هزینه تاکسی در دبی چقدر است؟ اجاره خودرو ارزان تر از کرایه تاکسی

قیمت تاکسی در دبی

قیمت تاکسی در دبی

هزینه تاکسی دبی در مقایسه با سایر روش‌های حمل و نقل گران‌تر است؛ موضوعی که در اغلب شهر و کشورهای دنیا مشاهده می‌شود. در واقع اگر قصد سفر به دبی را دارید باید مبلغ قابل توجهی را برای هزینه تاکسی در دبی کنار بگذارید. قبل از اینکه بخواهیم در مورد قیمت تاکسی در دبی صحبت کنیم باید بدانید که تاکسی‌های دبی بر خلاف تاکسی‌های ایران، مبلغ قابل توجهی را به عنوان هزینه ورود به تاکسی از شما دریافت می‌کنند. به این صورت که علاوه بر هزینه کرایه تاکسی در دبی، باید مبلغ ورودی هم بپردازید. در واقع تاکسی دبی به عنوان وسیله‌ی حمل و نقل عمومی شناخته نمی‌شود و تنها از این جهت جزو حمل و نقل عمومی دسته بندی می‌کنیم که افراد مختلف امکان استفاده از آن را دارند.

اینکه کرایه تاکسی در دبی چقدر است یا اینکه چه راهی برای جایگزین تاکسی پیدا کنیم را می‌توانید در این بخش از وب‌سایت سعادت رنت مطالعه کنید. در مرحله اول بیایید با انواع تاکسی‌های موجود در دبی آشنا شویم.

انواع تاکسی‌های دبی

از آن جایی که دبی شهر توریستی می‌باشد، سیستم تاکسی‌رانی بسیار گسترده‌ای دارد و تقریبا می‌توانید تمام مسیرهای شهر دبی را با تاکسی طی کنید. با این حال سیستم تاکسی‌رانی در دبی به دو صورت است که در میان آن‌ها حق انتخاب دارید:

تاکسی‌های عمومی یا دولتی در دبی

تاکسی‌های دبی یکی از روش‌های حمل و نقل در دبی است که بیشترین متقاضی را دارند، زیرا شما را سریع‌تر از اتوبوس و مترو به مقصد می‌رسانند. این تاکسی‌ها بدنه کرم رنگی دارند و سقف‌ آنها رنگ‌های مختلفی دارد (مثلا سقف صورتی که ویژه‌ی بانوان است و این نوع تاکسی‌ها بسیار امنیت بالایی نیز دارند). رنگ سقف تاکسی‌ها در دبی، آنها را از یکدیگر متمایز می‌کند. تاکسی‌های دبی اغلب در جایگاه‌های خاص در فرودگاه‌ها، هتل‌ها، ایستگاه‌های مترو، نمایشگاه، مراکز خرید و... وجود دارند. تاکسی‌ها در دبی در ۲ جایگاه، تاکسی لاکچری و تاکسی معمولی آماده خدمات رسانی به مسافران می‌باشند. قیمت کرایه تاکسی‌های لاکچری و تاکسی‌های معمولی با یکدیگر تفاوت دارد.

انواع تاکسی در دبی

تاکسی‌های فرودگاه دبی، فقط در داخل فرودگاه می‌توانند فعالیت داشته باشند. ورودی تاکسی فرودگاه در دبی، ۲۰ درهم است، به این صورت که به محض سوار شدن در تاکسی‌های فرودگاه‌های دبی مبلغ ۲۰ درهم به هزینه تاکسی دبی اضافه می‌شود.

تاکسی لاکچری در دبی با خودروهای تسلا به مسافران، خدمات رسانی می‌کنند. همچنین خودروهای هیبرید نیز به عنوان تاکسی‌های لاکچری آماده مسافربری هستند. 

قیمت ورودی تاکسی‌های دبی هنگام رزرو تلفنی ۱۲ درهم می‌شود. انواع تاکسی‌ها در دبی همراه با شماره تلفن را در ادامه می‌توانید مشاهده کنید:

شرکت حمل و نقل (نام تاکسی)رنگ سقف تاکسیشماره تماس
تاکسی عربیا (arabia taxi dubai)سبز 04 2080 808
تاکسی کارز (taxi dubai cars)آبی (فقط در شارجه خدمات رسانی می‌کنند) 971-4-2693344
تاکسی دبیقرمز 04 2080 808
تاکسی ملی (National Taxi dubai)زرد (مانند تویوتا کمری، هیوندای، تویوتا شاسی بلند 7 نفره) 600 543322
تاکسی مترونارنجی 04 267 3222
تاکسی ویژه بانوانصورتی04 2080 808

تاکسی معلولین در دبی

شرکت تاکسی‌رانی در دبی این امکان را برای مسافران معلول فراهم آورده تا بتوانند به راحتی از خدمات تاکسی دبی بهره‌مند شوند، تاکسی‌های با سقف قرمز مخصوص این خدمات هستند. جایگاه تاکسی معلولین دبی به صورت منحصر به فردی برای این افراد طراحی شده تا بتوانند به راحتی سوار تاکسی شوند و از آن پیاده شوند.

تاکسی معلولین در دبی

تاکسی‌های خصوصی در شهر دبی

تاکسی‌های خصوصی شهر دبی برای افرادی‌ است که به صورت خصوصی در دبی مشغول به کار هستند و از تاکسی‌های خود برای جابه‌جایی مسافر استفاده می‌کنند و به بیانی آسان‌تر مالکیت آنها متعلق به دولت و حکومت نیست. برای استفاده از خدمات تاکسی اینترنتی در دبی، باید از نرم افزار‌های کریم، اوبر و دبی تاکسی بهره‌مند شوید. این نرم افزار‌ها به راحتی در گوشی‌های اندروید و آیفون نصب می‌شوند.

قیمت تاکسی در دبی چگونه محاسبه می‌شود؟ 

همان طور که گفتیم تاکسی به دو صورت خصوصی و دولتی در دبی موجود هست. محاسبه هزینه تاکسی در دبی به دو روش است:

هزینه کرایه تاکسی‌ دبی

قبل از سفر به دبی باید بدانیم که هزینه تاکسی در دبی چقدر است؟ هزینه تاکسی در دبی با استفاده از تاکسی متر محاسبه می‌شود. هزینه ورود به تاکسی‌های دبی ۸ درهم است که علاوه‌بر هزینه تاکسی از مسافران دریافت می‌شود. حداقل هزینه تاکسی دبی ۱۲ درهم است، به این معنی که اگر هزینه کلی شما ۱۰ درهم شود، باید ۱۲ درهم را به راننده بپردازید.

  • هزینه ورودی تاکسی در دبی در ساعت ۶:۰۰ الی ۲۲:۰۰ هشت درهم (۸ درهم) است.
  • قیمت ورودی تاکسی دبی در ساعت ۲۲:۰۰ الی ۶:۰۰ نه درهم (۹ درهم) است.

قیمت کرایه تاکسی در دبی علاوه بر هزینه ورودی، بر اساس کیلومتر و زمان محاسبه می‌شود. به این صورت که به ازای هر ۱ کیلومتر مسیر ۳ درهم، و هر ۱ دقیقه نیز ۳ درهم به مبلغ کرایه تاکسی اضافه می‌شود. حتی هنگام ایستادن تاکسی پشت چراغ قرمز راهنمایی رانندگی نیز شامل هزینه مازاد است. اگر شما بخواهید روزانه چندین بار در شهر جابه جا شوید هزینه بالایی را برای حمل و نقل خود باید پرداخت کنید.

در داخل تاکسی‌های دبی اینترنت رایگان برای پرداخت هزینه کرایه تاکسی موجود است. همچنین می‌توانید از دستگاه پوز نیز برای پرداخت هزینه تاکسی استفاده کنید یا اگر کردیت کارت و نول کارت دارید می‌توانید از طریق QR Code داخل تاکسی، برای پرداخت اقدام کنید.

مقاله پیشنهادی: راهنمای سفر به دبی ویژه اولین بازدیدکنندگان

هزینه تاکسی در دبی

تاثیر هزینه سالک بر هزینه تاکسی در دبی

برخی از بزرگراه‌های دبی هزینه‌ای را به عنوان هزینه عوارضی دریافت می‌کنند که با عنوان هزینه سالک شناخته شده است. هزینه سالک در هزینه تاکسی در دبی تاثیر می‌گذارد. هزینه سالک ۴ درهم است، اما تاکسی‌های دبی به ازای هر ۱ سالک، مبلغ ۵ درهم از مسافران دریافت می‌کنند. ممکن است یک بزرگراه ۴ بار سالک دریافت کند. هزینه سالک بر روی هر خودرو اعمال می‌شود.

کرایه تاکسی‌های شخصی در دبی

تاکسی‌های دبی که به صورت شخصی هستند و از برنامه‌هایی مثل اوبر یا کریم استفاده می‌کنند که هزینه شما به طور آنلاین محاسبه می‌شود و بهتر می‌توانید برنامه‌ریزی کنید؛ چیزی شبیه به اپلیکیشن‌های موجود در ایران. هزینه کرایه تاکسی در دبی بستگی به زمان و موقعیت مسافر دارد. تمام تاکسی‌ها جدا از دریافت مبلغ کرایه دارای هزینه ورودی نیز هستند که در بسیاری از شهرهای دیگر دنیا مثل استانبول هم به همین شکل است. استفاده از نرم افزار کریم برای رزرو تاکسی هزینه بیشتری را نسبت به تاکسی‌ها دولتی دارد. لوکیشن‌های دبی که از ایستگاه‌های مترو یا مراکز خرید بهره‌مند نمی‌باشند مانند (اسپرت سیتی، جی وی سی یا جمیرا، پروداکتیو سیتی، دبی اینترنشنال و...)، بهتر است تاکسی را به صورت اینترنتی رزرو کنید که ساعت زیادی را منتظر آمدن تاکسی نباشید. 

راننده تاکسی در دبی

رانندگان تاکسی در دبی در ۲ دسته قرار می گیرند. راننده با حقوق ثابت که برایشان فرقی نمی‌کند که در طول روز چندین سفر را طی کنند. رانندگانی که حقوق ثابت + پورسانت دارند که پورسانت رانندگان بر اساس تعداد سفر‌هایی که در طول روز طی می‌کنند تعیین می‌شود.

قیمت تاکسی بین مسیر در دبی

تاکسی‌های دبی امکان پیمودن مسیر‌های طولانی و کوتاه را دارند. هزینه تاکسی دبی بر اساس کیلومتر و زمان پیموندن مسیر محاسبه می‌شود. قیمت تاکسی برای مسیر‌های پر رفت‌و‌آمد  دبی، در ادامه قابل مشاهده است:

مسیر تاکسیقیمت تاکسی 
فرودگاه تا خیابان زاید حدود ۷۰درهم
فرودگاه تا دیره حدود ۵۰درهم
فرودگاه تا اطراف دبی حدود ۱۰۰ درهم
دیره تا دبی مال ۵۰-۶۰ درهم
فرودگاه تا ساحل jbr۸۰-۱۰۰ درهم
هتل شرایتون تا سنتر ۲۵-۳۰ درهم

*دبی مال، یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید جهان، یک مقصد خرید لوکس و تفریحی در قلب شهر دبی است. این مجموعه با داشتن بیش از ۱۲۰۰ فروشگاه، از جمله برندهای معتبر جهانی، آکواریوم بزرگ، پیست اسکی داخل سالن و سینمای چندبعدی، تجربه‌ای منحصربه‌فرد از خرید و سرگرمی را ارائه می‌دهد.

مقاله پیشنهادی: دبی مال؛ خرید، رستوران و دیدنی‌هایی که نباید از دست داد

نکات مهم در مورد قیمت تاکسی در دبی

  • محاسبه قیمت تاکسی در دبی بر اساس اطلاعات دستگاه تاکسی‌متر است.
  • در دبی برای تاکسی‌ها قوانین سفت و سختی وجود دارد.
  • تمام تاکسی‌های دبی برای اطلاع مسافر از هزینه تاکسی، دارای تاکسی‌متر هستند، در این حالت راننده دیگر نمی‌تواند هزینه بیشتری را از شما دریافت کند.
  • علاوه بر هزینه تاکسی، رانندگان به ازای عبور از هر گیت عوارضی، عوارضی از شما دریافت خواهند کرد.
  • مسافران با داشتن نول کارت، هزینه تاکسی خود را می‌توانند پرداخت کنند.
  • کرایه تاکسی در دبی هزینه بالاتری نسبت به اتوبوس‌، مترو و تراموا دارد و از الگوی پرداختی یکسانی پیروی نمی‌کند.
  • یکی از دیگر مواردی که روی هزینه تاکسی دبی اثر می گذارد رزرو آن است. در صورت رزرو تاکسی، هزینه اولیه شما افزایش پیدا خواهد کرد. 

تاکسی در اختیار دبی

شما می‌توانید در صورت لزوم از تاکسی‌های در اختیار دبی استفاده کنید، این خدمات با همان تاکسی‌ها انجام می‌شود، فقط قیمت آن نیز متفاوت است. به این صورت که تاکسی در اختیار ۶ ساعت ۵۰۰ درهم است و همچنین تاکسی در اختیار ۱۲ ساعت ۱۸۰۰ درهم است. هم می‌توانید به‌صورت تلفنی آن را رزرو کنید و هم می‌توانید حضوری هنگام سوارشدن در تاکسی به‌صورت در اختیار، تاکسی را رزرو کنید.

مقاله پیشنهادی: لیست قیمت‌های دبی

افزایش قیمت کرایه تاکسی در دبی 

به تازگی نیز در پی افزایش شدید سوخت در دبی کرایه تاکسی افزایش پیدا کرده است. کرایه‌ تاکسی از ۱.۹۹ در کیلومتر به ۳ درهم در کیلومتر افزایش یافته است.

هزینه تاکسی فرودگاه دبی

همان‌طور که گفتیم تاکسی‌های دبی در کنار هزینه مسیر از شما هزینه ورودی نیز دریافت خواهند کرد. قیمت ورودی تاکسی‌های فرودگاه دبی، ۲۰ درهم است. هزینه تاکسی فرودگاه دبی نیز بر اساس زمان و کیلومتر محاسبه می‌شود. در واقع شما علاوه بر هزینه تاکسی باید ورودی نیز پرداخت کنید. به صورت میانگین اگر از فرودگاه به داخل شهر و یا محدوده خیابان زاید بخواهید بروید؛ قیمت تاکسی ۷۰ درهم، منطقه دیره حدود ۵۰ درهم و اگر بخواهید به اطراف دبی بروید هزینه، ۱۰۰ درهم خواهد شد.

تاکسی فرودگاه در دبی

همان طور که در متن بالا مطالعه کردید اگر به دبی سفر کنید برای تردد با تاکسی مبلغ قابل توجهی را باید پرداخت کنید. اما استفاده از حمل و نقل عمومی نیز سختی‌های خود را دارد. اینکه باید تمام مسیر را بلد باشید یا اینکه در طول مسیر خط خود را جابه‌جا کنید و دیگر موارد.

کرایه تاکسی در دبی یا اجاره خودرو؟

اما جایگزین خوب برای تاکسی چیست؟ جایگزینی که هم راحت‌تر باشد و هم اینکه بتوانید خانوادگی، بدون سختی و به‌راحتی جابه‌جا شوید. بهترین جایگزین تاکسی در دبی برای شما اجاره خودرو در دبی است. اما اینکه تفاوت اجاره ماشین با تاکسی چیست و کدام یک برای شما به‌صرفه‌تر خواهد بود را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

مقایسه اجاره خودرو دبی و تاکسی در دبی

مقایسه تاکسی دبی با اجاره خودرو در دبی

اجاره خودرو در دبی به این صورت است که شما با ارائه مدارک لازم برای اجاره خودرو در دبی با هزینه مناسب حتی به ریال، خودرو را به‌صورت دربست در اختیار و بدون راننده در اختیار خواهید داشت. همچنین اگر گواهینامه بین‌المللی ندارید یا با قوانین رانندگی در دبی آشنا نیستید، اجاره خودرو با راننده در دبی بدون نیاز به ارائه مدارک، نیز می‌تواند گزینه مناسبی برای رفت‌و‌آمد شما در دبی نسبت به تاکسی باشد. چرا که شما در دبی با هزینه ۱۲ دلار تنها یک مسیر را طی می‌کنید، اما با اجاره ماشین در دبی، خودرو را در تمام طول روز، در اختیار دارید و می‌توانید همراه با خانواده، از مناطق دیدنی بیشتری در دبی به‌راحتی بازدید کنید یا در صورتی که سفر شما کاری باشد با خودرو اجاره‌ای می‌توانید در زمان مناسب به کارهای خود رسیدگی کنید. 

هزینه تاکسی تنها یکی از مخارجی است که در دبی با آن روبه رو خواهید شد. هزینه‌های پیش رو مانند تور، هزینه تفریح، خورد و خوراک، از دیگر مواردی هستند که شما را در این سفر به چالش خواهند کشید.

مقاله پیشنهادی: هزینه سفر به دبی

قیمت تاکسی در دبی

قیمت تاکسی در چند مسیر پر رفت و آمد دبی

سخن آخر

یکی از روش‌های رفت‌و‌آمد در دبی، استفاده از تاکسی است. اما هزینه تاکسی در دبی بسیار بالاتر از دیگر وسایل حمل و نقل دبی است. راه دیگر برای جابه‌جایی در دبی، استفاده از وسایل حمل‌و‌نقل عمومی مانند اتوبوس و یا مترو است که برای شما به‌صرفه‌تر و حتی آسان‌تر و سریع تر از تاکسی است. اما صف‌های سوار شدن در آن‌ها همیشه شلوغ و طولانی است و زمانی زیادی را باید منتظر بمانید. در این مطلب سعی کردیم تا اطلاعات مهم و کاملی را درباره قیمت تاکسی دبی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا با تمام معایب و مزایای استفاده از آن آشنا شوید. همچنین گفتیم که برای اینکه جابه‌جایی شما در دبی راحت‌تر باشد و هم اینکه بتوانید با خانواده، بدون سختی و به‌راحتی در دبی برای کار یا گشت‌و‌گذار رفت‌وآمد کنید، بهترین جایگزین تاکسی در دبی برای شما اجاره خودرو در دبی است.

سؤالات متداول

در این بخش به سؤالات متداول شما در خصوص هزینه تاکسی در دبی، پاسخ خواهیم داد.

هزینه تاکسی در دبی چقدر است؟

قیمت کرایه تاکسی در دبی علاوه بر هزینه ورودی و هزینه سالک، بر اساس کیلومتر و زمان محاسبه می‌شود. به این صورت که به ازای هر ۱ کیلومتر مسیر ۳ درهم، و هر ۱ دقیقه نیز ۳ درهم به مبلغ کرایه تاکسی اضافه می‌شود و حداقل هزینه تاکسی در دبی از ۱۲ درهم شروع می‌شود و هزینه‌ها بسته به مسافت و زمان سفر متفاوت است.

آیا در شب هزینه تاکسی بیشتر می‌شود؟

بله، معمولاً هزینه‌های اضافی شامل ۹ درهم ورودی برای رفت‌وآمد با تاکسی در شب (از حدود ۱۰ شب تا ۶ صبح) اعمال می‌شود و هزینه آن در این ساعات نسبت به روز بیشتر خواهد شد.

چگونه هزینه تاکسی‌ در دبی را پرداخت کنیم؟

در داخل تاکسی‌های دبی اینترنت رایگان برای پرداخت هزینه کرایه تاکسی موجود است. همچنین می‌توانید از دستگاه پوز نیز برای پرداخت هزینه تاکسی استفاده کنید یا اگر کردیت کارت و نول کارت دارید می‌توانید از طریق QR Code داخل تاکسی، برای پرداخت اقدام کنید.

هزینه تاکسی‌ فرودگاه دبی چقدر است؟

تاکسی‌های فرودگاهی دبی در کنار هزینه مسیر از شما هزینه ورودی نیز دریافت خواهند کرد. قیمت ورودی تاکسی‌های فرودگاه دبی، ۲۰ درهم می‌باشد و هزینه تاکسی فرودگاه دبی نیز بر اساس زمان و کیلومتر محاسبه می‌شود اما به صورت میانگین اگر از فرودگاه به داخل شهر و یا محدوده خیابان زاید بخواهید بروید؛ قیمت تاکسی ۷۰ درهم، منطقه دیره حدود ۵۰ درهم و اگر بخواهید به اطراف دبی بروید هزینه، ۱۰۰ درهم خواهد شد.

آیا می‌توان تاکسی را در دبی قبل از سفر رزرو کرد و آیا هزینه اضافی دارد؟

امکان رزرو تاکسی در دبی وجود دارد و در صورت رزرو تاکسی، هزینه اولیه شما افزایش پیدا خواهد کرد و شامل هزینه اضافی می‌شود.

(5.00)
:
نظر خود را بنویسید
نظرات