عنوان: سعادت رنت

قوانین دبی برای توریست‌ها 2023

نویسنده
-

74
-
هیچ داده ای یافت نشد

قوانین دبی چیست؟! به عنوان یک توریست بهتر است بایدها و نبایدهای شهر دبی را بدانید.

دبی، قوانین سخت‌گیرانه‌ای دارد که باید در طول سفر خود به‌عنوان یک گردشگر یا یک شهروند، رعایت کنید؛ قوانین دبی از احوالپرسی گرفته تا حمل داروهای روزمره باید جزء به جزء رعایت شوند. پس، اگر دبی مقصد بعدی تعطیلات شماست، به این قوانین دبی توجه کنید و آنها را انجام بدهید تا در طول سفر دچار مشکل نشوید.

سرفصل های مقاله

دبی شهری است که مذهب و فرهنگ خود را بسیار جدی می‌گیرد. بهتر است قبل از این‌که به دبی بروید با این لیست از قوانین دبی اشنا شوید تا سفری بدون دردسر داشته باشید.

کارهایی که نباید در دبی انجام بدهید

 1. احوال‌پرسی با دست چپ
 2. انجام کارهای خصوصی در جامعه
 3. پوشش نامناسب
 4. فحاشی
 5. عکس گرفتن بدون اجازه
 6. حمل داروهای روزمره
 7. غذا خوردن در ماه رمضان
 8. به همراه داشتن وسایل ممنوعه
 9. بی احترامی به خانواده سلطنتی
 10. نوشیدن الکل در ملا عام
 11. رقصیدن در ملا عام
 12. تجاوز به حریم خصوصی افراد دیگر
 13. خوردن و نوشیدن در وسایل نقلیه عمومی
 14. استفاده از فیلترشکن(VPN)
 15. ماشین کثیف
 16. شایعه سازی و شایعه پراکنی
 17. حرکات دست در حین رانندگی

احوال‌پرسی با دست چپ در دبی

هنگامی که در دبی هستید، مراقب دستان خود باشید! شما هرگز نباید از دست چپ خود برای غذا خوردن، احوالپرسی کردن، باز کردن درها و تحویل دادن چیزی مخصوصاً، مواد غذایی به کسی در دبی استفاده کنید. این یکی از قوانین دبی است، می‌پرسید چرا؟! 

دلیل این است که در کشورهایی مانند دبی، هند و غیره، از دست چپ برای تمیز کردن خود قبل از به‌وجود آمدن دستمال توالت، استفاده می‌شد! از این رو، حتی امروزه نیز نجس شمرده می شود، هر چقدر هم که دست چپ شما تمیز باشد. با این حال، نوشیدن با دست چپ اشکالی ندارد. پس، اگر شما یک فرد چپ دست هستید، باید سعی کنید تا حد ممکن قوانین دبی را در امکان عمومی رعایت کنید، تا از توهین و جلب نگاه بی ادبانه مردم محلی جلوگیری کنید.

انجام کارهای خصوصی در جامعه دبی

PDA، از کارهای خصوصی‌ است که نمی‌توانید در دبی انجام دهید. این کارهای خصوصی شامل در آغوش گرفتن و بوسیدن است که در ملاء عام از نظر اجتماعی غیرقابل قبول تلقی می‌شود و اگر در حین این عمل دستگیر شوید، ممکن است به زندان بیفتید! بسیاری از توریست‌ها قبلاً عواقب این کار را متحمل شده‌اند. 

این مورد یکی از مهم‌ترین قوانین دبی است و نباید آن را انجام دهید. همچنین باید از پخش موسیقی با صدای بلند و رقصیدن در جمع خودداری کنید، این موارد برای افراد محلی غیرقابل قبول است و عواقب خوبی ندارد.

پوشش نامناسب در دبی

در دبی، از زنان انتظار می‌رود که در مکان‌های عمومی، از جمله مراکز خرید، بازارها، سواحل، تئاترها، مساجد و غیره لباس پوشیده و مناسب بپوشند. این از قوانین دبی است، پس، با وجود این‌که دبی مرکز پوشاک مد روز و ترند است، شما مجاز به پوشیدن لباس‌های کوتاه و تنگ نیستید! به غیر از این، پوشیدن لباس‌های گشاد می تواند به شما کمک کند در آب‌وهوای گرم و خشک دبی به راحتی سر کنید.

بنابراین، هنگامی که چمدان سفر خود را می‌بندید، به اندازه کافی لباس‌های گشاد و مناسب همراه داشته باشید؛ که دست‌ها، پاها و سینه شما را بپوشاند تا توجه ناخواسته را به خود جلب نکنید و برای پوشیدن لباس‌های نامناسب در اماکن عمومی جریمه نشوید و بتوانید سفر راحت و بدون دردسری داشته باشید.

فحاشی در دبی

هنگام حضور در دبی، باید خیلی مراقب زبان خود باشید، اللخصوص زمانی که در اماکن عمومی هستید یا با افراد محلی صحبت می‌کنید. مجازات فحش دادن تا یک سال زندان و جریمه‌ای تا 10000 درهم است. سعی کنید در طول سفر خود، قوانین دبی را رعایت کرده و تمام عبارات عامیانه، کلمات ناسزا را برای خود نگه دارید. همچنین از هرگونه اظهار نظری که توهین به اسلام یا مسلمین تلقی شود خودداری کنید. 

همچنین استفاده از کلمات دشنام و یا ایموجی‌های ناشایست در هرگونه رسانه اجتماعی یا پلتفرم پیام‌رسانی، جریمه‌ای 250000 درهم برای شما خواهد داشت؛ این یک جرم قابل مجازات در نظر گرفته می‌شود و ممکن است شما را پشت میله های زندان بیندازد، و قطعا دوست ندارید تعطیلات شیرین خود را در زندان بگذرانید.

عکس گرفتن بدون اجازه در دبی

یکی دیگر از قوانین دبی که نباید آن را انجام دهید، عکس گرفتن بدون اجازه افراد است. دبی مکانی جذاب و دیدنی است و ممکن است شما را وسوسه کند که در حین گشت‌وگذار در شهر عکس بگیرید. با این حال، هنگام عکاسی از تصاویر دبی باید بسیار محتاط باشید؛ زیرا حیا و ایمنی برای مردم بسیار مهم است و شما مجاز به گرفتن عکس از افراد بدون رضایت آن‌ها نیستید، به خصوص اگر زن و کودک باشند. این کار جریمه‌ 500000 درهم برایتان خواهد داشت؛ پس دو راه بیشتر ندارید یا تصاویر را در حافظه خود ذخیره کنید یا از مناظر لذت ببرید.

حمل داروهای روزمره در دبی

امارات یک سیاست بسیار سختگیرانه برای موارد ضد مخدر دارد، به این معنا که یکی از مواردی که نباید به دبی ببرید داروهای تجویز شده و داروهای غیرقانونی است؛ حتی داروهای استرس هم مجاز نیست!! فرودگاه‌های دبی همیشه در حالت آماده‌باش هستند و اگر قانون را زیر پا بگذارید و گرفتار شوید، تا چهار سال زندان خواهید داشت! بنابراین وب سایت رسمی امارات متحده عربی را برای جستجوی داروهای مجاز و داروهایی که نمی‌توان با خود حمل کرد را بررسی کنید. اگر دارویی هست که باید همراه داشته باشید، از همراه داشتن نسخه آن نیز غافل نشوید.

غذا خوردن در ماه رمضان در دبی

اگر در ماه مبارک رمضان به دبی سفر می کنید، باید بدانید که خوردن در ملاء عام، نوشیدن و سیگار کشیدن از روز تا غروب، زمانی که مسلمانان شهر روزه دارند، ممنوع است. ببینید، شما حتی نمی‌توانید در ماشین خود میان وعده بخورید یا حتی در اماکن عمومی آدامس بجوید! این بد نیست اما از قوانین دبی است و باید آن را رعایت کنید.

با این حال، می‌توانید در اتاق هتل یا رستوران‌هایی که محل غذا خوردن را برای مهمانان تدارک دیده‌اند، غذا بخورید. کودکان و زنان باردار مجاز به غذا خوردن هستند، اما برای احتیاط، بهتر است از خوردن و نوشیدن پرهیز کنند.

به همراه داشتن وسایل ممنوعه در دبی

هنگام سفر به دبی باید به قوانین دبی توجه کرده و در هنگام جمع کردن چمدان خود محتاط باشید، زیرا همه اقلام در این کشور مجاز نیستند.مثلا، اگر می‌خواهید در طول سفر مطالعه کنید، از حمل کتاب‌هایی که حاوی محتوای بزرگسالان هستند خودداری کنید. در مرحله بعد، شما نباید هیچ محصولی را که ساخت اسرائیل است با خود حمل کنید و باید از هر گونه گوشت خوک کاملاً خودداری کنید!

بی احترامی به خانواده سلطنتی دبی

اگر برای اولین بار به دبی سفر می‌کنید، ممکن است نظری در مورد فرهنگ، خانواده سلطنتی، قوانین، سیاست، مردم و غیره داشته باشید. بله این طبیعی است اما نباید به طور علنی درباره آنها بحث کنید. افرادی که در دبی به‌طور آشکار خانواده سلطنتی، سیاست، فرهنگ، قوانین و مذهب این شهر را در ملاء عام مسخره، مورد انتقاد یا توهین قرار دهند، به شدت جریمه می‌کند!

نوشیدن الکل در ملا عام در شهر دبی

اگر بخواهید یک قوطی الکل را در ملاء عام نگه دارید و آن را در طول سفر خود تا ایستگاه بعدی بنوشید یا به راحتی با دوستان خود در اماکن عمومی از نوشیدن الکل لذت ببرید، دبی مکان مناسبی برای شما نیست. مست ماندن و خماری در ملاء عام و مشروب خواری در ملاء عام هر دو توسط قانون ممنوع است و تخلف از آن شما را به مجازات و زندان می کشاند. برای داشتن تعطیلاتی عالی، قوانین دبی را لحاظ کنید.

رقصیدن در ملا عام در شهر دبی

باور کنید یا نکنید، به من ربطی ندارد ولی رقصیدن در ملاء عام یک امر تحریک‌آمیز در نظر گرفته می‌‍شود؛ اگر می‌خواهید از جریمه های جدی جان سالم به‌در ببرید، مطمئن شوید که در کلوپ‌های مجاز یا در چهار دیواری اتاق خود می‌رقصید. حتی گوش دادن به موسیقی با صدای بلند در دبی در ملاء عام ممنوع است و در صورت مجرم شناخته‌ شدن می‌تواند مجازات سنگینی را به‌دنبال داشته باشد.

تجاوز به حریم خصوصی افراد دیگر

تجاوز به حریم خصوصی افراد دیگر در دبی با استفاده از شبکه‌های رایانه‌ای یا رسانه‌های اجتماعی غیرقانونی است. این می‌تواند شش ماه حبس و جریمه‌ای بین 100000 تا 500000 درهم برای شما به ارمغان بیاورد.

خوردن و آشامیدن در وسایل نقلیه عمومی دبی

خوردن و آشامیدن در انواع وسایل حمل‌ونقل عمومی و ایستگاه‌ها، از مترو و اتوبوس گرفته شده تا گذرگاه عابر پیاده، کاملا ممنوع است. گیر افتادن هنگام خوردن و نوشیدن می‌تواند کیف‌ پول‌تان را تا 100 درهم سبک کند.

استفاده از فیلترشکن(VPN) در دبی

استفاده از فیلترشکن طبق قوانین جرایم سایبری امارات متحده عربی، می‌توانند باعث جریمه‌هایی بین 500,000 تا 2 میلیون درهم شود! بنابراین اگر بخواهید به یک سایت محدود، دسترسی پیدا کنید، در معرض جریمه سنگینی قرار دارید.

ماشین کثیف در دبی

فکر می‌کنید چون طوفان‌های شن در دبی مکرر اتفاق می‌افتد، داشتن ماشین کثیف عیبی ندارد؟! باید بگویم سخت در اشتباهید!! خودروهای کثیف تصویر شهر و سلامت عمومی را مخدوش می‌کنند. پس این خودروها اغلب یدک‌کش می‌شوند و جریمه‌ای حدود 3000 درهم، روی دستتان می‌گذارد!

شایعه‌ سازی و شایعه‌ پراکنی در دبی

شایعه پراکنی، به ویژه در شبکه‌های اجتماعی، می تواند منجر به سه سال زندان و جریمه نقدی تا سقف 1 میلیون درهم شود. امارات متحده عربی با هدف سرکوب کسانی که به نظم عمومی آسیب می‌زنند و صلح ملی را تهدید می‌کنند، قوانین بسیار سختگیرانه‌ای در مورد انتشار اخبار جعلی دارد!

حرکات دست در حین رانندگی در دبی

اگر در دبی هستید و می‌خواهید بخشی از سفر خود را هیجان‌انگیز کنید، با یک ماشین اجاره‌ای، به اطراف شهر بروید. مکان‌های زیادی در دبی وجود دارد که می‌توانید برای یک روز با ماشین اسپرت اجاره‌ای از آن‌ها دیدن کنید، اما باید خیلی مراقب باشید! در حالی که ممکن است استفاده از حرکات دست در حین رانندگی برای علامت دادن به راننده دیگر و نشان دادن اینکه از چیزی ناراضی هستید، در کشور خود اشکالی نداشته باشد، ولی در دبی اشکال دارد! 

اگر هنگام رانندگی، کسی یا چیزی شما را عصبانی کرده است، باید عصبانیت خود را کنترل کنید و از هیچ الفاظ رکیک یا حرکات دستی برای شهروند بومی استفاده نکنید. انجام این کار می تواند شما را در دردسر بزرگی قرار دهد و تعطیلات شما را خراب کند.

خلاصه مطالب

تا اینجا با قوانین دبی به‌عنوان یک توریست آشنا شدیم. همانطور که می‌دانید احترام به قوانین، احترام می‌آورد؛ پس اگر قصد بازدید از دبی را دارید، قوانین دبی را رعایت کنید، تا سفر خوبی داشته باشید. همچنین شما ‌می‌توانید با اجاره ماشین برای دبی، تمام نقاط این شهر دوست‌داشتنی را ببینید و لذت ببرید.

 

سوالات متدوال

شاید این سوالات درباره قوانین دبی و کارهای ممنوعه در دبی برای توریست‌ها، برای شما پیش بیاید.

 • آیا پوشیدن شلوارک در دبی مشکل دارد؟

خیر مشکلی ندارد، می‌توانید در دبی وقتی بیرون از شهر هستید، از مراکز خرید دیدن می‌کنید و یا در رستوران‌ها ناهار یا شام می‌خورید، شلوارک بپوشید. اما اول مطمئن شوید که اگر از یک مکان مذهبی، معنوی بازدید می کنید، لباس‌هایی بپوشید که برای آن مکان مناسب باشد.

 • آیا پارتنرها می‌توانند برای تعطیلات به دبی بروند؟

بله می توانند برای تعطیلات به دبی بروند اما به شرطی که اتاق و هتل‌شان جدا باشد.

 • ایا سفر به دبی به تنهایی امن است؟

بله، سفر مجردی به دبی و گشت‌وگذار در این شهر هیجان‌انگیز کاملاً ایمن است. قوانین و مقررات امیدوارکننده ای وجود دارد که تضمین می‌کند، سفری شگفت‌انگیز در دبی داشته باشید.

74
|

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن