جاهای دیدنی اصفهان | سفر زمینی با خودرو

جاهای دیدنی اصفهان | سفر زمینی با خودرو

اصفهان، از بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهرهای ایران معروف به نصف جهان است که مکان‌های جذاب و دیدنی با قدمت چندین هزارساله دارد. این شهر همه ساله میزبان هزاران نفر برای بازدید است. در ادامه زیباترین و مشهورترین مکان‌های دیدنی شهر اصفهان را به شما معرفی خواهیم کرد تا طی یک برنامه‌ریزی دقیق تمامی آنها را ببینید.
اینکه از کجا شروع کنیم نکته بسیار سختی است زیرا مکان‌های تاریخی این شهر یکی و دو تا نیستند و انتخاب تعدادی از آنها به عنوان بهترین دشوار خواهد بود. در ادامه اطلاعات موجود به شما کمک می‌کنند که بتوانید بهترین جاهای دیدنی را انتخاب کرده و سفری فراموش نشدنی را برای خود رقم بزنید؛ در همین راستا یکی از چالش‌ها برای سفر داشتن ماشین است که امکان حل آن هم وجود دارد؛ در صورتی که خودروی شخصی در اختیار ندارید و نمی‌خواهید از وسیله‌های نقلیه‌ای همچون هواپیما، قطار و اتوبوس استفاده کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم برای یکبار هم که شده اجاره ماشین را تجربه کنید. کرایه ماشین شخصی و سفر به اصفهان این امکان را به شما می‌دهد که با خیالی آسوده‌تر بتوانید برنامه‌ی سفر خود را اجرا کنید و دغدغه‌هایی مثل همسفر شدن با افراد غریبه یا خراب شدن ماشین و... را نداشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می‌توانید از صفحه‌ی اجاره خودرو در اصفهان دیدن کنید.

برنامه سفر به اصفهان

با داشتن برنامه شما می‌توانید به راحتی از میان جاذبه‌‌های گردشگری اصفهان، بهترین‌ها را انتخاب کنید تا برای هر یک زمان کافی برای بازدید داشته باشید. 

چگونه به اصفهان برویم؟

همانطور که می‌دانید راه‌های مختلفی برای سفر به اصفهان پیش روی شماست. در صورتی که قصد گردش در این شهر را دارید بهترین راه سفر زمینی به اصفهان با خودروی شخصی است. 
اصفهان شهری در مرکز ایران، که مسافت برای رسیدن به این استان بسته شهری که قرار دارید، متفاوت است. در این بخش از وب‌سایت سعادت رنت تهران را به عنوان مرکز قرار دادیم و مسیر را از تهران به اصفهان در نظر می‌گیریم. مسافت از تهران به اصفهان 450 کیلومتر است که مدت زمان طی آن بسته به اینکه از چه مسیری بروید فرق دارد. ولی حدود 4 تا 5 ساعت اگر بدون توقف بروید را باید طی کنید تا به اصفهان زیبا برسید. 
مسیرهایی که می توانید طی کنید تا به اصفهان برسید: 
مسیر 1:
448 کیلومتر مدت زمان طی کردن مسیر 4 ساعت و 44 دقیقه است. 
در این مسیر شما از شهرهای قم و کاشان عبور خواهید کرد. در راه مجتمع‌های گردشگری زیادی را خواهید دید که از کیفیت خوبی برخوردارند که دارای فضای مناسبی برای استراحت و صرف غذا هستند.
مسیر 2: 431 کیلومتر مدت زمان برای طی کردن این مسیر 4 ساعت و 56 دقیقه است. 
شما در این مسیر از شهرهای قم، سلفچگان، دلیجان و استان مرکزی (اراک) می‌گذرید و سپس به اصفهان خواهید رسید؛ این جاده به دلیجان شهرت دارد.
مسیر 3: 436 کیلومتر با مدت زمان حدودا 5 ساعت است. 
این مسیر از اتوبان کرج شروع می‌شود و از شهرهای ساوه، سلفچگان و میمه گذر می‌کند و به اصفهان می‌رسد. این مسیر از نظر مسافت هم با دو مسیر بالا تفاوت چندانی ندارد.

جاذبه های گردشگری اصفهان

با وجود این‌که آشنایی با دیدنی‌های مشهور اصفهان بخشی از وجود ایرانیان است اما نمی‌توان به این شهر سفر کرد و آنها را ندید پس بی‌تردید جاهای دیدنی معروف شهر در صدر جدول برنامه سفر قرار دارند.

میدان نقش جهان اصفهان

میدان نقش جهان از میدان‌های مهم و زیبای اصفهان است که سالانه گردشگران زیادی را میزبانی می‌کند. قبل از انقلاب اسلامی ایران نام این میدان، میدان شاه بوده است. از دیگر نام‌های میدان نقش جهان در طول تاریخ می‌توان به میدان بزرگ، میدان اصلی، میدان نو، میدان قصر و میدان سلطنتی اشاره کرد. ثبت این میدان در فهرست میراث جهانی یونسکو، میزان اهمیت این منطقه را بیان می‌کند.

آدرس میدان نقش جهان: اصفهان، ورودی غربی دروازه دولت (میدان امام حسین)، خ سپه، میدان نقش‌جهان، ورودی شرقی چهارراه شکرشکن خیابان حافظ میدان نقش جهان (شاه عباس)

میدان نقش جهان  اصفهان

پل خواجو  اصفهان

پل خواجو از زیباترین بناهای تاریخی ایران است که بر روی زاینده رود به دستور شاه عباس دوم ساخته شده است. نام‌های دیگر پل خواجو عبارتند از: پل شاه، بابا رکن الدین، حسن آباد، شاهی و شیراز. این پل که در دوره‌ی صفویه یکی از زیباترین پل‌های جهان به شمار می‌رفت، به دستور شاه عباس دوم، در سال ۱۰۶۰ قمری ساخته شد. طول این پل ۱۳۳ متر بود و عرض آن نیز به ۱۲ متر می‌رسد. 

آدرس پل خواجو اصفهان: اصفهان، انتهای خیابان کمال اسماعیل اصفهانی، امتداد خیابان خواجو، پل خواجو

پل خواجو  اصفهان

سی و سه پل اصفهان

سی و سه پل بر روی زاینده رود اصفهان ساخته شد که 295 متر طول و 14 متر عرض دارد. این پل شاهکار بی‏نظیر از آثار دوره سلطنت شاه‏ عباس اول است و معروف به الله ‏وردی‌‏خان است. 

آدرس سی و سه پل اصفهان: سی و سه پل در ابتدای جنوبی خیابان چهارباغ بالا از یک سو و ابتدای شمالی خیابان چهارباغ عباسی (میدان انقلاب) در دیگر سو واقع شده است.

سی و سه پل  اصفهان

کاخ چهل ستون اصفهان

کاخ چهل ستون یکی از نمونه‌ باغ‌های سلطنتی به جامانده از دوره صفوی از باغ موزه چهل ستون است. در واقع، این باغ بخش کوچکی از باغ وسیع جهان‌نماست که شاه عباس اول آن را بنا کرد. بهترین زمان برای بازدید این کاخ در فصل اردیبهشت ماه است. ایوان کاخ چهل ستون شامل دو بخش می‌شود که بخش اول آن تالاری است که بر ۱۸ ستون چوبی و چهار ستون میانی بنا شد. بخش دوم کاخ، تالار آیینه است که بر روی دو ستون قرار گرفته و با آیینه کاری بسیار وسیع و زیبا تزئین شده است.

آدرس کاخ چهل ستون: اصفهان، میدان امام حسین، خیابان استانداری

کاخ چهل ستون اصفهان

مسجد شاه اصفهان

مسجد امام که به نام‌های مسجد جامع عباسی، مسجد سلطانی و مسجد شاه نیز شهرت دارد، یکی از مساجد میدان نقش جهان است که در دوران صفوی ساخته شد.  مسجد امام شاهکاری جاویدان از معماری در قرن یازدهم هجری است و در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۱۰ با شماره ثبت ۱۰۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید. 

آدرس مسجد شاه اصفهان: اصفهان، ورودی غربی دروازه دولت (میدان امام حسین)، خ سپه، میدان نقش‌جهان، ورودی شرقی چهارراه شکرشکن خیابان حافظ میدان نقش جهان(شاه عباس) داخل میدان نقش جهان است.

مسجد شاه  اصفهان

کلیسای وانک اصفهان

کلیسای وانک را ارامنه مهاجر در دوره شاه عباس صفوی ساخته‌اند؛ البته شکل اولیه آن با بنای امروزی متفاوت بوده است. در ابتدا این کلیسا تنها کاربردی مذهبی برای مسیحیان داشت؛ اما امروزه بیشترین توجه به بعد تاریخی و جاذبه فرهنگی کلیسا جذب می‌شود. 

آدرس کلیسای وانک: اصفهان، محله جلفا، خیابان نظر شرقی، کوچه کلیسای وانک

کلیسای وانک  اصفهان

جاهای دیدنی اصفهان در شب

حتما جاهای دیدنی اصفهان در شب را به پیشنهاد ما سر بزنید. قطعا قدم زنی در کوچه پس کوچه های قدیمی و تاریخی اصفهان در شب، لذت دیگری دارد. در زیر جاذبه‌های گردشگری اصفهان اشاره می‌کنیم: 
1-    سی و سه پل در شب
2-    کوه صفه
3-    خیابان چهارباغ اصفهان
4-    پل خواجو اصفهان
جمع بندی 
در صورتی که به هر دلیلی خودروی شخصی در اختیار ندارید حتما از طریق سعادت رنت اقدام به اجاره خودرو در اصفهان کنید تا به راحتی از تمام مکان‌های جذاباین دیار دیدن کنید. سعادت رنت این امکان را به شما می‌دهد که هم از سرویس اجاره ماشین با راننده و هم سرویس اجاره خودرو بدون راننده در اصفهان استفاده کنید. هزینه هر کدام بسته به نوع خودرو، مدت زمان کرایه و کیلومتر طی شده متفاوت است. شما در هر زمان در طول هفته هر ساعت از شبانه روز اقدام به رزرو نمایید.