هزینه سفر به عمان

هزینه سفر به عمان، مسقط | هزینه سفر 4 الی 11 روزه به عمان

نویسنده
-

1091
-
هیچ داده ای یافت نشد

هزینه سفر به عمان برای یک هفته به طور میانگین 80 میلیون تومان هزینه دارد. اما اگر قصد داشته باشید هزینه سفر عمان خود را کاهش دهید می توانید با 35 میلیون تومان به عمان سفر کنید. همچنین اگر قصد داشته باشید سفر شما همه چیز تمام باشد، هزینه سفر عمان شما از 250 میلیون تومان به بالا خواهد شد. در ادامه مقاله با همراه باشید تا جزییات هزینه سفر عمان را به شما ارائه دهیم.

سرفصل‌های مقاله

هزینه سفر به عمان

هزینه سفر به عمان در مقایسه با دبی چندان گران‌تر نیست و می‌توان گفت در میان تورهای خارجی قیمت حدوداً مناسبی دارد. اما نمی‌توان به طور دقیق گفت که هزینه سفر شما به عمان و مسقط چقدر خواهد شد. زیرا هزینه سفر شما به عوامل متعددی از جمله تعداد روزها سفر، هتل انتخابی، ایرلاین پرواز، تفریحات و سایر هزینه‌های شما بستگی دارد. هزینه اقامت در هتل‌های 5 ستاره مسقط بسیار بالا است و کیفیت بالایی نیز دارد. اما می‌توانید به جای اقامت در هتل 5 ستاره در هتل‌های 3 ستاره اقامت داشته باشید تا هزینه سفر خود را معقول‌تر کنید.

هزینه ویزا عمان

مورد بعدی در هزینه سفر به عمان، هزینه ویزا است. ویزای توریستی عمان انواع مختلفی دارد و همه آن‌ها به صورت کوتاه مدت صادر می‌شوند. ویزای 26B یکی از انواع ویزای عمان است که به شما اجاره می‌دهد به مدت یک ماه در عمان اقامت داشته باشید. هزینه این ویزا معادل 25 ریال عمان است و روند اخذ آن 5 روز کاری زمان می‌برد. اگر جهت اخذ ویزا عجله دارید می‌توانید با پرداخت هزینه بیشتر برای ویزای فوری، ویزا خود را ظرف 2 روز کاری دریافت کنید.

هزینه بلیط هواپیما به عمان

نام ایرلاین
هزینه بلیط
سلام ایر
6.278.120 تومان
ترکیش
20.893.700 تومان
امارات
23.097.300 تومان
قطر
28.709.300 تومان
ایرعربیا
10.788.362 تومان
فلای دبی
17.151.178 تومان

هزینه سفر به عمان با تور

تعداد روزهای سفر
تعداد ستاره هتل
هزینه
4 روز
3 ستاره
13.450.000 تومان
4 ستاره
14.640.000 تومان
5 ستاره
26.420.000 تومان
5 روز
3 ستاره
15.180.000 تومان
4 ستاره
16.640.000 تومان
5 ستاره
34.450.000 تومان
7 روز
3 ستاره
16.740.000 تومان
4 ستاره
18.780.000 تومان
5 ستاره
39.180.000 تومان
8 روز
3 ستاره
18.680.000 تومان
4 ستاره
20.960.000 تومان
5 ستاره
51.930.000 تومان
11 روزه
3 ستاره
30.250.000 تومان
4 ستاره
36.490.000 تومان
5 ستاره
72.580.000 تومان

هزینه هتل در عمان

هزینه هتل در عمان و مسقط همانند دیگر شهرهای دنیا بر اساس موقعیت مکانی هتل، کیفیت خدمات و امکانات هتل و تعداد ستاره‌های آن هتل تعیین می‌شود. به طور کلی برای هر شب اقامت در هتل‌های عمان باید حدود 20 تا 600 دلار بپردازید. در چند سال گذشته با افزایش تعداد توریست‌های عمان، صنعت هتل نیز در این کشور پیشرفت بسیار خوبی داشته و هتل‌های زیادی با امکانات رفاهی خوب در عمان تأسیس شده‌اند. همچنین هتل‌های لاکچری و لوکس هم در عمان به خصوص شهر مسقط بسیار زیادند.

هزینه هتل 5 ستاره در عمان

 • اقامت 4 روزه: حدود 66 میلیون تومان
 • اقامت 7 روزه: حدود 130 میلیون تومان
 • اقامت 11 روزه: حدود 220 میلیون تومان

هزینه هتل 4 ستاره  در عمان

 • اقامت 4 روزه: حدود 10 میلیون تومان
 • اقامت 7 روزه: حدود 35 میلیون تومان
 • اقامت 11 روزه: حدود 60 میلیون تومان

هزینه هتل 3 ستاره در عمان

 • اقامت 4 روزه: حدود 7 میلیون تومان
 • اقامت 7 روزه: حدود 15 میلیون تومان
 • اقامت 11 روزه: حدود 22 میلیون تومان

روش‌های کاهش هزینه سفر به عمان

روش‌هایی برای کاهش حدودی هزینه سفر به عمان وجود دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

انتخاب هتل ارزان

یکی از بهترین و مؤثرترین روش‌ها برای کاهش هزینه در سفر به عمان انتخاب هتل‌هایی با ستاره پایین‌تر و حتی اقامت در هتل آپارتمان‌ها مسقط است. ممکن است که این هتل‌ها امکانات کامل و عالی نداشته باشند یا کمی کوچک باشند اما در مقابل قیمت بسیار بهتری نسبت به هتل‌های لوکس و 5 ستاره دارند.

سفر به عمان با پرواز ارزان

روش دیگری که در کاهش هزینه شما نسبتاً اثرگذار است انتخاب ایرلاین‌های قیمت مناسب‌تر مانند ایرلاین‌های داخلی ایران و همچنین سفر در روزهای غیرتعطیل است.

سفر به عمان در تابستان

همان‌طور که در بالاتر گفتیم به دلیل گرما و رطوبت بالای هوا در تابستان، تعداد مسافران عمان نیز بسیار کمتر می‌شوند و حتی بسیاری از هتل‌ها تخفیف‌های بسیار خوبی اعمال می‌کنند که اگر بتوانید از آن‌ها استفاده کنید، هزینه سفر شما خیل کمتر خواهد شد.

هزینه غذا در عمان

هزینه غذا در عمان نیز مانند موردهای قبلی به انتخاب و سلیقه شما بستگی دارد. شما می‌توانید غذای خود را در یک رستوران شیک و لوکس در مسقط میل کنید یا دوست داشته باشید در غذا خوردن در غذاخوری‌های خیابانی را تجربه کنید.

هزینه غذا در رستوران‌های عمان

 • هزینه غذا در رستوران‌های ارزان: حدود 2 تا 5 ریال عمان
 • هزینه غذا در رستوران‌های متوسط: حدود 4 تا 13 ریال عمان
 • هزینه غذا در رستوران‌های لاکچری: حدود 12 تا 60 ریال عمان

هزینه غذاهای خیابانی در عمان

 • قیمت میشکاک: 150 تا 500 بیسه
 • قیمت شاورما: 0.5 تا 1.5 ریال عمان
 • قیمت کباب‌ها: 1.5 تا 3 ریال عمان
 • قیمت فلافل: 0.5 تا 1.5 ریال عمان

هزینه غذا در فست فودهای زنجیره‌ای

 • قیمت برگر: از 2.8 تا 3.5 ریال عمان
 • قیمت پیتزا: حدود 5 ریال عمان
 • قیمت مرغ سوخاری: حدود 2.8 ریال عمان

هزینه حمل و نقل در عمان

برای حمل و نقل در عمان می‌توانید از اجاره خودرو و یا حمل و نقل عمومی استفاده کنید. حمل و نقل عمومی عمان شامل مترو نمی‌شود و هنوز سیستم مترو در این کشور راه نیفتاده است. اتوبوس کم‌هزینه‌ترین گزینه برای حمل و نقل عمومی است. اگر قصد دارید در سفر عمان هزینه‌های خود را به طور قابل توجهی کاهش دهید باید از اتوبوس برای تردد در شهر استفاده کنید.

همچنین چون اتوبوس‌های عمان همه مکان‌ها را پوشش نمی‌دهند و به دلیل گرمای هوا نیز امکان پیاده روی زیاد وجود ندارد، مسافران مجبور می‌شوند از تاکسی استفاده کنند. هزینه تاکسی نیز می‌تواند برای مسافران نسبتاً بالا باشد. به طور کلی استفاده از حمل و نقل عمومی میان مردم عمان طرفدار زیادی ندارند و بیشتر از خودرو شخصی استفاده می‌کنند. همچنین اجاره خودرو نیز به دلیل ضعف حمل و نقل عمومی، آمار بالای در میان مسافران عمان دارد.

اجاره خودرو در عمان

همان‌طور که گفتیم حمل و نقل در عمان نسبتاً ضعیف است و هزینه استفاده از تاکسی هم بالاست. به همین دلیل است که بسیاری از مسافران ترجیح می‌دهند خودرو مورد نظر خود را اجاره کنند و به راحتی در سطح شهر تردد کنند. با توجه به حجم مسافران در عمان بهتر است حدود 7 روز پیش از سفر خود، اقدام به رزرو و اجاره خودرو در عمان کنید. با استفاده از مجموعه سعادت رنت می‌توانید خودرو موردنظر خود را در کمترین زمان ممکن و با بهترین قیمت رزرو کنید و تحویل بگیرید. 

هزینه تفریحات در سفر به عمان

سرگرمی‌ها و فعالیت‌ها تفریحی در عمان و مسقط معمولاً به طور متوسط 20 ریال عمان برای هر نفر در روز هزینه دارد. این هزینه شامل هزینه بلیط ورودی به جاذبه‌ها و مکان‌های دیدنی عمان، گشت و گذار و تفریحات آبی است.

بهترین زمان سفر به عمان

اولین دغدغه گردشگرانی که برای اولین بار به عمان و مسقط سفر می‌کنند این است که چه زمانی بهترین زمان برای سفر به عمان است؟ برای پاسخ به این پرسش باید عوامل مختلفی را در نظر بگیریم. البته این نیز مهم است که به دنبال بهترین زمان سفر به عمان از چه نظر هستید. در ادامه این موارد را بررسی می‌کنیم.

بهترین زمان سفر به عمان از نظر آب و هوا

فصل زمستان و همچنین اواسط فصل پاییز بهترین زمان از نظر آب و هوایی برای سفر به عمان است؛ زیرا در این زمان عمان که کشوری بسیار گرم است، آب و هوایی کاملاً خنک و مطلوبی دارد. پیشنهاد می‌کنم اگر قصد سفر به عمان در این زمان‌ها را دارید حتماً یک لباس مانند بارانی همراهتان باشد.

بهترین زمان سفر به عمان از نظر قیمت

در فصل بهار و تابستان به دلیل گرمای هوا، میزان مسافران به عمان کاهش پیدا می‌کند و همین امر سبب کاهش قیمت هتل و بلیط‌ها نیز می‌شود. در نتیجه اگر بودجه کمی دارید و خیلی دوست دارید به عمان سفر کنید و همچنین گرمای هوا برایتان قابل تحمل است، این فصل‌ها نیز می‌تواند انتخاب خوبی برایتان باشد. البته ماه‌های آخر بهار برای شنا در عمان بسیار مناسب‌اند و می‌توانید تفریحات آبی هیجان انگیزی را تجربه کنید.

برداشت آخر

اگر قصد سفر به عمان را دارید ولی از هزینه‌های سفر به عمان خبر ندارید این مقاله را با دقت مطالعه کنید. همچنین اگر بودجه شما برای یک سفر لاکچری به عمان و مسقط کم است، می‌توانید از راهکارهایی که برای کاهش هزینه سفر داده‌ام استفاده کنید.

سؤالات متداول

در ادامه به سؤالات شما پاسخ خواهم داد.

آیا سفر به عمان پرهزینه است؟

سفر به عمان نسبت به سایر کشورها مثل امارات ارزان‌تر است. اما اگر در هتل‌های لاکچری اقامت کنید قطعاً هزینه سفر شما بالا خواهد رفت.

بهترین زمان سفر به عمان از نظر قیمت چه زمانی است؟

بهترین زمان سفر به عمان از نظر قیمت فصل تابستان است.

بهترین زمان سفر به عمان از نظر آب و هوا چه زمانی است؟

بهترین زمان سفر به عمان از نظر آب و هوا زمستان و اواسط پاییز است.

هزینه‌های هتل و پرواز یک سفر اقتصادی 4 روزه به عمان چقدر تمام می‌شود؟

هزینه‌های هتل و پرواز یک سفر اقتصادی 4 روزه به عمان، حدودا 35 میلیون تومان تمام می‌شود.

1091
|

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن