بهترین زمان برای سفر در ایران چه فصلی است ؟

در چه زمانی، در چه فصلی، به کدام شهر ایران سفر کنیم

از قدیم الایام به ایران کشور چهار فصل می گفتند. امروزه هم همین طور است. طوری که به در هر نقطه ای در ایران می تانید آب و هوایی کاملا متفاوت از نقاط دیگر این کشور را تجربه کنید. می توانید هم زمان در پیسا اسکی دیزین اسکی بازی بر روی برف ها را تجربه کنید و ساعاتی بعد در کویر مصر زیر آفتاب سوزان قدم بزنید و یا در سواحل خزر زیر باران های رگباری آن چایی بنوشید.

با همه ی این مطالبی که گفتیم اگر می خواهید بدانید که بهترین زمان سفر در ایران کدام است باید بگوییم که شما در هر فصلی می توانید در شهر های زیبای ایران به گشت و گذار بپردازید اما دیدن برخی شهر ها در برخی فصل سال حال و هوای دیگری دارد. در این مقاله هم می خواهیم بهترین زمان سفر در ایران و شهر های مختلف آن را در چهار فصل سال بازگو کنیم. پس با ما همراه باشید.

یکی از مهمترین فاکتورها برای سفر زمان سفر و بهترین مقصد مورد نظر در فصل مناسب می باشد. به همین علت در این مطلب قصد داریم بهترین فصل سفر به شهرهای مختلف از جمله کاشان، شمال، شیراز و سایر مناطق را به شما معرفی کنیم؛ با ما همراه باشید:
 

فصل بهار سفر به زیباترین شهرهای ایران

کاشان:

بهترین زمان برای سفر در ایران

ایین شهر در مناطق مرکزی و گرمسیری ایران قرار گرفته است و بهترین زمان برای سفر به آن قطعا بهار خواهد بود تا در هوای مطبوع بهاری به دیدن جذابیت های این شهر تاریخی بپردازید. به دلیل اینکه گلاب گیری کاشان در فصل پاییز اتفاق می افتد بهترین زمان سفر به این شهر اردیبهشت است که گردشگران زیادی را به جذب می کند.

شیراز:

بهترین زمان برای سفر در ایران

هر کسی که در فصل بهار به شیراز نرود و در هوای خنک آن غرق بوی بهار نارنج شده نفس نکشد، گویی بهار واقعی را تجربه نکرده است. باغ های شیراز در این فصل پر گل و دیدنی می شوند و دل هر بیننده ای را می ربایند.

محلات:

بهترین زمان برای سفر در ایران

محلات به شهر گل معروف است و از آن به عنوان هلند ایران یاد می شود. برای دیدن باغ و باغچه های پر گل این شهر بهترین زمان سفر فصل بهار خواهد بود.

سفر در فصل تابستان

کرمانشاه:

 

این شهر کوهپایه ای ایران در فصل تابستان هوای بسیار مطبوعی دارد و با جاذبه های تاریخی و طبیعی جذابش یکی از بهترین مقاصد گردشگری در فصل تابستان است.

اردبیل:

بهترین زمان برای سفر در ایران

این شهر سرسبز و خوش آب و هوای ایران یکی از بهترین مقاصد سفر های تابستانی است. با سفر به این شهر شما می توانید در بخش های مختلف منطقه به راحتی با خودرو گشت و گذار کنید. البته برای راحتی و امنیت سفر بهتر است که از خدمات اجاره خودرو در ایران استفاده کنید.

فصل پاییز

کویر مصر:

بهترین زمان برای سفر در ایران

از بهترین مقاصد گردشگری ایران در پاییز برای این که از گرمای سوزان صحرا در امان باشید کویر های مرکزی ایران از جمله کویر مصر است.

جنگل ابر شاهرود:

بهترین زمان برای سفر در ایران

بسیاری شهر سمنان را به دلیل جاذبه های تاریخی آن می شناسند در صورتی که این جنگل همچون نگینی در دل این شهر یک مقصد طبیعت گردی عالی به خصوص برای گروه های دوستانه است. شما می توانید با اجاره ون دلیکا یا مدل های دیگر مناسب سفر به این جنگل زیبا رفته و در خانه های محلی آن اقامت کنید.

فصل زمستان

جزایر خلیج فارس:

بهترین زمان برای سفر در ایران

بهترین زمان برای سفر به جزایر ایران فصل زمستان است تا بتوانید از گشت و گذار در آن ها لذت ببرید و از عجایب طبیعی آن ها دیدن کنید.

چابهار:

بهترین زمان برای سفر در ایران

بسیاری از مردم به این باورند که سواحل چابهار یکی از بهترین مقاصد گردشگری طبیعت در ایران بوده و بهترین زمان سفر در ایران و در این منطقه ی گرم و مرطوب، فصل زمستان است.