مدارک لازم برای اجاره خودرو

مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو تهران

مدارک لازم برای اجاره خودرو تهران در شرکت سعادت رنت باتوجه‌به شرایط اقامت مشتری، نوع خودرو و خدمات دریافتی، متغیر است. در این صفحه به تمامی مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو توسط افراد مختلف را می‌پردازیم. توجه داشته باشید که این مدارک برای اجاره خودرو بدون راننده در تهران است که از مشتری دریافت می‌شود.

شرایط و مدارکی که برای اجاره خودرو در تهران نیاز دارید:

برای اجاره خودرو در تهران، باید شرایط و مدارک خاصی را فراهم کنید تا بتوانید به راحتی خودروی مورد نظر خود را اجاره کنید. در ادامه، به شرایط و مدارک لازم برای اجاره خودرو در تهران می‌پردازیم:

1. گواهینامه رانندگی: گواهینامه رانندگی معتبر با حداقل شش ماه اعتبار یکی از مدارک اصلی برای اجاره خودرو است. بدون گواهینامه معتبر، امکان اجاره خودرو وجود ندارد.

2. کارت ملی: ارائه کارت ملی یا شناسنامه برای احراز هویت اجاره‌کننده ضروری است. این مدرک به تایید هویت شما کمک می‌کند.

3. مدرک شغلی: ارائه مدرکی که نشان‌دهنده شغل یا محل شغلی شما باشد، ضروری است. این مدرک می‌تواند شامل فیش حقوقی، نامه اشتغال به کار یا جواز کسب باشد. این مدارک به شرکت اطمینان می‌دهد که شما توانایی مالی برای اجاره خودرو را دارید.

4. ودیعه نقدی (دیپوزیت): پرداخت مبلغی به عنوان ودیعه که بسته به مدل خودرو متفاوت است. این مبلغ به عنوان ضمانت از شما دریافت می‌شود و پس از عودت خودرو به شما بازگردانده می‌شود. مبلغ ودیعه معمولاً بر اساس نوع و مدل خودرو تعیین می‌شود.

5. چک یا سفته: برای خودروهای لوکس، ارائه یک فقره چک به ارزش خودرو و برای خودروهای اقتصادی، سفته به ارزش خودرو مورد نیاز است. این مدارک به عنوان تضمین بازگشت خودرو و پرداخت هزینه‌های احتمالی از شما دریافت می‌شود.

مدارک لازم برای اجاره خودرو افراد مقیم ایران

 1. کپی از گواهینامه رانندگی با اعتبار حداقل ۶ ماه
 2. کپی از کارت ملی 
 3. هر مدرکی که نشان دهنده شغل یا محل شغلی شما باشد. 
 4. اشخاص مقیم ایران برای اجاره خودروهای ایرانی سفته به ارزش خودرو و برای اجاره خودروهای لوکس چک به ارزش خودرو.
 5. پرداخت مبلغی به عنوان دیپوزیت (ودیعه ضمانت نقدی) که بسته به مدل خودرو متفاوت می‌باشد. این مبلغ در زمان عودت خودرو به شما بازگردانده می‌شود.

مدارک لازم برای اجاره خودرو در ایران افراد مقیم خارج کشور

 1. کپی از گواهینامه رانندگی بین‌المللی یا گواهینامه رانندگی کشور محل سکونت.
 2. کپی از پاسپورت.
 3. در صورت درخواست برای تحویل خودرو در فرودگاه امام ارائه بلیط الزامی است.
 4. دیپوزیت یا همان ودیعه ضمانت نقدی که بسته به مدل خودرو متفاوت است.
 5. افراد مقیم خارج کشور اگر بخواهند خودروهای لوکس اجاره نمایند اصل پاسپورت دریافت می‌شود و برای خودروهای اقتصادی فقط کپی پاسپورت کافی است.

مدارک اجاره خودرو برای ارگان‌ها

 1. مدرک شناسایی مدیر شرکت
 2. ارائه اساسنامه شرکت
 3. ارائه مبلغی به عنوان دیپوزیت 
 4. چک شرکت

با ثبت نام در سایت پس از آماده سازی مدارک برای اجاره خودرو و آپلود آن در سایت؛ می‌توانید از طریق همین صفحه رزرو خود را به صورت کاملا آنلاین نهایی نمایید.

شرایط اجاره خودرو 

بیمه خودرو: تمامی خودروهای اجاره‌ای تحت پوشش بیمه کامل هستند. با این حال، توصیه می‌شود شرایط بیمه را به دقت بررسی کنید.

سن: برخی شرکت‌ها ممکن است محدودیت سنی برای اجاره خودرو داشته باشند. معمولاً سن اجاره‌کننده باید بالای 20 سال باشد.

مراحل رزرو: برای رزرو خودرو می‌توانید از طریق وبسایت سعادت رنت یا تماس تلفنی با کارشناسان ما اقدام کنید. مدارک لازم را به صورت آنلاین ارسال کرده و پس از تأیید، خودرو را در محل مورد نظر تحویل بگیرید. بعد از رزرو آنلاین نیازی به تماس تلفنی ندارید و کارشناسان ما حداکثر تا ۳ ساعت با شما تماس خواهند گرفت. در صورتی که بعد از رزرو آنلاین مدارک خود را نتوانستید آپلود نمایید، منتظر تماس کارشناسان ما بمانید تا از طریق واتساپ مدارک شما را دریافت نماییند.

برای اجاره خودرو در ایران چه مدارکی لازم است؟

 1. کارت ملی: جهت احراز هویت.
 2. گواهینامه رانندگی: باید دارای اعتبار کافی و مناسب برای نوع خودروی اجاره‌ای باشد.
 3. یک فقره چک یا سفته: به عنوان تضمین بازگشت خودرو و پرداخت هزینه‌های احتمالی.
 4. مدرک شغلی: مدرکی دال بر شغل و درآمد ثابت.
 5. گواهی اشتغال به کار یا جواز کسب: در برخی موارد برای اثبات اشتغال.

شرایط بیمه خودروهای اجاره‌ای

سعادت رنت فقط دو نوع بیمه دارد که به شرح زیر هستند و شما با انتخاب بیمه کامل می‌توانید تعهد مالی خود را در خسارت‌های احتمالی به وجود آمده کاهش دهید.اجاره خودرو در سعادت رنت با شرایط بیمه زیر انجام می‌شود:

بیمه پایه برای خودروهای اجاره‌ای

حداقل نوع بیمه و تعهد مالی را پوشش می‌دهد. این بیمه به صورت پیش فرض بر تمامی خودروها وجود دارد و باید در نظر داشته باشید در بیمه پایه مسئولیت مالی تمامی خسارت و زیان‌ها بر عهده اجاره کننده است.

* مبلغ بیمه پایه/ روزانه: رایگان

بیمه کامل اجاره خودرو

کامل‌ترین نوع بیمه بین‌المللی (LDW) خودروهای اجاره‌ای که تمامی پوشش‌ها را شامل می‌شود و مسئولیت مالی شما را تا سقف دیپوزیت شما کاهش می‌دهد. با انتخاب این بیمه شما جدیدترین مدل خودرو سعادت رنت را دریافت خواهید کرد. پوشش این نوع بیمه مخصوص خودروهای اجاره‌ای بوده و کاملا متفاوت با بیمه‌های شخص ثالث و بیمه بدنه است.

* مبلغ روزانه بیمه کامل/ روزانه: معادل حدودا ۳۵% کرایه خودرو

سخن آخر

اجاره خودرو در ایران با داشتن مدارک لازم از سعادت رنت به راحتی امکان‌پذیر است. با ارائه گواهینامه رانندگی، کارت ملی، مدرک شغلی، ودیعه نقدی، و چک یا سفته، می‌توانید خودروی مورد نظر خود را اجاره کنید و از سفرهای خود لذت ببرید

سوالات متداول

اشخاص مقیم ایران می‌توانند بدون چک انواع خودروهای ایرانی را اجاره کنند، و برای اجاره خودرو لوکس نیاز به دست چک دارند و اشخاص مقیم خارج کشور برای اجاره انواع خودرو فقط نیاز به کپی پاسپورت دارند.
تمامی خودروهای نیمه لوکس از کیاسراتو تا تمامی خودروهای شاسی بلند و لوکس مثل بنز و بی ام و به دسته چک برای ضمانت اجاره خودرو نیاز دارند.
دپوزیت (Deposit) مبلغی است که در زمان اجاره خودرو به شرکت اجاره دهنده خودرو بابت ضمانت بازگرداندن خودرو و پرداخت جریمه‌های رانندگی پرداخت می‌نماید.
خودروهای اقتصادی ۱۲,۰۰۰,۰۰۰، خودروهای نیمه اقتصادی ۱۵,۰۰۰,۰۰۰، خودروهای متوسط ۲۵,۰۰۰,۰۰۰، خودروهای شاسی بلند ۴۰,۰۰۰,۰۰۰ و خودروهای لوکس ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان است.
اشخاصی که مقیم کشورهای اروپایی، امریکایی، روسیه و کشورهایی آسیایی چین، ژاپن، هند، ترکیه، و کشورهای عربی هستند به مدت ۶ ماه از ورود به ایران میتوانند بدون گواهینامه بین‌المللی در ایران رانندگی کنند.
Australia Bahrain Belgium Canada (Quebec*) China Denmark Finland France Germany Greece Hungary IrelandItaly Kuwait Latvia Lithuania Luxembourg Netherlands(Holland) New Zealand Norway Oman Poland Portugal QatarRomania Saudi Arabia Serbia Singapore Slovakia* South Africa Spain Sweden Switzerland Turkey United Kingdom(UK) United States of America(USA) توجه: این لیست مطابق با اپدیت سال 2019 است.