در فصل پاییز به کدام شهرهای ایران سفر کنیم ؟

 مقاصد عالی برای سفرهای پاییزی داخل کشور که باید ار آنها دیدن کنید 
 

پاییز از دید بسیاری از مردم شاه فصل ها نام برده می شود، فصلی که جذابیت های آن انتها ندارد. خش خش برگ های زرد و نارنجی به زیر پا، آب و هوایی خنک، شبهای بلند و نم نم باران که گه گاهی کل شهر را از غبار غم انگیز می رهاند. آیا نباید با سفر کردن از این همه زیبایی و جذابیت لذت برد؟ پس اگر می خواهید پاییز 97 را به یکی از به یادماندنی ترین فصل ها برای خود و همسفرانتان تبدیل کنید، با ما همراه باشید تا شما را با 5 تا از بهترین مقاصد گردشگری در فصل پاییز آشنا کنیم:

کویر

کویر قطعا از بهترین انتخاب های شما برای سفر در فصل پاییز به شمار می رود. از معروف ترین کویرهایی که طی این سال ها با استقبال خوبی از سوی گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است می توان به کویر مصر و مرنجاب اشاره کرد.

در فصل پاییز به کجا سفر کنیم

کویر مصر

مصر نام یک روستای کویری در نزدیکی شهر اصفهان است که در 45 کیلومتری شهر جندق واقع شده است. تپه های ماسه ای نرم که می توانید ساعت ها پا به رهنه بر روی آن قدم بزنید و چشم اندازهای زیبایی از عظمت کویر مصر، هر کسی را به خود جذب می کند. از زیبایی های غروب آفتاب و شب های پر ستاره این کویر هم هرچه بگوییم کم است. در واقع برای تماشای این همه جذابیت بیش از 2 روز نیاز به زمان دارید.

کویر مصر در عین سادگی جاذبه هایی زیبایی دارد که چشم شما را به خود خیره خواهد کرد. شب های صاف و پر ستاره در سکوت شب بی شک یکی از بهترین جاذبه های کویر است.

در فصل پاییز به کجا سفر کنیم

دسترسی به این کویر زیبا با اجاره خودرو و یا ماشین های شخصی نیز راحت است اما برای سفری ایمن بهتر است با تورهای گردشگری که یک تور لیدر مجرب نیز دارند سفر کنید تا در مدت زمان محدود بتوانید لذت ببرید. این کویر در 45 کیلومتری شهر جندق در اصفهان واقع شده که از خود اصفهان تنها یک ساعت فاصله دارد.

کویر مرنجاب

کویر مرنجاب در قسمت شمالی اصفهان در شهرستان آران و بیدگل قرارر دارد. مورخان بر این باورند که نام این کویر را شاه عباس صفوی انتخاب کرده است. به محض ورود به کویر مرنجاب قطعا محو زیبایی های طبیعی آن می شوید. زمانی که نام کویر را می شنوید قطعا یک منطقه ی خشک و بی آب در ذهنتان تداعی می شود اما جالب است بدانید این کویر زیبا با توجه به آب و انواع گیاهان خودرو که دارد در برخی مناطق دارای پوششش گیاهی و حیوانی غنی می باشد.

در فصل پاییز به کجا سفر کنیم

تپه‌های شنی زرد رنگ و بلند، جنگل‌های با پوشش گیاهی خاص، دریاچه نمک و آسمان پر ستاره و فوق‌العاده‌ زیبای شب نیز از دیگر جذابیت‌های کویر مرنجاب به شمار می رود. برای رفتن به این کویر می توانید چندین مسیر اسرار آمیز را انتخاب کنید اما پیشنهاد ما به شما این است که اگر با خودرو شخصیتان قصد سفر دارید، بهتر ایت از داخل آران و بیدگل بروید تا مسیر اصلی را گم نکنید.

الموت قزوین

برای رسیدن به الموت می بایست چند کیلومتر قبل از رسیدن به شهر قزوین تغییر مسیر دهید که حدودا 2 ساعت و نیم نیز به طول می انجامد. در این مسیر هرگز خسته نخواهید شد زیرا پر از درختان سر سبز، چشم اندازهای زیبا و تفرجگاه های بی نظیر است. اگر می خواهید لذت سفر چند برابر شود می توانید تا رسیدن به الموت چند باری را در کنار جاده توقف کنید و با نوشیدن یک عصرانه و یا میان وعده از طبیعت بکر جاده استفاده کنید.

در فصل پاییز به کجا سفر کنیم

میبد یزد

یزد یکی از شهرهای تاریخی و بسیار زیبای ایران است که بعد از شیراز، پر طرفدار ترین جاذبه های گردشگری را از دید توریست های خارجی دارد. میبد 45 کیلومتر با یزد و 10 کیلومتر با اردکان فاصله دارد. تعداد بی شماری از مکان های تاریخی و بناهای قدیمی مانند قلعه و خانه های کاه گلی وجود دارد که نشان از قدمت چند هزار ساله دارد.

در فصل پاییز به کجا سفر کنیم

نارین قلعه که از خشت‌های قطور ساخته شده، برج کبوترخانه، کاروانسرا و مسجد جامع میبد، کاروانسرای عباسی، قلعه مهرجرد و یخچال تاریخی میبد، از جاذبه های افسانه ای سفر به این شهر تاریخی است. صنایع دستی میبد زیلوها و سفال های رنگارنگ است که به عنوان سوغاتی می توانید با خود به شهرتان ببرید همچنین میبد پر از درختان میوه است که در فصل پاییز می توانید انارهای سرخ آن را بچشید.

شهرهای شمالی

شهرهای شمالی در هر چهار فصل داراری طرفداران مخصوص به خود است و در تمامی ایام سال دیده می شود که برخی از مردم به یکی از شهرهای شمالی سفر می کنند. از پر طرفدار ترین شهرها و مناطق گردشگری شمال کشور می توان به: نمک آبرود، متل قو، رامسر، السبلنگا، جاده دوهزار و سه هزار، جواهر ده، نوشهر، کیاشهر و ... اشاره کرد.

در فصل پاییز به کجا سفر کنیم

هر نقطه از شهرهای شمالی دارای طبیعتی فوق العاده، سر سبز و انبوه است که می توانید ساعت ها به تماشای چشم اندازهای بکر بپردازید همچنین با توجه به استقبال چشمگیر مردم، سواحل توریستی زیادی که شامل امکاناتی مانند: رستوران، کافه، سوپر مارکت، انواع بازی های آبی، اسب سواری، سرویس بهداشتی و محلی برای اتراق می باشند، ساخته شده است که با پرداخت حدودا 5000 تومان می توانید از این تفرجگاه ها استفاده کنید.