راهنمای ویزای ارزان دبی

راهنمای ویزای دبی | قیمت ویزا توریستی و کاری امارات

نویسنده
179

-
4 دقیقه مطالعه
نویسنده
179

-
4 دقیقه مطالعه
Author picture
نویسنده ویرایشگر
سعادت رنت
هیچ داده ای یافت نشد

ویزای ارزان دبی و امارات، یکی از پرطرفدارترین مواردی است که چه ایرانیان و چه افراد ساکن کشورهای دیگر دنبالش هستند. لقب دبی نگین خلیج فارس است و بسیاری از افرادی که عاشق سفر و گشت و گذار هستند، می خواهند یکبار هم که شده در طول عمر خود از شهر دبی دیدن کنند. این شهر به یک قطب جهانی در همه حوزه ها مبدل شده است و این کشور در چندین دهه گذشته پیشرفت چشمگیری در همه صنایع داشته است. همچنین همه شرکت های معتبر نیز قطعا یک شعبه در دبی و امارات دارند. به همین دلیل افراد زیادی دنبال ویزای توریستی دبی و ویزا کاری دبی هستند که در این مقاله ما راهنمای ویزا ارزان این کشور می پردازیم. همچنین در این مقاله نمونه و عکس ویزای دبی به همراه شرایط جدید ویزای دبی را نیز به شما ارائه می‌کنیم.

سرفصل های مقاله

انواع ویزاهای دبی

 • ویزای توریستی دبی
 • ویزای تجاری دبی
 • ویزای کاری دبی
 • ویزای درمانی دبی
 • ویزای شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس
 • ویزای ترانزیتی دبی

ایرانی‌ها برای ورود به دبی نیاز به دریافت ویزای دبی دارند و این ویزا انواع مختلفی دارد که با توجه نوع سفر، شما باید دریافت شود. انواع ویزاهای دبی را در ادامه معرفی می‌کنیم.

 • ویزای توریستی دبی: این ویزا معمولاً به‌صورت گروهی اخذ می‌شود که شامل مدت‌زمان اقامت فرد، مناطقی که ممکن است وارد آن شوند، تاریخ ورود و تعداد بازدیدهای مجاز در کشور موردنظر است.
 • ویزای تجاری دبی: ویزای تجاری دبی مخصوص مدیرعامل شرکت‌ها، صاحب کسب‌وکار و هر شخصی است که می‌خواهد در دبی تجارت کند و قصد راه‌اندازی کسب‌وکاری دارد.
 • ویزای تحصیلی دبی: این ویزا برای افرادی است که می‌خواهند در دبی تحصیل کنند. داشتن مدرک زبان و نداشتن گپ تحصیلی برای گرفتن ویزای تحصیلی حائز اهمیت است.
 • ویزای کاری دبی: اخذ ویزای کار یکی از راه‌های مهاجرت و اقامت کشور دبی است. برای اخذ این ویزا نیاز به ارسال دعوت‌نامه از سوی یک محل کار در دبی خواهید داشت.
 • ویزای درمانی دبی: این ویزا مخصوص بیمارانی است که در کشور مبدأ خود نتوانستند درمان بیماری خود را بیابند و به همین دلیل دبی را برای درمان انتخاب کرده‌اند. به کسانی که تنها با هدف درمان به دبی می‌روند ویزای درمانی داده می‌شود که برای اخذ آن نیاز به ارائه مدارک پزشکی به اداره مهاجرت امارات است.
 • ویزای شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس: کسانی که عضو کشورهای عربستان سعودی، بحرین، امارات متحده عربی، قطر، عمان و کویت باشند برای ورود به دبی نیازی به اخذ ویزا ندارند.
 • ویزای ترانزیتی دبی: ویزای ترانزیت دبی ۹۶ ساعته اعتبار دارد و مناسب افرادی است که تمایل دارند قبل از رسیدن به مقصد اصلی سفر در دبی توقف داشته باشند. ویزای ترانزیت دبی برای رانندگان ترانزیت نیز بسیار مناسب است.

انواع ویزای توریستی دبی

اگر قصد شما از سفر به دبی، گشت و گذار و تفریح است، باید از میان انواع ویزاهای دبی، اقدام به دریافت ویزا توریستی امارات کنید. لازم به ذکر است که میان انوع مختلف ویزاهای دبی، انواع ویزای توریستی دبی از مابقی موارد پرطرفدارتر است. ویزای توریستی دبی انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

ویزا توریستی دبی
منبع: wego

ویزا توریستی عادی دبی

این نوع ویزا از بین انواع ویزاهای دبی برای سفرهای گردشگری و تفریحی کوتاه مناسب است و مدت زمان اعتبار آن نیز 10 روز است.

ویزا توریستی یک ماهه دبی (سینگل و مولتی)

این ویزا یکی از انواع ویزای توریستی دبی است و به شما اجاره میدهد که به مدت 1 ماه در دبی اقامت داشته باشید. اما اگر قصد دارید در این مدت یک ماهه چند بار از خاک امارات خارج شوید و مجدد وارد شوید، باید نوعی از ویزا را تهیه کنید که به شما چندبار اجازه ورود می دهد که به آن ویزا مولتی گفته می شود. این نوع ویزا برای افرادی که قصد شرکت در کلاس و سیمنارهای مختلف در دبی را دارند مناسب است.

ویزا توریستی دو ماهه دبی (سینگل و مولتی)

با دریافت این ویزا شما می توانید تا مدت زمان 60 روز در دبی اقامت داشته باشید. همانند ویزای 30 روزه، اگر قصد دارید چندبار از خاک کشور خارج شوید و مجدد وارد شوید، حتما ویزا مولتی را تهیه کنید که به شما اجازه چندبار ورود به خاک امارات را میدهد. در ادامه می‌توانید عکس ویزا دبی را مشاهده کنید.

ویزا توریستی دبی
منبع: سعادت رنت

ویزای سه ماهه دبی

ویزای سه ماهه دبی نیز به صورت مولتی و سینگل صادر می‌شود و به شما امکان اقامت 90 روزه در دبی را می‌دهد. قیمت ویزای سه ماهه دبی کمی بالاتر از نوع دو ماهه ان است.

ویزا 48 ساعته امارات (ترانزیت)

با استفاده از این نوع ویزا مسافر می‌تواند به مدت 48 ساعت یعنی دو روز در دبی اقامت داشته باشد. شما پس از دریافت این نوع ویزا تا 30 روز فرصت دارید تا وارد کشور امارات متحده عربی شوید و سپس از تاریخ ورود تا مدت 2 روز می‌توانید در این کشور اقامت داشته باشید. همچنین این نوع ویزا قابل تمدید نیست.

ویزا 96 ساعته امارات (ترانزیت)

تفاوت زیادی میان ویزای 48 ساعته و 96 ساعته امارات وجود ندارد و تنها تفاوت آن‌ها در مدت زمان اقامت است. با این نوع ویزا شما می‌توانید 4 روز در دبی اقامت داشته باشید. همه افراد می‌توانند برای اخذ این ویزا اقدام کنند اما این نوع ویزا بیشتر مناسب افرادی است که برای کار و بیزینس به امارات سفر می‌کنند.

مراحل دریافت ویزا توریستی دبی

جهت اخد انواع ویزاهای دبی از نوع توریستی نیازی به مراجعه به سفارت و بقیه مراحل اداری نیست و تمام این موارد توسط آژانس مسافرتی که از ان سفر میکنید انجام میشود. چون این درخواست توسط آژانس انجام می شود، همه ان ها از مسافر یک چک به عنوان ضمانت دریافت می کنند.

چطور ویزای دبی بگیریم؟

همیشه اولین سؤال افرادی که می‌خواهند به دبی سفر کنند این است که چطور ویزای دبی بگیریم؟ برای دریافت انواع ویزای توریستی دبی می‌توانید از دو طریق اقدام کنید که در ادامه بیان می‌شود:

آژانس‌های مسافرتی

برخی از آژانس‌های گردشگری با دریافت هزینه و مدارک موردنیاز برای شما ویزای دبی را دریافت می‌کنند؛ در واقع آسان‌ترین و سریع‌ترین روش اخذ انواع ویزاهای دبی از طریق آژانس‌هاست.

ایرلاین‌های مسافربری

یکی دیگر از روش‌ها برای دریافت ویزا دبی از طریق ایرلاین‌های دبی است. ایرلاین‌هایی نظیر اتحاد ایرویز، امارات ایرلاین، فلای دبی نیز در صورت نیاز مسافر برای آنها اقدام به اخذ انواع ویزای توریستی دبی می‌کنند؛ بااین‌وجود با پاسپورت ایران همچنان آسان‌ترین راه برای مسافران کمک گرفتن از آژانس‌های مسافرتی است.

شرایط اخذ ویزای دبی

گرفتن انواع ویزای توریستی دبی تماماً به صورت آنلاین انجام می‌شود. شما برای اخذ ویزای دبی باید از طریق یکی از شرکت‌های گردشگری یا کارگذاری‌هایی که در این زمینه فعالیت دارند اقدام کنید. تمامی مراحل به صورت کلی این گونه است:

 • دریافت فرم ویزای دبی از شرکت کارگزاری یا آژانس گردشگری
 • تکمیل فرم موردنظر
 • امضا توسط متقاضی
 • جمع‌آوری مدارک لازم برای ویزای دبی
 • در نهایت تحویل مدارک به همراه فرم

شرایط جدید ویزای دبی

شرایط ویزای دبی تغییراتی کوچکی داشته که در این بخش به شرایط جدید ویزای دبی اشاره کردیم:

 • طبق شرایط جدید ویزای دبی دختران زیر ۱۸ سال تحت هیچ شرایطی نمی‌توانند به صورت انفرادی برای اخذ انواع ویزای توریستی دبی اقدام کنند.
 • آقایان زیر ۱۸ سال برای دریافت ویزای دبی به صورت انفرادی، ملزم به ارائه شناسنامه پدر و مادر خود هستند.
 • اگر از هر فرودگاهی غیر از فرودگاه دبی (مانند ابوظبی، شارجه و …) به امارات وارد می‌شوید، باید در فرم درخواست اخذ ویزای امارات افسر ویزا را از این مسئله آگاه کنید.
 • باتوجه‌به اینکه اعتبار ویزای توریستی دبی ۱۴ روز است، اگر بنا به هر دلیلی بیشتر از ۱۴ روز در دبی اقامت داشته باشید، مشمول جریمه می‌شوید.
 • داشتن بیمه‌نامه مسافرتی کشور امارات برای متقاضیان ویزای دبی الزامی است. (این بیمه‌نامه باید توسط کشور امارات و از طریق کارگزاران معتبر ویزای دبی صادر شود)
 • صدور ویزای دبی برای آقایان زیر ۵۰ سال مجرد از سر گرفته شد. بر طبق شرایط جدید ویزای دبی آقایان مانند سابق می‌توانند برای دریافت ویزا و سفر به دبی اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای دبی

کشور امارات بعد از شیوع بیماری کرونا مدارک مورد نیاز برای ویزای دبی را تغییر داد که در این بخش به آن اشاره می‌کنیم:

 • تصویر صفحه اول پاسپورت
 • تصویر کارت ملی
 • تصویر شناسنامه
 • عکس
 • بیمه‌نامه مسافرتی (ویژه پوشش هزینه‌های درمان مبتلایان به کرونا)
 •  پاسخ منفی تست کرونا به روش PCR (در ۲۴ یا ۴۸ ساعت قبل از پرواز باید اخذ شده باشد)

هزینه ویزا توریستی دبی

نوع ویزا
هزینه ویزا به ازای هر بزرگسال
هزینه ویزا به ازای هر فرد زیر 18 سال
ویزا عادی 10 روزه
310 درهم
90 درهم
ویزا 30 روزه (سینگل)
320 درهم
100 درهم
ویزای 30 روزه (مولتی)
690 درهم
390 درهم
ویزا 60 روزه (سینگل)
520 درهم
320 درهم
ویزای 60 روزه (مولتی)
890 درهم
420 درهم
تمدید ویزا 30 روزه
1200 درهم
1200 درهم

مدت زمان پاسخگویی به ویزای توریستی دبی

ویزای توریستی دبی را می‌توانید به صورت عادی و اضطراری دریافت کنید. مدت زمان پاسخگویی به درخواست شما حدود یک الی سه روز کاری است و از زمان ارسال مدارک مورد نیاز برای ویزای دبی می‌شود. همچنین باید به این نکته دقت داشته باشید که تعطیلات رسمی کشور و تعطیلات سفارت جز روزهای کاری محاسبه نمی‌شوند. تمامی ویزاهای صادر شده نیز تا ۲ ماه اعتبار دارند.

نکات مهم انواع ویزای دبی

 • در صورتی ویزای شما ریجکت شود، امکان پس‌گرفتن مبلغ ویزا وجود ندارد.
 • در صورتی مسافر در تاریخ مشخص بازنگردد، جریمه به وی تعلق می‌گیرد.
 • بانوان زیر ۱۸ سال به تنهایی نمی توانند برای اخذ ویزا اقدام کنند.

دلایل ریجکت شدن ویزا توریستی دبی

کشور امارات ممکن است به دلایلی ویزای شما را ریجکت کند. اگر فردی که درخواست ویزا را داده است، دارای اقامت امارات باشد و بدون اطلاع امارات را ترک کرده باشد، باید برای اخذ ویزا، دلیل ترک کشور را برای مراجع قانونی شرح دهد. همچنین اگر کسی دارای سوسابقه هایی مانند کلاهبرداری و … باشد، به هیچ وجه نمی تواند ویزای امارات را اخذ کند و با ریجکتی مواجه خواهد شد.

همچنین اگر مسافری قبلا یکی از انواع ویزاهای دبی را اخذ کرده ولی به هر دلیلی نتوانسته به امارات سفر کند، مدارک قبلی شما باید حتما توسط کارگزارتان حذف شود. در غیر این صورت ویزای شما رد خواهد شد. یکی دیگر از رایج ترین دلایل ریجکتی ویزا امارات، مخدوش بودن و واضح نبودن مدارک مورد نیاز برای ویزای دبی است. همچنین افرادی که بالای 70 سال هستند و کسانی که زیر 18 سال دارتد، نمی توانند تنهایی اقدام به دریافت ویزا کنند. همچنین مدارک مورد نیاز برای ویزای دبی از نوع کاری را نیز در ادامه بیان می‌کنیم.

دریافت ویزای دبی
منبع: arabianbusiness

ویزای کاری امارات

کشور امارات و شهر دبی به واسطه پیشرفت هایی که در چند دهه گذشته داشته است، بسیار مورد توجه مهاجران قرار گرفته است. به همین دلیل افراد زیادی برای سرمایه گذاری و همچنین کسب و کار به این کشور مهاجرت می کنند. یکی از راه های ساده مهاجرت به دبی، دریافت ویزا کاری امارات است. اگر کارفرمایی باشد که تصمیم داشته باشد شما را استخدام کند، روند اخذ ویزای کاری شما شروع می شود و در ادامه نیاز است برای دریافت این نوع ویزا هزینه هایی انجام دهید. قیمت ویزای کاری دبی برای افراد بسیاری مهم است؛ به همین دلیل در ادامه به بررسی این نوع ویزا و قیمت ویزای کاری دبی می‌پردازیم.

موسسه های کاریابی در امارات

یکی از راه هایی که می تواند به شما کمک کند تا در امارات و دبی شغل پیدا کنید و بتوانید برای دریافت ویزای کاری امارات اقدام کنید، موسسه های کاریابی هستند. برخی از موسسه‌های معتبر کاریابی در امارات عبارتند از:

 • Cassia
 • Future tense
 • Sephora
 • Accel human resource consulting
 • BAC middle east
 • Black and grey HR
 • Adecco Middle east

مزایا اخد ویزا کاری امارات

 • دریافت بیمه درمانی
 • حق 30 روز مرخصی در سال به همراه بلیط پرواز برای سفر
 • دریافت پاداش
 • دریافت کمک هزینه مسکن
 • ساعات کاری منعطف
 • دریافت کمک هزینه تحصیل در امارات

مدارک و شرایط دریافت ویزا کاری امارات

 • سن بالای 18 سال
 • اصل پاسپورت و کپی ان
 • یک قطعه عکس در اندازه پاسپورت
 • کپی اخرین مدارک تحصیلی
 • ارائه گواهی پزشکی که به وسیله یکی از مراکز بهداشت تایید شده امارات صادر شده باشد.
 • ارائه مدارک شرکت استخدام کننده

قیمت ویزای کاری دبی

 • ثبت درخواست مجوز کار الکترونیکی در مرحله اول: 200 درهم
 • دریافت تاییدیه مجوز کار الکترونیکی: از 300 تا 5000 درهم
مراحل دریافت ویزا امارات
منبع: goindigo

مدت زمان لازم برای صدور ویزا کاری امارات

در صورتی که مدارک فرد متقاضی به صورت کامل باشد 5 تا 7 روز کاری زمان میبرد تا ویزای صادر شده را دریافت کنید. همچنین دقت کنید که این ویزا یک ماه اعتبار دارد و تا یکماه دیگر نیر قابل تمدید است. در نتیجه شما فقط 60 روز فرصت دارید تا در دبی اقامت کنید.

ویزای ترانزیت دبی ویژه رانندگان

ویزای ترانزیت ویژه رانندگان از انواع ویزاهای دبی و مخصوص رانندگان بین‌المللی است که می‌خواهند کالایی را به کشورهای دیگر ببرند. رانندگان بین‌المللی باید قبل از شروع سفر و رسیدن به کشور نهایی، بدانند که در مسیر خود از چه کشورهایی گذر می‌کنند و قبل حرکت برای دریافت ویزا ترانزیت آن کشور اقدام کنند. مدت زمان ویزای ترانزیت دبی ۹۶ ساعت است. مدارک لازم برای ویزای رانندگان چیست؟ مدارک لازم برای ویزای رانندگان دبی را در ادامه بررسی می‌کنیم.

مدارک لازم برای ویزای رانندگان  

 • پاسپورت و مدارک شناسایی
 • ویزا کشور مقصد و نهایی
 • ارائه فرم درخواست ویزا ترانزیت
 • بیمه مسافرتی
 • کارت واکسن
 • عکس رنگی
 • مدارک کامل خودرو و گواهینامه بین‌المللی

در نهایت

با توجه به پیشرفتی که دبی و امارات در سال های گذشته داشته اند و همچنان این روند رو به رشد را طی می کنند، این کشور مکانی بسیار مناسب برای مهاجرت است تا بتوانید سریع پیشرفت کنید. در نتیجه اگر شرایط دریافت ویزای کاری را دارید حتما نسبت به دریافت آن اقدام کنید. همچنین پیشنهاد میکنم حتما یکبار با دریافت یکی از انواع ویزاهای دبی، از این کشور دیدن کنید و این کشور به دلیل زیبایی ها و جاذبه هایی که دارد بسیار جذاب است.

ویزای توریستی مولتی تا چند روز دارای اعتبار است؟

ویزای توریستی مولتی نهایتا تا 60 روز دارای اعتبار است.

 

ویزا توریستی مولتی و سینگل چه تفاوتی دارند؟

در ویزای توریستی مولتی بر خلاف ویزای توریستی سینگل، شما اجازه دارید چندبار وارد خاک امارات شوید. 

 

بیشترین درآمد شغل‌های مورد نیاز دبی، برای چه شغلی است؟

بیشترین درآمد شغل‌های مورد نیاز دبی برای کارد رمان و بهداشت است. 

 

آیا برای دریافت ویزای توریستی محدودیت سنی وجود دارد؟

بله افراد زیر 18 و بالای 70 سال بدون همراه اجازه دریافت ویزا توریستی امارات را ندارند. 

179
|

2 دیدگاه دربارهٔ «راهنمای ویزای دبی | قیمت ویزا توریستی و کاری امارات»

  1. آنیتا باقری

   سلام. تفاوت ویزای توریستی سینگل و مولتی در این است که با ویزای سینگل شما تنها یکبار اجازه ورود به امارات دارید اما با ویزای مولتی می‌توانید در مدت زمان اعتبار ویزا چندین بار به کشور وارد یا از ان خارج شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا