گردش در شهرهای تاریخی ایران با امکان اجاره ماشین

شهرهای تاریخی ایران را ببینید و با اجاره ماشین از مرکز سعادت رنت از سفر لذت ببرید

مرکز اجاره خودرو تهران شناخت کلی ای از ایران توسط مطلب(شماره 3) زیر ارائه می دهد:

انقلاب اسلامی ایران

در سال 1979، شاه سرنگون شد و به تبعید رفت، مرگ یک سال بعد. این انقلاب شامل بسیاری از گروه ها - تدیه، اصلاح طلبان سکولار و مصدق و جناح های مختلف اسلامی بود - اما تحت رهبری و تحت سلطه یک جناح محافظه کار اسلامی به هبری آیت الله خمینی قرار گرفت. تقریبا در واکنش به سیاست های شاه، آنها نیز به شدت ضد غرب و به ویژه ضد آمریکایی بودند.

آب و هوا 

ایران دارای آب و هوای متنوع است. در شمال غربی، زمستان های سرد با بارش برف و باران های سنگین در طول ماه های دسامبر و ژانویه. بهار و پاییز نسبتا خفیف هستند، در حالی که تابستان خشک و گرم است. در جنوب، زمستان خفیف است و تابستان بسیار گرم است و دمای متوسط ​​روزانه در ماه جولای بیش از 38 درجه سانتی گراد (100 درجه فارنهایت) است و در قسمت های بیابان می تواند 50 درجه سانتیگراد باشد. در دشت خوزستان، حرارت تابستان با رطوبت بالا همراه است.

به طور کلی، ایران دارای آب و هوای خشک است که بیشترین بارش سالانه نسبتا کم از اکتبر تا آوریل است. در اکثر کشور ها، بارش سالانه به طور متوسط ​​25 سانتی متر یا کمتر است. استثناء اصلی، دره های کوه بالاتر از زاگرس و دشت ساحلی دریای خزر است که میانگین بارندگی آنها حداقل 50 سانتی متر است. در قسمت غربی دریای خزر بارندگی بیش از 100 سانتیمتر سالانه است و در طول سال به طور مساوی تقریبا مساوی است.

چشم انداز

کوه دماوند (6،610 متر) جنوب مازندران

لبه ناهموار، حوضه مرکزی با بیابان، کوه؛ دشتهای کوچک و مختلط در امتداد دو ساحل. بالاترین نقطه کوه دماوند (5610 متر) است که بلندترین آتشفشان جهان است. کویر: دو بیابان بزرگ در بیش از بسیاری از مرکز ایران گسترش می یابد: دشت لوت عمدتا با شن و ماسه و سنگ ها پوشیده شده است و دشت کویر عمدتا دارای نمک است. هر دو بیابان بی حد و حصر هستند و عملا مردم در آن ساکن نیستند. کوه: محدوده زاگرس از مرز با جمهوری ارمنستان در شمال غربی تا خلیج فارس و سپس به سمت بلوچستان به سمت شرق است. زاگرس بسیار سخت است، به دسترسی و جمعیت عمدتا توسط عشایر. دامنه کوه البرز، باریکتر از زاگرس، در امتداد ساحل جنوبی خزر قرار دارد تا از مرزهای مرزی خراسان به شرق عبور کند. جنگل: حدود 11 درصد از ایران جنگل ها، بیشترین میزان در منطقه خزر هستند. در مقابل، دشت ساحلی نیمه گرمسیری دریای خزر، با خاکستر خاکی قهوه ای غنی پوشیده شده است

سفری راحت و با اطمینان را با اجاره خودرو سعادت رنت در شهرهای زیبا و تاریخی ایران تجربه کنید:

شهرها

در زیر لیستی از ده شهر قابل توجه است:

تهران

پایتخت پر جنب و جوش، یک شهر زیبا که ترافیک ترسناک و آلودگی هوا را متحمل می شود

همدان

یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران و جهان است و دارای ویژگی های خاصی است که از ماد ها باقی مانده است

اصفهان

پایتخت سابق با معماری خیره کننده، بازار بزرگ و بلوار های درختی. محبوب ترین مقصد توریستی در کشور.

کرمانشاه

یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران با یک میراث فرهنگی بزرگ در طاقبستان و بیستون

مشهد

بزرگترین شهر شرقی ایران با مسجد مهم، حرم امام رضا (ع) است

قم

یکی از مقدس ترین شهرهای خاورمیانه است

شیراز

یک پایتخت سابق ایران و خانه شاعران معروف مانند حافظ و سعدی؛ برای باغها، به ویژه گلهای رز، شناخته شده است. خیلی نزدیک به آثار تاریخی معروف پرسپولیس.

بازار فرش تبریز

تبریز - یکی از شهرهای بزرگ تاریخی ایران و مرکز فعلی استان آذربایجان شرقی با یکی از قدیمی ترین و بزرگترین بازار های پوشیده در جهان است.

یزد

یک شهر تاریخی در دل کویر با برج های باد و جایی که جریان آب در اتاق های زیرزمینی در خانه ها قرار دارد و آنها را خنک نگه می دارد.

قزوین

یکی از قدیمی ترین شهرهای بزرگ ایران با مساجد بزرگ، مخازن، بازارها، کاروانسراها و بسیاری از کافه ها و رستوران های تاریخی است. همچنین می توانید اولین خیابان ایران "سپه" را در وسط شهر ببینید.