مسیرهای مسافرت داخلی خود را از این جاده ها انتخاب کنید

مسیرهای مسافرت داخلی خود را از این جاده ها انتخاب کنید

بهترین مسیرهای زیبای سفرهای جاده ای در ایران کدامند ؟

سفرهای جاده ای در ایران برای افراد اهل سفر و گشت و گذار بسیار محبوب و جذاب است. کشور زیبای ایران که به کشور چهار اقلیم معروف است طبیعت و آب و هوای آن در هر نقطه ای آن متفاوت است و باعث می شود در هر کجای آن یک جاذبه ی طبیعی خاص وجود داشته باشد.

این موضوع بسیاری از ایرانیان را به این کار وا می دارد که به جای سفر با هواپیما و قطار، با خودرو سفر کنند تا علاوه بر مقصد، از مسیر سفر خود هم لذت ببرند. به همین دلیل است که سفر با ماشین یکی از پرطرفدار ترین راه های سفر در ایران است و همه به دنبال پیدا کردن مقاصد جذاب برای بهترین سفر های جاده ای در ایران هستند.

برای سفر های جاده ای باید اول از همه ماشین خود را برای سفر آماده کنید. گزینه اول ماشین شخصی خودتان است. اما اگر ماشینتان کمی قدیمی است ممکن است در مسیر برای شما مشکلی پیش بیاید. چک کردن فنی ماشین در تعمیرگاه ها هم وقت و هزینه زیادی ممکن است ببرد. به همین دلیل در این صورت پیشنهاد ما به شما اجاره خودرو است.

بهترین سفرهای جاده ای در ایران

شما می توانید با هزینه مناسب از شرکت های معتبر اجاره خودرو، خدماتی مانند اجاره خودو بدون راننده دریافت کنید و با یک ماشین سالم و با بیمه ی کامل با خیال آسوده سفر جاده ای ایران خود را شروع کنید.

حتی اگر قصد سفر خانوادگی با اقوام خود و یا دوستان خود را دارید و تعدادتان بیشتر از ظرفیت یک ماشین است، می توانید با اجاره ون یا اجاره اتوبوس همگی در مسیر سفر کنار هم باشید و از صرف هزینه اضافی مانند سوخت و دیگر هزینه ها خودداری کنید.

درادامه 3 جاده ی ایران که بهترین سفر های جاده ای در ایران را برای شما رقم می زنند، به شما معرفی می کنیم.

جاده چالوس

قطعا اگر اسم سفر جاده ای به گوشتان بخورد، اولین جاده ای که به آن فکر خواهید کرد جاده چالوس است. این جاده از پر رفت و آمد ترین جاده های بین شهری برای رفتن به شهر های شمالی ایران و رسیدن به دریای خزر است. این جاده ی پر پیچ و خم قبل از انقلاب و به دستور رضا خان ساخته شد و در تمامی فصول سال جذابیت خاص خود را برای مسافرانی که قصد سفر با ماشین یا اجاره خودرو برای سفر به شمال را دارند، نشان می دهد.

اگر می خواهید سفر جاده ای در تعطیلات خود را در منلطق سرسبز بگذرانید؛ پیشنهاد ما برای شما شروع با جاده چالوس است. زمانی که از زیر پل فردیس کرج به سمت جاده چالوس می روید؛ ز یبایی های شگفت انگیزی را می بینید که در هیچ کجا وجود ندارد. یک مسیر پیچ و خم که دارای جنگل و درختان سرسبز است که شما را آنچنان خیره می کند که نمی توانید از آن چشم بردارید.

به خصوص در فصل تابستان و بهار، گذر از این جاده در میان این جاده از میان کوه های سرسبز البرز، چشمان هر کسی را خیره می کند و هوای تازه در میان باعث جلای روح هر آدمی می شود.

بهترین سفر های جاده ای در ایران

گردنه حیران

دومین گزینه منتخب مقاصد بهترین سفر های جاده ای در ایران این جاده ی غرق در مه است که از مسیر های زمینی ارتباطی بین شهر های آستارا و اردبیل است. این جاده ی سرسبز و زیبا با این که ارتفاع کمی داردد اما به خاطر رطوبت ناشی از دریای خزر، اکثراً مه آلود است و رانندگی در آن یک حس و حال فوق العاده را براتان به وجود می آورد.

جاده اسالم-خلخال

این جاده به راستی مانند بهشت است و یکی از زیبا ترین جاده های ایران و به نوبه خود یکی از جاذبه های طبیعی ایران به شمار می رود و در هر روزی از سال زیبایی منحصر به فرد خود را دارد. این جاده از شهر اسالم در استان گیلان شروع می شود و به شهر خلخال استان اردبیل ختم می شود.