چند نکته در رانندگی طولانی مدت برای رانندگان

نکات مهم هنگام رانندگی 

در حال برنامه ریزی یک سفر جاده ای طولانی مدت هستید؟ اگر از خدمات اجاره خودرو با راننده برای سفر خود استفاده نمی کنید، قطعا به خواندن این مقاله نیاز خواهید داشت. به عنوان یک موسسه اجاره ماشین در تهران، نکاتی را که هر راننده در زمان رانندگی طولانی مدت باید بداند را برای شما عنوان می کنیم تا سفری امن و راحت داشته باشید. قطعا قبل از سفر باید ماشین خود را از لحاظ فنی چک کنید. اگر از اجاره ماشین ارزان استفاده می کنید، شرکت اجاره خودرو طرف قرار داد شما این کار را انجام می دهد و شما وقت کافی برای استراحت و رسیدگی به دیگر کارهای سفر خواهید داشت.

برای یک سفر جاده ای طولانی مدت نیازمند یک برنامه ریزی حرفه ای هستید. این برنامه ریزی فقط شامل زمان حرکت و تعیین مقصد نیست. در واقع، بیش از 60 درصد از رانندگان می گویند که در حال رانندگی در بزرگراه دچار خواب آلودگی می شوند. با توجه به این آمار باید قبل از اینکه سفرتان را شروع کنید، استراحت و خواب کافی داشته باشید.

 

قابل توجه رانندگان اجاره خودرو

خوب بخوابید

قبل از اینکه سفر خوود را شروع کنید به سختی و خستگی مسیر فکر کنید. قبل از شروع سفر، دوشب متوالی حداقل 7 ساعت خواب کافی داشته باشید. و همچنین سعی کنید بین ساعت های 1 تا 3 بعد از ظهر، زمانی که درجه حرارت بدن پایین تر است و مردم به طور طبیعی دچار خواب آلودگی می شوند، از رانندگی خودداری کنید.

 

سوخت کافی

این بار منظور از سوخت، سوخت ماشین نیست. بلکه ما در مورد خود شما صحبت می کنیم. همراه داشتن غذاهای سالم و متنوع و شیرینی های کوچک مخصوصا اگر طبیعی باشد باعث می شود سطح انرژی شما در طول سفر بالا باشد. استفاده از فست فود ها در زمان رانندگی باعث پایین آمدن سطح انرژی و احساس سنگینی و خستگی بدن می شود.

 

آب

در طول سفر و رانندگی طولانی مدت مصرف آب کافی را فراموش نکنید. شاید این مسئله باعث شود کمی بیش از حد معمول توقف داشته باشید اما باید بدانید که آب سطح انرژی بدن را بالا نگه می دارد و شما را کمتر دچار خواب آلودگی می کند.

 

برنامه ریزی را فراموش نکنید

برنامه ریزی برای توقف در مسیر

یکی از مهمترین نکات سفر این است که از ماشین خود خارج شوید و به پاهایتان استراحت بدهید. پاهای شما بیش از دو ساعت نباید در حالت رانندگی قرار بگیرند. این توقف ها را در برنامه سفر خود قرار دهید و برای آنها برنامه ریزی کنید. این توقف ها می تواند هم زمان با زمان ناهار و صبحانه باشند و یا توقف برای دیدن مکان تاریخی و توریستی در طول مسیر

 

آدامس بجوید!

روند تکراری باعث افزایش گردش خون و هوشیاری می شود. لازم نیست حتما از آدامس هایی با قند زیاد استفاده کنید. آدامس های بدون قند هم می تواند گزینه مناسبی باشد.

 

از عطر های خوب استفاده کنید

در طول رانندگی طولانی مدت توصیه می شود رایحه های خاصی را در اطراف خود نگه دارید. یکی از عطر ها، نعناست. رایحه نعنا باعث تقویت سطح انرژی شما می شود.

 

تنظیم صندلی راننده

اطمینان حاصل کنید که صندلی شما، در حالت مناسب با بدن شما تنظیم شده است. در تمام مدت سفر بدن خود را اسکن کنید و مطمئن باشید در شرایط خوبی قرار دارید. به عنوان مثال اگر دست راست شما دچار درد یا گرفتگی شده است، سعی کنید از دست چپ بیشتر استفاده کنید و یا حتی برای مدتی رانندگی نکنید. وضعیت نشستن شما بر روی صندلی بر روی گردش خون شما تاثیر می گذارد.