بهترین رستوران‌های استانبول

بهترین رستوران‌ های استانبول

نویسنده
70

-
زمان مطالعه: 7 دقیقه
نویسنده
70

-
زمان مطالعه: 7 دقیقه
Author picture
نویسنده ویرایشگر
سعادت رنت
هیچ داده ای یافت نشد

مراجعه به بهترین رستوران ها در استانبول، بخش بزرگ و پررنگی از تفریحات در سفر به ترکیه را تشکیل می‌دهد، به خصوص که غذاهای ترکی استانبولی، طراحی‌های فضای داخلی رستوران‌ها و موقعیت مکانی آنها متنوع است و تجربه هر کدام از آنها، احوال ویژه‌ای دارد. در این مقاله، انواع رستوران‌های ساحلی استانبول، رستوران‌های لوکس و گران قیمت، رستوران‌های ارزانتر و اقتصادی، رستوران‌هایی با غذاهای ترکی یا استانبولی و رستوران‌های محلی استانبول را بشناسید.

سرفصل های مقاله

بهترین رستوران های ساحلی استانبول

 1. رستوران بورسا
 2. رستوران روملی حصار
 3. رستوران ماوی بالیک

رستوران ساحلی در استانبول

استانبول یکی از دلنشین‌ترین شهرهای دنیاست که در همسایگی دریای سیاه، به مقصدی خاص در گردشگری بین‌المللی تبدیل شده است. محبوبیت سواحل استانبول، باعث شده تا بسیاری از سرمایه‌گذاران ترکیه‌ای و خارجی، هتل، کافه و رستوران‌هایی را در سواحل استانبول بسازند و لذت یک چشم‌انداز زیبا را برای مشتریانشان، به خاطره‌ای فراموش نشدنی تبدیل کنند. 
در این بین رستوران‌های ساحلی استانبول، خارق‌العاده هستند! مراجعه به این رستوران‌ها، هم بعد از یک روز تفریحی در ساحل ایده خوبی است و هم برای صرف یک وعده غذایی عاشقانه، خانوادگی یا دوستانه. 
اجاره ماشین در استانبول3تا از رستوران‌های ساحلی استانبول که موردپسند کاربران سایت tripadvisor بوده‌اند، در بالا نامبرده شدند. در ادامه، عکس، آدرس و ساعات کار هرکدام از این رستوران‌ها را ببینید.

رستوران ساحلی بورسا استانبول

این رستوران، در ساحل ببک قرار دارد.(google map). غذاهای ترکی حلال سرو می‌کند. کیفیت غذای آن در حد عالی مورد تائید کاربران است و از نظر قیمت، سرویس دهی و کیفیت محیط، خیلی خوب برآورد شده است. 

رستوران ساحلی بورسا در استانبول
رستوران ساحلی بورسا در استانبول

رستوران ساحلی روملی حصاری در استانبول

این رستوران در خیابان یحیی کمال و در کنار آب‌های ساحل ببک قرار دارد.(google map) کیفیت فضای آن برای مشتریان، عالی به نظر می‌رسد و کیفیت غذا , سرویس دهی یک درجه کمتر و خیلی خوب برآورد شده است اما قیمت‌های مقداری بالاست و از نمره نهایی رستوران را اندکی پایین آورده است.

رستوران ساحلی روملی حصار
رستوران ساحلی روملی حصار در استانبول

رستوران ساحلی ماوی بالیک در استانبول

ماوی بالیک استانبول هم یک رستوران ساحلی است

(google map) که به طور ویژه غذاهای دریایی، ترکی، مدیترانه‌ای و اروپائی را سرو می‌کند.

مشتریان خارجی، از کیفیت غذا، طراحی داخلی و چشم‌انداز آن در سطح عالی رضایت دارند و سرویس‌دهی و قیمت آن را با کیفیت خیلی خوب وصف کرده‌اند.

رنج قیمت غذاهای منوی ماوی بالیک، 9 تا 14 یورو است، اما این را فراموش نکنید که حجم هر غذا، کم است.

رستوران ماوی بالیک در استانبول
رستوران ساحلی ماوی بالیک در استانبول

بهترین رستوران های لوکس استانبول

 1. رستوران استانبول 360
 2. رستوران میکلا (mikla)
 3. رستوران ووگ (Vogue)

رستوران لوکس در استانبول

بسیاری از مسافران استانبول، بعد از خروج از ایران، سعی می‌کنند لحظاتی خاص، لوکس و به یادماندنی برای خود رقم بزنند. اجاره خودرو در اختیار، خرید از مراکز خاص استانبول و مراجعه به رستوران‌های لوکس استانبول، بخشی از این تجربیات لاکچری است. پیشتر 3رستوران معروف و لاکچری استانبول نام برده شد، در ادامه، عکس، لوکیشن و اطلاعات کافی درباره این رستوران‌ها را ببینید و بخوانید.
 

رستوران استانبول 360

اگر آدم سختگیری در انتخاب رستوران هستید و همزمان با کیفیت غذا، محیط و چشم‌انداز آن، سرویس دهی و تناسب قیمت را هم مد نظر دارید، بی‌شک رستوران استانبول 360 راضی‌کننده خواهد بود.
این رستوران در یک کیلومتری مسجد ایاصوفیه قرار دارد.(google map
رستوران استانبول 360، انواع غذاهای ترکی، مدیترانه‌ای، اروپایی و آسیای میانه را با کیفیت عالی، در محیطی با چشم‌انداز دریایی از ارتفاعی مشرف به زیبایی‌های استانبول سرو می‌کند. موقعیت مکانی آاین رستوران در استانبول، چشم‌انداز روز را دلپذیر و خاص و نورپردازی شبانه آن، فضا را لوکس و فانتزی کرده است.
رستوران استانبول 360
رستوران لوکس استانبول 360

رستوران میکلا(Mikla) در استانبول 

 این رستوران بر روی پشت بام هتل مرمرا قرار دارد (google map) فضای داخلی بسیار زیبا و لوکسی را طراحی کرده است.
غذاهای مدرن و ترکی این رستوران، مثل فضای داخلی آن کیفیت عالی و سرویس دهی بسیار خوب دارد. صرف غذا و گذراندن زمان در این رستوران، قیمت بالایی دارد که البته متناسب با کیفیت غذا و محیط است و به هر حال نباید فراموش کرد که این رستوران استانبولی، لوکس و پرطرفدار به حساب می‌آید.
رستوران میکلا استانبول
رستوران لوکس میکلا در استانبول

رستوران ووگ در استانبول

این رستوران در یکی از طبقات برج تجاری BJK است. (google map) و برخلاف تصوری که از فضاهای تجاری مرسوم است، فضایی به شدت شکیل و زیبا دارد.

رستوران ووگ، طراحی داخلی یک دست سفید و روشن، رو به دریا و چشم‌اندازی از زیبایی‌های سبز و کوهستانی استانبول دارد. در کنار این فضای فانتزی و لوکس، غذا و سرویس‌دهی با کیفیت خیلی خوب ارائه می‌شود و البته قیمت بالای آن با لاکچری بودن این رستوران در استانبول همخوانی دارد.

رستوران ووگ استانبول
رستوران لوکس ووگ در استانبول

بهترین رستوران های اقتصادی استانبول

 1. رستوران چیا سوفراسی
 2. رستوران چیا چیا
 3. رستوران بالیک دورورم

رستوران اقتصادی در استانبول

بعضی از گردشگران، مراجعه به رستوران‌های کوچک محلی استانبول را ترجیح می‌دهند. این رستوران‌ها علاوه بر اینکه ارزان‌قیمت و بهصرفه هستند، جلوه‌ای از فرهنگ و عادات مردم استانبول را هم نمایش می‌دهد. حضور در جوامع محلی در سفر، یکی از شاخصه‌های گردشگری فرهنگی است و برای بعضی از ایرانیان اهل سفر هم، اهمیت ویژه‌ای دارد. در ادامه، تصاویر و اطلاعات بعضی از این رستوران‌ها را ببینید.

رستوران چیاسوفراسی در استانبول

کسانی که این رستوران را تجربه کرده‌اند، شاید از نسبت دادن صفت ارزان، متعجب شوند! درواقع هم این رستوران ارزان نیست اما اقتصادی و مقرون‌به صرفه، برازنده چیاسوفراسی هست.
این رستوران، سالاد باری متنوع دارد که درقبال قیمت پایین، حجم بالایی را در اختیار مشتری قرار می‌دهد. همچنین انواع غذاهای اصیل ترکیه، در بهترین کیفیت، قابل سفارش است. این غذاها در حجم کم، قیمت کم ارائه می‌شود و این ویژگی باعث می‌شود بتوانید یک غذای دیگر هم سفارش بدهید و آن را تجربه کنید. 
چیاسوفراسی در محله گونشلی است و فضای استقرار آن در محیط باز محلی است.(google map)
رستوران اقتصادی چیاسوفیراسی در استانبول
رستوران اقتصادی چیاسوفراسی با غذاهای ترکی در استانبول

رستوران چیا چیا در استانبول

برای صرف ناهار یا شام ایتالیایی و اروپائی، بعد از خرید در گرند بازار استانبول، می‌توانید به این رستوران(google map) مراجعه کنید و درازای مبلغ منطقی و کمی، غذایی با کیفیت و سرویسی عالی دریافت کنید و بعد، به سرعت به بازار برگردید، به هتل بروید و یا با تفریحات مرکز شهر، روز خودر را تکمیل کنید.

 

رستوران بالیک دوروم

این رستوران در نزدیکی برج گالاتا است.(google map) غذاهای ترکی، دریایی و فست‌فود در کیفیت خوب و قیمت به‌صرفه سرو می‌کند و معمولا همیشه شلوغ و پرمشتری است.

بالیک دوروم هردو سرویس بیرون‌بر و پذیرایی بر روی نیمکت‌های خیابانی را به مشتریانش ارائه می‌دهد و نظرات مشتریان آن، به شدت خوب و مطلوب است.

رستوران بالیک دروم در استانبول
رستوران اقتصادی بالیک دروم در استانبول با غذاهای ترکی و نمای زیبا

بهترین رستوران ها در استانبول 

 1. رستوران بورسا
 2. رستوران روملی حصار
 3. رستوران ماوی بالیک
 4. رستوران استانبول 360
 5. رستوران میکلا (mikla)
 6. رستوران ووگ (Vogue)
 7. رستوران چیا سوفراسی
 8. رستوران چیا چیا
 9. رستوران بالیک دورورم

این 9 رستوران، هر کدام در انواع مختلف ساحلی، لاکچری و به صرفه و محلی حرفی برای گفتن دارند.

 • رستوران‌های ساحلی استانبول، در حاشیه دریا و یا در اسکله‌ها ساخته شده‌اند، عمدتا غذاهای دریایی کم‌نظیری دارند و با توجه به تنوع منو، قیمت‌های بالا و پایین دارند.
 • رستوران‌های لوکس استانبول، هزینه بالای تزیینات داخلی و منوی بین‌المللی را دریافت می‌کنند. کیفیت غذا مشخصا خوب است، اما حجم غذا هم معمولا زیاد نیست.
 • رستوران‌های محلی، در بازار، خیابان‌ها و نزدیک اماکن گردشگری به وفور یافت می‌شود. عمدتا فست‌فود یا ساندویچ‌های محلی سرو می‌کنند و قیمت‌های مقطوع و به‌صرفه دارند. این رستوران های در استانبول، به صورت بیرون بر و نیمکت‌های خیابانی سرویس ارائه می‌دهند.
 • راه دسترسی به تمام رستوران‌های استانبول با ماشین اجاره‌ای ممکن است، به خصوص برای رستوران‌های لوکس و محلی، که هر کدام پارکینگ اختصاصی و یا پارکینگ عمومی در حوالی خود دارند.

برای رفتن به رستوران‌های ساحلی، تاکسی یا ماشین لازم است؟

سیستم حمل و نقل عمومی در استانبول خوب است، اما بعد از غروب، امنیت کافی در خیابان‌های آن وجود ندارد و پیشنهاد می‌شود از خودرو اجاره‌ای و یا تاکسی، حداقل برای تردد در شب استفاده کنید.

رستوران‌های ساحلی گران قیمت هستند؟

نه الزاما، با توجه به تنوع منو، محله رستوران، قدیمی یا نوساز بودن رستوران و فضای داخلی کم یا زیاد، قیمت‌ها متفاوت هستند.

آیا اجاره ماشین در استانبول منطقی است؟ حداقل قیمت اجاره خودرو چقدر است؟

با توجه به طول سفر، میزان جابجایی در شهر و اهدافتان از سفر، اجاره روزانه خودرو در استانبول، می‌تواند آسان و به‌صرفه‌تر از استفاده از حمل و نقل عمومی باشد.

حداقل قیمت اجاره روزانه خودرو در استانبول، از 800لیر آغاز می‌شود.

70
|
دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا