فاصله تهران تا بندرعباس چند کیلومتر است؟

فاصله تهران تا بندعباس چقدر است

سفر همیشه یکی از هیجان‌انگیزترین اقداماتی است که در طول زندگی انجام می‌دهید. حال ممکن است برای آن از مدت‌ها قبل برنامه بچینید یا ممکن است بدون برنامه سفر کنید. در هر دو صورت باید اطلاعاتی درست و دقیق در مورد فاصله‌ی دو شهر، هزینه‌های رفت‌وآمد، اسکان، آب‌وهوای مقصد و... کسب کنید تا بتوانید سفری مقرون‌به‌صرفه و راحت را تجربه کنید.

اکنون که تصمیم گرفته‌اید به بندرعباس سفر کنید، باید پیش از هر چیز با فاصله تهران تا بندرعباس آشنا شوید و بدانید که از چه مسیرهایی می‌توانید سریع‌تر و آسان‌تر به این شهر برسید.

برای شروع سفر هیجان‌انگیز از تهران به بندرعباس که معادل حدود 1280 کیلومتر است، امکان انتخاب مسیرهای مختلفی وجود دارد که در این صفحه از وب‌سایت سعادت رنت به فاصله تهران تا بندرعباس و بهترین مسیر برای رفتن به بندرعباس اشاره می‌کنیم.

روش‌های سفر به بندرعباس

سفر به بندرعباس به دو صورت زمینی و هوایی امکان‌پذیر است که می‌توانید باتوجه‌به شرایط و نظر خود یکی از روش‌های سفر را انتخاب کنید و سفری خاطره‌انگیز را برای خود رقم بزنید. پیمودن فاصله تهران تا بندرعباس با روش‌های زیر امکان‌پذیر خواهد بود:

  • خودروی شخصی
  • اتوبوس
  • هواپیما
  • قطار

اجاره خودرو از شرکت معتبر سعادت رنت

نقشه مسیر تهران بندرعباس

اگر می‌خواهید فاصله تهران تا بندرعباس را از راه زمینی و با ماشین شخصی طی کنید، لازم است تا پیش از حرکت، نگاهی به نقشه مسیر بیندازید و شهرهایی که باید در طول مسیر از آنها عبور کنید را بیابید. بعد از بررسی نقشه و آشنایی با مسیر پیش رو می‌توانید سفر خود را آغاز کنید. برای سفر به بندرعباس از مبدا تهران، 3 مسیر وجود دارد که می‌توانید با بررسی شهرهای قرار گرفته در مسیر و مکان‌های دیدنی آنها، مسیر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

فاصله تهران تا بندرعباس با ماشین

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، برای رسیدن به بندرعباس با ماشین شخصی دو راه وجود دارد که می‌توانید به خواست خود یکی را انتخاب کنید.

مسیر اول: مسافت آن تا بندرعباس 1276 کیلومتر است و 13 ساعت و 26 دقیقه طول می‌کشد تا از شهرهای قم، کاشان، یزد، شهربابک، سیرجان عبور ‌کنید و به بندرعباس برسید.

مسیر دوم: مسافت آن تا بندرعباس 1382 کیلومتر است و 15 ساعت و 7 دقیقه تا مقصد فاصله دارد و باید از شهرهای قم، کاشان، اصفهان، شهررضا، شهربابک، سیرجان عبور کنید تا به بندرعباس برسید.

مسیر سوم: به مسافت 1506 کیلومتر است که 17 ساعت و 40 دقیقه تا رسیدن به بندرعباس زمان می‌برد و از شهرهای تهران، قم، کاشان، شاهین شهر، نجف آباد، یاسوج، شیراز و بندرعباس عبور می‌کند.

فاصله تهران تا بندرعباس با قطار

از نظر اکثر افراد پیمودن مسیرهای طولانی با قطار امری خسته کننده و کسالت بار است؛ اما به این نکته توجه کنید که در سفر با قطار این موقعیت نصیب شما خواهد شد که از شهرهایی عبور کنید که تاکنون فرصت سفر به آن را نداشتید؛ بنابراین می‌توانید با دیدن بافت مختلف شهرها و طبیعت بکر آنها سفری به یاد ماندنی را تجربه کنید. یکی از مزیت‌های حائز اهمیت سفر با قطار به بندرعباس این است که شما راننده نیستید و می‌توانید در این 20 ساعت استراحت کنید یا از مناظر و آب و هوای مسیر لذت ببرید.

فاصله تهران تا بندرعباس با قطار

فاصله تهران تا بندرعباس با هواپیما

هواپیما یکی از روش‌های راحت اما پرهزینه برای سفر است که می‌توانید طی مدت زمان بسیار کوتاهی از تهران به بندرعباس برسید. مسیر تهران تا بندرعباس را می‌توانید با هواپیما کمتر از 1 ساعت و 50 دقیقه طی کنید و به محض رسیدن به بندرعباس، بدون احساس خستگی سفر به گشت و گذار در سطح شهر بپردازید. دیگر مزایای سفر با هواپیما نداشتن دغدغه برای خوراکی‌های مسیر است زیرا در طول مسیر مهمانداران هواپیما به صورت کامل از شما پذیرایی خواهند کرد.

از تهران تا بندرعباس چند ساعت راه است؟

همانطور که گفتیم برای سفر به بندرعباس روش‌های مختلفی وجود دارد که افراد با توجه به شرایط و خواست خود، آن را انتخاب می‌کنند؛ بنابراین مدت زمان رسیدن شما به بندرعباس نیز بر اساس روش انتخابی شما مشخص می‌شود و به این صورت است:

فاصله تهران تا بندرعباس با هواپیما: 1 ساعت و بیست دقیقه

فاصله تهران تا بندرعباس با قطار: 20 ساعت

فاصله تهران تا بندرعباس با اتوبوس: بین 14 تا 16 ساعت

فاصله تهران تا بندرعباس با ماشین شخصی: بسته به انتخاب نوع راه بین 13 ساعت و 30 دقیقه تا 17 ساعت و 40 دقیقه است.

فاصله تهران تا بندرعباس با هواپیما

شهرهای مسیر تهران بندرعباس

شهرهای بین تهران تا بندرعباس به روش سفر و نوع مسیر انتخابی شما بستگی دارد؛ بنابراین اگر می‌خواهید در طول مسیر خود از شهر خاصی عبور کنید، پیش از سفر نقشه مسیر تهران بندرعباس را بررسی کنید و مطابق آن حرکت کنید. فاصله تهران تا بندرعباس با ماشین شخصی از سه مسیر طی می‌شود که هرکدام شامل شهرهای زیر خواهند بود:

  • مسیر 1: قم، کاشان، یزد، شهربابک، سیرجان
  • مسیر 2: قم، کاشان، اصفهان، شهررضا، شهربابک، سیرجان
  • مسیر 3: قم، کاشان، یزد، رفسنجان، جیرفت

شهرهای مسیر تهران تا بندرعباس

بهترین مسیر بین تهران تا بندرعباس

بهترین مسیر بسته به شرایط شما انتخاب خواهد شد. در صورتی که زمان و امکان سفر با خودرو را دارید، می‌توانید با انتخاب مسیر یک (که بالاتر اشاره شد) از طریق ماشین شخصی به سفر بپردازید؛ زیرا شهرهای زیبایی را در مسیر دارید که می توانید وارد آنها شوید و با بازدید از جاذبه‌های دیدنی این شهرها، سفر خود را لذت بخش‌تر کنید.

بهترین زمان سفر به بندرعباس

شهر بندرعباس به دلیل واقع شدن در زیر خط استوا، از شهرهای گرم و مرطوب ایران است. با توجه به گرمای بالا و دمای حدود +50 درجه، این شهر در فصل تابستان میزبان تعداد کمی مسافر خواهد بود. فروردین، یکی از شلوغ‌ترین ماه‌های بندرعباس است زیرا آب و هوا هنوز رو به گرما نرفته و مسافران می‌توانند تعطیلات نوروزی خوبی را در این شهر سپری کنند.

 در حالت کلی باید گفت که بهترین زمان سفر به بندرعباس از اواسط پاییز تا اواخر اسفند ماه است و هرچه به فصل بهار و تابستان نزدیک می شویم هوای گرمتر خواهد شد.

اجاره خودرو در تهران و بندرعباس

در صورتی که به هر دلیلی خودروی شخصی در اختیار ندارید، می‌توانید از شرکت‌های رنت خودرو برای اجاره خودرو اقدام کنید و سفر خود را با ماشین موردعلاقه شروع کنید. برای رنت ماشین کافیست از شرکت سعادت رنت خودروی موردنظر خود را به صورت بدون راننده یا با راننده کرایه کنید. در اجاره خودرو با راننده، تمامی مسئولیت‌ها برعهده‌ی شرکت و راننده خواهد بود و دیگر نیازی به ارائه‌ی مدارک نیست، فقط کافیست از طریق واتساپ هماهنگی‌های لازم را با همکاران مجموعه داشته باشید؛ همچنین در اجاره بدون راننده از طریق رزرو آنلاین خودرو را در مکان و زمان تعیین شده توسط شما و با ارائه مدارک درخواستی تحویل داده می‌شود.

اجاره خودرو در تهران و بندرعباس

سخن آخر

در این بخش از از وب‌سایت سعادت رنت، در مورد فاصله تهران تا بندرعباس و مسیرهای سفر به این شهر صحبت کردیم و امیدواریم مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.

اکثر افراد ترجیح می‌دهند که به روش زمینی و با ماشین شخصی به بندرعباس سفر کنند تا بتوانند از شهرهای واقع شده در مسیر بازدید کنند و سفری خوب و به یاد ماندنی را برای خود و همراهان رقم بزنند. اگر شما نیز جزو این دسته افراد هستید اما ماشین شخصی ندارید یا دوست دارید با ماشین بهتری به این شهر سفر کنید، می‌توانید خودروی موردنظر خود را از سعادت رنت اجاره کنید. شرکت سعادت رنت با اجاره انواع مدل‌های ماشین به شما کمک می‌کند تا با خودروی مورد علاقه‌ی خود به هر شهری که دوست دارید سفر کرده و از آن لذت ببرید.

سوالات متداول

از بندرعباس تا تهران چند ساعت راه است؟

مسیر بندرعباس به تهران 1278 کیلومتر است که در 13 ساعت و 40 دقیقه بدون توقف پیموده می‌شود.

فاصله بندرعباس تا تهران با اتوبوس چند ساعت است؟

فاصله بندرعباس تا تهران با اتوبوس در دو مسیر با مسافت 1283 کیلومتر و 1383 کیلومتر حدود 13 تا 15 ساعت طی می‌شود. 

نظرات

نظر خود را بنویسید