سفر های جاده ای و ایران گردی با ماشین  

راهنمای سفرهای جاده ای و ایرانگردی با خودرو شخصی خود

ایران یکی از معدود کشور هایی در دنیا است که علاوه بر مقاصد گردشگری غنی و دیدنی برای توریست های ایرانی و خارجی، مسیر های جاده ای بین راهی آن نیز دارای جذابیت های خاصی هستند.

سفر های جاده ای و ایران گردی با ماشین به خصوص در ایام تعطیلات و عید نوروز به دلایل متفاوتی از جمله کم هزینه بودن آن، لذت بخش بودن سفر های دسته جمعی و مسیر های سفر زیبا در بین ایرانیان بسیار پر طرفدار است.

در ایران مقصدهای ماجراجویانه متعددی برای گردشگران یا طبیعت‌گردان وجود دارد، که اغلب آن‌ها ناشناخته هستند. تجربه سفر ایرانگردی با ماشین برای شما خاطره انگیزترین تجربه زندگیتان خواهد بود.اگر تمایل دارید که سفری برنامه‌ریزی شده و راحت داشته باشید، می‌توانید از مسیر های معرفی شده در این پست سفر کنید.

سفر با خودرو

یکی از مطمئن ترین و صمیمانه ترین راه های سفر، سفر با ماشین است. حال این که شما می توانید با یک هزینه بسیار مناسب با اجاره خودرو ارزان یک ماشین مناسب با برای خود و دیگر همراهانتان در سفر تهیه کرده و با خیال راحت از سالم بودن و ایمن بودن ماشین، سفرهیجان انگیز خود را شروع کنید.

باید در ادامه به این نکته اشاره کرد که شرکت های معتبر اجاره خودرو در این مواقع برای شما، خودرو هایی با بیمه کامل و از نظر فنی چک شده توسط مکانیکان ماهر، در نظر حواهند داشت و شما با اجاره خودرو بدون راننده با خیال راحت یک سفر فراموش نشدنی را با عزیزان خود را رقم می زنید.

ایران گردی با ماشین

سفر دسته جمعی

هم چنین اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که معمولا با تعداد مسافران کم، سفر به دلشان نمی چسبد و حتما باید با کلی از دوستان و اقوام خود همسفر شوند، بهترین گزینه برای شما اجاره ون یا اجاره اتوبوس است که راحت با یک وسیله نقلیه بزرگ در اختیار خودتان یک سفر با جمعی صمیمانه را تجربه کنید.

در مقاله های قبل بهترین مقاصد برای تهران گردی با ماشین را برای شما مطرح کردیم تا در یک روز کامل در این شهر با تاریخی تأثیر گذار رانندگی کنید و در کوچه ها و بازار های قدیمی آن قدم بزنید و از گشتن در این شهر شلوغ لذت ببرید.

هم چنین در یک مطلب دیگر برای شما 3 مسیر جذاب که بهترین سفر های جاده ای در ایران را برای شما رقم می زنند نیز معرفی کردیم.

اما در این مقاله می خواهیم 5 تا ازپر طرفدارترین مسیر های ایران گردی با ماشین با توجه به آمار های گرفته شده از تعداد مسافرانی که این مسیرها را انتخاب کرده اند، برای شما نام ببریم.

نکته ای که باید در این میان بیان کنیم این است که شما می توانید در هر کدام از مکان هایی که در مسیر ایران گردی با ماشین به آن ها می رسیم بسته به شرایط و خواست خود یک شب یا بیشتر هم اقامت کنید.

مسیر اول

ایران گردی با ماشین

این مسیر در شمال کشور است. این مسیر زیبا از تهران شروع شده و با پشت سر گذاشتن چالوس و کلار دشت، رامسر، لاهیجان، رشت، بندر انزلی به آستارا می رسد.

مسیر دوم

ایران گردی با ماشین

این مسیر ایران گردی با ماشین در شمال غربی کشور از تهران شروع شده و پس از گذشتن از انزلی یا رشت، آستارا و خلخال به سرعین ختم می شود.

مسیر سوم

ایران گردی با ماشین

این مسیر در نواحی غربی کشور با گذشتن از تهران، همدان، سنندج، زریوار به کرمانشاه می رسد و یک مسیر عالی برای گردشگری تاریخی در میان جاذبه های این شهر های زیبا است.

مسیر چهارم

ایران گردی با ماشین

این مسیر یکی از پر طرفدار ترین مسیر های ایران گردی با ماشین نزد ایرانی ها است و از تهران به مشهد و بعد از آن به شهر های شمالی کشور مانند چالوس و ساری رسیده و از آن جا به تهران بر می گردد.

مسیر پنجم

ایران گردی با ماشین

این مسیر برای فصل های معتدل سال مناسب تر است زیرا در بخش مرکزی ایران بوده و از تهران به کاشان و از آن جا به اصفهان یک سفر پربار را برای شما رقم می زند.