دانستن نکاتی مهم قبل از مسافرت هوایی

نکات مهم قبل از سفر هوایی

همیشه اولین سفر ممکن است با نگرانی هایی از طرف مسافران همراه باشد. مخصوصا اگر مسیر هوایی را برای سفر خود انتخاب کرده باشید.ما به واسطه خدمات اجاره خودرو در تهران و اجاره خودرو در فرودگاه امام با مسافرین زیادی در ارتباط هستیم و با استفاده از تجربیات این مسافران، نکاتی که قبل از سفر های هوایی باید بدانید را بیان می کنیم تا در هنگام سفر آرامش بیشتری داشته باشید.

 

اولین نکاتی که باید رعایت کنید

در زمان برنامه ریزی سفر مشخص کنید که می خواهید از پروازهای مستقیم یا غیر مستقیم استفاده کنید. آیا با توجه به مقصد سفرتان حق انتخابی بین این دو گزینه دارید؟ بعد از انتخاب نوع پرواز، در زمان خرید بلیط مطمئن شوید که مشخصات شما، به صورت کامل و دقیق بر روی بلیط درج شده است. اگر شما دچار معلولیت خاصی هستید و خدمات هوایی برای شما امکانات ویژه ای در نظر گرفته است، حتما در زمان خرید بلیط این موضوع را اطلاع دهید تا بتوانید از این خدمات استفاده کنید. اگر به یک کشور خارجی سفر می کنید، حتما مدارک مورد نیاز برای ورود به  آن کشور را چک کنید و مطمئن باشید تمام مدارکی که در فرودگاه از شما درخواست می شود را در کیف دستی خود قرار داده اید.

 

نکاتی در مورد چمدان و بسته بندی وسایل

از چمدان  های مطمئن و محکم استفاده کنید. اگر از یک رنگ متمایز برای چمدان خود استفاده کنید در زمان تحویل وسایل تان به راحتی آن  را از بقیه تشخیص می دهید. با توجه به مقدار بار مجاز، وسایلتان را انتخاب کنید.  این را در نظر داشته باشید که در زمان بازگشت از سفر امکان دارد بار بیشتری با خود به همراه داشته باشید. وسایل الکترونیکی خود را جدا بسته بندی کنید تا در زمان چک کردن وسایلتان با اشعه ایکس به مشکل برنخورید و یا به سرعت از این مرحله عبور کنید. قبل از ورود به مرحله بازرسی کیف دستی خود را چک کنید تا مطمئن شوید وسایل ممنوع مانند کاتر، برخی از داروها، چاقو و... در کیف شما نباشد. در غیر این صورت ممکن است زمان زیادی را برای توضیح دادن به مامورین امنیتی از دست بدهید.

 

نکاتی مربوط به فرودگاه

کد مربوط به پرواز خود را بدانید. این سریع ترین و بهترین راه برای پیگیری وضعیت پرواز در فرودگاه است. به راحتی به اطرافیانتان اطمینان نکنید و هرگز خواهش آنها را برای نگه داری از وسایل و چمدان هایشان را نپذیرید. حتی اگر این کار چند ثانیه از وقت شما را بگیرد.

 

نکات مربوط به زمان پرواز

برای کودکانتان از صندلی های مخصوص کودکان استفاده کنید. کیف دستی خود را نزدیک صندلی خود قرار دهید اگر مشکلی پیش آمد از مهمانداران درخواست کمک کنید. قطعا در زمان پرواز آنها مناسب ترین فرد برای کمک به شما هستند.

 

حرف آخر

اگر اولین بار است که به شهر یا کشور مقصد مسافرت می کنید بهتر است از خدمات اجاره خودرو با راننده استفاده کنید تا ضمن صرفه جویی در وقت و هزینه، به محض رسیدن به فرودگاه به راحتی سوار ماشین شوید و همه چیز را به راننده بسپارید تا مانند یک راهنمای محلی، از بهترین مسیر شما را به مقصد برساند.