قیمت تاکسی در دبی چقدر است؟کرایه بالای تاکسی در دبی

قیمت تاکسی در دبی

هزینه تاکسی در دبی

قیمت تاکسی در دبی در مقایسه با حمل و نقل های دیگر بسیار گران تر است. در واقع اگر قصد سفر به دبی را دارید باید مبلغ قابل توجه ای را برای هزینه تاکسی در دبی کنار بگذارید. 
اما اینکه کرایه تاکسی در دبی چقدر است و یا اینکه چه راهی برای جایگزینی پیدا کنیم را می توانید در این مقاله مطالعه کنید.

قیمت تاکسی در دبی به چه صورت است ؟ 

هزینه کرایه تاکسی دبی بستگی به زمان و موقعیت شما دارد. تمام تاکسی ها جدا از دریافت مبلغ کرایه دارای هزینه ورودی نیز هستند. هزینه ورودی تاکسی دبی 5 درهم است. زمان نیز روی قیمت تاکسی نیز موثر است. هزینه ورودی  تاکسی از ساعت 6 صبح تا 10 شب برای شما کمتر از زمانی خواهد بود که در شب تاکسی کرایه کنید.  در واقع تاکسی های دبی شب ها قیمت بالاتری نسبت به روز دارند. حداقل هزینه کرایه تاکسی در دبی برای شما 10 درهم خواهد بود. اگر شما بخواهید روزانه چندین بار در شهر جابه جا شوید هزینه بالایی را برای حمل و نقل خود باید پرداخت کنید. 

هزینه هر کیلومتر تاکسی در دبی 3.5 درهم می باشد

 

 

مسیر تاکسیقیمت تاکسی 
فرودگاه تا خیابان زاید حدود 70درهم 
فرودگاه تا دیره حدود 50درهم
فرودگاه تا اطراف دبی حدود 100 درهم 
دیره تا دبی مال 25-35 درهم 
فرودگاه تا ساحل jbr80-100 درهم
هتل شرایتون تا سنتر 25-30درهم

 

 

 

محاسبه قیمت تاکسی در دبی بر اساس اطلاعات تاکسی متر است. در دبی برای تاکسی ها قوانین سفت و سختی وجود دارد. تمام تاکسی های دبی برای اطلاع مسافر از هزینه تاکسی، دارای  تاکسی متر هستند . در این حالت راننده دیگر نمی تواند هزین بیشتری را از شما دریافت کند.
علاوه بر هزینه تاکسی رانندگان به ازای عبور از هر گیت عوارضی ، عوارضی از شما دریافت خواهند کرد.
معمولا پرداخت هزینه به صورت نقدی است.  
یکی از دیگر مواردی که به روی هزینه تاکسی دبی اثر می گذارد رزرو آن  است. در صورت رزرو تاکسی هزینه اولیه شما افزایش خواهد داشت. در غیر این صورت در تمامی شهر قیمت تاکسی به ازای هر کیلومتر یک عددی ثابتی است.

 


 

افزایش قیمت کرایه تاکسی در دبی 

به تازگی نیز در پی افزایش شدید سوخت در دبی کرایه تاکسی نیز افزایش پیدا کرده است. کرایه‌ تاکسی از 1.99 در کیلومتر به 3.5 درهم در کیلومتر افزایش یافته است. 

هزینه تاکسی فرودگاه دبی

تاکسی های دبی در کنار هزینه مسیر از شما ورودی نیز خواهند گرفت. قیمت ورودی تاکسی های فرودگاه دبی 25 درهم هست.هزینه تاکسی فرودگاه دبی نیز بر اساس زمان و کیلومتر محاسبه می شود. در واقع شما علاوه بر هزینه تاکسی باید ورودی نیز پرداخت کنید. به صورت میانگین اگر از فرودگاه به داخل شهر و یا محدوده خیابان زاید بخواهید بروید قیمت تاکسی 70درهم ، منطقه دیره حدود 50درهم و یا اگر بخواهید به اطراف دبی بروید هزینه 100 درهم خواهد شد.
همان طور که در بالا خواندین اگر به دبی سفر کنید برای تردد با تاکسی مبلغ قابل توجهی را باید پرداخت کنید. اما استفاده از حمل و نقل عمومی نیز سختی های خود را دارد . اینکه باید تمام مسیر را بلد باشید یا اینکه در طول مسیر خط خود را جابه جا کنید و دیگر موارد. اما جایگزین خوب برای تاکسی چیست ؟ جایگزینی که هم راحت تر باشد و اینکه بتوانید خانوادگی بدون سختی و به راحتی جابه جا شوید.
بهترین جایگزین برای شما اجاره خودرو در دبی است. اما اینکه تفاوت اجاره ماشین و تاکسی چیست و کدام یک برای شما به اقتصادی تر خواهد بود.

اجاره خودرو در دبی جایگزین کرایه تاکسی 

یکی از خدمات ارائه شده در زمینه حمل و نقل در دبی رنت خودرو است. شما می توانید با ارائه مدرک در مدت زمان اقامت خود با هزینه بسیار مناسب ماشین رنت کنید. اجاره خودرو در دبی به این صورت است که خودرو دربست در اختیار و بدون راننده در اختیار شما خواهد بود. 

 

گواهینامه بین المللی - با کلیک بر روی لینک مورد نظر با مدارک و مراحل گواهینامه بین المللی برای رانندگی در دبی آشنا شوید.

 

البته یکی از خدمات تخصصی سعادت رنت اجاره ماشین در دبی است. شما با پرداخت ریالی می توانید از ایران برای دبی ماشین رنت کنید. با هزینه بسیار مناسب لیست ماشین ها و قیمت را می توانید در بخش دبی ما مشاهده کنید. خودروهای به روز با هزینه بسیار مناسب که بی شک برای شما به صرفع تر از تاکسی خواهد بود. چرا که شما در دبی با هزینه 10 دلاری می توانید تنها یک مسیر را طی کنید. اما با اجاره ماشین خودرو در تمام روز در اختیار شما خواهد بود و همراه با خانواده می توانید تمام مناطق دیدنی دبی را به راحتی بازدید کنید. 
یا در صورتی که سفر شما کاری باشد با خودرو می توانید در زمان مناسب به کارهای خود رسیدگی کنید. 
برای اطلاع از هزینه اجاره ماشبن و مدارک مورد نیاز می توانید به صفحه اجاره خودرو در دبی سعادت رنت مراجعه کنید. 

هزینه تاکسی یکی خرج هایی است که در دبی با آن روبه رو خواهید شد. هزینه های پیش رو ماننده تور، هزینه خرج و خوراک دیگر مواردی است که شما در این سفر به چالش خواهد کشید. برای اطلاع از دیگر هزینه حتما مقاله را مطالعه کنید. 

هزینه سفر به دبی 

قیمت تاکسی در چند مسیر پر رفت و آمد دبی را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

قیمت تاکسی در دبی

 

سخن پایانی :

شهر دبی یکی از مقاصد محبوب برای زندگی و تفریح در بین افراد خارجی است. همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم هزینه تاکسی در دبی بسیار بالاتر از دیگر وسایل حمل و نقل است. وسایل حمل و نقل مانند اتوبوس و یا مترو برای شما به صرفه تر و حتی آسان تر و سریع تر از تاکسی است. صف های سوار شدن در تاکسی همیشه شلوغ و طولانی است و زمانی زیادی را باید منتظر باشید. در این مطلب سعی کردیم تا اطلاعات مهم و کاملی را درباره قیمت تاکسی دبی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا با تمام معایب و مزایای استفاده از آن  آشنا شوید و بتوانید با آرامش خاطر بیشتری روش جابه جایی خود در دبی را انتخاب کنید.