هزینه تاکسی در دبی چقدر است؟ اجاره خودرو ارزان تر از کرایه تاکسی

قیمت تاکسی در دبی

قیمت تاکسی در دبی

هزینه تاکسی دبی در مقایسه با سایر روش‌های حمل و نقل گران‌تر است؛ موضوعی که در اغلب شهر و کشورهای دنیا مشاهده می‌شود. در واقع اگر قصد سفر به دبی را دارید باید مبلغ قابل توجه‌ای را برای هزینه تاکسی در دبی کنار بگذارید. قبل از اینکه بخواهیم در مورد هزینه تاکسی در دبی صحبت کنیم باید بدانید که تاکسی‌های دبی بر هلاف ایران تنها  یک مسافر (و همراهانش) را جابه جا می‌کند و به عبارتی دیگر مختص به یک مسافر است. در واقع به عنوان وسیله‌ی حمل و نقل عمومی شناخته نمی‌شود و تنها از این جهت جزو حمل و نقل عمومی دسته بندی می‌کنیم که افراد مختلف امکان استفاده از آن را دارند.

اینکه کرایه تاکسی در دبی چقدر است یا اینکه چه راهی برای جایگزین تاکسی پیدا کنیم را می‌توانید در این بخش از وب‌سایت سعادت رنت مطالعه کنید. در مرحله اول بیایید با انواع تاکسی‌های موجود در دبی آشنا شویم.

انواع تاکسی های دبی

سیستم تاکسیرانی دبی گستره است و تقریبا می‌توانید تمام مسیرهای شهر دبی را با تاکسی طی کنید با این حال تاکسی‌ در دبی به دو صورت هستند که در میان آنها حق انتخاب دارید:

 تاکسی‌های عمومی یا دولتی در دبی

این تاکسی‌ها بدنه کرم رنگی دارند و سقف‌ آنها رنگ‌های مختلفی دارد (مثلا سقف صورتی که ویژه‌ی بانوان است). برای پیدا کردن تاکسی‌های خصوصی در دبی، باید از نرم‌افزارهای اوبر، کریم و دبی تاکسی استفاده کنید.

تاکسی‌های خصوصی در شهر دبی

تاکسی‌های خصوصی شهر دبی برای افرادی‌ست که به صورت خصوصی در دبی مشغول به کار هستند و از تاکسی‌های خود برای جابه‌جایی مسافر استفاده می‌کنند و به بیانی آسان‌تر مالکیت آنها متعلق به دولت و حکومت نیست.

 

قیمت تاکسی در دبی چگونه محاسبه می شود؟ 

همان طور که گفتیم تاکسی به دو صورت خصوصی و دولتی در دبی موجود هست. محاسبه هزینه تاکسی در دبی به دو روش است:

کرایه تاکسی‌ دبی دولتی 

 از تاکسی متر استفاده می‌کنند و کرایه زیادی شامل مسافر می‌شوند.

کرایه تاکسی‌های شخصی در دبی

تاکسی‌های دبی که به صورت شخصی هستند از برنامه‌هایی مثل اوبر یا کریم استفاده می‌کنند که هزینه شما به طور آنلاین محاسبه می‌شود و بهتر می‌توانید برنامه‌ریزی کنید؛ چیزی شبیه به اپلیکیشن‌های موجود در ایران.

هزینه کرایه تاکسی در دبی بستگی به زمان و موقعیت مسافر دارد. تمام تاکسی‌ها جدا از دریافت مبلغ کرایه دارای هزینه ورودی نیز هستند که در بسیاری از شهرهای دیگر دنیا مثل استانبول هم به همین شکل است.

هزینه ورودی تاکسی دبی در حال حاضر 5 درهم است. زمان نیز روی قیمت تاکسی تاثیر. هزینه ورودی  تاکسی از ساعت 6 صبح تا 10 شب برای شما کمتر از زمانی خواهد بود که در شب تاکسی کرایه کنید.  در واقع تاکسی های دبی شب ها قیمت بالاتری نسبت به روز دارند. حداقل هزینه کرایه تاکسی در دبی برای شما 10 درهم خواهد بود. اگر شما بخواهید روزانه چندین بار در شهر جابه جا شوید هزینه بالایی را برای حمل و نقل خود باید پرداخت کنید. 

 

 

هزینه هر کیلومتر تاکسی در دبی 3.5 درهم می باشد

 

 

مسیر تاکسیقیمت تاکسی 
فرودگاه تا خیابان زاید حدود 70درهم 
فرودگاه تا دیره حدود 50درهم
فرودگاه تا اطراف دبی حدود 100 درهم 
دیره تا دبی مال 25-35 درهم 
فرودگاه تا ساحل jbr80-100 درهم
هتل شرایتون تا سنتر 25-30درهم

نکات مهم در مورد قیمت تاکسی در دبی

  • محاسبه قیمت تاکسی در دبی بر اساس اطلاعات تاکسی متر است.
  • در دبی برای تاکسی ها قوانین سفت و سختی وجود دارد.
  • تمام تاکسی های دبی برای اطلاع مسافر از هزینه تاکسی، دارای  تاکسی متر هستند ، در این حالت راننده دیگر نمی تواند هزینه بیشتری را از شما دریافت کند.
  • علاوه بر هزینه تاکسی رانندگان به ازای عبور از هر گیت عوارضی ، عوارضی از شما دریافت خواهند کرد.
  • معمولا پرداخت هزینه به صورت نقدی است.  
  • مسافران با داشتن نول کارت، هزینه تاکسی خود را می‌توانند پرداخت کنند.
  • کرایه تاکسی در دبی هزینه بالاتری از  اتوبوس‌، مترو و تراموا دارد و از الگوی پرداختی یکسانی پیروی نمی‌کند.
  • یکی از دیگر مواردی که به روی هزینه تاکسی دبی اثر می گذارد رزرو آن است. در صورت رزرو تاکسی هزینه اولیه شما افزایش خواهد داشت. 

 


 

افزایش قیمت کرایه تاکسی در دبی 

به تازگی نیز در پی افزایش شدید سوخت در دبی کرایه تاکسی نیز افزایش پیدا کرده است. کرایه‌ تاکسی از 1.99 در کیلومتر به 3.5 درهم در کیلومتر افزایش یافته است. 

هزینه تاکسی فرودگاه دبی

تاکسی های دبی در کنار هزینه مسیر از شما ورودی نیز خواهند گرفت. قیمت ورودی تاکسی های فرودگاه دبی 25 درهم هست.هزینه تاکسی فرودگاه دبی نیز بر اساس زمان و کیلومتر محاسبه می شود. در واقع شما علاوه بر هزینه تاکسی باید ورودی نیز پرداخت کنید. به صورت میانگین اگر از فرودگاه به داخل شهر و یا محدوده خیابان زاید بخواهید بروید قیمت تاکسی 70درهم ، منطقه دیره حدود 50درهم و یا اگر بخواهید به اطراف دبی بروید هزینه 100 درهم خواهد شد.
همان طور که در بالا خواندین اگر به دبی سفر کنید برای تردد با تاکسی مبلغ قابل توجهی را باید پرداخت کنید. اما استفاده از حمل و نقل عمومی نیز سختی های خود را دارد . اینکه باید تمام مسیر را بلد باشید یا اینکه در طول مسیر خط خود را جابه جا کنید و دیگر موارد.

کرایه تاکسی در دبی یا اجاره خودرو ؟

اما جایگزین خوب برای تاکسی چیست ؟ جایگزینی که هم راحت تر باشد و اینکه بتوانید خانوادگی بدون سختی و به راحتی جابه جا شوید. بهترین جایگزین برای شما اجاره خودرو در دبی است. اما اینکه تفاوت اجاره ماشین و تاکسی چیست و کدام یک برای شما به اقتصادی تر خواهد بود.

یکی از خدمات ما در زمینه اجاره خودرو، رنت انواع ماشین های اقتصادی و لوکس در دبی است. شما می توانید با ارائه مدرک در مدت زمان اقامت خود با هزینه بسیار مناسب ماشین رنت کنید. اجاره خودرو در دبی به این صورت است که خودرو دربست در اختیار و بدون راننده در اختیار شما خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر از مدارک و هزینه می توانید به روی لینک زیر کلیک کنید.

اجاره خودرو در دبی

 

 

 یکی از خدمات تخصصی سعادت رنت اجاره ماشین در دبی است. شما با پرداخت ریالی می توانید از ایران برای دبی ماشین رنت کنید. با هزینه بسیار مناسب لیست ماشین ها و قیمت را می توانید در بخش دبی ما مشاهده کنید. خودروهای به روز با هزینه بسیار مناسب که بی شک برای شما به صرفع تر از تاکسی خواهد بود. چرا که شما در دبی با هزینه 10 دلاری می توانید تنها یک مسیر را طی کنید. اما با اجاره ماشین خودرو در تمام روز در اختیار شما خواهد بود و همراه با خانواده می توانید تمام مناطق دیدنی دبی را به راحتی بازدید کنید. 
یا در صورتی که سفر شما کاری باشد با خودرو می توانید در زمان مناسب به کارهای خود رسیدگی کنید. 

هزینه تاکسی یکی خرج هایی است که در دبی با آن روبه رو خواهید شد. هزینه های پیش رو ماننده تور، هزینه خرج و خوراک دیگر مواردی است که شما در این سفر به چالش خواهد کشید. برای اطلاع از دیگر هزینه حتما مقاله را مطالعه کنید. 

هزینه سفر به دبی 

قیمت تاکسی در چند مسیر پر رفت و آمد دبی را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

قیمت تاکسی در دبی

 

سخن آخر :

شهر دبی یکی از مقاصد محبوب برای زندگی و تفریح در بین افراد خارجی است. همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم هزینه تاکسی در دبی بسیار بالاتر از دیگر وسایل حمل و نقل است. وسایل حمل و نقل مانند اتوبوس و یا مترو برای شما به صرفه تر و حتی آسان تر و سریع تر از تاکسی است. صف های سوار شدن در تاکسی همیشه شلوغ و طولانی است و زمانی زیادی را باید منتظر باشید. در این مطلب سعی کردیم تا اطلاعات مهم و کاملی را درباره قیمت تاکسی دبی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا با تمام معایب و مزایای استفاده از آن  آشنا شوید و بتوانید با آرامش خاطر بیشتری روش جابه جایی خود در دبی را انتخاب کنید.

 در آخر اگر قصد سفر به دبی را دارید یا اینکه دوست دارید در این شهر با یک خودرو لوکس رانندگی کنید شما نیازمند یک گواهینامه بین المللی هستید. می‌توانید نگاهی هم به صفحه گواهینامه بین المللی بیندازید. در این صفحه با مدارک مورد نظر و مراحل گواهینامه بین المللی برای رانندگی در دبی آشنا شوید.