نمایشگاه اکسپو 2020 دبی | بزرگترین نمایشگاه جهان

نمایشگاه اکسپو 2020 دبی | بزرگترین نمایشگاه جهان

رویداد بزرگ دبی اکسپو 2020

اکسپو 2020 بزرگترین رویدادی که تاکنون در جهان عرب برپا شده است. قرار است این رویداد، 19 کشور مشارکت کننده و میلیون ها بازدید کننده از سراسر جهان را پذیرا باشد. مهمانان در این جشن مهمان نوازی و خونگرمی اماراتی ها را در بهترین حالت خود تجربه خواهند کرد. جوانان در قلب این نمایشگاه جهانی قرار دارند. دبی حق میزبانی نمایشگاه جهانی 2020 را در سال 2013 بدست آورد و قرار است این جشن برای اولین بار در منطقه خاورمیانه با رویکرد نوآروری تا معماری برگزار شود.

نمایشگاه اکسپو چیست؟ 

نمایشگاه اکسپو 2020

نمایشگاه اکسپو رویداد جهانی است که هر پنج سال یک بار برگزار می شود. صدها کشور با استفاده از غرفه های مختلف  جدیدترین دستاوردهای  معماری و فناوری خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می دهند. نمایشگاه اکسپو رویدادی است برای به نمایش درآمدن گذشته، اکنون و آینده ی کشورها ! رویدادی منحصر به فرد و مملوء از شگفتی که به سبب تاثیرگذاری بی حد و اندازه اش در زمینه های تجاری، گردشگری، علمی و فرهنگی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است!. از همین جهت نمایشگاه اکسپو را سومین رویداد مهم دنیا پس از مسابقات جام جهانی فوتبال و المپیک می دانند و نام المپیک فرهنگ ملل را برای آن انتخاب نموده اند.

نمایشگاه Expo 2020 به مدت 173 روز اجرا می شود و بیش از 15 ساعت سرگرمی روزانه ، 190 غرفه کشورهای مختلف، بیش از 200 رستوران و 60 نمایش زنده روزانه به بازدید کنندگان ارائه می دهد. براساس پیش بینی های برگزار کنندگان ، پیش بینی می شود که نمایشگاه اکسپو 2020، 25 میلیون بازدید داشته باشد ، که 70٪  بازدید کنندگان از خارج از امارات متحده عربی برای بازدید از این رویداد بزرگ  به دبی سفر خواهند کرد. 

نمایشگاه دبی 2020

 دبی چگونه برای این رویداد آماده شده است؟

برای ارائه نمایشگاه Expo 2020 ، برگزارکنندگان در حال ساختن یک فضای بزرگ اختصاصی برای این نمایشگاه هستند. شرکت خدمات مالی Standard Chartered تخمین زده است که حدود 300،000 شغل مستقیم و حدود یک میلیون شغل غیرمستقیم در امارات متحده عربی در نمایشگاه اکسپو 2020 ایجاد می شود. اکسپو 2020 یک جشنواره و سکویی است که در آن مردم جهان باهم جمع می شوند و با یکدیگر در ارتباط هستند ، ایده های خود را به اشتراک می گذارند ، یاد می گیرند و نوآوری می کنند. 

نمایشگاه اکسپو دبی 2020

مساحت سایت Expo 2020 چقدر است  و در کجا برگزار می شود؟

سایت Expo 2020 در دبی مساحتی بالغ بر  4.38 کیلومتر مربع دارد و در منطقه جنوبی دبی، نزدیک به فرودگاه بین المللی آل مکتوم و در دسترسی آسان فرودگاه بین المللی ابوظبی و و ترمینال های کروز ابوظبی واقع شده است. دولت امارات از سال 2013 تا کنون برای این رویداد بزرگ خود اقدامات لازم را برای ساخت یک محیط نمایشگاهی بزرگ انجام داده است. این سایت همچنین دارای ایستگاه مترو خواهد بود که توانایی حمل 36،000 مسافر در ساعت را دارد. 

غرفه های نمایشگاه اکسپو 2020 دبی

اعطای این رویداد احتمالاً مزایای اقتصادی قابل توجهی برای دبی و امارات به طور کلی ایجاد می کند. این رویداد که از نظر تأثیر اقتصادی و فرهنگی به عنوان سومین رویداد جهانی در نظر گرفته می شود ، پس از بازی های المپیک و جام جهانی فیفا ، این رویداد در مدت زمان شش ماهه خود باعث جذب میلیون ها بازدید کننده از کشور میزبان می شود ، احتمالاً جذب قابل توجهی خارجی را به همراه خواهد داشت. سرمایه گذاری به امارات متحده عربی ، و بر بخش های اصلی اقتصادی دبی خدمات مالی ، ساخت و ساز ، گردشگری و میهمان نوازی بنا خواهد شد.

رویدادهای پیشین فناوری های جدیدی از قبیل تلفن در فیلادلفیا در سال 1876 ، ماشین های اشعه ایکس در بوفالو ، 1901 ، تلویزیون پخش تجاری در نیویورک در سال 1939 ، IMAX در اوزاکا ، 1970 و نمایشگرهای لمسی در ناکسویل ، 1982 را به نمایش گذاشتند.

نمایشگاه اکسپو

نمادهای امروزی ، از برج ایفل در پاریس ، 1889 ، گرفته تا چرخ فریس در شیکاگو ، 1893 ، سوزن فضایی سیاتل در سال 1962 ، و حتی مخروط بستنی بستنی در سنت لوئیس ، 1904 ، همچنین در رویدادهای قبلی آغاز به کار کرد. بی شک نمایشگاه اکسپو 2020 متفاوت ترین رویداد برای گردشگران خواهد بود و توریست ها و خانواده ها، این شانس طلایی را خواهند داشت تا نه تنها در نمایشگاه اکسپو تجربه ای خارق العاده از نظاره آینده در زمان حال داشته باشند؛ بلکه سفری رویایی و متفاوت را نیز در دبی تجربه کنند.

شعار نمایشگاه اکسپو 2020 دبی

نمایشگاه اکسپو در هر کشوری که برگزار می گردد، محوریت خاصی دارد و از تم و شعار متفاوتی برخوردار است! موضوع و هدف اصلی اکسپو 2020 دبی “ارتباط ذهن ها، خلق آینده” انتخاب شده است. جالب است بدانید که محل برگزاری این نمایشگاه در الوصل است که به زبان عربی به معنای ارتباط است که با تم اصلی نمایشگاه همخوانی دارد.


چگونه به نمایشگاه اکسپو 2020 دبی برویم؟

 

نمایشگاه دبی
 

امارات متحده تا به امروز تنها بیش از 17 میلیارد دلار برای حمل و نقل و دسترسی آسوده و مناسب به محل برگزاری اکسپو 2020 دبی هزینه نموده است.  زیرا تصور می شود که بسیاری از شرکت ها و موسسات در این نمایشگاه جهانی حضور بهم برسانند. محوطه اصلی نمایشگاه اکسپو 2020 دبی در جنوب شهر و نزدیکی فرودگاه بین المللی آل مکتوم واقع شده است.

می دانید که سفر به دبی جزو سفر های لوکس و پرهزینه محسوب می شود. اگر قصد سفر به دبی را دارید تا از این نمایشگاه بزرگ بین المللی دیدن کنید می توانید هزینه های خود را به راحتی مدیریت کرده. ما در مقاله های هزینه سفر به دبی راهکار و نکات مهمی را در پایین آوردن هزینه ها به شما آموزش داده ایم حتما این مقاله را مطالعه کنید. 

همزمان با برگزاری این نمایشگاه جهانی از فرودگاه بین المللی دبی، فرودگاه بین المللی ابوظبی و ترمینال های کشتی کروز ابوظبی و هتل ها سرویس های منظم و مشخصی به مقصد نمایشگاه اکسپو 2020 دبی در حال رفت و آمد خواهند بود. به همین منظور شرکت سعادت رنت تصمیم گرفته تا به هم وطنان عزیزی که قصد سفر به این کشور را دارند بااجاره خودرو بتوانند به راحتی در دبی رفت و آمد کنند. اجاره خودرو در دبی برای نمایشگاه اکسپو جزو خدمات شرکت می باشد که می توانید به صفحه اجاره خودرو در دبی مراجعه کرده تا از موجودی خودرو ها و قیمت آنها مطلع شوید. 

 

 

اجاره خودرو در دبی
 

اجاره خودرو در دبی