نکات مهم برای مراقبت از خودرو در فصل زمستان

چگونه در هوای سرد فصل زمستان از خودرو خود مراقبت کنیم ؟ با توجه به نزدیک شدن فصل سرما علاوه بر خرید لباس های گرم و مراق...

چگونه در هوای سرد فصل زمستان از خودرو خود مراقبت کنیم ؟

با توجه به نزدیک شدن فصل سرما علاوه بر خرید لباس های گرم و مراقبت از سلامتی جسمانی خود یکی دیگر از مهم ترین کارهایی که باید انجام دهید مراقبت از خودرو در فصل زمستان می باشد. برای این کار بهتر است خودرو خود را در یکی از نزدیک ترین نمایندگی ها و یا تعمیرگاه ها ببرید و از سلامت فنی اطمینان حاصل فرمایید. اگر هم می خواهید خودتان به شخصه به امور فنی ماشینتان در فصول سرما بپردازید بهتر است مقاله پیش رو را مطالعه فرمایید. پس با ما همراه باشید:

چکاپ ماشین

به طور کلی پیشنهاد می شود با آمدن فصل پاییز و زمستان که بارش برف و باران پیشبینی می شود خودروی خود را چکاپ کنید. چکاپ ماشین شامل خیلی از قسمت های آن می شود اما سالم بودن برف پاک کن ها، کارکرد باتری، داشتن ضد یخ، لاستیک های نو و بالای 80 درصد و سالم بودن نور چراغ های ماشین از مهم ترین نکات فنی می باشد که در صورت مشکل باید به خوبی آن ها را برطرف کرد.

نکات مهم درباره مراقبت از خودرو در فصل زمستان

این حجم از توجه به سالم و بی نقص بودن خودرو در فصول سرما کاملا واجب است زیرا اگر یکی از این موارد به خوبی کار نکنند موجب تصادف های شدید و غیر قابل جبران می شوند.  تمامی شرکت های اجاره خودرو تهران نیز تمامی ماشین های خود را چکاپ می کنند. 

تنظیم چراغ های ماشین

همه ی ما می دانیم با پایین آمدن دما و بارش برف و باران از طرفی هم دید راننده را کاهش می دهد و هم ممکن است با به وجود آمدن مه، تشخیص فاصله تا خودرو جلویی کمی سخت باشد، از این رو تنظیم چراغ های ماشین از مهم ترین و واجب ترین کارهایی است که باید در هر شرایطی به آن رسیدگی کنید.

نکات مهم درباره مراقبت از خودرو در فصل زمستان

اگر کوچک ترین چراغ ماشینتان خراب بود و یا نیمه سوز بود بهتر است تعویض کنید.

باتری

باتری ها جزء حساس ترین اجزای ماشین در فصول سرما هستند که مقاومتشان در هنگام سرما به صورت قابل توجهی کاهش می یابد پس اگر می خواهید هنگام استارت زدن ماشین سر صبح دچار مشکل نشوید حتما آن را پیش یک تعمیرکار ببرید تا از بی نقص بودن آن مطمئن شوید. همچنین مراقب زنگ زدگی و رسوب قطب های باتری خود باشید و حتما به تعمیرگاه جهت تعمیر و تعویض مراجعه فرمایید.

نکات مهم درباره مراقبت از خودرو در فصل زمستان

برف پاک کن

قبل از هرچیزی این نکته را فراموش نکنید که هنگام سرمای شدید و بارش برف و باران سنگین از آب مخزن برف پاک کن استفاده نکنید زیرا به سرعت باعث یخ زدگی شیشه شده و موجب بروز تصادف های وحشتناک می شود.

نکات مهم درباره مراقبت از خودرو در فصل زمستان

تمامی برف پاک کن ها دارای یک ابر سفت و فشرده هستند که اگر خراب باشد نمی توانید شیشه را به خوبی از برف و باران پاک کنند پس قبل از شروع بارندگی برف پاک کن ها را چک کنید.

ضد یخ

ضد یخ، این مایع حیاتی خودرو در فصل زمستان با آب رادیاتور به نسبت 50-50 قاطی می شود و به علت داشتن نقطه ی انجماد بسیار پایین مانع از یخ زدن آب رادیاتور و موتور ماشین می شود. بهتر است از ضد یخ سالی یکبار هنگام پایین آمدن دما هوا استفاده کنید.

نکات مهم درباره مراقبت از خودرو در فصل زمستان

اگر هم اطلاعاتی درباره ی ریختن ضد یخ در رادیاتور ماشین ندارید بهتر است از یک تعمیرکار کمک بگیرید. توجه داشته باشید که برند ضدیخ مصرفی نیز بسیار مهم است و قبل از خرید به خوبی راجع به آن تحقیق کنید.

 

بررسی بخاری ماشین 

بررسی خودرو یکی از مهمترین اقدامات لازم برای مراقبت و نگداری خودرو در فصل زمستان است. اگر دیدید که در فصل زمستان پس از روشن کردن بخاری خودرو خود گرمای کمی از بخاری به داخل کابین می آید، سریعا به یک تعمیرگاه مراجعه کنید. اما خودتان نیز می توانید در این راستا نیز اقدام کنید شما در این راستا می توانید ابتدا به عیب یابی بخاری ماشین خود بپردازید و پس از مشخص شدن آن عیب، به یک تعمیرگاه مناسب بروید تا بخاری خود را درست کنید.

دیدگاه شما

نتیجه فرمول: 48 - 16