تفریحات عمان

تفریحات عمان | معرفی بهترین جاهای تفریحی عمان به همراه آدرس و قیمت

نویسنده
-

206
-
هیچ داده ای یافت نشد

عمان یکی از کشورهای عربی در حاشیه خلیج فارس است که از نظر توریستی و گردشگری پیشرفتی زیادی کرده و امکانات و تفریحات مناسبی را برای توریست‌ها در نظر گرفته است تا مسافران لذت بیشتری از سفر به عمان ببرند. تفریحات عمان چیست؟ اگر تا به حال به عمان سفر نکرده اید، قطعاً نمی‌دانید چه تفریحات هیجان انگیز و جذابی در این کشور وجود دارد. در این مقاله قصد داریم جاهای تفریحی عمان را معرفی کنیم. پس اگر قصد سفر به عمان را دارید، حتماً پیش از سفر این مقاله را مطالعه کنید تا با تفریحات در عمان اشنا شوید.

سرفصل های مقاله

بهترین تفریحات عمان

 • پارک‌های آبی عمان
 • شهربازی‌های عمان
 • تفریحات آبی عمان
 • تفریحات غیرآبی عمان

پارک‌های آبی عمان کدامند؟

 • پارک آبی النسیم
 • پارک آبی وادینا
 • پارک آبی هاوانا
 • استخر بیمه عمان

پارک آبی النسیم از تفریحات عمان

پارک آبی النسیم در واقع یک مجموعه تفریحی و گردشگری بزرگ است که از قسمت‌های مختلفی مانند پارک آبی، شهربازی و باغ وحش تشکیل شده است و به کل این مجموعه مجتمع Al Naseem گفته می‌شود. این مجموعه جز بهترین جاهای تفریحی عمان است. این مجموعه تفریحات عمان برای تمام گروه‌های سنی مناسب است و می‌توانید اوقات خوشی را در این مجموعه با خانواده خود بگذرانید. پارک آبی النسیم دارای همه نوع تفریح و سرگرمی مثل سرسره آبی، استخر، ابشار و… است.

پارک آبی النسیم از تفریحات عمان
منبع: Instagram

آدرس پارک آبی النسیم: شهر صلاله، جاده عطین، نزدیک فرودگاه بین‌المللی صلاله

ساعت کاری پارک آبی النسیم: هر روز بجز یکشنبه‌ها از 10 تا 19

قیمت بلیط پارک آبی النسیم: بزرگ‌سالان و کودکان به ترتیب 10 و 6 ریال عمان

تفریحات عمان، پارک آبی وادینا

بزرگ‌ترین پارک آبی عمان، Wadina Water Park است که یکی از محبوب‌ترین تفریحات عمان محسوب می‌شود. این پارک آبی تجهیزات تفریحی زیادی دارد و مجهز به تفریحاتی مثل دایو، سرسره و ترامپولین است. سرسره‌های این پارک آبی در سایزها و شکل‌های ظاهری مختلفی طراحی شده‌اند که هر کدام جذابیت خود را دارند. نکته مثبتی که درباره این پارک آبی وجود دارد این است که برای کودکان نیز مناسب است و می‌توانید کودکان خود را همراهتان بیاورید تا در مکان مخصوص خود مشغول بازی شوند و لذت ببرند.

تفریحات عمان، پارک آبی وادینا
منبع: Instagram

آدرس پارک آبی وادینا: نیزوا، منطقه تجاری 31، خیابان فرق، مجاور هتل اینترسیتی

ساعت کاری پارک آبی وادینا: از یکشنبه تا چهارشنبه از 9.5 تا 18.5، از پنجشنبه تا شنبه از 8.5 تا 20.5

قیمت بلیط پارک آبی وادینا: بزرگ‌سالان و کودکان به ترتیب 5.5 و 4.5 ریال عمان

تفریحات عمان، پارک آبی هاوانا

اولین پارک آبی که برای پیشرفت صنعت گردشگری و تفریحات عمان ساخته شد، پارک آبی هاوانا است. Hawana Aqua Park تجهیزات و وسایل تفریحی زیاد و تکمیلی دارد. در این پارک آبی می‌توانید انواع مختلف سرسره‌ها با شکل‌های ظراهری متنوع مانند مارپیچ و… را پیدا کنید. همچنین در این پارک می‌توانید استخر با سایزهای مختلف که مناسب کودکان و بزرگسالان است پیدا کنید. در این پارک آبی که از جاهای تفریحی عمان است، فودکورت و رستوران‌های با کیفیتی وجود دارد. اگر همراه کودکان به این استخر می‌روید می‌توانید از باغ وحش کوچکی که درون این استخر قرار دارد نیز دیدن کنید. این باغ وحش از تفریحات عمان مخصوص کودکان است.

تفریحات عمان، پارک آبی هاوانا
منبع: Instagram

آدرس پارک آبی هاوانا: طاقه

ساعت کاری پارک آبی هاوانا: همه روزه بجز یکشنبه و دوشنبه از 10 تا 18 (13 تا 14 تعطیل)

قیمت بلیط پارک آبی هاوانا: بزرگ‌سالان و کودکان به ترتیب 6 و 4 ریال عمان

استخر بیمه از تفریحات در عمان

استخر بیمه عمان از پرطرفدارترین مکان‌ها برای تفریحات عمان است که در خارج از شهر قرار دارد. اگر جز آن دسته افرادی هستید که می‌خواهید تفریحات عمان در خارج از شهر را تجربه کنید، به روستا بیمه در عمان بروید. استخر بیمه که در این روستا قرار دارد علاوه بر تفریحات عمان، یکی از جاذبه‌های طبیعی عمان نیز محسوب می‌شود. نکته جالب در مورد این استخر این است که گفته می‌شود این مکان و محل تفریحی بر اثر برخورد یک شهاب سنگ به سطح کره زمین به وجود امده است؛ البته هیچ نوع مدرکی برای اثبات این موضوع وجود ندارد.

اگر فکر می‌کنید این استخر به دلیل قرار گرفتن در خارج شهر و طبیعی بودن، امکانات و تجهیزات کمی دارد، سخت در اشتباه هستید. به لطف تدبیر مسولین این کشور، استخر بیمه یکی از جاهای تفریحی عمان است که تجهیزات خوبی دارد و امکانات موردنیاز هر گردشگری را در آن می‌توانید پیدا کنید. استخر طبیعی بیمه در قسمت جنوب شهری پایتخت عمان قرار دارد و با رانندگی از مسقط طی 90 دقیقه می‌توانید به این مکان برسید. اگر قصد دارید از خودرو شخصی برای رفتن به این مکان استفاده کنید، می‌توانید اقدام به اجاره خودرو کنید.

استخر بیمه از تفریحات در عمان
منبع: allanedwardhinton

آدرس پارک استخر بیمه عمان: ضباب، پارک هویة نجم (حیات نجم)

ساعت کاری استخر بیمه عمان: هر روز به غیر از جمعه‌ها از ساعت 8 تا 20؛ جمعه‌ها از ساعت 8 تا 21

قیمت بلیط استخر بیمه عمان: رایگان

اکستریم زون از تفریحات در عمان

بیشتر تفریحات عمان مناسب افرادی است که انرژی متوسطی دارند. اما اگر جز افراد بسیار پرانرژی هستید و در میان تفریحات عمان دنبال مکانی هستید که بتوانید انرژی زیاد خود را در آنجا تخلیه کنید، Xtreme Zone یکی از مکان‌های مناسب برای شماست. در این مرکز تفریحی جنب و جوش افراد بسیار بالاست و هیچ کسی در یک مکان متوقف نمی‌شود. امکانات این مجموعه بسیار مهیج است و تفریحاتی مثل دیوارهای کوهنوردی، ترامپولین‌های به هم پیوسته و… دارد.

اکستریم زون از تفریحات در عمان
منبع: thegalleria

آدرس اکستریم زون: مسقط مال

ساعت کار اکستریم زون: هرروز از ساعت 10 تا 22

قیمت بلیط اکستریم زون: بستگی به مدت‌زمان انجام بازی دارد.

ترامپو عمان از جاهای تفریحی عمان

ترامپو عمان یک مکان مناسب برای کودکان پر جنب و جوش است تا بتوانند انرژی خود را تخلیه کنند. این مجموعه شباهت زیادی به اکستریم زون عمان دارد و از محبوب‌ترین تفریحات عمان برای کودکان است. بازی‌ها در Trampo Oman به سه بخش مختلف اعم از پرشی، صعود کردنی و نرم تقسیم می‌شوند. شما می‌توانید در ترامپولین‌هایی که به هم پیوسته هستند و استخرهایی که پر از مکعب‌های نرم هستند، بازی‌های پریدنی و در دیوارهای کوهنوردی و صخره نوردی، بازی‌های صعود کردنی را تجربه کنید. دسته سوم بازی‌های ترامپو عمان که بازی‌های نرم هستند نیز برای کودکان کوچک‌تر مناسب است که شامل سرسره و استخر توپ می‌شوند. نکته خوب و مثبتی که در مورد این تفریحات در عمان وجود دارد این است که شما هیچ گونه نگرانی بابت ایمنی کودکانتان نخاوهید داشت، زیرا تجهیزات ایمنی در تفریحات مسقط کامل است.

ترامپو عمان از جاهای تفریحی عمان
منبع: Instagram

آدرس ترامپو عمان: مسقط، ارتفاعات قلعه

ساعت کار ترامپو عمان: از یکشنبه تا سه‌شنبه از ساعت 13 تا 22؛ آخر هفته‌ها از ساعت 10 تا 23

قیمت بلیط ترامپو عمان: بستگی به نوع و مدت‌زمان بازی از 3 تا 18 ریال عمان

شهربازی‌های عمان

 • شهربازی یلو سابمارین (Yellow Submarine)
 • مجیک پلنت (Magic Planet)
 • فابی لند (Fabyland)
 • اکستریم زون (Xtreme Zone)
 • ترامپو عمان (Trampo Oman)
 • فان زون (Fun Zone)
 • فانتازمو (Funtazmo)
 • شهربازی مرح لند (Marah Land)

یکی از تفریحات عمان که بسیار مورد علاقه کودکان است، شهربازی‌ها هستند. شهربازی‌های عمان بسیار مجهز هستند با استفاده از امکانات و تجهیزاتی که دارند، توریست‌های زیادی را به خود جذب می‌کنند. اکثر توریست‌هایی که به صورت خانوادگی این کشور سفر می‌کنند، به دنبال این نوع تفریحات عمان هستند تا بتوانند به صورت خانوادگی تفریح کنند و از سفر خود لذت ببرند.

شهربازی یلو سابمارین از تفریحات عمان

شهربازی یلو سابمارین که به ان شهربازی زیردریایی زرد نیز گفته می‌شود یکی از محبوب‌ترین تفریحات در عمان است. پیشنهاد می‌کنم اگر به عمان سفر کردید و کودک همراه خود دارید، حتماً برای تجربه تفریحات عمان، این شهربازی را از دست ندهید. Yellow Submarine تجهیزات و امکانات کاملی مانند دیوار کوهنوردی، ترامپولین، استخر توپ، سرسره و.. دارد و همگی این تجهیزات کاملاً ایمن و مطمئن هستند. لازم به ذکر است که این شهربازی مخصوص کودکان است و ورود برزگسالان به ان مجاز نیست.

شهربازی یلو سابمارین از تفریحات عمان
منبع: safarway

آدرس شهربازی یلو سابمارین: پانوراما مال

ساعت کاری شهربازی یلو سابمارین: همه‌روزه از ساعت 10 تا 22

مجیک پلنت از جاهای تفریحی عمان

یکی دیگر از مجموعه تفریحات عمان، مجیک پلنت است که شما را وارد یک سیاره جادویی می‌کند و علت نام گذاری آن به Magic Planet نیز همین است. این شهربازی بازی‌ها و سرگرمی‌های بسیار متنوع و مختلفی دارد و امکان ندارد فردی وارد این مجموعه شود و حوصله اش سر برود. مجیک پلنت یک شهربازی سرپوشیده است که دو شعبه دارد؛ یک شعبه از این مجموعه در سیتی سنتر مسقط و دیگری در عمان مال واقع شده است. بخاطر داشته باشید که اگر برای خرید و گشت و گذار به این دو مرکز خرید رفتید، حتماً به مجیک پلنت نیز سری بزنید و سرگرمی‌های آن را امتحان کنید. این مجموعه برای خانواده‌ها مناسب است و سرگرمی‌های متنوعی برای تمامی رده‌های سنی دارد.

مجیک پلنت از جاهای تفریحی عمان
منبع: rwa

آدرس مجیک پلنت: سیتی سنتر مسقط (طبقه 1)، عمان مال (طبقه 4)

ساعت کاری مجیک پلنت: بستگی به ساعات کاری مراکز خرید دارد

قیمت بلیط مجیک پلنت: از 6 تا 21 ریال عمان

فابی لند ازت تفریحات عمان

فابی لند نیز یکی از معروف‌ترین شهربازی‌های مسقط است که در سطح جهان نیز محبوبیت زیادی دارد. Fabyland جز ان دسته از تفریحات عمان است که دارای دو شعبه و سرپوشیده است. فابی لند تمام تجهیزات و امکانات سرگرمی‌های مختلف مثل ترامپولین و… را دارد. تجهیزات این شهربازی به حدی زیاد و سرگرم کننده است که امکان ندارد با تجربه ان ها متوجه گذر زمان شوید.

فابی لند ازت تفریحات عمان
منبع: Ffabyland

آدرس شهربازی فابی لند: مسقط مال و مسقط گرند مال

ساعت کاری فابی لند: از دوشنبه تا یکشنبه از ساعت 9 تا 24

قیمت بلیط فابی لند: حدوداً از 8 تا 50 ریال عمان

آکواریوم عمان از تفریحات عمان
منبع: Instagram

فان زون از تفریحات مسقط

فان زون بیشتر یک مجموعه تفریحی و سرگرمی است تا یک شهربازی. در Fun Zone که یک مجموعه سرپوشیده است می‌توانید بازی‌های مختلف برای تمامی رده‌های سنی مانند بولینگ، بازی‌های رایانه ای و لیزری، بیلیارد و.. پیدا کنید. با ورود به این مجموعه می‌توانید یک روز کامل را همراه خانواده خود در فان زون سپری کنید و به هیچ وجه خسته نشوید. این مجموعه تفریحات عمان به غیر از تجهیزات و امکانات تفریحی، رستوران و کافی شاپ‌های مختلفی نیز دارد که نیازهای شما را براورده می‌کند.

فان زون
منبع: Instagram

آدرس فان زون: مسقط، خیابان القروم

ساعت کاری فان زون: هر روز از ساعت 10 تا 24

قیمت بلیط فان زون: بستگی به نوع بازی دارد.

فانتازمو از جاهای تفریحی مسقط

یکی از مراکز خرید عمان بنام اونیوز مال دارای دو فانتازمو است که هر کدام مخصوص یک گروه سنی است. یکی از آن‌ها که فانتازمو کیدز نام دارد برای کودکان و دیگری که فمیلی فانتازمو نام دارد برای خانواده‌ها ساخته شده است و کل خانواده می‌توانند از آن استفاده کنند و اوقات خوشی را سپری کنند. در فانتازمو کیدز فقط ورود کودکان زیر 3 سال مجاز است و والدین می‌توانند با خیال راحت کودکان خود را به این مرکز تفریحی بسپارند. در مجموعه فمیلی فانتازمو نیز که در طبقه دوم اونیوز مال قرار دارد، ورود افراد 3 تا 60 سال مجاز است و بیش از 250 وسیله بازی و تفریحی در آن وجود دارد. تفریحات عمان بسیار گسترده هستند و می‌توانید اوقات خوشی را همراه خانواده‌تان سپری کنید.

فانتازمو از جاهای تفریحی مسقط
منبع: Instagram

آدرس فانتازمو: اونیوز مال، فانتازمو کیدز (طبقه اول)، فمیلی فانتازمو (طبقه دوم)

ساعت کاری فانتازمو: هر روز از ساعت 10 تا 22؛ آخر هفته‌ها تا 23

قیمت بلیط فانتازمو: ورودی به‌ازای هر کودک 3 ریال عمان

شهربازی مرح لند از تفریحات عمان

اگر علاقه دارید تفریحات عمان که روباز هستند را تجربه کنید، پیشنهاد من به شما شهربازی مرح لند در مسقط است. شهربازی Marah Land یکی از از جاهای دیدنی مسقط و عمان است برای همه سنین تجهیزات و وسایل بازی دارد. این شهربازی درمیان خانواده‌های اهل مسقط و عمان بسیار محبوب است زیرا یک محیط سرپوشیده مخصوص بازی کودکان کوچک نیز دارد. همچنین غرفه‌های مختلفی برای خوراکی نیز در این شهربازی وجود دارد تا رفاه گردشگران را بیشتر کند.

شهربازی مرح لند از تفریحات عمان
منبع: marahland

آدرس مرح لند: مسقط، خیابان القروم

ساعت کاری مرح لند: هر روز از ساعت 16 تا 24

قیمت بلیط مرح لند: ورودی رایگان؛ هزینه استفاده از هر وسیله بازی متفاوت است.

تفریحات غیرابی عمان

 • آکواریوم عمان
 • اتاق فرار ایکس کیپ
 • سرزمین برفی
 • سینما عمان

آکواریوم عمان از تفریحات عمان

آکواریوم عمان در شهر مسقط که پایتخت این کشور است قرار دارد و اولیم آکواریوم سرپوشیده عمان محسوب می‌شود. این آکواریوم یکی از جذاب‌ترین جاهای تفریحی عمان است که می‌توانید حتی با کودکان خود به این مکان بروید و موجودات زیر آب را مشاهده کنید. شک نداشته باشید که بازدید از آکواریوم عمان می‌تواند یک تجربه تکرارنشدنی برای کودکانتان باشد و اموزش‌های بسیاری به ان ها می دهد.

جالب‌ترین نکته در مورد Oman Aquarium که آن به یکی از بهترین تفریحات عمان تبدیل کرده است این است که یک آکواریوم قصه محور است. گشت و گذار درون این آکواریوم اطلاعات جالبی در مورد داستان سفرهای دریایی دریانوردی معروف می‌دهد. این دریانورد در قرن 15 زندگی می‌کرده و احمد بن مجید نام دارد.

آدرس آکواریوم عمان: محله سیب، مسقط مال

ساعت کاری آکواریوم عمان: هر روز از ساعت 10 تا 22؛ آخر هفته‌ها تا 23

قیمت بلیط آکواریوم عمان: قیمت بلیط بستگی به نوع پکیج دارد.

پیشنهاد خواندنی:
قیمت بنزین در عمان

اتاق فرار ایکس کیپ، هیجان انگیز ترین تفریح عمان

هیجان انگیزترین تفریح عمان که می‌توانید آن را در مسقط تجربه کنید، اتاق فرار ایکس کیپ است. این مجموعه تفریحی در مسقط دارای 3 نوع اسکیپ روم است که عبارتند از نوع معمولی، واقعیت مجازی و مدل خانگی.

اتاق فرار ایکس کیپ، هیجان انگیز ترین تفریح عمان
منبع: Youtube

آدرس ایکس کیپ: شعبه اول مسقط مال، شعبه دوم خیابان المزون

ساعت کاری ایکس کیپ: هر روز از ساعت 10 تا 22، آخر هفته‌ها تا 23

سرزمین برفی از تفریحات مسقط

اگر دنبال متفاوت‌ترین تفریحات عمان هستید، سرزمین برفی گزینه مناسبی است. در آب و هوای گرمی که عمان دارد، قطعاً هر مسافر و گردشگری دوست دارد یک تفریح خنک داشته باشد. اسنو پارک عمان بسیار سرد است و باید حتماً لباس‌های گرم و کلاه و دستکش همراه خودتان داشته باشید. تمام محیط سرزمین برفی عمان پر از برف و یخ است و می‌توانید تفریحات برفی مثل اسکی، برف بازی و… را در آن تجربه کنید. از دیگر تفریحاتی که می‌توانید در این اسنو پارک داشته باشید می‌توان به تماشای پنگوئن‌ها و زیپ لاین سواری اشاره کرد.

سرزمین برفی از تفریحات مسقط
منبع: Instagram

آدرس سرزمین برفی: عمان مال

ساعت کاری سرزمین برفی: هر روز از ساعت 10 تا 22 و آخر هفته‌ها تا 24

قیمت بلیط سرزمین برفی: شروع از 12 ریال عمان

سینما عمان

تعداد سینماها در عمان بسیار زیادند و شما در اکثر مراکز خرید عمان و مسقط می‌توانید سینما نیز پیدا کنید. در سینماهای عمان آثار مروف و روز جهان اکران می‌شوند که تماشای آن‌های یک تفریح خانوادگی و البته اقتصادی است.

سینما عمان
منبع: voxcinemas

آدرس سینماهای عمان: در سراسر کشور

تفریحات عمان، آبی و ساحلی

کشور عمان از معدود کشورهایی است که از سه جهت جغرافیایی یعنی شما، شرق و جنوب به دریا راه دارد. به همین علت نیز این کشور سرگرمی‌ها و تفریحات آبی زیادی در خود جا داده و این نوع تفریحات عمان نیز بسیار پرطرفدار هستند. شما می‌توانید در سواحل عمان تفریحات آبی مختلفی مثل جت اسکی، غواصی، پاراسیلینگ و… را تجربه کنید. همچنین قدم زدن و پیاده روی در سواحل زیبای عمان نیز بسیار جذاب است. بهترین سواحل عمان عبارتند از ساحل قروم، مارینا بندر روضه، ساحل تیوی عمان، ساحل راس الحد و… . همچنین پیشنهاد می‌کنم در این سواحل غذاهای سنتی عمان را نیز امتحان کنید.

کلام اخر

تفریحات عمان و مسقط جز مواردی هستند که اصلاً نباید در سفر خود به عمان آن را از دست بدهید. جاهای دیدنی عمان بسیار زیادند و برخلاف تمام تصورات این کشور در چند دهه گذشته در صنعت گردشگری پیشرفت زیادی داشته است. در این مقاله به بررسی تفریحات در عمان پرداختیم و توصیه می‌کنم حتماً پیش از سفر خود به مسقط و عمان، به طور کامل ان را مطالعه کنید. 

بهترین گزینه و مکان برای تجربه یک تفریح خنک در عمان چیست؟

اسنو پارک یا همان سرزمین برفی عمان، بهترین گزینه و مکان برای تجربه یک تفریح خنک در عمان است.

بهترین اتاق فرار عمان چه نام دارد؟

بهترین اتاق فرار عمان، اتاق فرار ایکس کیپ نام دارد.

بهترین و معروف‌ترین پارک‌های آبی عمان کدامند؟

بهترین و معروف‌ترین پارک‌های ابی عمان عبارتند از پارک آبی النسیم، پارک آبی وادینا، پارک آبی هاوانا و استخر بیمه عمان.

آیا تفریحات عمان گران هستند؟

قیمت و هزینه تفریحات عمان و مسقط با توجه به نوع ان ها متفاوت و متغیر است.

206
|
2 دیدگاه دربارهٔ «تفریحات عمان | معرفی بهترین جاهای تفریحی عمان به همراه آدرس و قیمت»
  1. سهیلا دوست‌صفت

   سلام. پارک‌های آبی النسیم، وادینا، هاوانا و استخر بیمه عمان از بهترین پارک‌های آبی عمان هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن