مدارک لازم برای کرایه ماشین در ترکیه

شرایط اجاره ماشین در ترکیه

برای اجاره خودرو در استانبول، شرایط و مدارک مورد نیاز برای توریست‌ها و افراد مقیم ترکیه متفاوت است. افراد می‌توانند با آماده‌سازی مدارک لازم و مراجعه به صفحه اینترنتی شعبه اجاره خودروی سعادت رنت در استانبول، رزرو خودروی بدون راننده را تکمیل نمایند. ارسال مدارک از طریق پنل ثبت‌نام یا ارسال آن‌ها به وسیله واتس‌اپ امکان‌پذیر است.

مدارک لازم متقاضیان ایرانیانی اجاره خودرو در استانبول

 1. حداقل سن ۲۱ سال
 2. ارائه تصویری از گواهینامه بین‌المللی به همراه گواهینامه ایرانی
 3. تصویر پاسپورت
 4. ارائه بلیط پرواز برای تحویل خودرو در فرودگاه استانبول
 5. پرداخت هزینه اجاره به علاوه ودیعه ضمانت نقدی (deposit)

نکات مهم برای شرایط و قوانین کرایه ماشین در استانبول

در زمان بستن قرارداد اجاره خودرو یک نسخه از آن برای شما ایمیل می‌شود که این قرارداد کاملاً الکترونیکی است. ما در سعادت رنت در تمامی شعبات ایران، امارات و ترکیه برای کمک به محیط‌زیست از هیچ‌گونه کاغذی استفاده نمی‌کنیم.
اگر ساکن ایران هستید، باید با مراجعه به یکی از شعب کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی برای اخذ گواهینامه بین‌المللی خود اقدام کنید.
پرداخت ودیعه ضمانت (deposit): ودیعه ضمانت در واقع مبلغی است که شما تحت عنوان ضمانت به شرکت اجاره‌دهنده خودرو پرداخت می‌کنید، در پایان قرارداد اجاره و پس از عودت ماشین و کسر جرایم رانندگی، عوارض جاده‌ای و در صورت به‌وجودآوردن خسارت‌های جزئی، این هزینه‌ها طبق اسناد و فاکتور رسمی کسر و مابقی به‌حساب ایران یا استانبول شما بازگردانده می‌شود.
شما می‌توانید حضوری یا غیرحضوری چه از طریق شعبه تهران سعادت رنت و چه در زمان تحویل خودرو در استانبول با هر واحد پولی شامل لیر ترکیه، تومان ایران، دلار یا یورو و حتی با BTC و USDT مبلغ ودیعه ضمانت و کرایه خودرو خود را پرداخت نمایید.
اگر دیگر همسفران شما نیز تصمیم به رانندگی داشته باشند، باید مدارک شناسایی و گواهینامه آن‌ها را ارسال کنید.

بنر اجاره خودرو در استانبول

مدارک لازم برای اجاره خودرو در استانبول مخصوص اشخاص مقیم ترکیه

 1. سن ۲۱ سال تمام
 2. ارائه گواهینامه رانندگی ترکیه
 3. یک نسخه کپی از کارت اقامت ترکیه
 4. داشتن پاسپورت ترکیه
 5. پرداخت هزینه ودیعه ضمانت (deposit) + مبلغ کرایه ماشین

مدارک لازم برای اجاره خودرو در استانبول برای گردشگران غیرایرانی و غیرمقیم ترکیه

 1. سن ۲۱ سال
 2. گواهینامه رانندگی بین‌المللی
 3. ویزای توریستی ترکیه 
 4. تصویر پاسپورت با اعتبار ۶ ماه
 5. پرداخت مبلغ کرایه خودرو + ودیعه ضمانت نقدی (deposit)

قرارداد اجاره خودرو در استانبول به طور رسمی تنظیم و در دو نسخه ارائه می‌شود. این سند حاوی جزئیاتی نظیر اطلاعات راننده، ویژگی‌های خودرو، تجهیزات اختیاری، پوشش بیمه، زمان و مکان تحویل یا بازگشت خودرو است.

نحوه اجاره خودرو از سعادت رنت در استانبول

پس از تهیه مدارک، می‌توانید رزرو خود را از طریق این صفحه به طور کامل آنلاین تکمیل کنید و مدارک خود را با ثبت‌نام در وب‌سایت بارگذاری نمایید. نیازی به تماس تلفنی پس از رزرو آنلاین نیست؛ تیم ما ظرف مدت ۳ ساعت با شما تماس خواهد گرفت. اگر نتوانستید مدارک را آنلاین بارگذاری کنید، برای ارائه مدارک از طریق واتس‌اپ، منتظر تماس تیم ما باشید.

شرایط اجاره ماشین در ترکیه

 1. حداقل سن ۲۱ سال
 2. اصل گواهینامه ترکیه، ایران یا کشور مبدا توریست
 3. گواهینامه رانندگی بین‌المللی (برای افراد غیرمقیم ترکیه)
 4. یک نسخه کپی از پاسپورت یا کارت شناسایی ترکیه راننده
 5. پرداخت ودیعه ضمانت (deposit) + مبلغ کرایه ماشین

شرایط بیمه خودروهای اجاره‌ای در استانبول

بیمه خودروهای اجاره‌ای با توجه به شرکت اجاره ماشین متفاوت است و انتخاب بیمه مناسب می‌تواند مسئولیت مالی شما در صورت تصادف را کاهش دهد. بیمه پایه، که به‌صورت استاندارد برای همه خودروهای اجاره‌ای ارائه می‌شود، حداقل پوشش و تعهد مالی را فراهم می‌کند. این بیمه موارد زیر است. باید توجه داشت که هزینه‌های مربوط به خواب خودرو به دلیل خرابی یا توقیف پلیس به عهده مشتری بوده و در صورت نیاز از مبلغ deposit کسر می‌شود.

 1. امداد جاده‌ای گسترده (ERA)
 2. تعهد ایمنی از سوی شرکت (SSP)
 3. پوشش کامل در برابر سرقت
 4. بیمه شخص ثالث (ALI)

مبلغ بیمه پایه / روزانه: رایگان

مراحل کرایه آسان ماشین در استانبول

تمامی مراحل رزرو و درخواست‌های شما به صورت آنلاین بوده و توسط شعبه مرکزی (تهران) تایید می‌شود. 

 1. ابتدا خودروی مد نظر را از طریق وب‌سایت با قیمت و دیپوزیت‌های مشخص شده انتخاب کنید؛ اطلاعات تمامی خودروها کاملا به روز هستند. حالا بدون پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ی اضافی رزرو را انجام بدهید. بعد از درخواست رزرو، کارشناسان ما در کمتر از ۳ ساعت برای تایید نهایی فاکتور و مدارک شناسایی با شما تماس خواهند گرفت.
 2. ارسال مدارک مورد نیاز از جمله (گواهینامه بین‌المللی + پاسپورت + ویزا) از طریق آپلود در پنل کاربری خود در سعادت رنت یا ارسال با پیک یا واتس‌اپ
 3. انتخاب نوع پرداخت: پرداخت در ایران به صورت ریالی یا پرداخت به لیر در هنگام تحویل خودرو
 4. تایید نهایی قرارداد توسط شما و کارشناس فروش سعادت رنت 
 5. آخرین مرحله‌ تحویل خودرو در محل مورد نظر شماست که با هزینه مجزا انجام می‌شود. حضور شخص نامبرده در قرارداد الزامی است و حتما قرارداد باید توسط ایشان امضا شود.

با گواهینامه رانندگی کدام کشورها می‌توان در ترکیه رانندگی کرد؟

توریست‌هایی که گواهینامه رانندگی کشورهای اتحادیه اروپا را دارند می‌توانند بدون نیاز به گواهینامه بین‌المللی و با همان گواهینامه کشور محل اقامت خود در استانبول و ترکیه رانندگی کنند. سایر کشورها باید علاوه‌بر گواهینامه کشور خود، گواهینامه بین‌المللی رانندگی خود را نیز به کارشناس فروش سعادت رنت ارائه دهند.

درباره شعبه استانبول سعادت رنت

سعادت رنت به عنوان یک شرکت بین‌المللی، خودروهایی متنوعی را متناسب با نیازها و بودجه مشتریان ارائه می‌دهد تا اطمینان حاصل شود که تجربه‌ای لذت‌بخش و ماندگار از سفر خود به ترکیه و استانبول داشته باشند. شرکت با در نظر گرفتن متصدیان فارسی‌زبان در استانبول، فرایند دریافت و تحویل خودرو را برای مشتریان راحت‌تر می‌کند. نیازی به ارائه چک ضمانت یا کارت اعتباری برای اجاره خودرو نیست و تحویل خودرو در هر زمان و مکانی امکان‌پذیر است. در صورت داشتن سوالات بیشتر، می‌توانید از طریق واتس‌اپ با تیم پشتیبانی در تماس باشید که ۲۴/۷ پاسخگوی شما هستند.

سوالات متداول

امکان تغییر مدارک از سمت شما وجود ندارد باید از طریق همکاران سعادت رنت تغییرات انجام شود.
خیر، شما فقط شماره گواهی‌نامه بین المللی را باید وارد کنید.
شما با ویزای توریستی می‌توانید اقدام به رزرو خودرو نمایید.
خیر، نیاز به ارائه مدرکی ندارید.
بله، هنگام دریافت ماشین در استانبول باید اصل گواهینامه ایران خود را به مسئول ترانسفر ما ارائه دهید.
پرداخت دیپوزیت برای پوشش خسارات احتمالی معمول دریافت می‌شود و در صورت سالم بازگرداندن خودرو همان لحظه به مشتری عودت داده می‌شود.
کمترین مدت زمان برای اجاره ماشین در استانبول 3 و بیشترین 30 روز است که قابلیت تمدید دارند.
طبق قوانین ترکیه تنها به افراد بالای 21 سال می‌توان خودرو اجاره داد.