل

کامل‌ترین نوع بیمه بین‌المللی (LDW) خودروهای اجاره‌ای که تمامی پوشش‌ها را شامل می‌شود و مسئولیت مالی شما را تا سقف دیپوزیت شما کاهش می‌دهد. با انتخاب این بیمه شما جدیدترین مدل خودرو سعادت رنت را دریافت خواهید کرد. پوشش این نوع بیمه مخصوص خودروهای اجاره‌ای بوده و کاملا متفاوت با بیمه‌های شخص ثالث و بیمه بدنه است.

* مبلغ روزانه بیمه کامل/ روزانه: معادل حدودا ۳۵% کرایه خودرو

سوالات متداول

اشخاص مقیم ایران می‌توانند بدون چک انواع خودروهای ایرانی را اجاره کنند، و برای اجاره خودرو لوکس نیاز به دست چک دارند و اشخاص مقیم خارج کشور برای اجاره انواع خودرو فقط نیاز به کپی پاسپورت دارند.
تمامی خودروهای نیمه لوکس از کیاسراتو تا تمامی خودروهای شاسی بلند و لوکس مثل بنز و بی ام و به دسته چک برای ضمانت اجاره خودرو نیاز دارند.
دپوزیت (Deposit) مبلغی است که در زمان اجاره خودرو به شرکت اجاره دهنده خودرو بابت ضمانت بازگرداندن خودرو و پرداخت جریمه‌های رانندگی پرداخت می‌نماید.
خودروهای اقتصادی ۱۲,۰۰۰,۰۰۰، خودروهای نیمه اقتصادی ۱۵,۰۰۰,۰۰۰، خودروهای متوسط ۲۵,۰۰۰,۰۰۰، خودروهای شاسی بلند ۴۰,۰۰۰,۰۰۰ و خودروهای لوکس ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان است.
اشخاصی که مقیم کشورهای اروپایی، امریکایی، روسیه و کشورهایی آسیایی چین، ژاپن، هند، ترکیه، و کشورهای عربی هستند به مدت ۶ ماه از ورود به ایران میتوانند بدون گواهینامه بین‌المللی در ایران رانندگی کنند.
Australia Bahrain Belgium Canada (Quebec*) China Denmark Finland France Germany Greece Hungary IrelandItaly Kuwait Latvia Lithuania Luxembourg Netherlands(Holland) New Zealand Norway Oman Poland Portugal QatarRomania Saudi Arabia Serbia Singapore Slovakia* South Africa Spain Sweden Switzerland Turkey United Kingdom(UK) United States of America(USA) توجه: این لیست مطابق با اپدیت سال 2019 است.