هزینه تاکسی در دبی چقدر است؟ اجاره خودرو ارزان تر از کرایه تاکسی

قیمت تاکسی در دبی

قیمت تاکسی در دبی

هزینه تاکسی دبی در مقایسه با سایر روش‌های حمل و نقل گران‌تر است؛ موضوعی که در اغلب شهر و کشورهای دنیا مشاهده می‌شود. در واقع اگر قصد سفر به دبی را دارید باید مبلغ قابل توجهی را برای هزینه تاکسی در دبی کنار بگذارید. قبل از اینکه بخواهیم در مورد قیمت تاکسی در دبی صحبت کنیم باید بدانید که تاکسی‌های دبی بر خلاف تاکسی‌های ایران، مبلغ قابل توجهی را به عنوان هزینه ورود به تاکسی از شما دریافت می‌کنند. به این صورت که علاوه بر هزینه کرایه تاکسی در دبی، باید مبلغ ورودی هم بپردازید. در واقع تاکسی دبی به عنوان وسیله‌ی حمل و نقل عمومی شناخته نمی‌شود و تنها از این جهت جزو حمل و نقل عمومی دسته بندی می‌کنیم که افراد مختلف امکان استفاده از آن را دارند.

اینکه کرایه تاکسی در دبی چقدر است یا اینکه چه راهی برای جایگزین تاکسی پیدا کنیم را می‌توانید در این بخش از وب‌سایت سعادت رنت مطالعه کنید. در مرحله اول بیایید با انواع تاکسی‌های موجود در دبی آشنا شویم.

ارزانترین شرکت اجاره خودرو در دبی

انواع تاکسی های دبی

از آن جایی که دبی شهر توریستی می‌باشد، سیستم تاکسیرانی بسیار گسترده‌ای دارد و تقریبا می‌توانید تمام مسیرهای شهر دبی را با تاکسی طی کنید با این حال سیستم تاکسیرانی در دبی به دو صورت هستند که در میان آنها حق انتخاب دارید:

 تاکسی‌های عمومی یا دولتی در دبی

تاکسی‌های دبی یکی از روش‌های حمل و نقل است که بیشترین متقاضی را دارد، زیرا شما را سریع تر از اتوبوس و مترو به مقصد می‌رسانند. این تاکسی‌ها بدنه کرم رنگی دارند و سقف‌ آنها رنگ‌های مختلفی دارد (مثلا سقف صورتی که ویژه‌ی بانوان است و این نوع تاکسی‌ها بسیار امنیت بالایی نیز دارند). رنگ سقف تاکسی‌ها در دبی، آنها را از یکدیگر متمایز می‌کند. تاکسی‌های دبی اغلب در جایگاه‌های خاص در فرودگاه‌ها، هتل‌ها، ایستگاه‌های مترو، نمایشگاه، مراکز خرید و... وجود دارند. تاکسی‌ها در دبی در 2 جایگاه، تاکسی لاکچری و تاکسی معمولی آماده خدمات رسانی به مسافران می‌باشند. قیمت کرایه تاکسی‌های لاکچری و تاکسی‌های معمولی با یکدیگر تفاوت دارند.

انواع تاکسی در دبی

تاکسی فرودگاه دبی، فقط در داخل فرودگاه می‌توانند فعالیت داشته باشند. ورودی تاکسی فرودگاه در دبی، 20 درهم می‌باشد، به این صورت که به محض سوار شدن در تاکسی‌های فرودگاه‌های دبی مبلغ 20 درهم به هزینه تاکسی دبی اضافه می‌شود. 

تاکسی لاکچری در دبی با خودروهای تسلا به مسافران، خدمات رسانی می‌شود. همچنین خودروهای هیبرید نیز به عنوان تاکسی‌های لاکچری آماده مسافربری هستند. 

قیمت ورودی تاکسی‌های دبی هنگام رزرو تلفنی 12 درهم می‌شود. انواع تاکسی‌ها در دبی همراه با شماره تلفن را در ادامه می‌توانید مشاهده کنید:

شرکت حمل و نقل (نام تاکسی)رنگ سقف تاکسیشماره تماس
تاکسی عربیا (arabia taxi dubai)سبز 04 2080 808
تاکسی کارز (taxi dubai cars)آبی (فقط در شارجه خدمات رسانی می‌کنند) 971-4-2693344
تاکسی دبیقرمز 04 2080 808
تاکسی ملی (National Taxi dubai)زرد (مانند تویوتا کمری، هیوندای، تویوتا شاسی بلند 7 نفره) 600 543322
تاکسی مترونارنجی 04 267 3222
تاکسی ویژه بانوانصورتی04 2080 808

 

تاکسی معلولین در دبی

شرکت تاکسیرانی در دبی این امکان را برای مسافران معلول فراهم آورده تا بتوانند به راحتی از خدمات تاکسی دبی بهره مند شوند، تاکسی‌های با سقف قرمز مخصوص این خدمات هستند. جایگاه تاکسی معلولین دبی به صورت منحصر به فردی برای این افراد طراحی شده تا بتوانند به راحتی سوار تاکسی شوند و از آن پیاده شوند. علاوه بر تاکسی، افراد معلول می‌توانند از تفریحات دبی و مکان‌های دیدنی دبی استفاده کنند و لذت ببرند. همچنین تمام هتل‌های دبی و مراکز خرید در دبی مسیر رفت و آمد منحصر به فردی را برای افراد خاص طراحی کرده اند. 

تاکسی معلولین در دبی


تاکسی‌های خصوصی در شهر دبی

تاکسی‌های خصوصی شهر دبی برای افرادی‌ست که به صورت خصوصی در دبی مشغول به کار هستند و از تاکسی‌های خود برای جابه‌جایی مسافر استفاده می‌کنند و به بیانی آسان‌تر مالکیت آنها متعلق به دولت و حکومت نیست. برای استفاده از خدمات تاکسی اینترنتی در دبی، باید از نرم افزار‌های کریم، اوبر و دبی تاکسی بهره مند شوید. این نرم افزار‌ها به راحتی در گوشی‌های اندروید و آیفون نصب می‌شوند.

 

قیمت تاکسی در دبی چگونه محاسبه می شود؟ 

همان طور که گفتیم تاکسی به دو صورت خصوصی و دولتی در دبی موجود هست. محاسبه هزینه تاکسی در دبی به دو روش است:

هزینه کرایه تاکسی‌ دبی دولتی 

قبل از سفر به دبی باید بدانیم که هزینه تاکسی در دبی چقدر است؟ هزینه تاکسی در دبی با استفاده از تاکسی متر محاسبه می‌شود. هزینه ورود به تاکسی‌های دبی 8 درهم می‌باشد که علاوه به هزینه تاکسی از مسافران دریافت می‌شود. حداقل هزینه تاکسی دبی 12 درهم است، به این معنی که اگر هزینه کلی شما 10 درهم شود، باید 12 درهم را به راننده بپردازید.

  • هزینه ورودی تاکسی در دبی در ساعت 6:00 الی 22:00 هشت درهم (8 درهم) می‌باشد.
  • قیمت ورودی تاکسی دبی در ساعت 22:00 الی 6:00 نه درهم (9 درهم) می‌باشد.

قیمت کرایه تاکسی در دبی علاوه بر هزینه ورودی، بر اساس کیلومتر و زمان محاسبه می‌شود. به این صورت که به ازای هر 1 کیلومتر مسیر 3 درهم، و هر 1 دقیقه نیز 3 درهم به مبلغ کرایه تاکسی اضافه می‌شود. حتی هنگام ایستادن تاکسی پشت چراغ قرمز راهنمایی رانندگی نیز شامل هزینه مازاد است. اگر شما بخواهید روزانه چندین بار در شهر جابه جا شوید هزینه بالایی را برای حمل و نقل خود باید پرداخت کنید. 

در داخل تاکسی‌های دبی اینترنت رایگان برای پرداخت هزینه کرایه تاکسی موجود است. همچنین می‌توانید از دستگاه پوز نیز برای پرداخت هزینه تاکسی استفاده کنید یا اگر کردیت کارت و نول کارت دارید می‌توانید از طریق QR Code داخل تاکسی، برای پرداخت اقدام کنید. 

هزینه تاکسی در دبی

تاثیر هزینه سالک در تاکسی دبی

برخی از بزرگراه ‌های دبی هزینه ای را به عنوان هزینه عوارضی دریافت می کنند که با عنوان هزینه سالک شناخته شده است. هزینه سالک در هزینه تاکسی در دبی تاثیر می‌گذارد. هزینه سالک 4 درهم است، اما تاکسی‌های دبی به ازای هر 1 سالک، مبلغ 5 درهم از مسافران دریافت می‌کنند. ممکن است یک بزرگراه 4 بار سالک دریافت کند. هزینه سالک بر روی هر خودرو اعمال می‌شود.  

کرایه تاکسی‌های شخصی در دبی

تاکسی‌های دبی که به صورت شخصی هستند و از برنامه‌هایی مثل اوبر یا کریم استفاده می‌کنند که هزینه شما به طور آنلاین محاسبه می‌شود و بهتر می‌توانید برنامه‌ریزی کنید؛ چیزی شبیه به اپلیکیشن‌های موجود در ایران. هزینه کرایه تاکسی در دبی بستگی به زمان و موقعیت مسافر دارد. تمام تاکسی‌ها جدا از دریافت مبلغ کرایه دارای هزینه ورودی نیز هستند که در بسیاری از شهرهای دیگر دنیا مثل استانبول هم به همین شکل است. استفاده از نرم افزار کریم برای رزرو تاکسی هزینه بیشتری را نسبت به تاکسی‌ها دولتی دارد. لوکیشن‌های دبی که از ایستگاه‌های مترو یا مراکز خرید بهره مند نمی‌باشند مانند (اسپرت سیتی، جی وی سی یا جمیرا، پروداکتیو سیتی، دبی اینترنشنال و...)، بهتر است تاکسی را به صورت اینترنتی رزرو کنید که ساعت زیادی را منتظر آمدن تاکسی نباشید. 

راننده تاکسی در دبی

رانندگان تاکسی در دبی در 2 دسته قرار می گیرند. راننده با حقوق ثابت که برایشان فرقی نمی‌کند که در طول روز چندین سفر را طی کنند. رانندگانی که حقوق ثابت + پورسانت دارند که پورسانت رانندگان بر اساس تعداد سفر‌هایی که در طول روز طی می کنند تعیین می‌شود. 

 

قیمت تاکسی بین مسیر در دبی

تاکسی‌های دبی امکان پیمودن مسیر‌های طولانی و کوتاه را دارند. هزینه تاکسی دبی بر اساس کیلومتر و زمان پیموندن مسیر محاسبه می‌شود. مسیر‌های پر رفت و آمد با قیمت تاکسی در ادامه قابل مشاهده است:

مسیر تاکسیقیمت تاکسی 
فرودگاه تا خیابان زاید حدود 70درهم 
فرودگاه تا دیره حدود 50درهم
فرودگاه تا اطراف دبی حدود 100 درهم 
دیره تا دبی مال 50-60 درهم 
فرودگاه تا ساحل jbr80-100 درهم
هتل شرایتون تا سنتر 25-30درهم

 

نکات مهم در مورد قیمت تاکسی در دبی

  • محاسبه قیمت تاکسی در دبی بر اساس اطلاعات دستگاه تاکسی متر است.
  • در دبی برای تاکسی‌ها قوانین سفت و سختی وجود دارد.
  • تمام تاکسی‌های دبی برای اطلاع مسافر از هزینه تاکسی، دارای تاکسی متر هستند، در این حالت راننده دیگر نمی تواند هزینه بیشتری را از شما دریافت کند.
  • علاوه بر هزینه تاکسی رانندگان به ازای عبور از هر گیت عوارضی، عوارضی از شما دریافت خواهند کرد.
  • مسافران با داشتن نول کارت، هزینه تاکسی خود را می‌توانند پرداخت کنند.
  • کرایه تاکسی در دبی هزینه بالاتری از اتوبوس‌، مترو و تراموا دارد و از الگوی پرداختی یکسانی پیروی نمی‌کند.
  • یکی از دیگر مواردی که به روی هزینه تاکسی دبی اثر می گذارد رزرو آن است. در صورت رزرو تاکسی هزینه اولیه شما افزایش خواهد داشت. 

 

تاکسی در اختیار دبی

شما می‌توانید در صورت لزوم از تاکسی‌های در اختیار دبی استفاده کنید، این خدمات با همان تاکسی‌ها انجام می‌شود، فقط قیمت آن نیز متفاوت است. به این صورت که تاکسی در اختیار 6 ساعت 500 درهم است و همچنین تاکسی در اختیار 12 ساعت 1800 درهم است. هم می‌توانید به صورت تلفنی آن را رزرو کنید و هم می‌توانید حضوری هنگام سوار شدن در تاکسی به صورت در اختیار، تاکسی را رزرو کنید. 

افزایش قیمت کرایه تاکسی در دبی 

به تازگی نیز در پی افزایش شدید سوخت در دبی کرایه تاکسی افزایش پیدا کرده است. کرایه‌ تاکسی از 1.99 در کیلومتر به 3 درهم در کیلومتر افزایش یافته است. 

هزینه تاکسی فرودگاه دبی

تاکسی‌های دبی در کنار هزینه مسیر از شما ورودی نیز خواهند گرفت. قیمت ورودی تاکسی‌های فرودگاه دبی 20 درهم می‌باشد. هزینه تاکسی فرودگاه دبی نیز بر اساس زمان و کیلومتر محاسبه می‌شود. در واقع شما علاوه بر هزینه تاکسی باید ورودی نیز پرداخت کنید. به صورت میانگین اگر از فرودگاه به داخل شهر و یا محدوده خیابان زاید بخواهید بروید قیمت تاکسی 70درهم، منطقه دیره حدود 50درهم و یا اگر بخواهید به اطراف دبی بروید هزینه 100 درهم خواهد شد.

تاکسی فرودگاه در دبی


همان طور که در متن بالا مطالعه کردید اگر به دبی سفر کنید برای تردد با تاکسی مبلغ قابل توجهی را باید پرداخت کنید. اما استفاده از حمل و نقل عمومی نیز سختی‌های خود را دارد. اینکه باید تمام مسیر را بلد باشید یا اینکه در طول مسیر خط خود را جابه جا کنید و دیگر موارد.

تاکسی پرنده در دبی 

تاکسی پرنده در دبی پروژه ای است که مهندسین به تازگی آن را راه اندازی کرده اند و در مرحله آزمون و خطا است. گاهی می‌توانید تاکسی‌های پرنده را در آسمان دبی مشاهده کنید. 

تاکسی پرنده در دبی

کرایه تاکسی در دبی یا اجاره خودرو؟

اما جایگزین خوب برای تاکسی چیست؟ جایگزینی که هم راحت تر باشد و اینکه بتوانید خانوادگی بدون سختی و به راحتی جابه جا شوید. بهترین جایگزین تاکسی در دبی برای شما اجاره خودرو در دبی است. اما اینکه تفاوت اجاره ماشین و تاکسی چیست و کدام یک برای شما به اقتصادی تر خواهد بود.

مقایسه اجاره خودرو دبی و تاکسی در دبی

مقایسه تاکسی دبی و اجاره خودرو در دبی

یکی از خدمات ما در زمینه اجاره خودرو، رنت انواع ماشین‌های اقتصادی و لوکس در دبی است. شما می‌توانید با ارائه مدرک در مدت زمان اقامت خود با هزینه بسیار مناسب ماشین رنت کنید. اجاره خودرو در دبی به این صورت است که خودرو دربست در اختیار و بدون راننده در اختیار شما خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر از مدارک و هزینه می‌توانید به روی لینک زیر کلیک کنید.

|بیشتر بخوانید:مدارک لازم برای اجاره خودرو در دبی

یکی از خدمات تخصصی سعادت رنت اجاره ماشین در دبی است. شما با پرداخت ریالی می توانید از ایران برای دبی ماشین رنت کنید. با هزینه بسیار مناسب لیست ماشین‌ها و قیمت را در بخش دبی ما مشاهده کنید. خودروهای به روز با هزینه بسیار مناسب که بی شک برای شما به صرفه تر از تاکسی خواهد بود. چرا که شما در دبی با هزینه 12 دلاری تنها یک مسیر را طی می‌کنید. اما با اجاره ماشین دبی، تمام روز در اختیار شما خواهد بود و همراه با خانواده می‌توانید تمام مناطق دیدنی دبی را به راحتی بازدید کنید. 


یا در صورتی که سفر شما کاری باشد با خودرو می‌توانید در زمان مناسب به کارهای خود رسیدگی کنید. 

هزینه تاکسی یکی از مخارجی است که در دبی با آن روبه رو خواهید شد. هزینه‌های پیش رو مانند تور، هزینه تفریح، خورد و خوراک دیگر مواردی است که شما در این سفر به چالش خواهد کشید. برای اطلاع از دیگر هزینه حتما مقاله را مطالعه کنید. 

| بیشتر بخوانید: هزینه سفر به دبی 

|بیشتر بخوانید: مکان های تفریحی دبی

|بیشتر بخوانید: مراکز خرید در دبی

قیمت تاکسی در چند مسیر پر رفت و آمد دبی را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید.

قیمت تاکسی در دبی

 

سخن آخر :

شهر دبی یکی از مقاصد محبوب برای زندگی و تفریح در بین افراد خارجی است. همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم هزینه تاکسی در دبی بسیار بالاتر از دیگر وسایل حمل و نقل است. وسایل حمل و نقل مانند اتوبوس و یا مترو برای شما به صرفه تر و حتی آسان تر و سریع تر از تاکسی است. صف‌های سوار شدن در تاکسی همیشه شلوغ و طولانی است و زمانی زیادی را باید منتظر باشید. در این مطلب سعی کردیم تا اطلاعات مهم و کاملی را درباره قیمت تاکسی دبی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا با تمام معایب و مزایای استفاده از آن آشنا شوید و بتوانید با آرامش خاطر بیشتری روش جابه جایی خود در دبی را انتخاب کنید.

در آخر اگر قصد سفر به دبی را دارید یا اینکه دوست دارید در این شهر با یک خودرو لوکس رانندگی کنید شما نیازمند یک گواهینامه بین المللی هستید. می‌توانید نگاهی هم به صفحه گواهینامه بین المللی بیندازید. در این صفحه با مدارک مورد نظر و مراحل گواهینامه بین المللی برای رانندگی در دبی آشنا شوید.

نظرات

نام کامل : زهرا زمانی | تاریخ : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۲ ۰۶:۲۹

ی خودرو رو چند روزه تو دبی میتونم اجاره کنم؟

نام کامل : سر دبیر سعادت رنت | تاریخ : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۲ ۱۱:۴۰

سلام، خودروهای اجاره ای در دبی حداقل 2 روز اجاره داده می شود.

نام کامل : نگار شمسیان | تاریخ : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۴

با اینکه میدونم تابستون زمان مناسبی برای سفر نیست ولی قصد سفر دارم چون گرمه ، میخواستم شرایط اجاره خودرو رو بدونم

نام کامل : سر دبیر سعادت رنت | تاریخ : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۲ ۱۶:۰۵

سلام، سعادت رنت شرایط بسیار آسانی را برای اجاره خودرو در دبی در نظر گرفته است: ابتدا، از صفحه رزرو آنلاین خودروی موردنظرتان را رزرو کنید، سپس مدارک لازم برای رنت خودرو در دبی را از طریق واتس اپ برای کارشناسان ما ارسال کنید. بعد از آن خودروی رزرو شده در تاریخ و زمان مشخص به شما تحویل داده می شود.

نام کامل : سوره | تاریخ : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۴

امکاناتی ک تاکسی داره چیه ک گرونتره؟ درواقع میخوام بدونم چرا گرونترن نسبت به اجاره خودرو؟

نام کامل : سر دبیر سعادت رنت | تاریخ : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۸

سلام، قیمت تاکسی در دبی بر اساس کیلومتر و زمان طی شده محاسبه می شود، اما قیمت اجاره خودرو روزانه محاسبه می شود.

نظر خود را بنویسید